Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Otthoni szerelés, szerszámok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6026 hozzászólás a témában

#5841
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Ez a cucc megzabálja a belsõt, vagy miiii? :)

#5842
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
tapasztalataim szerint közelebb van a 3/4ed órához mint a 3/4évhez...
és egyszer használatos és pont két belsõre való mennyiség van benne a gázból...
rohadt gazdaságtalan egy jószág... ha valakinek kell van egy palacknyim óccsóért...

#5843
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég

ha nics belsod meg suket vagy akkor ne kapj defektet!
regebben volt kaphato defekt mentesito de nemtom miert eltunt az orszagbol meg a szinrol egyaltalan!
passz!


Sziasztok!

Van defektmentesítõ. Arra az izére gondolsz amit befújsz a belsõbe és ha van egy luk azt betömíti. FÜLÖP kerékpárban lehet ilyet venni. Egy belsõt megesz ez az anyag cca. 3/4 év alatt, de ha defekt van mehetsz tovább.

VDaNi

#5844
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás

de az egyik alkalommal a racsni szétnyírta a fejét,

inkább a szerszám menjen tönkre, mint az alkatrész (sztem). A monoblokkot elõször én is a másik irányba akartam kitekerni, és sikerült a szerszámot esztergapadra küldeni, de megcsinálták és azóta is jól mûxik (és már én is tudom melyik irányba kell tekerni...)

#5845
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Tudja valaki, hogy mi az a "retaining plier" amibõl ráadásul kettõ kell a telóm szétszedéséhez ?

#5846
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Nekem is volt egy olyan kis bordás izém az olían racsnikhoz, de az egyik alkalommal a racsni szétnyírta a fejét, mikor valami szart szereltem az egyik havernak, és az istenért sem akart megmozdulni, a satuben is allig akart megmozdulni.
Nekem jó mert van 2 satunk is ;D.

Én satu ;D.

#5847
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
a Króm-Vanádium egy ötvözet... ;) szóval a dugókulcs meg dugókulcs (persze készülhet CrVbõl ;))

#5848
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Ja, persze a kerék a földön van, normál, függõleges helyzetben.

#5849
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Hali!
Én a racsnimat otthon egyszerûen le tudom szedni. Van hozzá olyan bordázott felszínû leszedõszerszámom (kb. 700 Ft volt vagy másfél éve, vagy még annyi se), és ezt beledugom, rá a krova (a nem racsnis nyéllel), a gumit jó keményre fújom, kétszer rálépek a szerszámra, és már meg is indult a racsni.
És sztem visszarakásnál is érdemes meghúzni, mert ha tekerésnél húzod rá, akkor ugyibár elmozdul oldalra, és a váltó nem fog pont jól mûködni.

Krova: Króm-Vanádium (dugókulcs készlet)

na bye

#5850
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Ja, ahogy Ras mondta nincs mindenütt satu, így nálam sincs. :-\ Viszont van olyan racsnileszedõ kulcsom, amivel nekem sem moccant meg az a sz@r. >:(

#5851
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
franciakulcs????? mert az nem vagja haza a csavar fejet?!!
krova??!!! es mi az?




edit: huh de kotegszem!!!
de ha az akarkidnek olyan speci cege van meg esztegalyos akkor miert f.o.s.-bol csinalod a szerszamot!?
egyebkent valamelyik csokulcs pont bele passzol.

#5852
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
ált a satu a kényes pontja a dolognak ::)
merthogy az egy városi pincépen általában nem alapfelszerelés :-\

#5853
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
A menetes racsnival kapcsban: -leszedet azt a csavart a fogassornál(leütögeted egy olyan célra szánt csavarhúzóval + kalapácsal) - leszeded a sort, VIGYÁZAT hullnak a kis golyok szanaszét, -a racsni két kalapácsát leveszed . Itt ennél a két kalapács ágynál meglehet fogatni a racsnit, berakod egy satuba és a kereket csaraod el, vigyázz a letekerés irányára és már lent is van. Visszatételhoz nem kell lefogni és meghuzni, úgy is ráhúzódik az elsõ tekerésnél.

Lehet kapni ehez is egy kis szerszámot, amivel a racsni testet tudod egybõl letekerni, de nekem az ilyen esetek többégében megsem moccant, meg eltekeredet a szerszám feje.

Remélem segítettem.

#5854
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
A szervizeléssel én is igy vagyok, amit megtudok csinálni azt nem viszem szervizbe. Néhány dologgal azért nem birkózom meg, pl racsni leszedés (tehát nem a kazettás fogaskoszorú, hanem a menetes) ami rohadt nehezen megy, mivel rá van szorulva az agyra mint a barom... stb. Igy lehet tapasztalatot szerezni, ahogy Octadrive Te is mondtad, és a végén már full én csinálom az egészet, csak szerszám kell. :)


#5855
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Jaj a legkirályabb az volt mikor a az egyik edzésnél elhajlott a közép tányéra elöl(Deore) sima tekeréstõl. A megoldás lefogatás, ez nem jött be mert kissé rugalmas volt , na és misegített rajta, hát a kalapács. Múltkor láttam az egyik boltban is ezzel kínylottak és õk is a kalapácsal oldották meg pénzért.
De akár spéci tuingcucokat is szoktam néha csináltatni, keresztapám esztergályos mester és van egy cége, itt bármi visszarakható az eredeti formájába, vááóó

Na kicsit sok lett.....

#5856
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Ja hozzáteszem még, h. régen a bátyám is tekert és maga szerelte a cuccokat, tõle tanultam el aztán meg rájöttem az egyébb fortélyokra is.
Egyszer egy teónkat elbazták a szervizben, na azóta van , h. inkább magunk, most már csak én szervizelem otthon a cuccokat, a telók többsége nyíltolajfördõs volt amit eddig szervizeltem, de szinte mindegyik típussal találkoztam már.

#5857
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Hi! Én ezzel úgy vagyok, h. abban bízok amit magam raktam össze v. amit egy olyan ismerõs rakott össze pl Yasec mester személyessen, de szerintem ami kell az: -küllõkulcs, monoblock kulcs, hajtókar lehúzó, villás kulcs, krova, és a legfontossabb az imbusz készlet, + zégergyûrû figó telókhoz + csavarhúzó +csípõfogó v. lemezvágó olló a bowdenhez ja meg flex a házához, meg egy kalapács(fa)... De szerintem a gumihoz baromság kulcsot venni, 1-2 mozduatra lennt van mindegyik, csak tudni kell a technikát. Meg kedvevem a franciakulcsot, nem baarmolja szét a szar minõségü csavarfejeket.

De az otthoni telószereléssel vigyázzatok,az olajofürdõsett mindig jól szintezd be, ne sértsd meg a szimeringet mert aztán vehetsz másikat sok pénzért. :o

Az egész ügyesség tapasztalat és önbizalom kérdésse.
Én jobban szeretem magam szervizelni a dolgokat (olcsóbb is), meg tudom h. mivel lehet esetleg még gond, min kéne még állítani, aztán meg rájössz a tuningfogásokra is. ;D :

#5858
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Húha, én most csinálom elõször. :)
Mit rontottál Te el?

#5859
dirtboy

dirtboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás
Nem tom
Én az otthoni szerelássel úgy vagyok ,h ogy veszélyes, HA elõször csinálod....
Én már elég sokat tanultam saját hibámból (nem volt olcsó tanulság)
Ajánlom mindenkinek inkább kérdezzen meg valaki hogy és mint kell valamit összerakni szétszedni mielött belekezd ha még soha nem csinálta..!!!
Én csak saját példám miatt mondom..

#5860
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Én már január óta nézegetem a nemkész bringát a szobában.. de apránként összejön. Most pénteken megyek pl váltókarért.