Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Rekumbensek (alias fekvés, tekerés)

- - - - -

  • Please log in to reply
13414 replies to this topic

#81
motyoo

motyoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 689 posts
Érez-e valaki ingerenciát erre a körre vasárnap?
7-esen Bp - Martonvásár - Velence, aztán irány Seregélyes, utána pedig a Duna felé venni az irányt Szabadegyháza - Adony, itt átkompolni a folyón, végül hazatekerni a Csepel szigeten. Pestieknek egy 140-es kör, minimális emelkedéssel.

#82
motyoo

motyoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 689 posts


#83
Python

Python

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,412 posts
Szép kis túra! Gratulálok a teljesítõknek!
Hiányérzetem van a hátsókerekessel szerzett tapasztalatok megosztását illetõen, pedig ez volt az OK!
Szomorúan láttam, hogy mindenki csak üldögélt és fotóztatta magát rajta. Motyoo az egyedüli üdítõ kivétel a társaságban, aki bizonyíthatóan ment is vele. Neki külön gratuláció!
Azt szûröm le ebbõl, hogy normális geometriához szokott halandók nem képesek elsõre meglovagolni a járgányt. Sajnos ez nem jó hír… :)
Kuriózum, csak a gazdája által kedvelt „nehezen” kezelhetõ bringa marad, mint a Python vagy a Recugbens?

#84
benjami

benjami

    vendég

  • fórumtag
  • 133 posts

Apránként csepegtetjük az infót, hogy legyen módotok sajnálni, hogy nem jöttetek Ceredre :)
https://picasaweb.go...806/CerediTura#

Hát én nem csepegtetek senkinek semmit, hanem egyben mindent a fejére zúdítok:
2012-05-05 - 06 Cered-foto.zip
2012-05-05 - 06 Cered-video.zip

#85
lompi

lompi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,496 posts
kicsit unalmas már ez a server tulterhelt szöveg :(
Ha reku akkor lompi bike:)
képek

#86
Tibor-s-trike

Tibor-s-trike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 posts

Háromkerekû építõk figyelmébe:
URO CAD - Den ultimata tadpoletriken!
végignézve a képek elég sok infót tartalmaznak.


Érdekes tanulmány. Az ülésre viszont volna egy észrevételem. Azért, hogy a gép-ember kapcsolat buckás, kátyús úton is biztosított legyen, kell a patent pedál, és kell az oldaltartást adó ülés a háromkerekû hajtójának, különösen a közvetlen kormányzású trájkokon. De az oldaltámaszt nem a derék és a lapocka környékén alkalmaznám.

Feltöltött kép


Ahogyan Piho is írta, nagyobb sebességgel vett kanyarban rá kell dõlni az ív közepe felé. A képen látható megoldás ebben gátol. Az oldaltartást szerintem az ülõlap oldalának felemelésével kellene megoldani a csípõnél alkalmazott megtámasztással. Ez persze kereskedelmi forgalomra szánt portékánál kicsit macerás, mert nem egyforma számozású nadrágokat hordunk...
Egy trike némi fémbõl, kompozit anyagból, gumiból, mûanyagból és rengeteg kompromisszumból áll

#87
Piho

Piho

    vendég

  • fórumtag
  • 31 posts

Python:
Az hogy "nálunk" az pontosabban mit is jelent?

Piho:
Alkalomadtán örömmel megnézném, valószínû elõbb-utóbb majd fölvszem veled a kapcsolatot. Fényképeid nincsenek róla véletlen?

Kösz.


Feltöltött kép

Feltöltött kép

.... a "kicsikém" teljes terjedelemben .....

#88
Reku Papa

Reku Papa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,423 posts
Apránként csepegtetjük az infót, hogy legyen módotok sajnálni, hogy nem jöttetek Ceredre :)

https://picasaweb.go...806/CerediTura#
Én annyi mindent nem szerettem még!
Picasa képtáram __ YouTube csatornám

#89
Python

Python

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,412 posts

Python:
Az hogy "nálunk" az pontosabban mit is jelent?


pontosítanék...

tandem trike tekintetében vannak itt kipróbálható darabok, több napos okoskodást lehet ezek kipróbálásával megspórolni.


és Pihot, meg Szélvészt jelenti.

#90
Tibor-s-trike

Tibor-s-trike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 posts
http://www.youtube.com/watch?v=uTlA4IwriNM&feature=channel&list=UL

Facet V1 Velomobile
Egy trike némi fémbõl, kompozit anyagból, gumiból, mûanyagból és rengeteg kompromisszumból áll

#91
Nabi

Nabi

    vendég

  • fórumtag
  • 46 posts
Python:
Az hogy "nálunk" az pontosabban mit is jelent?

Piho:
Alkalomadtán örömmel megnézném, valószínû elõbb-utóbb majd fölvszem veled a kapcsolatot. Fényképeid nincsenek róla véletlen?

Kösz.

#92
Reku Papa

Reku Papa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,423 posts

en is beinvesztaltam egybe, szerintem a keszitojet is ismeritek, allitolag ugyes a srac ;)
Udv nektek!


Fogalmam sincs, kire gondolhatsz...
:D
Én annyi mindent nem szerettem még!
Picasa képtáram __ YouTube csatornám

#93
pcsongor

pcsongor

    vendég

  • fórumtag
  • 224 posts
ket hete nem olvasom a forumot es erre tessek...uj rekuk keszulnek folyamatosan :)

en is beinvesztaltam egybe, szerintem a keszitojet is ismeritek, allitolag ugyes a srac ;)
http://a5.sphotos.ak...656527271_n.jpg
Ha minden jol megy junius 3an mar el is hozom :)

Udv nektek!

#94
Tom2

Tom2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 posts
Háromkerekû építõk figyelmébe:
URO CAD - Den ultimata tadpoletriken!
végignézve a képek elég sok infót tartalmaznak.

frontos kétkerekû dizájn:
Recumbent Bicycle by Mathew Zurlinden at Coroflot
látványos gép lenne
:)

#95
Reku Papa

Reku Papa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,423 posts

Érzésem szerint az a máriabesnyõi kegytemplom, ugye?


Tocsno. Malagyec!
:)
Én annyi mindent nem szerettem még!
Picasa képtáram __ YouTube csatornám

#96
Piho

Piho

    vendég

  • fórumtag
  • 31 posts

Sziasztok!
Elõbb-utóbb, valószínûleg csak a távoli jövõben nagyon szertnék egy tandemet. Semmi rekus tapasztalatom nincs, de nagyon kedvet kaptam egy ilyesmihez:
Viking Recumbent Tandem Trike First Test Ride - YouTube
The Viking Recumbent Tandem Trike - YouTube
The Viking Tandem Recumbent Trike - YouTube
Elsõ ránézésre nagyon szimpi volt, aztán jobban megnéztem. Úgy tûnik, hogy hátsó ember hajtása "fixen" (nyilván nem fixen, hanem szabadonfutóval) van a hátsó kerékhez kötve és a váltás pedig a két ember hajtása között van van, ami hát nettó hülyeség. Kívácsi lennék a tapasztaltabbak véleményére, hogy 1) nektek is így tûnik, 2) ettõl eltekintve jó konstrukció-e? Elsõsorban Szélvész úr véleménye érdekelne, láttam, hogy õ is épített egy tandem trike-ot. Gondolom, õ is látta ezt, mégsem ilyet csinált, kíváncsi vagyok, hogy miért. Köszi.


... amennyiben Gyõrben jársz látogass meg mert én megépítettem ezt a típust bár a hajtás oldalt újragondoltam és független meghajtást készítettem...
Bátran ajánlom megépítésre, masszív megbízható darab.

#97
Isuka001

Isuka001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 507 posts

Akkor én 10 elõtt már a Gödöllõ aszódi végénél levõ templom elõtt, a 30-ason várlak benneteket. Matracot, hálózsákot viszek, ha Tibimernél bárhol megalhatok, ahol nem lep a harmat, akkor nekem oké. De ha panzióba kell menni, az se gond. Videó kamerát viszek.


Érzésem szerint az a máriabesnyõi kegytemplom, ugye?
...rekut mindenkinek alanyi jogon...
képtár

#98
Reku Papa

Reku Papa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,423 posts
Akkor én 10 elõtt már a Gödöllõ aszódi végénél levõ templom elõtt, a 30-ason várlak benneteket. Matracot, hálózsákot viszek, ha Tibimernél bárhol megalhatok, ahol nem lep a harmat, akkor nekem oké. De ha panzióba kell menni, az se gond. Videó kamerát viszek.
Én annyi mindent nem szerettem még!
Picasa képtáram __ YouTube csatornám

#99
Isuka001

Isuka001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 507 posts

- ötletgazdaként nem megyek :( by-by Cered!


Ne legyél már papírkutya!:mad::mad::mad:
...rekut mindenkinek alanyi jogon...
képtár

#100
Isuka001

Isuka001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 507 posts
Holnap, ha nem esik akkor elindulok Ceredre. Benjami, Motyoo, fél 10-kor leszek Kistarcsán az uszodánál.
Tibimer, köszönöm elõre is a fogadó készséget!
...rekut mindenkinek alanyi jogon...
képtár