Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kenõanyagok, tisztítás, karbantartás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1613 hozzászólás a témában

#1601
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Azt a bizonyos brigécol-t hogy használjátok, ill. milyen gyakran és mennyi ideig elég?
Azon gondolkodom, hogy lehet, hogy érdemes lenne a petróleumról áttérnem erre az izére...

#1602
kope

kope

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok

Teljesen egyetértek a brigecol kérdésben, messze a leghatékonyabb tisztító cucc, még autószerelõ-tanonc koromban a dzsuvás zilekre küldtek vele... :D Viszont volna egy nagyon égetõ problémám, nem tudom, hol vannak jó szervízek Pesten. A helyzet az, hogy monori vagyok, szóval péel a nyugati környékén jó lenne találni egy tuti, megbízható szervízt. Please, help!

#1603
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Helló Mindenkinek!
Megint én vagyok és a kérdésem is a régi: a viaszos formulájú kenõanyagokról milyen infóitok,tapasztalataitok vannak?

#1604
Gege

Gege

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
A lánc kenésen és a takarításon kívül sajna mindennel szervizbe hordom, mert nem érek rá, örülök ha kerózni jut idõm. Nagy zöld flakon, 1000 Ft, ebbõl nyomom a láncra, közben tartok alá egy tiszta rongyot. Ez egy híg és párolgó összetevõket is tartalmazó kegyszer, így a híg rész kimossa a szutyit, de azt követõen eltûnik, marad a kenõ összetevõ - teflonos téma.  Körbe érek a láncon, csacsog az egész, ekkor újra kezdem, csak már a ronggyal összefogva a láncot, és letörölve a kimosott trutyit. Ismétlem a történetet 10p-ig és szó szerint ragyog a lánc. ;D A fogaskoszorút vékony ronycsíkokkal és dettó ezzel a kegyszerrel tisztítom-ápolom, csak ritkábban. A brigéciol amúgy az igazi! Mikor még ráértünk, úgy használtuk, hogy levettük a láncot, beleejtettük egy két literes üdítõs flakonba, ráöntöttük az anyagot, becsavartuk a kupakját és ráztuk. Aztán ugyanez vízzel. A végén küllõvel kihalásztuk, molibdén diszulfidos olajjal ápoltuk. Az eredmény egy az eredeti állapotnál sokkal-sokkal koszosabbnak kinézõ, makulátlanul jól és tartósra ápolt lánc, ha értitek amire gondolok. A megszokott lánc csere periódust két-háromszor kitoltuk, így nem volt több kérdés. A brigéciol vízzel történõ kiöblítését követõen még jó vigyázni, hogy ne rozsdásodjon a cucc. Tök komolyan, annyira szárazra letakarít mindent.
Biztos nem vagyok normális, én a füriben, a kádban szoktam lemosnia bringát, szappanos langyos vízzel. ;D
A zöld flakonos kegyszer nevét még majd megírom.

Üdv:

a Gege

#1605
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Ja, én is esküszöm a Brigéciolra! Tényleg annyira jó, mint ahogy rá van írva, fémtisztára takarít mindent! És forró vízzel lemosva nem marad utána semmi! Csak vigyázzatok, és ne a környezetbe kerüljön!!

#1606
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Én csak ritkán szoktam karban tartani a biciklimet, mert elég nehéz :)

Mellesleg vicen kívül: lánckenés, fék-váltóbeállítás, meg minden, ami csak jön, centírozástól a mosásig. Én amúgy elviszem a Bambát a MOL kútra is, és megcsapatom a nagynyomásúval, csak csínján kell vele bánni, és nem lesz vele gond. Ügyeljetek arra, h. akinek nem lakk alatti matrica van, azt biza felveri, meg a felnin, telón levõ matricákat is! Csak óvatosan!

#1607
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Ralph:

Hát ez igen, nem semmi kis meló. Ennyi mindent még baliba. sem csinál a gépén...  ;D ;D ;D ;D
Szerintem a petró van olyan jó, mint az a háztartási izé, és egyébként a két szer árban ugyanott van. Neked mennyi ideig elég az az izé?? Milyen sûrûn kell megcsinálnod az elõbb leírt cécót?

BRUCE

#1608
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Heló BRUCE!
Én a lánc ápolási,kenési dolgokról írnék saját tapasztalatot.
Ha leszedem a láncot akkor nem petróban áztatom,hanem háztartási boltokban lehet kapni egy BRIGECIOL nevû zsír és egyéb szennyezõdést nagyon jól eltávolító szert.Zöld flakonban és literes kiszerelésben árulják 540 Ft-os áron.
Na ez aztán alaposan kimos mindent:a láncot beáztaton,a fogaskerekeket pedig ecsettel jól bepacsmagolom. Mindez rajta marad egy negyedóráig.Ezután vízzel(slaggal) alaposan eltávolítom a cuccokról és tökéletesen megszárítom,ami nyáron nem okoz különösebb problémát.Ha minen tök száraz,akkor elõszedek egy másik "kegyszert" ami a CASTROL KETTEN SPRAY névre hallgat ezzel bepermetezem a láncot,majd a külsõ felületérõl puha ronggyal letörlöm. Ez egy olyan kocsonyás réteget fog képezni egy óra múlva,mint amilyennel a SHIMANO a gyári láncait árulja.Persze ez majd idõvel (1-2 hét)nem a legszebb látványt fogja kelteni,de a kenés tökéletes lesz. A spray ára:1600 Ft.A lánc feltétele után a fogaskerekekre is jut majd a lánc segítségével a kenõanyagból. Persze ez közel sem elégséges,így én még rásegítek egy kis FINIS LINE láncolajjal is, Marha jó a viszkozitása, úgy ahogy a nagykönyvben van megírva:majdhogynem mézszerû sûrûségû.Mindenhová bemászik ;) No mondjuk az ára szerintem elég húzós:1380 Ft a 120ml.
Bocs,ha hosszúra sikeredett volna!
Én viszont érdeklõdnék,hogy kinek milyen tapasztalata van a viaszos formulájú kenõanyagokról?

#1609
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
és a barátnõdet hogyan olajozod ?? ??   ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
ok, csak "vicc" volt. vicc vége.
nekem is egy teflonos spRÉM van, de én a láncot szét is szoktam szedni, és egy "kis" petróban megfürdetem.

#1610
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
;D attol  függ,hogy a barátnõmet olajozom vagy a bringát.
Komolyra forditva a szót igazábol nem olajozni szoktam hanem teflon spray-t használok a láncra.A telot még nem mertem szétszedni mert nem hinném,hogy össze birnám rakni de nem ártana minden második essõs tekerés után ujra kenni.
A mosásrol annyit, benzinkutnál vagyis gõzborotvával soha ne mosd mert azt is kimoshatod belõle  amit nem akarsz.Én csak kefélni ;D ;D ;D szoktam mármint a bicót oldoszeres meleg vizzel,mivel alu vázrol van szó, gond nem nagyon hiszem hogy lessz a víz miatt.

#1611
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
YOci:
az olajozást hol/hogyan csinálod??

#1612
Yoshida

Yoshida

    vendég

  • fórumtag
  • 150 hozzászólás
Mindent, kivéve kerékfûzés, váz heggesztés. :)

YOci: gumijavítás?

#1613
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Szeasz!
A legfõbbek:
Mosás,olajozás.

#1614
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Ti milyen karbantartási munkálatokat végeztek a bringátokon??