Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kenõanyagok, tisztítás, karbantartás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1613 hozzászólás a témában

#1561
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
A Tf2-nél tudtok olcsobb és jobb sprayt a láncra meg bowdenházakba? Mert most ilyen idõbe elég sûrûn fujom a láncot! És azt szeretném tudni, hogy ez mennyire jó és érdemes-e leközelebb ilyet venni vagy érdemes mást is próbálni, mert idáig én csak ezt próbáltam...

#1562
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Mi a pontos neve a metabond kék zsírnak? Mert a metabond.hu-n nem találtam meg.... Nem tud valaki olcsóbban szerezni?

#1563
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
én is szedtem már szanaszét rapidfire-t (nem is olyan bonyolult) de nem rakrtam bele zsírt... (errõl most inkább bülcsen hallgatnom kellett volna? ;D ). De szvsz bármilyen puha zsír megteszi.

#1564
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
szedtem mar szet sot javitottam is, meg gyartottam bele kilincset!
olaj es zsir!
wd40 neeeeeeem kenoanyag!

#1565
Smici

Smici

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
1989 magasságában jelent meg a Bicajoskönyv (talán Nagy István tollábol). Ebben lánckenésre a következõt ajánlja a szerzõ:
Elõször mosd ki petróleumban,... Ha tiszta, fogj 1 lábast, tedd fel a tûzhelyre, és tégy bele patikában vásárolt parafint. Gyújts alá, és ha az egész megolvadt, dobd bele a tiszta láncot! Kicsit lötyköld, hogy a parafin mindenhova jól bemenjen. Aztán vedd ki, töröld le a felesleget, és akaszd fel hülni. Ha kihült: kész.
Még olyanokra is kitért, hogy 2 féle parafint árulnak, a kisebb molekulájút (a nevére nem emlékszem) vedd, mert az könnyebben bemegy a likakba, és lassabban "fogy el" a láncról.
Na, ezt próbálta már valaki?
Írt a növényi olajok használatáról is. Szerinte alapállapotban ideális lenne lánckenésre, de mechanikai hatásra elég rosszul reagál, ezért végsõ soron csak szükségmegoldásnak javasolja.
És akkor vissza az eredeti kérdésemhez: váltókarok.
Nincs itt senki, aki szedett már szét váltókart (RapidFire +)? Ha van, árulja már el, hogy mivel kente? Mûszerolaj? WD40? Szilikor spray? Sima gépzsír? Vagy mi?

#1566
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Sonax lánczsírról mik a vélemények/tapasztalatok? kicsi tubusos sárga-fehér cucc, 800 HUF. Vegyek or no?

#1567
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
óóóóó, 7euró az nagyon olcsó :D
ennyiért akkor is megéri, ha nem használod ;D

#1568
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
egyenes lancfutasnal lehet merev!
en lusta vagyok mindig kenni azert jo!
kb 2eft. 7euro csak a tartaj kabellel.
ez a trial fele 7.1mm vastag lesz.

#1569
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
hát a láncról hallottam már azt, hogy kurvajó, meg kétszer addig tart, mint a többi, meg a szegecsek formája miatt nem nyúlik annyira. Meg rohadt merev is (nem tudom, ez jó-e)

a negatív: tudok olyat, akinek 500km alatt szétment... persze ez lehet kivétel.
A szíjhajtásra sok értelme lesz a Lubmaticnak ;) ;D

Viszont ha már nem kell, elpasszolhatod. Jó kis cucc, csak nem láttam sok értelmét montira.
Sztem inkább o.útin jó, ha egyben lemész olyan 200km-t és nem akarsz megállni kenni. Ha meg pl. XCzel, akkor csak egy plusz kütyü, amit tisztíthatsz és ha már dzsuvás a lánc, hiába csepegtet szép finoman :-/
Más kérdés, hogy mennyiért hozzák neked?

#1570
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
:-)

#1571
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
te vagya megmentõm... akkor le is állok a vészes hátsóváltókereséssel... a részleteket majd amikor aktuális priviben ;)

#1572
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ras: olyasmi! bar faj a szivem miatta de sok szuksegem nem lesz ra szertem! esetleg fel rakhatom a polcra. de...
troll lancot meg nem veszek bar az ebay-on most epp ~4eft -nal tartok egy zsir slt99 lancal! :-)
mar tervezgettem a fogazott szijjhajtast! vannak katalogusaim, meg egyebek. rajzoltam mar egy rakas tervet! :-))))
mi baj szokott lenni vele?
a zold kupakos finish line (wet) jo csak ugye szedi a koszt meg szinte lemoshatatlan! egy felekeppen lehetett megtiszitani a lancot megpedig ugy, hogy repult a kukaba. az uj meg fel ~2eft-ert.

#1573
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
Rohloffról:
a lánccal vigyázz, hallottam már rosszat róla
vagy az agyváltóval együtt áttérsz szalag (vagymi?!) hajtásra?

#1574
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
lor ez azt jelenti hogy februárra izzíthatom magam hátsóváltó ügyben?

#1575
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
meg nem! ebay.de-n vettem es majd februarban erkezik haza haverommal egyutt.
a tobbi rohloff termek (csak egy van szamomra) szinten februar. addig vizsgak!
igy is eleg idot b@szok el hat meg ha az is meg lenne!
bazz mar most tutira tennem a buktat!

#1576
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
felvásárolod a teljes Rohloff termékskálát? :)
használtad már a lubmaticot?

#1577
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
en is ebben a cipoben jarok mindig csak en veszek szerszamokat meg kenoanyagot. es mar tele van vele a t.kom! de ennek hamarosan vege!
szermanyoltam lubmaticot! :-)

#1578
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.233 hozzászólás
  • LocationSvájc
Én is rolhoff olajat használtam amig kis társaim rá nem kaptak és faszán elhasználták ::)
Nagyon fasza habár egy kicsit húzós az ára de egy 100 km maratont bõven kibir, sõt ;)

#1579
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Mahh'Ta!

Én régebben a Finish Line Crytech-et használtam.Ennek az a jó tulajdonsága,hogy öntisztulós lesz tõle a lánc,mert az a viasz ami benne van egy idõ után megszárad és kipereg a kosszal együtt.Viszont kevésbé jó tulajdonsága,hogy a kenési képességei elég gyatrák... :-\
Mostanában ezért a Finish Line Wet -et használtam én is,azt a sûrû,zöld olajat.Ez tényleg jó ken,viszont szedi össze a port mint állat.

#1580
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
A WD 40 szerintem is inkább tisztításra jó, arra viszont nagyon! Minden sz@rt kihoz a láncból!
Egyébként a hajtógázos cuccok között is van olyan, ami fincsi ragacsot képez, mint a Rohloff, mégpedig a Xeramc spray. Ez egy szempontból sokkal jobb: mikor megfújod és még benne van az oldószer, sokkal könnyebben és több jut a megfelelõ helyre (a lánc görgõcskéi közé). Viszont egy bazinagy flakon, amit nem tudsz praktikusan magaddal vinni, ha több napra mész :-/
Megaztán: Rohloff rulez ;D