Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Author

- - - - -

  • Please log in to reply
1285 replies to this topic

#841
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 posts
nekem is volt slickes ill. van történetem!!
szóval a firkávsal is lehet menõzni csak nem te fogszneki örülni. ;D
szo szo: föld út ,kanyar hátsó ki aztán borul :)
kb ilyen gyorsan, v.gyorsabban

#842
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,147 posts
Nekem is volt még elõzõ nyáron egy kisodródásom egy kis földúton ami lejtett, és kanyarodott. Egy tanács: slick gumival ne menjetek földútra ha menõzni akartok! ;D Ja és végül egy kisebb kövecske állított meg méghozzá úgy hogy átestem a kormányon! ;D

#843
dhgyurma

dhgyurma

    vendég

  • fórumtag
  • 69 posts
Hali !
Összejött a túra? Vagy eltévedtetek, és azért a nagy halgatás?

Megvolt az elsõ komolyabb bukásom a géppel!
Kb. 40 km/h-ás andalgás mellett kisodródtam egy 120' kanyarban 8) ??? :o Úgy fogtam végig a bicót, mintha aranyból lett volna (nem jó ötlet, de féltettem! Máskor már rég el dobtam volna ;D) Mikor össze szedtem magam nem tudtam mi olyan furcsa, és miért ég a talpam! aztán rá jöttem!! NEM VOLT MEG A CIPÕM!!!!! :) ;) :D ;D
Nincs gáz! Gyors bicószemrevételezés, kormány egyengetés, sûrû >:(, mert kiszakadt a nyereg :'(.
Ja majd el felejtettem: a cipõ a pedál tüskéire volt ragadva ;D

#844
tractionman

tractionman

    vendég

  • fórumtag
  • 23 posts
Sziasztok !

Én még új vagyok itt a Fórumon, de ahogy Forrest Írta ott leszek a találkozón. Az elsõ PENCO TÖLTÕÁLLOMÁSON ! megtöltöm a kulacsom, benyomok egy energia szeletet ( ha van csokisat ! ) aztán irány a HHH. HA FELÉRTEM, mivel ez az elsõ idei tekerésem megismétlem a PENCO bevitelt a szervezetbe.

#845
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 posts
Gabi! Elolvastam, amit a Bukó... topicba írtál. Tényleg tanulságos, és engem is meggyõztél, hogy hordjam. Most ugye a bicóm fekete, nem szívesen venném fel a piros-kék bukómat (ami a Kelly's-hez megy is), de ezek után ezzel nem foglalkozom, hordom.

Ma végre tudtam tekerni (egész héten 1x, és azt is keveset). Felmentünk a János hegyre (fogaskerekûvel), és mivel nem volt nálam védõcucc, az aszfalton jöttünk le. Utána a Budakeszi úton jöttünk le, és 2-3 intenzív fékezés után 40-rõl 0-ra újra rendben az elsõ fékem! Olyan happy vagyok, hogy azt el sem tudjátok képzelni! Kicsit el is áztunk, de ugratgattam mindenhol: járdaszigetet, emlékmûvet, bukkanót, mindent, amit tudtam, és nagyon jó volt! Iszonyat kezes a bicaj, még én is érzem rajta :D

De pont errõl beszéltem: dhgyurma A-zone Pro jellemzése? Na? Naugye...

A holnapi kis túrával kapcsolatban néhány szó. Ha száraz az út, akkor a hõmérséklettõl függetlenül megyünk! Mivel nem lesz nagyon jó idõ, ezért feltekerünk a HHH-re, és meglátogatjuk az április 1-tõl mûködõ Author MTB Centrumot. Most lestek mi? :) Én lestem... Az a helyzet, hogy a Rekettyés üzemeltetõje Harangvölgyi András szerzõdést kötött Ürge Lacival (az Author forgalmazójával), kölcsönös együttmûködés céljából. A Rekettyés túristaházon belül (és kívül) sok Author infót helyeznek el, lesznek fönt Author bringák is kipróbálásra (persze nem az Introvert...), és több rendezvény szervezésében is együttmûködnek. Szóval nekünk, Author tulajdonosoknak lesz egy hely, amit kicsit magunkénak érezhetünk. Ezentúl ott lehet Author találkozókat rendezni, itteni megbeszéléssel. Akinek pedig még nincs Author bringája, de érdekli a minõség, ott megnézheti (és talán ki is próbálhatja). Ezeket az Author márkaboltban mesélték nekem.
Amúgy a találkozó is ott van holnap 10 órakor. Címet tudja mindenki, nem? A honlapon nézzétek meg, ha nem.
A boltosok közül jönnek néhányan. Asszem holnap jön egy Zenith sx Cross bicó, egy Traction monti, és persze én is ott leszek az A-Zone-nal ;D ;D

És Ti? Kinek van kedve velünk tartani?

#846
dhgyurma

dhgyurma

    vendég

  • fórumtag
  • 69 posts
Mennyire is szidható ez a váz? Mennyire is rossz a geometria, gyengék az anyagok, magyarul sz*r az egész?

Nos én elsõ nap 37 km lejtõt adtam neki közepesen nehéz terepen (Bagolyirtás-Károlytáró közötti pályán), és pontosan úgy viselkedett az utolsó körben is, mint ahogyan reggel oda mentem. Nem akarom isteníteni, de iszonyat jól eltalálták a geometriáját. Úgy megy, mint egy kisördög!!! ;D Már elsõ 10 m-er után éreztem, hogy jól döntöttem!
Üdv! Ha lesznek képek majd küldök.


#847
Zak McKracken

Zak McKracken

    vendég

  • fórumtag
  • 70 posts
Hali!

Hat a heten nem sokat tekertem eddig (100km korul), most hetvegen meg dolgozom, szoval nem fer bele :(
Na majd jovo heten minden du. :)

Nemi hezitalas utan felszarvaztam a bicajt, atkerult ra a regi Titec szarvam. Kicsit kopott meg regi, de konnyu, es azert ritkasagszamba megy :)

Meg jovo heten valamikor ujrazsiroztatom a telot, es esetleg felhuzzuk 100mm-re, aztan max ha tul sokat bologat visszarakom, bar szerintem nem lesz vele gond.

Ti milyen gyakan csereltek lancot? En eddig a mindent egyszerre mikor mar teljesen elkopott hive voltam, de szerintem most inkabb 2000km-kent cserelem majd a lancot, talan olcsobban kijon igy.

Na majd kiderul :)



#848
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Forrest!
A bukásról és eredményérõl a Bukó de milyen topicban olvashatsz bõvebben.
A Kóreát és Taiwant mindíg keverem. Hiába öregszem már erõsen! ;D

#849
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 posts
Nos, köszi Gabi a pontosítást, így kerek a történet. Egy parányi pontosítást azért hozzátennék: az Author-nak szerencsére semmi köze nincs Kóreához. A 100e pénz feletti kerékpárok egytõl-egyig Taiwanban készülnek. A vázakat ugyanaz a cég gyártja, amelyik a Trek vázait. A 100e alatti vázak Kínában készülnek, de azt tudni kell, hogy ott is vannak gagyibb, és jó minõségû vázakat gyártó cégek. Az Author vázgyártója az utóbbiak közé tartozik:)

Egyébként meg részint örülök, hogy meggyõzõdtél a Souvereing merevségérõl, viszont sajnálom, hogy ilyen módon történt. Neked semmi bajod nem lett, ugye?

A forgáspont-probléma meg még a Kelly's-emnél is sajna fennállt, itt viszont tényleg érezhetõ a csapágyak megléte már mûködés közben is. Bízom benne, hogy hosszú távon is jól vizsgáznak.

Nem tudom, írtam-e, de véletlenül meglocsoltam az elsõ tárcsafékem olajjal. Olyan mérges vagyok magamra miatta, mint állat! Már pofákat kiszedtem, féktisztítóval lefújtam, tárcsát is, meg meg is smirgliztem. A fékhatás kezd lassacskán visszajönni, viszont még mindig nyikorog... Na majd most délután tekerek kicsit, remélem még jobb lesz.




#850
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts

Na sziasztok!

A privi megtalált, már reagáltam rá. Azért néhány észrevétel, amit tudok.

Mennyire is szidható ez a váz? Mennyire is rossz a geometria, gyengék az anyagok, magyarul sz*r az egész?


Philip Polc (már ha így kell írni, ezt nem tudom) 2001-ben lett Európa DH bajnok, azóta nincs más, õ azóta is az uralkodó. Õ 2000-ben RB vázat használt. 2001-ben RB Dragster vázzal ment, ezzel nyert. Az Author megvette az RB licenszét, és ezt felhasználva készített vázakat. Úgy tudom, az A-zonehoz is elég sok köze van az RB-nek, az ottani mérnököknek. De tényleg suttyó váz... Nem is kéne ;D


Szóval:
Pontosítanék:

A Race Bike cég egy kis cég Csehországban, vázak egyedi tervezésével és gyártásával foglalkoznak.
Elég régen csináléják ahhoz, hogy valamit le tudjanak tenni az asztalra.(Ld Filip Polc RB Dragster)
Az AUTHOR velük tervezteti a vázait, a gyártást (sajna) nagy szériában ha jól tudom Kóreában végzik.

Nekem a Sovereign átesett az elsõ törésteszten és nem tört, nem csavarodott, nem kopott le a festés. Pedíg baromi zakó volt, szó szerint pofás. Károk: Az AT-100 bilincse tört el, illetve a sisakom repedt meg.
Szar váz el is adom azonnal... ;) ;D ;D ;D ;D

A MERIDA Fireball-ról volt egy vélemény illetve tapasztalat Mankától. Kotyog a hátsó villa. Szétkopott a forgáspont, mert egy gagyi perselyes megoldás. (ilyen a Tesco illetve Cora bike-ok megoldása is)
Itt szeretnék megnyugtatni minden AUTHOR össztelós kollégát: A 4 db ipari csapágy nem igazán fog kotyogni, kopni stb. A MERIDA nálam ezzel a megoldással levizsgázott és elégtelent kapott.
Csak hát jó a reklámjuk, nyomják ezerrel a vázakat és a sok gyanútlan ember meg megveszi. Jó tudom, hogy az ára sem annyi, mint mondjuk a Sovereign vagy az A-.Zone, de akkor is.

Az A-Zone-t DH-ra ajánlják és a felépítésébõl ítélve szerintem hobby célokra biztos, hogy jó választás lehet.

#851
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 posts
Filip Polc. Bocsi.

http://www.extremebi...002/rbcwr-4.jpg

http://www.extremebi...002/rbcwr-6.jpg

http://www.extremebi...wr_2002/100.jpg

http://www.extremebi...wr_2002/101.jpg



#852
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 posts
Nyeh, most olvastam vissza, mit írtam. Kicsit össze-vissza, de nem baj, talán értitek... 2000-ben Author vázzal ment, na.

#853
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 posts
Na sziasztok!

A privi megtalált, már reagáltam rá. Azért néhány észrevétel, amit tudok.

Mennyire is szidható ez a váz? Mennyire is rossz a geometria, gyengék az anyagok, magyarul sz*r az egész?

Philip Polc (már ha így kell írni, ezt nem tudom) 2001-ben lett Európa DH bajnok, azóta nincs más, õ azóta is az uralkodó. Õ 2000-ben RB vázat használt. 2001-ben RB Dragster vázzal ment, ezzel nyert. Az Author megvette az RB licenszét, és ezt felhasználva készített vázakat. Úgy tudom, az A-zonehoz is elég sok köze van az RB-nek, az ottani mérnököknek. De tényleg suttyó váz... Nem is kéne ;D

#854
ppüsi

ppüsi

    vendég

  • fórumtag
  • 222 posts
Köszi, :-* akkor megérdeklõdöm tõle priviben!!

#855
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 posts
Azthiszem Forest Gti vett olyat nemrégiben...
Már írt is róla.

#856
ppüsi

ppüsi

    vendég

  • fórumtag
  • 222 posts
Uff!

Úgy gondolom, ide a legcélszerûbb feltenni a kérdésem! Az Author A-zone váz érdekelne, nem tudom, van-e valakinek tapasztalata?? Van valakinek Magyarországon?? Milyen a minõsége a hasonló kategóriájú vázakhoz képest???

Egy boltos pali nagyon szidta a vázat, bár õ alapból nem igazán kedveli az Author bringákat!!! :( Én azért a Ti véleményetekre adnék inkább... ;)

#857
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts
Hát erre csak azt tudom mondani, majd meglátjuk. Ha nem most, akkor elõbb-utóbb csak összejön egy Authoros tali, ahol én is leszek ;D ;D. Csak amilyen elfoglalt ember vagyok... :D :D

#858
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts
Hát erre csak azt tudom mondani, majd meglátjuk. Ha nem most, akkor elõbb-utóbb csak összejön egy Authoros tali, ahol én is leszek ;D ;D. Csak amilyen elfoglalt ember vagyok... :D :D

#859
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 posts
Mindig csak a probléma, a probléma, a probléma... Pénteken megy? Akkor bõven elég lesz neki vasárnap reggel 9-ig ;D Vagy ha nem, akkor adj alá is egy lovat, és gyertek együtt ;)

#860
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts
Én természetesen érdeklõdõ vagyok, csak megint van egy kis ellenszél. Egy jóbarátom jön pénteken hozzám, és nagy valószínûséggel vasárnapig marad, ami azt jelenti, hogy 10 órakor még itt lesz. Azért ha változik a helyzet, és az idõ is megfelelõ lesz, egyértelmû, hogy megyek :).