Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Author

- - - - -

  • Please log in to reply
1285 replies to this topic

#621
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Javaslom figyelmetekbe a Tisza maraton topic-ot!

#622
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts
Nem írok semmit :(, mert ha minden összejön :), akkor ma megyek hozzád 8).

#623
dhgyurma

dhgyurma

    vendég

  • fórumtag
  • 69 posts
Elv. Nagyon erõsen húzod meg a csavart, és a felni elnyírja a gumit , mikor pumpálsz, és mozgatod a szelepet. :P
Na mik történnek veled Ulti? Régen írtál ide, és még régebben láttalak. :'(
Mesélj!


#624
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts
Tegnap délután szerelgettem a bicajomra a csomagtartót, aztán azt vettem észre, hogy az elsõ gumi leeresztett. De akkor, szerelés közben, mert mikor elkezdtem a munkát, még jó volt. Kiszedtem a belsõt, a szelep tört ki.
Kérdésem, ez hogy történhetet meg állás közben, hiszen a szerelés alatt alig mozgattam a bicajt? Arra gondolok, hogy nagyon megszorítottam a csavart a szelepen, de akkor is furcsa, hogy mozgatás, erõltetés nélkül szakadt ki. Illetve pontosabban egy 2-3 mm-es helyen szakadt csak ki.
Mit lehet ez ellen tenni? Gyenge volt a belsõ gumim? Nagyon megszorítottam a csavart? De ha kevésbé húzom meg, akkor meg mozog a szelep? Mit tegyek, hogy ilyen ne forduljon elõ mégegyszer?
Gyurma!
Ha jól emlékszem említettél egyszer olyat, hogy valai vit vissza bicajt, mert kiszakadt mindkét szelepe? Mitõl van ez?

#625
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,754 posts
Már megvan a táv, nem kell segítség! Kösz!

#626
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,754 posts
Lenne egy fontos kérdésem: Mi a véleménye azoknak az A-zone-ról, akiknek olyan van? A Sima, nem a pro!

És egy kis technikai is: Milyen szemtávolságú tasg megy bele?

Elõre is köszi! :)

#627
dhgyurma

dhgyurma

    vendég

  • fórumtag
  • 69 posts
Úgy van Gabi-bácsi!!! 8)
Jó a logikád :D
Amik érdekelnek, azokból van nálam mindig.
Mikor jössz érte? Vagy levigyem Miskolciába, ha legközelebb megyek. Ill. félúton is találkozhatunk( Gyöngyösön).
Üdv mindenkinek, és jó kerekezést!
Kint lesz valaki szombaton az efott -on? ;D

#628
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Ezaz bátyóka! ;)
Gyere és tartozz az AUTHOR tulajdonosok egyre szélesebb táborába!
Én sem bántam meg, sõt a családot is ezzel a típussal szereltem föl.
Ár-érték aránybanm nagyon jó és a megbízhatósága is példás.

#629
totnes

totnes

    vendég

  • fórumtag
  • 14 posts
OK, én sem gyanúsítani akartam bkit is a boltból, mi több, ebben nem csak a magyar, de a cseh eredeti honlap sem egységes: a bicajok alatt trimoly vázúként írják a stratost, s van egy sinmoly vázú is, míg a vázok alatt (rámy, aszem csehül) cromonak. aztán telefonon mikor beszéltünk gyurmával, tisztáztunk mindent: a trimolyban a fõ 3 váz cromo, a sinmolyban a nyeregcsöves. s a vázon magán cromoly felirat szerepel.
amúgy még az éjjel úgy döntöttem, h ha most nincs is, kibekkelem a köv szezont, nem veszek most alut, s remélem télre tudnak a bokor utcába cromo vázat hozni, stratost, v vmi hasonló kecseset. nézzünk bizakodva a jövõbe.

#630
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Gyurma!

Csak most esik le: Te dolgozol a Bokor utcai boltban?
Ráadásul Miskolci vagy!!

Hétfõn megírom, hogy milyen volt a Tisza maraton, mert vasárnap ott leszek. Sivatagi teszt a sovereign-nek. ;D

Totnes!
Amikor én vettem a vázat, maximálisan meg voltam elégedve a kiszolgálással és a felvilágosítással. Szóval a boltban nem hiszem, hogy félre vezetnének. Egyébként én az A-Zone vázzal spekuláltam, de Ürge Laci lebeszélt róla. Nem Cc-re való mert nehéz. Így lett Sovereign, elég gyorsan be is szerezte nekem. Én nem tudok rosszat mondani sem a boltról, sem a bicajról. Sokat kibírt már a váz is.

Gyurma! Még egy dolog!
A PENCO cuccokból van a boltban? (Energia ital, gél stb?)

#631
dhgyurma

dhgyurma

    vendég

  • fórumtag
  • 69 posts
Ja! Ami fontos!
Mátra EFOTT!
Még vasárnap estig!
Aki teheti jöjjön!

#632
dhgyurma

dhgyurma

    vendég

  • fórumtag
  • 69 posts
Na szeva Tones!
A köv. a helyzet! A boltos nem tagadott le semmit 1 " kissé" sem!
Az a hejzet, hogy a váz valóban trimoly, ami a honlapon is rajta van( ezt mi csináltuk, tehát nem tagadjuk!), csakhogy nem bújom minden nap a honlapot, és ezért történt az adatok elhalgatása, ill. félrevezetés.
A másik ! : az anyag minõségét, a vázra ragasztott matricáról néztem le, amin az áll, hogy Cro Moly!
Tehát nem szándékos volt!


Csak akkor várj a vázra ennyit, ha te döntöttél úgy hogy ez megéri neked!
Ha nem, akkor válassz inkább mást! Nekem nem az a lényeg, hogy rábeszéljelek v.mire, hanem az, hogy elégedett legyél azzal amit választottál!
Üdv!

#633
totnes

totnes

    vendég

  • fórumtag
  • 14 posts
sziasztok, ezt megkérdeztem a váz témakörnél is, de kiváncsi vagyok a ti véleményetekre is:
trekking vázban gondolkodom, s pesten /pill nagyjából 4 versenyzõ fut. ti mit tanácsoltok?
1. legközelebb ez áll a szívemhez, de vannak gyanús dolgok: author statos - trimoly. ez azt jelenti, h csak a háromszög cro-moly, s a hátsó kettõ hi-ten?, mert akkor a boltos ezt kissé letagadta, holott a honlapon világosan az van. 25e huf.
2. ezt ajánlja ár/minõség szempontjából több boltos is: magellán cygnis, alu, 20e huf.
3. peugeot country. boltban történõ beismerés alapján csak a három fõ csõ cro-moly, s van rajta láncvédõ-rögzítõ, s még dinamo tartó is. kevésbé szép, mint az author, s 4evel több.
4. a szokásos mindenhol lévõ két merida alu 40ért, de igazán nincs kedvem meridát venni, s nem is értem tudhat-e a magellán alunál kétszer annyit.
köszi a tanácsokat.
ill. finomitva a témakörhöz: szerintetek, ha most már nem tud a bokor utca szerezni author vázat, akkor megér az nekem annyit, h várjak rá kb decemberig? kb aliviot építenék rá, bár vegyesen (stx aszem hátsó váltó vadi új 95bõl, ig lánc, hg50 kazetta, alivio váltókar, s még az eredeti 92es ct10es hajtómû ill láncátdobó) új mozo 7200 teloval.
évi majd 5000 kmt tekerek, pár nap erdei ösvény - csóványos, pilis, ilyesmi, nem ugratok, alapjaiban napi 15-31 pesti aszfaltozás, hétvégi 100-150 kms túrák, évi párszor sátorral etc.

#634
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts
Hát igen. A magyar szervezés már csak ilyen. Sajnos. >:( >:(

#635
dhgyurma

dhgyurma

    vendég

  • fórumtag
  • 69 posts
>:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Rohadt nagy szopatás volt az egész!
Felcsalogattak velem egyetemben, még 1 pár embert, úgy hogy nem is voltunk rajta a rajtlistán!
Végig lincshangulat volt a rendezvényen.
Ennyit a magyar szervezkedésrõl!


#636
Gab#

Gab#

    vendég

  • fórumtag
  • 81 posts
Sziasztok!

A maratonra visszatérve, szerintem nem volt gáz. A tavalyinál többet nyújtottak szerintem. Hát igen a tömeg az meg volt, de hát ilyen az amikor 1300 ember bringával beszûkül egy egynyomos erdei ösvényre. ...és nem tudom hol van olyan maraton ahol, egy fél cupákot adnak a frissítõ állomásokon.
Engem pont azok idegesítettek akik mormogtak hátulról,hogy "mé nem mész má" mikor látták hogy k...ra nem lehet elõzni. Persze késõbb a hosszú hegy után felszakadozott a mezõny és elég zavartalanul lehetett menni.
Szerintem a banán,csoki müzli,meg a Penco energia kaja pont ide való+ energie lötty, én nem éheztem.

Ma összefutottam Gyurmával az Nagykovácsi-i rendezvényen. Elég álltul nézett ki az a bánya, de egy két srác azt mondta ott, hogy a verseny csak 6 körül kezdõdik így azt sajna már nem vártuk meg (mivel még de. volt) A bánya feletti ugratórólk csak egy Konás csávót láttam leugrani. Gyurma, várjuk a beszámolót (persze ha mégis tudtál indulni)

Üdv
Gab

#637
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts
Nekem nagyon nem jött be ez a maraton. Úgy is fogalmazhatnék, nagyon szar volt! Kurva szar! :( >:(
Lusta vagyok mégegyszer leírni :), tehát: http://www.bikemag.h...=4083;start=150
illetve
http://www.bikemag.h...=4083;start=165
Az én bicajomnak se lett komoly baja, csak egy-két nyolcas :( :(. Az én fékem nem füstölt, meg amúgy sem láttam volna, mert olyan nagy por volt sok helyen :o. Hát ennyit a maratonról.

#638
dhgyurma

dhgyurma

    vendég

  • fórumtag
  • 69 posts
Ulti, Gab$
Meséljetek, hogy alakult a duna m.?
Nekem nagyon jól sikerült a hétvégém, új élményekben volt részem!
Estem akkorát, hogy elszakadt a fék csövem ::)!
És egy sípályás menet után szó szerint füstölt a hátsó tárcsafékem ;D.
Amúgy se nekem sem a bicómnak nem történt komolyabb baja. A féket meg még a helyszínen sikerült megjavítanom.
Ja és meghívtak a Redbull bánya DH ra 8)
Veletek mik történtek? Várom az élménybeszámolókat!
Üdv mindenkinek!


#639
dhgyurma

dhgyurma

    vendég

  • fórumtag
  • 69 posts
:'( Szomorúan hallom a történteket, és nagyon nem értek vele 1. Bár nem ért meglepetésként, mert már korábban láttam Szabi hirdetését az apróban!
Ha valakinek nincs vele gondja, és annyit házalt, meg kilincselt azért, hogy megkapja, akkor meg miérT??????



Más:
Eldõlt, nem megyek a maratonra, mert edzésem lesz, és az most fontosabb, mint 1 kollektív tekergés, mert nekem az a másik "mûfaj" a fontosabb, és ott kell eredményeket produkálnom.
Mindenkinek szurkolok, és kívánom, hogy teljesítse a magaelé kitûzött távot.
Üdv mindenkinek.

Ja ulti. gratula a turelmedhez, az elõzõ oldali hozzászólásod felért 1 10 oldalas élménybeszámolóval ;) :) :D ;D


#640
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Jóvanna!
Vagyok még én is, csak bizonyos dolgok miatt a bicajozás és a fórumozás is lightosabb volt, de majd most!
Szóval megvan még a Sovereign, bár lassan elfelejtem, hogy milyen is rajta ülni.
Az igazsághoz tartozik, hogy az autóm is kiesett egy hétre, mert rendbe rakattam, úgyhogy most már gyönyörû, szép, jó stb.
A melóm miatt sajna kevés idõm volt a bicajozással foglalkozni, rám húzták a gyorsítót rendesen. Pedíg ez lehet, hogy megbosszulja magát, mert a Tisza Maratonra megjött a rajtszámom is. tehát ott biztos indulok. A Dunát most kihagyom, nem tudtam rá felkészülni sem.
Minden Duna maratonos indulónak hátszelet és jó idõt kívánok!
B Szabi!
Nem ezt az Egoist-ot próbálgatták Szilvásváradon az eredményhirdetés után? Gyönyörû gép volt!

Még egy apró észrevétel:
Összefutottam egy német családdal, akik szintén AUTHOR gépekkel voltak.
Volt egy Kinetic, egy Kinetic ASL, illetve egy SRADA is. Meg is csodáltuk egymást rendesen.
Pár szót váltottunk, amibõl kiderült, hogy náluk nagy kedvenc ez a márka. Megértem.

Szóval: Hajrá mindenki!