Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Teljesitménytúrák 2003-ban

- - - - -

  • Please log in to reply
409 replies to this topic

#141
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,531 posts
Szent István napi 100 km-es tt. és gördülés augusztus 16-17.

Szolnok, Tiszaliget - Millér, Vízügyi Múzeum - Palotás - Holt-Zagyva - Abonyi úti vm. - Sashalom - Paládics puszta - Szent István-híd - Beke Pál halma - Szanda lapos - Horgász versenypálya - Alamand dülõ - Alcsisziget - Evezõspálya - Tiszaliget

Indítás: Szolnok, Tiszaliget, Turisztikai központ 7.00 óra 500 Ft/fõ 100 km szint: 0 m Szintidõ: 9 óra
A nevezési díj TTT, MTSz, MSTSz tagoknak, diákoknak és nyugdíjasoknak 400 Ft/fõ. Nevezés elõzetesen augusztus 10-ig 400 Ft/fõ. A rajt a vasútállomástól 4 km-re található. Megközelíthetõ a 15-ös autóbusszal. Esõ esetén kerékpárosoknak országúti útvonal. Térkép: Jász-Nagykun-Szolnok megye ökoturisztikai térképe.


Szent István napi 66 km-es tt. és gördülés augusztus 16-17.

Szolnok, Tiszaliget Millér, Vízügyi Múzeum Palotás Holt-Zagyva Tabán Kocsoros Szandaszõlõs Beke Pál halma Horgász versenypálya Alamand dülõ Alcsisziget Evezõspálya Szolnok, Tiszaliget

Szolnok, Tiszaliget, Turisztikai központ
7.00-10.00 óra 400 Ft/fõ 66 km 0 m 6 óra

A nevezési díj TTT, MTSz, MSTSz tagoknak, diákoknak és nyugdíjasoknak 300 Ft/fõ. Nevezés elõzetesen augusztus 10-ig 300 Ft/fõ. A rajt a vasútállomástól 4 km-re található. Megközelíthetõ a 15-ös autóbusszal. Esõ esetén kerékpárosoknak országúti útvonal. Térkép: Jász-Nagykun-Szolnok megye ökoturisztikai térképe.


#142
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,531 posts
A hétvégén lesz ez a Szolnoki TT! Van kedve valakinek még jönni rá? Annyit tudok Szolnokról, hogy ott a Tisza, és egy nagyon jó strandja van.

#143
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,653 posts
  • LocationCsömör
köszi lens a biztatást, majd mindig rád fogok gondolni és arra amit mondtál, amikor már nagyon nehezen fog menni ...
örök hála érte hogy mindig sikerül majd túlesni a holtpontom, amit neked köszönhetek :-*

#144
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts
Tpresident: Nekem is aztat mondták fiúcskák, kik versenyeznek, hogy õk egy bõ évi tizezer km-t mennek.
Egyébként én is nagyjából (most tartok az ezévi 5800km-nél). Többet azonban már nem tudok menni, bár idén próbáltam megnyomni a távokat, de úgy látom idén is épp hogy csak túl fogom lépni a tizest. Talán majd jövõre.

Ano: valóban klasszul mész ahhoz képest, hogy mikor kezdted. Bizz magadban, és amikor vissza akarsz fordulni, akkor kicsit pihizz, majd hajts tovább!

#145
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,653 posts
  • LocationCsömör
én is ezért írtam az elején, hogy nem vagyok biztos benne, hogy el tudok menni a BEAC -ra(e) , mert még addig nagyon sokat kell fejlõdnön, de mindent megteszek annak érdekében, hogy mégis el tudjak menni ... :)

#146
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
no már most nem akarok belemászni az edzéstervezésbe túlzottan, de az elkövetkezendõ négy hét alatt akarok eljutni a megeflelõ koniba, tehát megpróbálom fokozatosan emelni a terhelést, hiszen így tudok optimálisan fejlõdni... csak ezért mondtam mindezek mellett respekt ;)

#147
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,653 posts
  • LocationCsömör

meg ne m most kell nekiugrani a durva távoknak egy hónappal elõtte ;)


Rás: a bibi az hogy csak idén kezdtem el bringázni, tehát csak most jutottam el arra a szintre, hogy bírom a hosszabb túrákat ... én nem tudom, hogy átlagosan mennyit kell ahhoz bringázni, hogy strapabíró legyen az ember, de amikor lensékkel voltam túrázni, mindannyian azt mondták, hogy ahhoz képest hogy áprilisban kezdtem el nagyon jól bírom ... ;)
Igaz hogy azóta 2600 km-nél tartok, ami számomra óriásinak tûnik, mert elõtte 2 év alatt nem mentem 600 kilcsit se !!!

Tehát számomra most jött el a hosszabb túrákkal való edzés ideje ...

#148
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 posts
Tény,h más az aszfalt és a terep.
De ha feleannyival számolunk, akkor is 5000-6000km az alap évente.
kérdezzétek meg azokat, akik v.mi maratonon ottvannak az elsõ 20ba(nem az elsõ 3ra gondolok), h mennyit nyomnak terepen évente.
Simán 8000-10000km megvan nekik is, hacsak nem o.útiznak is mellette.
Igaz, ez már versenyzés. a topic neve meg ugye...

#149
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,653 posts
  • LocationCsömör
Nekem igazából az iszonyatos meleg és az oxgén hiánya okozott problémát ... volt, hogy tolni (!!!) alig bírtam a bringát ... :o
De utána akkora megkönnyebbülés és fellélegzés volt a a hosszú lejtõ ;D
Szerintem az uccsó 20 kilcsit fele annyi idõ alatt tettem meg mint azt a szopatós részt ... ::)

#150
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
hát azon mindenki szopott (majdnem begörcsöltem :-X) ::)

#151
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,653 posts
  • LocationCsömör
Ok értem én a célzást ;)
Én a 90-et mentem 6 órával hasonlóan lazán ... bár a Bakonybéli EP utáni az a enyhe murvás (vagy milyen :D ) emelkedõ, ahol iszonyat meleg és pára volt ... na ott nagyon megszenvedtem. Szerintem azon az 5-8 kilcsis szakaszon vagy 1 órát elba**tam ;D

#152
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
90en 8 órával nem lennék ilyen magabiztos ;)

130at, de volt benne vagy egy óra beszélgetés itt ott szóval a 7 óra sem lett volna lehetetlen

#153
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,653 posts
  • LocationCsömör
Rás: a gázlón a 90-en vagy 130-on mentél??

#154
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
Hát lehet hogy több lesz a kilcsi, mert egy része tuti aszfalton lesz teljesítve, mert en mtudok mindennap felugrani a Bükkbe.

a BMen csak 50es távot nyomok, mivel oldalbordám kisérem majd el hogy ne legyen egyedül, meg ne m most kell nekiugrani a durva távoknak egy hónappal elõtte ;)

idén ezt a Wietnám túrát még nem vállalnám (kissé még sok az a 240 terepen), de jövõre már tutira rákészülök... no meg akkor lesz BMFTT9 is ::)

azért én már bízom magamban így a gázló után (bruttó 8 óra, de az elejét ellazsáltam), hogy a BEACot is le tudom nyomni 10-11 óra alatt

#155
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,653 posts
  • LocationCsömör
Hát szerintem is igencsak lényegi külömbségek vannak aszfalton tekerés és terepen tekerés között!!
Pl.: én idén voltam egy aszfalt "túrán" ami 200 kilcsi volt, és ha nem számítjuk a dögmeleget, akkor sokkal kevésbé (!!!) volt megterhelõ, mint az a túra amit terepen mentem Natiékkal a múlthéten és csak 100 kilcsi volt, legalábbis nekem ennyit mért az órám. (és ebben kb 30 kilcsi aszfalt is volt!)

#156
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
:o .....de lehet teljesen is! ;D ::)

#157
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég

Tpresident, ha jól emlékszem te outis vagy, nemde? Namost 1000km beton nem egyenlõ 1000km tereppel!

De nem ám!!!!!!!! ;D
Natinak tejesen igaza van. Aki próbálta, csak az tudja..... ;)

#158
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts
Tpresident, ha jól emlékszem te outis vagy, nemde? Namost 1000km beton nem egyenlõ 1000km tereppel!

Egyébként a Beac MAXI sokkal keményebb, mint bármely maraton! Ilyen még pl. a Rákóczi és a Wietnam tt is! Mondjuk a Wietnam tt a maga 240km-es távjával a legkeményebb.

#159
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 posts
1000-1300km 1 hónapra nem is olyan sok.
Én nemrég 2hét Olszország alatt majd' 800km-t mentem, úgy, hogy közbe volt olyan nap, mikor utazgattunk(Róma, Nápoly) és nem volt idõm menni.

Évi 10000-12000km-t gyûjteni nem nehéz, ha rendszeresen(heti 3-5alkalom) teker az ember.

#160
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,653 posts
  • LocationCsömör
1 hónap alatt 1000 - 1300 kilcsi??? hát te sem vagy kispályás ;) bár lebontva az olyan 250-300 hetente, ami máris nem tûnik olyan nagyon soknak ... majd én is hasonlóan próbálok edzeni, hogy ne húzzalak vissza :)
Bükkmaratonra mész?? Mert én megyek a 100-ason, már ezzel is elkezdve az edzést ;)