Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

félelemleküzdés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
375 hozzászólás a témában

#41
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente


monjduk en a dolgokat a "csaknem fogok elesni, ha meg igen, akkor ugysincs vedom, szal nekem annyi" felkialtassal csinalom..... es altalaban nem esek el,


Nekem is ez a "technikám", de én még menet/ugrás közben is szoktam magamat gyõzködni arról, hogy nem lesz gáz, s olyan kurva jó vagyok, mint Dylan Trembley

#42
-NoVa-

-NoVa-

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás

Azért kesergek ám, mert már 2 éve tekerek erdõben és nem mutatok semmilyen fejlõdést.


Egyedül tekersz, vagy fix tagokkal? Esetleg menj el néha valakivel, aki sokkal jobban megy, de elég türelmes, hogy ne hagyjon ott az erdõ közepén. Ez már motiválhat a fejlõdésre.

#43
GT-Rider

GT-Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 848 hozzászólás

A sebességhez kapcsolódva: minnál gyorsabban mész,annál kontrollálhatóbb a bicikli.

majndem..ez pont forditva van.latszik hogy nem mentel meg telelg gyorsan.

A nagy útátugrást nem azért nem ugrom be,mert félek,hanem mert tériszonyom van

ezt meg nem hiszem el.nekem is teriszonyom van, de mikor felmasztam DHBPn nem a teriszonnal volt a baj..hanem hogy be votlam szarva...nem a magassagtol. sztem ez a legnagyobb hulyeseg hogy azert mert teriszony. nem tudom mekkorakat ugralsz, de nekem sehol nem volt meg idom megezni hogy is szallok, meg milyen magasan vagyok...meg ha sok is az airtime meg minde akkor sem veszed eszre hogy "magas."

Te nem mentél még elég gyorsan...... :-X
Ha kibillensz az egyensúlyból,szerinted mikor áll vissza a bicikli???
Ha gyorsan mész.
Sok ilyen példát tudnék írogatni.
Nem tudod mekkorát ugrasz?-néha jobb is.Lehet,hogy nincs szemed a magassághoz.Vagy nem láttad magad videón.
Mindenki tudja,hogy ugrottál a dhbp-n,nem kell hangoztatni ;D és ha be vagy szarva?miért?ha nincs tériszonyod,akkor semmi baj nem lehet,feltéve,hogy ugrottál már ekkorát.

#44
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Köszönöm srácok a tanácsokat, ez a letolt nyereg, lehet hogy praktikus, de egy maratonon hogy valósítom meg? Vagy végig alacsony nyereggel tekerek?
Azért kipróbálom. ::)
A Zemplénben volt az a bizonyos zakó, na idén megpróbálom újra a Zempléni 60 TT-n.

Azért kesergek ám, mert már 2 éve tekerek erdõben és nem mutatok semmilyen fejlõdést.

#45
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
era told le a nyerget.
es egybol mashogy fogod latni a helyzetet.
magas nyereggel tachnikas lejton nincs ami felelmetesebb.

#46
-NoVa-

-NoVa-

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás
A hozzáállásom hasonló volt :). Sziklás lejtõn lefelé nagy sebességnél valami ilyesmi gondolatmenet: "Ha most esek, ledarál minden védõfelszerelés hiányában... Akkor inkább nem esek :)"
Az utolsó esésem decemberben volt az iediglenes össztelós bringámmal. Szálltam le a buszról, a kezemben volt a váz, és siettem, nem vettem észre, hogy tükörsima jégfolt volt az ajtó elõtt :).

Amúgy a változás gyönyörû:
Elõtte:
http://nova.uw.hu/KTM.jpg
Utána:
http://nova.uw.hu/Napalm_Final.jpg

Még pár alkatrész, és végre semmi hibrid izé, mindkettõ céljármû lesz.

#47
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
;)
navegre, ez egy jo tendencia ;)
monjduk en a dolgokat a "csaknem fogok elesni, ha meg igen, akkor ugysincs vedom, szal nekem annyi" felkialtassal csinalom..... es altalaban nem esek el, kiveve ha jon egy galád zebra(ugye mephi? ;))
viszont a déliben levo korlat nagyon paraaaa ;)
ja,es a "nagyobb vagyok, nagyobbat esek, jobban faj" elv alapjan mindig magam ele engedek egy embert, az essen el elobb(nem szuksegszeru) ;) (es lassam neki mennyire faj ;))


#48
-NoVa-

-NoVa-

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás

huuu...en amondo vagyok hogy olvassatok el thommey kis irasat arrol hogy milyen volt a SCOTTal bicozni, amit lcs tesztelt. nekem nagyon bejott.


Ott a pont. Jó érzés volt úgy olvasni, hogy 1 héttel elõtte raktam össze egy Napalm merevvázas gépet magamnak a cc mellé kb ugyanebbõl az indíttatásból :). Megérte, egyelõre még csak lépcsõsorokon leszáguldozást, és enyhébb ugrásokat próbáltam vele, és minden, amitõl eddig a magasabb üléspozíció, vagy gyengébb kerekek miatt féltem, természetesen, látszólag könnyedén megy (a veszélyérzet megmaradt, csak az "ezt nem kéne" szintrõl lecsökkent "erre odafigyelek, és menni fog"-ra :) ).

#49
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás

A sebességhez kapcsolódva: minnál gyorsabban mész,annál kontrollálhatóbb a bicikli.

majndem..ez pont forditva van.latszik hogy nem mentel meg telelg gyorsan.

A nagy útátugrást nem azért nem ugrom be,mert félek,hanem mert tériszonyom van

ezt meg nem hiszem el.nekem is teriszonyom van, de mikor felmasztam DHBPn nem a teriszonnal volt a baj..hanem hogy be votlam szarva...nem a magassagtol. sztem ez a legnagyobb hulyeseg hogy azert mert teriszony. nem tudom mekkorakat ugralsz, de nekem sehol nem volt meg idom megezni hogy is szallok, meg milyen magasan vagyok...meg ha sok is az airtime meg minde akkor sem veszed eszre hogy "magas."

mellesleg egy letoresnel jobban erzekelheto am agssag mint egy dirtnél vagy utatugrasnal..errol ennyit.

#50
GT-Rider

GT-Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 848 hozzászólás
A sebességhez kapcsolódva: minnál gyorsabban mész,annál kontrollálhatóbb a bicikli.
A félelmet nem lehet leküzdeni.mindig lesz.Lehet,hogy egyre kisebb,és ritkábban,de ott lesz.
A tapasztalat segít valamennyit a félelem legyõzésében,de fontos az is,hogy bízz magadban!
A nagy útátugrást nem azért nem ugrom be,mert félek,hanem mert tériszonyom van.Tehát elájulnék a levegõbe.Eddig a maximum egy 2,5 méter magas ugrás volt,de nem félelmet éreztem,hanem vágyat,hogy érjek le a földre ;D picit megijedtem,amikor lefele néztem,de nem pánikoltam be ( köszönöm a tapasztalataimnak).
Talán a tériszonynak van köze a félelemhez?

#51
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
huuu...en amondo vagyok hogy olvassatok el thommey kis irasat arrol hogy milyen volt a SCOTTal bicozni, amit lcs tesztelt. nekem nagyon bejott.
cc-seknek jo edzes ha neha elmennek lejtozni, ugra-bugralni kicsit, mert utana erezhetoen jobban mennek majd a versenyeken a lejtok stb...
eleg szanalmas latvany mikor a sok tekergo leszall egy lejto elott. arra is ugyan ugy edzeni kell mint a felfelere vagy egy hajrara a vegen.. ;)

#52
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
szerintem kell vmi dolog, ami felpörgeti az embert . tablettákat azért nem ajánlom:)
de valami jó dallamos zúzós zenét lehet hallgatni bicózás elõtt hogy szépen belemásszon az ember fejébe és feltekerés közbe se felejtse el aztán lejtõ tetején még jobban fel kell idézni és elkezdeni tekerni izomból. onnan már nincs visszaút :D
de félés az meg szerintem jó is bizonyos mértékig. mer ugye nõ az adrenalin megminden és jobban tudsz koncentrálni. persze ha annyira félel hogy remeg a lábad az nem annyira jó )
meg persze a bringásfilmek is kihozzák az emberbõl a vadállatot )


szerintem...

#53
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
egy szubjektív tipp: próbáld meg, hogy lassan indulsz már a lejtõ legelején... így könnyebb kontrolálni a bicaj minden mozdulatát. viszont vannak helyek, ahol nem lehet lépésben haladni... ott nagyobb sebességgel... nagyobb sebességhez nagyobb `bringa érzés` kell... azaz a bringa kezelés elsajátítása... és akkor sztem könnyebb...

sztem...

::)

#54
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Ohhh...Ismerõs 1 hely kapcsán ez az érzés:)
Más nem igazán tudja feloldani,minthogy visszamész oda,ahol elestél,és újra és újra lejössz,amíg úgy nem érzed,h álmodban is menne csukott szemmel:)
Furcsa azt olvasni,h félsz,nem ez a kép alakult ki bennem rólad:)
Szal lassan szoktasd magad a gondolathoz újra,h te vagy az úr,izé,a hölgy a nyeregben,és nincs ami problémát jelentsen:)

#55
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Hát ott vannak azok a nagy lejtõk ::), meg a kiálló kövek, amiken pattog a kerék és a kormányt kirántja a kezembõl és közben próbálok fékezni, de nem lassul úgy a gép, ahogy szeretném, de már leszállni sem tudok, mert olyan meredek, na ilyenkor félek. Azt mondták, hogy majd megtanulom emelgetni a gép elejét, de nem tanultam meg, pedig már 2 éve nyomom az erdõkben. Aztán tavaly tavasszal borultam egy akkorát, persze az volt a baj, hogy nem oldott a patent, szóval kicsavarodott a térdem, másfél hónap pihi. Szóval a tavaji évem ezután végig arról szólt minden maratonon, hogy jajj bicókám, csak el ne essünk, vigyázz magadra te is meg én is. Csak épségben beérjünk a célba.
Nnna errõl beszélek.

#56
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
era, era ;)
szabadna megtudnom, cc-s letedre milyen felelmet szeretnel lekuzdeni? mert azt nemirtad.... pedig szivesen segitenenk benne ;)

#57
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Úgy látom a topik címe jó, de csak költõi kérdés és nincs is rá megoldás. :-\ Ahhoz képest egész sok hozzászólás van. :(

#58
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.233 hozzászólás
  • LocationSvájc
Már megijedtem hogy másra akarod rábeszélni a répával ;D
Mudcow: rég hallottam felõled ???

#59
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

jajj, de milyen cc-s lennel mar, ha nem felnel?

ezt meg se hallottam... ::) >:( :)
era;egyél sok répát! bár ez a félelemleküzdésben közvetlenül nem segít,de a látásodat javítja,ergo élesebben látod az akadályt :)

#60
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
jajj, de milyen cc-s lennel mar, ha nem felnel? ::) ;D
ez letelem ;)
en meg egy nagy emelkedo aljan szoktam elkezdeni felni ;)