Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

félelemleküzdés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
375 hozzászólás a témában

#21
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás
Kecske5:
Most mitöl is félsz igazából ? A padkára való fel-le menettöl ? Vagy úgy egészében a kerózástól ?

#22
kecske5

kecske5

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Hella,

Ma voltam bicajozni! Lehel terttol (Westend) indultam, es az Uszokiba (mexikoi ut) mentem a beutalomert! Aztan vettem v-merot, mert az enyem eltunt! Tehat nem tudom odafele mennyivel mentem! Visszafele, max v: 20 bar ez is nagy szo, ha +nezem, h milyen orkan szel volt szembe, neha rultem, h nem gurulok hatra! :-P
Tok fura volt, annyira figyeltem hol megyek, h nem vettem ezre mindenet, de kepzeljetek voltak dolgok, pl, godorbe be godorbol ki, amikt tok osztonosen jottek, nem szandekkal! Lehet h ez hulyeseg, de tok fura volt!

Pussz: Judit

#23
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Hmmmmm,
Velem hasonló történt, bár én csak 6 hónap csavart kaptam 3 hónap gipsszel, mindenesetre nekem a "lassan járj" elve jött be, mikor újra biciklire ültem 30 km/h-t gyorsnak találtam.
Én országúton "edzettem" a félelmem, most már országúton okés a helyzet (2 év után még jó hogy) erdõbe 40 felett még parázok.
Csak lassan növeld a sebességed hétrõl hétre, hónapról, hónapra, ahogy megszokod. Nekem így sikerült, de lehet hogy neked az ellentettje jön be.
spd: én 2 hónap alatt megszoktam, miután estem vele vagy 8-szor, s most már bátor vagyok, mert biztos k*rva jó az "eséstechnikám" (csak meg ne lepõdjek)

#24
kecske5

kecske5

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Sziasztok,

Lenne 1 kerdesem: Nem tudom h volt-1 valaki koztetek ilyen helyzetbe, de ha igen erdekelen, h vele mi lett!
Meg 2003 apr. 22en olt 1 durva bukasom, es a mentos szerint "ebbe minden normalis ember belehal, orulj h elsz".
Utana ahogy az orvos engedte, olyan szeptemberbe vsszaultem a bringara, persze 1.x a Margit hidon is toltam, mert nagy volt a "lejto", most mar azet birok ott is menni! Neha ugy erzem, a fejlodes +allt, nagyon felek, 1xuen gorcsolok, h ujra elfogok esni, nem merek semmit csinalni! Mondjuk mar mar "felugrottam" az uttestrol a jardara, ha ez 1altalan ugratasnak nevezheto!
Az a kerdes, h volte valaki hasonlo helyzetbe, mert engem nagyon idegesit, h nem megy, illetve h nem megyek, es nem tudok mit csinalni!

Tsatok!

#25
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
a Mullet C a platformos párositás, ugye? ::)
nah olyanra vágyodom énis :P

#26
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Én viszonylag gyorsan megszoktam az SPD-t (2éve), kb 2hét alatt úgy mentem vele mint sima pedállal, csak a sár és a havas jeges cucc zavart nagyon, emiatt estem álltalában. Eladtam a pedált, de most megint lesz Egg-beater-es Mullet C, ezzel remélhetõleg nem lesz bajom a sárral.


#27
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
marton!

na szerintem az is elég, ha jól kilazítod a csavarokat, akkor az spd nagyon könnyen kiold - magyarul inkább ne húzd annyira, mert tekerés közben is kioldhat

késõbb, mikorra "beidegzõdik", majd jól megszoríthatod a rugófeszességet...

a clips szvsz sokkal veszélyesebb, azzal én többet estem mint spdvel...ott ugyanis soxor a beidegzõdött mozdulat sem segít

#28
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
hehehehe
csak nem ilyenre gondolsz?
http://www.bikemag.h..._0761.sized.jpg
legjobb amúgy az a pedál,amit nyissz gépén láttam,azt hiszem,BBB
szóval 1ik oldala full taposó,gumi bevonattal+tüskékkel
másik meg spd rendszerû kattintós
szal,ha reggen nem akarsz stoplit keresgélni a cipõdhöz,vagy táncikálni is mész,és ahhoz nem jó a 661,akkor is simán be tudsz tekerni:)


#29
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
énis ezt modnom, nameg sima platformmal már nem is nagyon tudok tekerni ;)
de egy platform-patent párositás lenne az igazi, az egg-beaternek van ilyenje :P

#30
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Igen,durvulósabb helyeken kiveszed elõre (attól függ,milyen és mekkora pedálod van-nekem a WPD 103-assal nincs ilyen gondom:) )
aztán ha már nopara,akkor berakod újra:)
HMMMM:)
de 1 idõ után,ha már megszoktad,sokkal jobban lehet tépni-cibálni a gépet;nem véletlenül mennek a DHsok patenttel.

#31
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Hi mindenkinek!
Kérdezném, hogy csak nekem olyan nehéz megszoknom a patenpedált vagy más is volt (van?) hasonló (kerékpáros)cipõben.
MARCI


mi lenne ha emgprobálnád úgy hogy csak az egyik lábad akasztod be (a rosszabikat), a másikkal meg tekersz mint egy platform pedálal...
az elsõ hónapban nekem ez volt a technikám ::)

#32
GT-Rider

GT-Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 848 hozzászólás
Kisvajda:
A lényeget el is felejtettem írni: nem szeretek a földtõl távol lenni.Nem dirtelek,nem ugrálok útátugrást.Mindenki csinálja azt,ami örömet okoz neki ;)

#33
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Ahogy meglett a fulltelóm eltünt a félelmem ! :)
Lett is 2 törésem 1 nyár alatt... :-\ :'(

#34
-NoVa-

-NoVa-

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás

én a kanyaroktól félek, vagy inkább tartok kicsit azon ominózus kanyar óta :-\


Kanyarokban én is kicsit túlzottan óvatos vagyok. Mivel nem versenyzek, ezzel nincs is nagy bajom, csak az érzés, hogy még többet ki tudnék hozni magamból...

Outim is lesz hamarosan :) Legalábbis valami kezdetleges outiszörnyem, favorit, 0 pénzt bõven megér :). Kipróbálom, ha tetszik, akkor ebbõl is kinõ valami alsó-középkategóriás bringa, szép lassan mindent lecserélve. Ha nem, továbbadom.
Ez nem is annyira off :). Félelem leküzdésnek számít egy olyan bringa beszerzése, ami szerintem (megrögzött montis) hogynézmáki? :)

#35
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás

Azért kesergek ám, mert már 2 éve tekerek erdõben és nem mutatok semmilyen fejlõdést.


naaaaa.... azért ez nem teljesen igaz !! ;) én látom ám a fejlõdést :D
ez a nyereg ki-be tologatás valóban mûködik, aztán majd egy idõ után nem kell állítgatni ::)


én a kanyaroktól félek, vagy inkább tartok kicsit azon ominózus kanyar óta :-\

de talán az új táltossal ...de soha nem lesz olyan mint egy óuti -na ezért most nem kell megkövezni :P ::)

#36
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
GT:
viszont mesz 70el egy csoppet kacsazik a kormany es sitty-sutty befordul a kormany.

Nem tudod mekkorát ugrasz?-néha jobb is.Lehet,hogy nincs szemed a magassághoz.Vagy nem láttad magad videón.

en tudom hogy mekkorat ugrok.neked irtam hogy nemtudom te mekkorat ugralsz hogy teriszonyod van.
van szemem a magassaghoz, es latam videon is magam, de csak ismetelni tudom magam...ez egy isrgalmatlanul rossz kifogas hogy teriszony. nem attol felsz... mert ugye ha teriszonyod van csak akkor felsz hogyha latod mien magasan vagy. es megint csak ismetlem magam...egy ilyen ugrasnal nem laod milyen magasan szallsz mert nem arra koncentralsz.
it a rutin szamit mar, emg hogy hogy fogod megcsinalni az egesz ugrast...nem a teriszony hanem hogy elesek-e vagy nem...

ha nincs tériszonyod,akkor semmi baj nem lehet,feltéve,hogy ugrottál már ekkorát.

ez igy van de ezzel a hozzaallassal sose fogsz egyre nagyobbat bevallalni mert meg olyat nem ugrottal..

meg valami, nekem is van teriszonyom de en akkor felek mikor mondjuk lenezek egy kilatobol vagy ilyesmi nem amikor ugrok...oylankor ez szamit a legkevesbe. ;) hidd el... ha legyozted a valod FELELMED es raszanod magad az utatugrasra meglatod hogy hogy is van..

#37
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás
Hi mindenkinek!
Kérdezném, hogy csak nekem olyan nehéz megszoknom a patenpedált vagy más is volt (van?) hasonló (kerékpáros)cipõben.
A probléma valahogy úgy indult, hogy 8 év kosaras-klipszes pedál használata után áttértem a patenpedálra, és elsõ (1!) nap olyat estem, hogy azt hittem a mentõ visz el. Nagyon nehezen idegzõdik be a kilépés mozdulata. Ha meg 1 technikás rész jön, arra gondolok, hogy itt biztos 1 ugyanolyat fogok esni és a lábam nem tudom kivenni a pedálból.
Most SImano pedállal járok FULL laza beállitással, ebböl tényleg nagyon könnyû kilépni, de ha váratlanul hirtelen kell kilépnem még most is sokszor begörcsölök és leblokkol a lábam, mintha elfelejtené azt a kis mozdulatot.
Pedig jó dolog ez a patenpedál csak ezt nem gondoltam volna.
Szóval, várom épitõ jellegû hozzászólásaitok.
MARCI

#38
-NoVa-

-NoVa-

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás

Bendert nem szeretem, Dylan stílusa meg tettszik


Bender jobban tud hatásosan állni a bringájával. Alacsony, ezért még nagyobbnak tûnik a rugóút :). Azért ha úgy tudnék ugrani... :)

#39
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Bendert nem szeretem, Dylan stílusa meg tettszik

#40
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
nem bender-t akartal irni? az is nagyokat ugrik ;) (igen, csak a leerekezes hibadzik neki valahogy)
es era:
gyorsabb leengedni a nyerget a lejto elott, majd a vegen visszahuzni, mint veres zsebkendot terdre szoritva tekerni vegig a celig (vagy esetleg letoltni)