Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

½Kerüld el½ útvonalak

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
75 hozzászólás a témában

#41
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Szerintem az országra egyértelmûen ki lehetne írni, hogy "kerüld el". Az arrogáns autóvezetõk, a nemtörõdom gyalogosok és a felelõtlen kerékpárosok országa vagyunk.

Aztán hozzá lehet tenni a "szájjal támogatunk, de a tetteink ellent mondanak ennek" jelszavat a politikusokra, a MÁV-ra, a BKV-ra és a Volán-ra.

Kimaradt valaki? Nem nagyon. Akkor meg is vagyunk ezzel a témával. Az országot el kellene keríteni... kitáblázni, hogy közlekedni életveszély.

Na ennyit a mai füstölgésemrõl.

#42
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Mindenkinek felhívnám a figyelmét arra, hogy a St.Endrei úton a Mozaik utcai felüljáró után, ott, ahol a gyalogos aluljáró lejárata van, az egyik aknafedél totálisan szétment.

Veszélyes az esti tekerõknek, de még nappal is késõn lehet észrevenni.

???

#43
Orion

Orion

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
Az ilyenek miután kifeszítették a drótot hazafelé menet nyugodtan beleléphetnének egy vadorzó által kirakott csapdába.

#44
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás
Hát, ha ezt nem hiszed el, mit szólsz a fejmagasságban kifeszített dróthoz az erdõben? Merthogy ilyen mókás emberek is vannak :-\

#45
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Pedig van egy-két kimondottan szemét ember.

Mert pl. mivel lehetne mással magyarázni a Hungárián (Salgótarjáni úttol a Kerepesi felé tekerve) található teljes járda szélességû és kb. 3 méter hosszú - majdnem egyenletes - üvegszõnyeget?!

Igaz, az már nincs, mert tegnap reggel felsöpörtettem a FõKeFe jeles dolgozóival (némi kp.-ért cserébe)...
:)

#46
Orion

Orion

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
Ezt nem hiszem el. De kedves emberek lakhatnak arrafelé. Valószínûleg nem a helyi biciklis érdekvédelmi csoport képviselete elõtt mentél el.

#47
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Új - vagy lehet, hogy csak nekem az - jelenségre figyeltem fel Óbudán.

Amikor az aluljáróból kijövök a Serfõzõ utcába, akkor egy ideig tudok a járdán menni. Majd jön a kis templomhoz behajtó rész. Itt csak annyira kell figyelni, hogy a járdára rendszerint 40-nel felkanyarodó autósok meglepõdnek a kerékpáros láttán...

Viszont utána jön egy utca - ami az átkosban még Madzsar utca volt - amin keresztül lehet behajtani az Óbudai társaskör felé. Na ennek az utcának a torkolatánál van egy olyan "játék", hogy valaki egy elég sûrûn szõtt hálót tett le az úttestre. Ez még nem lenne probléma, de a réseibe - kedves gesztusként - valaki szögeket is beállított. Ezek a szögek azonnali defektet okoznak. Ma felszedtem a hálót, direkt nem a közelben, de kidobtam egy szemetesbe. Viszont aki ilyen pihent agyú, az biztos, hogy még fog próbálkozni!

Vigyázzatok itt is!

#48
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Én már mehszereztem ;D, igaz még nem néztem meg alaposan, de jónak tûnik. A Vörösmarty-téren kértem és kaptam.

#49
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Lehet, hogy érdemes lenne ezt megszerezni ::) 8)

#50
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Köszi a választ!

#51
Orion

Orion

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
Igen.
Polgármesteri hivatal ügyfélszolgálata, vagy tourinfo iroda: ingyenes kiadvány a budapesti kerékpáros térkép, csak kérni kell.

#52
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Srácok! Tudtok olyan térképrõl, melyben a budapesti bicikliutak fel vannak tüntetve?

#53
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Egyébként ha kerüld el útvonalról van szó akkor én is tudok egyet mondani: BUDAPEST

#54
Orion

Orion

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
Ja, majd elfelejtettem!
A legfrissebb gyöngyszem: Mint azt sokan tudjátok a 11-es úton Szentendre belterületén nem lehet kerékpárral közlekedni! (Gondolom, mert a dunaparton van kerékpárút???) Nos itt a tavasz és a rendõrök újra vadásznak ránk, úgyhogy csak óvatosan! (A szentendrei zsaruk amúgy is imádnak bicikliseket büntetni.) (Kezdek útinform-ba átmenni)

#55
Orion

Orion

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
Hali!
Tehát egy kis Pilis: Esztergom és Pilismarót között a 10-es úton nem érdemes próbálkozni a Basaharci-völgy-ben (P+) illetve a mellette lévõ piros háromszögön való feljutáson sem. Ez a két út egészen addig míg a piros jelzésbe nem csatlakozik erõsen tolós jellegû, ha szerencséd van méteres avarban. Nem tudom miért, de a kullancs is rohadt sok errefelé, eddig ahányszor a környéken jártunk mindig bekaptunk néhányat. akit ennek ellenére hajt a felfedezés vágya (Olaf hajrá!), hát jó mulatást kívánok!

#56
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
A Mátrában mondjuk az egész kék túra útvonal 8) És vannak benne részek amelyek tekerhetõek kb70 % ;D

#57
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
;D rendicsóka...



#58
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Köszi! Menjünk át el ne keüld útvonalba. 8)

#59
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
;D
olaf: a MÁTRÁban, ha nem szeretnél kalandban, kihívásban, veszélyben átélni egy túrát, akkor KERÜLD EL a következõ menetet:
a KÉK túristáról lecsorogsz RECSK felé, majd a SÁRGA/RÁKÓCZI "túristaútra" fordulva haladsz tovább lefele...

aki volt már arra tudja, milyen a gatyafék... milyen lábujjhegyen kapaszkodni néha... és milyen fosni rendesen ;D ;D

bár már vagy 3éve nem jártam arra(illetve a kezdetét láttam most télen a kékesitúrhán), de nem hjiszem hogy n agyon változott volna bármi is ;)

Üdv

#60
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Imádom a felfedezés élményét és annak következményeit az összes szencségeléssel együtt. Számomra a hegyikerékpározás a felfedezés élményét jelenti. ;)