Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

½Kerüld el½ útvonalak

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
75 hozzászólás a témában

#1
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Ilyen (túrista)utak vezetnek nálunk ejrópába. :(

#2
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
A déli rész sem jobb.
Zákányban, a határ mellett szintén van egy "turistaösvény", ugyanígy 2 méter magas bozóttal

#3
amar

amar

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
Tudom, h. amirõl most írok az nem egy frekventált kerékpáros útvonal, de mivel én az országos kéket csinálom kerékpárral, ezért az õsszel összeakadtam vele. Szóval a nyugati országrészben Tömörd és Szeleste környéki szakasza (Köszeg mellett) gyakorlatilag járhatalan bringával, de még gyalogosan se élmény. Na nem éppen a szintekkel van baj, hanem a jelzések hiányával, és a 2m magas bozóttal! Min. 3-4 pótbelsõ, ha mégis arra jártok.


#4
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Hááát igen, jó lenne, ha mindenkivel ilyen szinten tartatnák be a törvényt, s a bringaúton parkoló autósokat is büntetnék

#5
Orion

Orion

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
Bár eddig is tilos volt a sétálóutcákban kerékpáron ülve haladni, mióta új kapitányunk van és a frekventált helyeken posztos rendõrök állnak, eszébe ne jusson valakinek pl a Váci utcán végigtekerni. Én közvetlenül mellette lakom és megbüntettek azért, mert nem pattantam le rögtön a táblánál, hanem még a lendületet kihasználva kb. 5-el becsurogtam a Váci utcába.

#6
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
jó. akkmor elnézést kérek kaltenbach jenõ bá'tól

az édesanyjával érintkezzen orálisan, anális után az ,aki ilyeneket csinál, hogy forditgatja a jelzõlámpákat... Bár, ha jól tudom, ez büncselekmény fogalmát teljességgel kimeríti...

#7
Vinyisoft

Vinyisoft

    vendég

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás
Ma ismét jártam ott (Feb. 4) és még mindig akkor van zöld, amikor az autósoknak is.... ::)
Nos, odamentem még egyszer, és tüzetesen megvizsgálva kiderült, hogy tévedtem. Ugyanis a kerékpáros közlekedési lámpák (ott legalábbis) úgy vannak kiépítve, hogy azon az oldalon vannak, ahonnan át akarsz kelni. Szóval az a lámpa, ami egyszerre vált zöldre a stefánia útat elhagyó autósok lámpájával, az nem a stefánián átkelõ kerekeseknek, hanem az Ajtósi dürert a városliget irányában keresztezõ társainknak szól. csak ez a bizonyos lámpa el lett forgatva a tartókonzoljában és egyenesen a Stefánia másik oldala felé néz, emiatt megtévesztõ, hiszen a ténylegesen nekünk szóló, közvetlenül a fejünk felett lógó lámpa helyett önkéntelenül is ezt veszi észre a kezdõ bringás.
Úgy tûnik, hogy most már vissza lett forgatva a megfelelõ irányba a kijelzõ (90fok jobbra), szóval a dolog most rendben van. Bár, ahogy elnézem ,eddig ez nem sokakat zavart meg rajtam kívül... ???

#8
Vinyisoft

Vinyisoft

    vendég

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

link=board=6;threadid=3719;start=30#msg155166 date=1074585709]
Stefánia út - Ajtósi Dürer sor keresztezõdésnél ha a karékpárúton haladsz és a stefánia bal oldaláróll át kívánsz kelni a másik oldalra, vigyázz nehogy a kerékpárúthoz tartozó közlekedési lámpát figyeld, mert az akkor vált zöldre, amikor a stefánián várakozó autócsorda is szabad jelzést kap. Ez nem volna nagy probléma, dehát ugyanezen lámpa mellett ott van a gyalogosoknak szóló közlekedési lámpa, ami a keróssal pont ellentétesen mûködik, megjegyzem pont akkor zöld, amikor kell...

Szal nehogy bedõlj a trükknek, mert áthajtanak rajtad, mint egy lábtörlõn.... ???


Mivel magán dolgok és egyéb - egyelõre nem publikus dolgok is vannak a - fõrendõrtõl - kapott levélben, ezért annak csak egy részét idézem ide:

"... Köszönöm az észrevételt. 26-án leellenõriztem a lámpaváltást. Lehet akkor helytelenül mûködött, amikor a levélíró közzétette a tájékoztatást, de most rendben van. A kerékpáros lámpa a gyalogosokéval párhuzamosan vált, a Stefánia úton is és az Ajtósi Dürer soron is. A lámpákat egyébként rendszeresen ellenõrzi a Siemens (Vilati) SBH Kft., ha hibát vagy nem mûködõ lámpát látunk mi is nekik jelezzük. A forgalmas csomópontokban elég gyorsan ki is javítják a hibát.

A kerékpárosoknak talán arra kellene felhívni a figyelmét, hogy ha Stefánia úton akarnak átkelni, akkor azt lassan tegyék, mert idõnként a takarásból kivágódnak az útra látva, hogy nekik zöld van, csak az a baj, hogy olyankor az Ajtósiról kanyarodó kocsiknak is zöld van. Az útra hajtó kerékpáros viszont a parkoló kocsiktól és a telefonfülkétõl nehezen észlelhetõ, emellett a gk. vezetõnek még az egyenesen haladó kocsikra és a gyalogosokra is figyelni kell. ..."

Nohát, ez azért érdekes, kiváncsi volnék, mikor ellenõrizte le, mert Jan 25.-én tutira még rosszul mûködött. No,. a lényeg, hogy most jó, és továbbra is csak arra kell figyelni, hogy a jobbra ezerrel kanyarodó "no ezt a gyalogost még be tudom elõzni, nomeg a mobiltelefonom miatt úccse' tudnék nagyon visszaváltani, hát Uccu neki oszt' meglássuk ki nyer" tipusú autós ne pont akkor jöjjön, amikor átkelsz.
Sajna ez ellen nem sokat lehet tenni, alapvetõ lenne, hogy a gyalogosok között ne lavírozzon senki. Sajnos én magam is ezt teszem néha, a másodpercekre kiélezett balrakanyarodások alkalmával. Ezzel foglalkozott a TV is, hogy meg fogják büntetni a keresztezõdésben bennragadt autósokat, akik nem mérik fel a rendelkezésükre álló idõt, és behajtanak a keresztezõdésbe (megjegyzem még zöldben sem mindig érdemes ezt megtenni, mert a legtöbbször már neked piros van mire kimozdulhatsz középrõl és mondjuk balra kanyarodhatsz. Sajnos sok a gyorsforgalú úttal való szintbeni kersztezés, ezáltal a jogosan haladni kívánó népek mozgását csak igen rovid idõre szakítják meg egy -egy keresztirányú mellékút (ami sokszor legalább olyan forgalmas, csak egy-két sávon, lásd Thököly-Hungária kereszt) forgalmának elengedésére. Egyébként, ha valaki vidékrõl hajt "be" Pestre, annak fogalma se lesz, hogy nem fog tudni átérni, ha nem az elsõ 5-10 autó közül indul át egy szabad jelzésen.
Bonyolult az élet, autósnak se mindig könnyû lenni...

;)

#9
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
A probléma az, hogy sokkal nagyobb szabálysértésekért is csak 3-4 napra zárja be a boltot "hatóság , aztán minden mehet tovább a régiben. Addig míg egyszerûen be nem zárják ezeket az ócska dolgokat végleg a tulajt meg az arcokat el nem tiltják mindenféle kereskedéstõl örökre, nem lesz rend, mert a "szegény" vállalkozókat segíteni kell, közbe pedig mindegyik ott csal, lop ahol tud. >:(

#10
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Az a 40-50 forint nem is, de ha mindenhol átb*sznak ennyivel, azt már k*rvára megsínyled... legalábbis én.

#11
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
:-)

Ne egyé' lángost, mer a gyerek zsíros kézzel nem tudja eltekerni a gripkót.
Egyébként nem elõször tapasztalok ilyet, jójó, az embert nem bassza földhöz az a 40-50 Ft, de akkor is...

#12
LustaTömzsi

LustaTömzsi

    vendég

  • fórumtag
  • 153 hozzászólás
Üdv!
Tegnap a fiammal hazafelé +álltun Római part talán 1etlen nyitvatartó mûintézmányénél neve"mosqito"
vagy valami hasonló. Elöttem fizetõ anyukától
a lángossütõ matematikus mesterszakács 12mp.
kalkulátor ütögetés után kért 510Ft. Anyuka fizetne de csak 1000se. Patakink modá ez probléma. Gond nicsen apuka közelben majd neki van kicsi pénze.
Addigis Patakink ugrik a fiam tejfeles lángosáért. Ed-
dig príma. Apuka közben befut babakocsi aljában találnak is aprót. Oilszagu Patakink közben sehol.
Ekkor kérdem anyukát: ha azvagyon kiírva, hogy
sima=210 sajtostejfeles=280 az a kalkulátor miatt 510? Anyuka gondolkodik majd beszál apukával.
Közben két sétáló érkezik akik forraltbort kérnek, +került Patakinktól. Bor termoszból apró tenyérbõl.
Anyuka vissza szólá szerinte ez csak 490. Pataki böfög:legyen! Anyuka aprót lerak. Fiam lángosa Pataki kezében. 1000Ft én kezemben. Párbaj indul.
Pat.:-Az nem lessz jó.
én :-Talán az a 700 amit az imént összeszedett
Pat.:-Az kevés.
én :-ok. tegyen reá sajtot + kap 20jattot
Pat.:-Én azt nem azért kaptam, különben is bringával vagytok váltsátok fel.
Én .:-Akkor talán a vásárlók könyvét.
Pat.:-Na tünés
Na szerintem ez kerüld el hely.


#13
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Ez van, ide kéne küldeni a bringás politikusokat a reggeli csúcsban ;D

#14
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
hû, bazze, ilyen hibát el lehet követni egy városban? FÕVÁROSBAN, ahol jogosan talpalsz nagytányéron, me' há' zõd van, aztán bumm egy ZIL. fasza kilátások. Európa. vagy ez túl elcsépelt? Mit szólnának ha köcsögfaszom Kaltenbach Jenci elvtársank a kibaszott telibevert luxusverdája akkor kapna zöldet, amikor a nem belátható helyrõl érkezõ Mixerverda is érkezik ugy kb. 80annal. Akkor lenne ricsaj, meg minden, igy Jenci bá' ugy Jenci bá' Bassza meg. Te meg dögölj meg azért, mert bedõlsz ennek a "tekerjünk városban biciklivel mert az milyen jó" dumának. ÁÁÁÁÁÁÁÁ LÕNNI EMBEREK LÕÕNI!!!

bocs, ha elragadtattam magam.

#15
vendég__*

vendég__*
  • vendég

link=board=6;threadid=3719;start=30#msg155166 date=1074585709]
Stefánia út - Ajtósi Dürer sor keresztezõdésnél ha a karékpárúton haladsz és a stefánia bal oldaláróll át kívánsz kelni a másik oldalra, vigyázz nehogy a kerékpárúthoz tartozó közlekedési lámpát figyeld, mert az akkor vált zöldre, amikor a stefánián várakozó autócsorda is szabad jelzést kap. Ez nem volna nagy probléma, dehát ugyanezen lámpa mellett ott van a gyalogosoknak szóló közlekedési lámpa, ami a keróssal pont ellentétesen mûködik, megjegyzem pont akkor zöld, amikor kell...

Szal nehogy bedõlj a trükknek, mert áthajtanak rajtad, mint egy lábtörlõn.... ???


Mivel magán dolgok és egyéb - egyelõre nem publikus dolgok is vannak a - fõrendõrtõl - kapott levélben, ezért annak csak egy részét idézem ide:

"... Köszönöm az észrevételt. 26-án leellenõriztem a lámpaváltást. Lehet akkor helytelenül mûködött, amikor a levélíró közzétette a tájékoztatást, de most rendben van. A kerékpáros lámpa a gyalogosokéval párhuzamosan vált, a Stefánia úton is és az Ajtósi Dürer soron is. A lámpákat egyébként rendszeresen ellenõrzi a Siemens (Vilati) SBH Kft., ha hibát vagy nem mûködõ lámpát látunk mi is nekik jelezzük. A forgalmas csomópontokban elég gyorsan ki is javítják a hibát.

A kerékpárosoknak talán arra kellene felhívni a figyelmét, hogy ha Stefánia úton akarnak átkelni, akkor azt lassan tegyék, mert idõnként a takarásból kivágódnak az útra látva, hogy nekik zöld van, csak az a baj, hogy olyankor az Ajtósiról kanyarodó kocsiknak is zöld van. Az útra hajtó kerékpáros viszont a parkoló kocsiktól és a telefonfülkétõl nehezen észlelhetõ, emellett a gk. vezetõnek még az egyenesen haladó kocsikra és a gyalogosokra is figyelni kell. ..."

#16
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Alsó rakpartok ;D

#17
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
ok, persze, ebben nem vagyok érdekelt, uszkve nem toom, milyen a rozália emelkedõ... csak visszaolvasva a topicból, azt hittem, városi közlekedési utvonalakra adtok tanácsokat, utvonalakat, alternatívákat.

#18
vendég__*

vendég__*
  • vendég
A hely szépsége és technikássága, illetve a meredeksége három különbözõ dolog.

Például nekem nagyon tetszett a Bükk Maraton útvonalábol a felfelé szakasz. Az, ami a kõbányától a rövid útvonal etetõjéig tart.

Aztán nagyon technikásnak tartom az etetõ és a völgy közötti szakaszt.

Viszont az is biztos, hogy se a felfelé, se a lefelé út nem olyan szivatós, mint a Rozália lejtõ (illetve emelkedõ). Én ugyanis azt ma már inkább felfelé tekerem, hogy edzésben tartson.

Nagyon egyet tudok érteni mindenkivel, aki a kocsik elõl elmenekül az erdõbe. Az aszfalt számomra nem téma. ;)

#19
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
hehe. Még jó hogy nem leszólás. Nekem a kedvencem az a rész. jó, hogy meredek, meg gyökeres, de nem akarnak elütni, nincs kipufogógáz. Meg ha nincs valami "rendezvény ;D" MTBzni lehet arrafelé... Nehogy leaszfaltoztassátok má! ;D
Ha meg nem szerettek le-fel menni miért montiztok?? :o

#20
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Melyik környék?