Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Digitális vs. hagyományos fotózás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
5372 hozzászólás a témában

#21
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás
tippem bringázáshoz....
Panasonic gépeket használok..LZ 7 után a ZX 1 /2 évig használtam/ amelyet sajnos nem tudtak "olcsón" megjavítani...objektív beragadt-egy leejtés-tisztítás következményeként....gondoltam jó vétel az említett olympus VR310-D 720 ...a nagylátószög miatt választottam,de 1 hét után eladtam..nekem a színek nem jöttek be.... a képei:a 13. képig!!!!!
https://picasaweb.go...rajsoDrinoVolgy
..majd a választás "olcsósítva"-40 eFt vettem a TZ8-t...képei pl....
https://picasaweb.go...7/PilisiSziklak
ez már OK...de szerintem a pana FS 36-t is érdemes megfontolni....én most ezt venném 40 eFt
A TZ8 számomra túl "nehéz"-piszok "nagy-doboz" de nagyon "okos" .....az FS 36 a ZX1 utódja ..nagylátószög és a 8X-os zomm teljesen elég egy bringázáshoz...ez csak az én tippem,tapasztalatom.
Remélem segítettem,de TE fogsz dönteni.
A videó: ZX1 = FS 36
Dobd.hu - tarjánka szurdok
Dobd.hu - pilis-muflon

#22
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás
Az ajánlott olcsó Olympus szerintem bõven túl teljesíti "Adorján" sporttárs eddigi Canon A560-as gépének teljesítményét - minden tekintetben.
Azért is olcsó, mert nem vadi új modell és (ha még nem tûnt fel) az eDigital folyamatosan csökkenteni szokta a gépek árait.
De Õ már nagy fiú, majd eldönti, mit is fog venni. Reméljük beszámol róla, melyik gép mellett is döntött !

#23
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
azért nem véletlenül kerül többe egy jobb gép. az az olympus annak való, aki olcsón keres fényképezõgépet. a kolléga az 50ezres kategóriával pont oda lõtt, ahol nagyon akciósan kell kifogni egy igazán jó gépet, de egy normál áron 50ezres gép is mérföldekkel jobb egy 30ezresnél.
eleve el kell dönteni, mik a szempontok:
-kell-e videózásra is a gép vagy csak fotózni fog vele?
-mennyi a nagyon maximum rááldozható összeg?
-akar-e továbblépni majd dslr/milc felé vagy megmarad a kompaktoknál?
ha az elsõ kérdésre igen, a harmadikra nem a válasz, a második kérdésre meg nem szabunk meg korlátot, akkor sony dsc-hx9v, a maga 90-100ezer közötti árával, ami egy átlagon picit túl, de dslr-en innen tekingetõ ember összes igényét kielégíti.
ha nem vagy nem nagyon akar videózni, akkor nem feltétlen szempont a fullHD felvételi lehetõség, akkor nikon s6200, sony dsc-h70, canon ixus 220 is szóba jöhetnek 50ezer környékén.
bridge gépet nem vennék, nem nyújt annyival jobb képet, mint amennyivel több helyet kér, ezeket meg simán zsebre lehet vágni, asszony táskájába bedobni, szóval nem nyûg hurcolni.

vagy keress használtan dslr-t, de ott is 80+ árkategória jön szóba és az se lesz egy világmegváltás :S viszont állandó nyûg vinni magaddal :D

#24
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás
Ez viszont nagyon jó árban van, 24mm nagylátószög (én most már csak ilyet vennék, szerintem ez fontosabb, mint az óriás zoom), 10x zoom (ennél nagyobb nem nagyon kell), de 30ezer alatt ! Még marad pénzed is.;) Extreme Digital: digitális fényképezõgép, videókamera, televízió, hardware! Ingyenes házhoz szállítás, hitelakció Ennyiért nagyon meggondolandó - véleményem szerint !
A tesztek szerint ebben a kategóriában eget verõ különbségek nincsenek a gépek közt, szinte azt mondhatjuk, bármelyikkel jól jársz. Feltéve, hogy nincsenek extrém elvárásaid és nem egy DSRL képminõségét várod el.

#25
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás

Oldbike képeit mindig megnézem, azok tényleg nagyon jók. :) Köszi a tanácsokat, azt hiszem van mit átgondolnom. Igazából van egy CANON Power Shot A560 gépem, de kb. két hónapja rosszalkodik. Ha rázoomolok valamire, akkor majdnem teljesen elsötétedik a kijelzõ (nem merül le az akksi) és a kép is sötét lesz. Nem találok rajta olyan beállítást, amitõl ez elmúlik. 3 éves a gép, de már kezdetek óta iszonyúan fogyasztja az akksikat, ezért gondoltam, hogy lecserélem.

Ez a kánon A560-as amúgy nagyon jó gép! Szép képeket lehet vele csinálni, és a beállításokat is elég tág határok között lehet állítani. De ha jól tudom ezeknek az A szériás gépeknek régebben volt valami hibája ami okozta ezt az elsötétedést, és egyes típusokat ingyen javította a Camera Kft (aki mellesleg az egyik legnagyobb szutyok egy sz@rrágó cég hazánkban).
Meg ha már Canon....ESETLEG EZ?

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#26
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás
Haver nemrég vett olyan Fujifilm bridge gépet, mint amit linkeltél. Nem nagyon sokáig bírta hiba nélkül - de ez persze lehet, hogy egyedi eset.
Én most ezt venném:Extreme Digital: digitális fényképezõgép, videókamera, televízió, hardware! Ingyenes házhoz szállítás, hitelakció
Nekem is egy korábbi Panasonic van és nagyon imádom. Szerintem kompakt gépben õk az egyik legjobbak.

#27
Adorján

Adorján

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás
Oldbike képeit mindig megnézem, azok tényleg nagyon jók. :) Köszi a tanácsokat, azt hiszem van mit átgondolnom. Igazából van egy CANON Power Shot A560 gépem, de kb. két hónapja rosszalkodik. Ha rázoomolok valamire, akkor majdnem teljesen elsötétedik a kijelzõ (nem merül le az akksi) és a kép is sötét lesz. Nem találok rajta olyan beállítást, amitõl ez elmúlik. 3 éves a gép, de már kezdetek óta iszonyúan fogyasztja az akksikat, ezért gondoltam, hogy lecserélem.

#28
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás
Osztom H.Zoli véleményét.
Bár vonzó lehet a nagy zoomátfogás de nincs az a stabilizátor amivel egy 20X zoomátfogást ki lehetne tartani úgy hogy az normális képet eredményezzen. Érdemes megnézni a DSLR gépeket, és az ott alkalmazott zoomtartományokat. Ott sem szoktak túl nagy átfogást alkalmazni.
Egy 10X(körüli) zoommal rendelkezõ panasonic szerintem nagyon jó választás lenne.....

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#29
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Én elkerülném az ilyen huszonszoros optikai zoomokat. Szemfényvesztés, nem jó, de legalább szar.
Rbalint jókat ajánlott, és a Panasonic TZ nem rossz ötlet. Nekem is van, csak még õskori, egyes széria, a túrákon azzal fotózok én is.
Oldbike is TZ-vel fotóz mostanában, keresd vissza a képeit a túra topikban.

#30
Adorján

Adorján

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás
Köszi szépen az eddigieket!

#31
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
ha 70e belefér, akkor sony dsc-hx7v. sokkal sokkal jobb képet ad ezeknél és kompaktabb is, a 10+ megapixeles gépeknél meg már belefér az, hogy "csak" 10x-es zoomátfogása van. talán kevésbé is torzít így a végállásokban.
ahogy néztem, mindhárom gép papíron nagyon szépen muzsikál, de azért ez nem az a kategória, amitõl igazán jó fotókat kell/szabad várni. ezzel nem azt akarom mondani, hogy szar képeket csinálnak, de egy fotónördnek nem való ilyen. ha csak kattingatni akarsz, nem komoly fotózáshoz akarod használni, akkor jó, viszont feleslegesen nagy a gép.

keress rá tesztekre, véleményekre a gépekrõl, az alapján döntsd el, hogy ilyen kell-e neked egyáltalán, aztán válaszd azt, amelyik legjobban tetszik.
sony wx7 is hasonló árkategória (54e-57e között, icipici gép, de nagy tudással). pana tz sorozat, fz sorozat is jöjjön számításba és esetleg nézz használatakat is.

#32
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek
Olympus párti vagyok és ezt is használtam párszor mivel bátyámnak ilyen van, csak õ még 55-ért vette.
Nagyon gyors expozíció ami szvsz elengedhetetlen egy bringásnak és egyszerû gyors menü! Videót a kategóriájában egész jó minõséget produkál a konkurensekkel szemben! Ja, és könnyû és kicsi.
Azért hallgass meg mást is!

#33
Adorján

Adorján

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, lecserélném eddigi gépemet egy újra. Megnéztem jó párat, végül ez a három maradt:
Extreme Digital: digitális fényképezõgép, videókamera, televízió, hardware! Ingyenes házhoz szállítás, hitelakció
Extreme Digital: digitális fényképezõgép, videókamera, televízió, hardware! Ingyenes házhoz szállítás, hitelakció
Extreme Digital: digitális fényképezõgép, videókamera, televízió, hardware! Ingyenes házhoz szállítás, hitelakció
Van-e valakinek tapasztalata, véleménye valamelyik géprõl, vagy tudtok-e ajánlani hasonló áron valami jó, megbízható gépet? Köszi

#34
AdLac

AdLac

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 724 hozzászólás
egyenlõre ez ,de nem végleges
most ennyi


#35
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

...
a fene se tudja ennyi masina közül mit válasszon az emberfia

Ezen az oldalon elég sok infó van a gépekrõl, össze is lehet õket hasonlítani, én anno ez alapján (is) választottam.
Digital Photography Review

Én pl panasonicra esküszöm, a családban mindenkinek az van, és sok ismerõsömnek is, panasz(onik) nem volt rájuk eddig :)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#36
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás

jobban belemélyülve, mire egy 50-55 ezres gép hazakerülne, memkártyával, plusz akksival tokkal vonóval már mingyá' 70 körül fáj. ehhhh

hát igen. és gondolj bele! ha rászoksz akkor ez négyzetesen fog nõni :)

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#37
AdLac

AdLac

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 724 hozzászólás
jobban belemélyülve, mire egy 50-55 ezres gép hazakerülne, memkártyával, plusz akksival tokkal vonóval már mingyá' 70 körül fáj. ehhhh


#38
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás

most találtam egy ilyet is:Olympus SZ-10 - fekete
a fene se tudja ennyi masina közül mit válasszon az emberfia

Ez elég korrekt szerintem! Max még ebay-rõl rendelsz hozzá tartalék aksit és kész.
Ezekkel a nagy zoomtartományú gépekkel egy hiba van, hogy idõvel beporosodik a lencserendszer belülrõl. De van rá gari és szerviz megoldja.
Szerintem akár melyik nagyobb gyártó hasonló kategóriájú gépét veszed nagyon nem lõhetsz mellé, alap dolgokra maxi megfelel.
Esetleg annyit javasolnék, hogy járj körbr néhány boltot hogy megtapizz néhány típust bekapcsolva.

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#39
AdLac

AdLac

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 724 hozzászólás
most találtam egy ilyet is:Olympus SZ-10 - fekete
a fene se tudja ennyi masina közül mit válasszon az emberfia


#40
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek
Szia! Én mikor gépet vettem (bringázáshoz) 3 szempontot vettem figyelembe!
Legyen kicsi, gyors fókusz, 720 HD videó
Ez az Olympus vg 120-ban megtalálható, a vg 130 meg masszívabb, mivel fémházas és nem kerül sokkal többe! Olympus VG-130 - fekete
Csak ajánlani tudom!
Pár minta kép https://picasaweb.go...130340531602146