Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Digitális vs. hagyományos fotózás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
5372 hozzászólás a témában

#1
megatron

megatron

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.694 hozzászólás
Canon errõl vélemény?
A dizájndrogtól lassacskán már minden spanom mizantróp
66 rc3-ast cserélnék lyrik vagy 36ra

#2
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
fixre konnyu raszokni :) akkor hasznalok zoomot, ha nem tudok a temahoz odaallni.

#3
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás

nagyitas nelkul is zongorazni lehet a kulonbseget :) azonos vazon is egy szep rajzolatu fix meg egy megazoom turaobi kozott nagy a differencia. turazni viszek zoomot, amugy inkabb a fixeket.


Ha tükrös gép lesz akkor elõveszem apu régi M42 es obijait :)))
Igaz fix de van belõle pár.:)

#4
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás

nagyitas nelkul is zongorazni lehet a kulonbseget :) azonos vazon is egy szep rajzolatu fix meg egy megazoom turaobi kozott nagy a differencia. turazni viszek zoomot, amugy inkabb a fixeket.

Hát igen...a nagy zoomátfogás jelentõsen rontja a képminõséget.
Nem minden a szenzor, meg a szenzorméret. Például a 6MP-es Pentax vázamat az 50-es Chinon obival nem feltétlenül cserélném el egy csillió megapixeles új Canon vázra+ Kit obira.
Meg ugye ezek a nagy átfogású obik szivattyúként szívják be a port. /nyilván itt nem a belsõ élességállítású zárt konstrukciókra gondolok/

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#5
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
nagyitas nelkul is zongorazni lehet a kulonbseget :) azonos vazon is egy szep rajzolatu fix meg egy megazoom turaobi kozott nagy a differencia. turazni viszek zoomot, amugy inkabb a fixeket.

#6
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás
Fuji hs 20 as gépem van de 3 megapixelen használom.
Sokan hurrogtak hogy 95ezerért már miért nem tükrös gépet veszek.
Nekem mint tanuló ez a képminõség egyenlõre elegendõ. Nem nagyitatom össze vissza a képeket és monitoron megfelelõ a kép.
Tudom van szebb jobb gép. De ami nekem fontos volt a 100ezer ft max határ. Manuális zoom vakupapucs és 300mm s obi legyen azért.
Használt gépet nem szerettem volna tükrösben.
Ha egyszer sok pénzem lesz lehet szedek össze egy készletet .Ez a hs 20 nekem a mindenes gép. Ha kell 300mm ha kell akkor 24 .Nem kell objektívet cserélni

#7
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Sziasztok!
Hogy tudom azt beállítani, hogy a picasára feltöltött képek ne 800x600-ba menjenek fel?
Köszi


picasa feltoltojevel.

#8
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Index - Tech - 41 megapixeles kamera a Nokia 808-ban
Az idiotizmus és parasztvakítás teteje!
41Mp mobilban, amikor a csúcs dslr fényképezõk teljes képkockán általában 24Mp-t tudnak, és ha jól emlékszem, akkor most a Nikon D800 lesz 36Mp. A 41Mp már középformátum felbontás, amíg az kettõ érzékelõ közötti méretkülönbség (a Nokiában 1/2" az érzékelõ mérete) jól látható a képen. A következtetéseket mindenki vonja le.


akkor azt is olvastad, hogy a nagy felbontasu szenzort arra hasznaljak, hogy interpolaljak a kepet, hogy normalisabb mittomen 5mpes kepek szulessenek? :) ekkora meretben ez egyaltalan nem hulyeseg... amugy a szenzora nagyobb, mint a jelenlegi premiumkompaktok nagy reszenel, alig kisebb mint a nikon milc masinajae. a vele keszult kepek is meglepoen jok, hogy mobillal keszultek, lassan tenyleg kukazni lehet az olcsobb kompaktokat.

#9
Adorján

Adorján

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás
Sziasztok!
Hogy tudom azt beállítani, hogy a picasára feltöltött képek ne 800x600-ba menjenek fel?
Köszi

#10
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.353 hozzászólás
Bár tényleg így hirdetik, szerintem, az eredeti cikknél lemaradt egy tizedes vesszõ és mindenhol ezt másolták. Bár ha meg tudatos volt akkor tuti marketing fogás... Aki csak ezért venné meg az meg is érdemli ha lehülyézik.

#11
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás

Index - Tech - 41 megapixeles kamera a Nokia 808-ban
Az idiotizmus és parasztvakítás teteje!
41Mp mobilban, amikor a csúcs dslr fényképezõk teljes képkockán általában 24Mp-t tudnak, és ha jól emlékszem, akkor most a Nikon D800 lesz 36Mp. A 41Mp már középformátum felbontás, amíg az kettõ érzékelõ közötti méretkülönbség (a Nokiában 1/2" az érzékelõ mérete) jól látható a képen. A következtetéseket mindenki vonja le.


Feltöltött kép

Az átlag vásárló 3 megapixel alatti telefonra már húzza a száját, függetlenül attól hogy 2,5 megapixeltõl jó minõségû képbõl jó minõségû 10X15cm-es papírképet lehet hívatni.
Mondhatnám úgy is hogy:
3 MP alatt "nem vagy ember"
5 MP alatt "csóró proli"
8 MP alatt "ezzel be ne gyere a mítingre!"
Sajnos manapság csak ilyen megalomán adathalmazokba burkolt kütyüket lehet eladni: 4 magos 1,5 GHz processzor, 16 GB belsõ memória, 12MP kamera stb... az hogy mindehhez 1 nap üzemidõ társul (reggel leveszem töltõrõl este feldugom) az már mellékes :)
Jóóó nekem a 6MP-es Pentax gépem! Meg a 30+ éves Chinon 50/1.7-es optikám! Gyártok azzal zajtenger fos képeket! A mûvészetet meghagyom azoknak akiknek van pénzük a legújabb telefonokra! :)))))))

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#12
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Index - Tech - 41 megapixeles kamera a Nokia 808-ban
Az idiotizmus és parasztvakítás teteje!
41Mp mobilban, amikor a csúcs dslr fényképezõk teljes képkockán általában 24Mp-t tudnak, és ha jól emlékszem, akkor most a Nikon D800 lesz 36Mp. A 41Mp már középformátum felbontás, amíg az kettõ érzékelõ közötti méretkülönbség (a Nokiában 1/2" az érzékelõ mérete) jól látható a képen. A következtetéseket mindenki vonja le.


Feltöltött kép

#13
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás
A "kuty" is színesebb a panával.....:) garatula....

#14
Adorján

Adorján

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás
Elkészültek az elsõ tesztfotók, nem túl sok, ennyi volt gyárilag az akksiban! Jó kis gépnek tûnik, sok mindenben másabb az elõzõ gépemnél. Örülök, hogy feldobtam a kérdést itt a topikban, sokat segítettetek, mert valószínûleg megvettem volna már valamelyik nagyobb gépet, pedig most már látom, hogy nekem ez a gép is bõven elég lesz. Köszi még egyszer mindenkinek!
https://picasaweb.go...SzenasiPanorama

#15
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Jó választás volt, gratulálok!

#16
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás
Sok jó képet vele! Szerintem jól választottál!

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#17
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
gratulálok hozzá! akkor már nem linkelem be azt a nikont, amit találtam :)

#18
Adorján

Adorján

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás
Köszi mindenkinek a segítséget, tippet, tanácsot! Elolvastam a hozzászólásokat, megnéztem jó pár gépet, végül a panasonic dmc tz 8 lett a befutó. Ahogy az idõ engedi, kipróbálom terepen is, és majd rakok fel képeket a túra topikba. Köszi még egyszer!

#19
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
elsõ saját gépként egy fz-8at vettem, mivel le volt akciózva 50ezerre :) nem bántam meg, de most a 60-70ezres kompaktok tudnak olyan zoomátfogást sokkal nagyobb szolgáltatáskínálattal és nagyobb felbontással, azonos vagy jobb képminõség mellett, mint az a gép, plusz nem kell feleslegesen nagy készüléket vinni magaddal. ha hosszú távra vesz az ember gépet és nincsenek extra igényei, csak jó képeket szeretne, _talán_ érdemes spórolni egy jobb gépre

#20
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás
Bocs...a panasonic tipusszáma pontosan...DMC FS 35
Digitális fényképezõ vásárlás - Olcsóbbat.hu