Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

városi defekt

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
118 hozzászólás a témában

#21
bezzeg

bezzeg

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás

elmész a Margit hídhoz, fogsz egy deszkás gyereket,



nem értem,
a Margit deszka?

hogy jön ez ide

#22
Kakukkgyalog

Kakukkgyalog

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Felütés elõidézésének módja:
elmész a Margit hídhoz, fogsz egy deszkás gyereket, ráküldöd izomból a lépcsõre a deszkáját, mire õ vagy sziszegni kezd vagy rögtön felütni. Bármelyik opciónál ajánlatos magadhoz ragadni a kerékpárt és megelõzendõ az õ felütését jobb ha elõbb te ütsz, amihez használhatod a bringádat. Amennyiben jól eltalálod az elsõ gumival a srác agyát, úgy szétrepedt komonyája felütéses defektet okoz a bringádnak.

A sziszegés utána opcionális.

#23
bezzeg

bezzeg

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás

féltem hogy túl hangosan fog sziszegni



mármint a deszkás gyerek?

#24
Fabio Mocca

Fabio Mocca

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
tegnap jártam arra, ki is akartam próbálni, de pont ott voltak a deszkás gyerekek és féltem hogy túl hangosan fog sziszegni

#25
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
feluteshez pl nem rossz a Margit-hid pesti feljarojanal a lepcsosor. csak neki kell hajtani es annyi :)

nyaron az orszagutimmal kanyarodtam fel a hidra a parkbol es elfelejtettem, hogy ott lepcso van, a kanyarbol pedig nem latni a bokroktol.. felpattogtam 2-3 fokot es hallgattam a sziszegest jol... hal' istennek nem voltak ott a deszkas gyerekek :)

#26
Fabio Mocca

Fabio Mocca

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Inkább legyen a rajzszög, de a tüskét is megköszönném egy havernak is kellene, õ [glow=red,2,300]Romániai [/glow] utakon venné nagy hasznát.



#27
bezzeg

bezzeg

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás

kérdésem: mit értesz pontosan nem rajszög modulban készült tüskén? normál magyar nem jó?

Fabio Mocca


mármint tüske vagy rajzszög?

#28
Fabio Mocca

Fabio Mocca

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Mindent kipróbáltam, lassan 40 km t tekertem a schwalbe marathonnal (eddig!) , de a kettes ponton nem jutok túl.

kérdésem: mit értesz pontosan nem rajszög modulban készült tüskén? normál magyar nem jó?

Fabio Mocca


#29
bezzeg

bezzeg

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
most már kellõ tapasztalattal merem javasolni sorstársaimnak a következõt:

vegyetek Schwalbe Marathon Plus külsõket. ez a gumi annyira vastag, hogy a rajzszög sem szúrja ki, mert egyszerûen nem éri át.
cserébe kb egy kiló egy darab, sebaj, így igazán kemény.
mintázata szerintem városban kedvezõ

én eddig 4000 km-t mentem vele, egyszer volt defektem, (mert azért nem minden tüske nõ rajzszög-modulméretbet)




UI: többen is érdeklõdtek, hogyan is lehet felütéses defektet kapni. mi sem egyszerûbb ennél:

1, szereld fel kerékpárod átlagosnak mondható országúti külsõkkel (nem is kell 19-es, jó a 25 vagy akár a 28 mm szélesség, kb 7-8 bár nyomás)

2, hajtsál normál sebességgel neki egy öntöttvas csatornafedélnek, mely elõtt mondjuk átlagos kátyú van (mind csatornafedél mind kátyú elég sok van a városban, sõt mi több, hajlamosak együtt felbukkanni - ugyanitt lecsúzlizott utcai világítás)

3, ütõdj fel


#30
Sly

Sly

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
Igen
A Te általad leírtakból biztos kap rendesen terhelést.
Az az igazság, hogy túrázásból nincs sok tapasztalatom, de biztosan elbírna valami erõsebbet.
Bár nemtom, hogy erre a szelepes dologra van -e megoldás.
A márkásabb erõs gumiknál azért már talán megoldották a dolgot.Ha csak nem a felni teszi tönkre.
Azért a helyedbe vinnék rendesen belsõt +pumpát, de biztos gondoltál már rá. :)

na bi

#31
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Úgy látom, itt kommunikációs zavarok léptek fel. :o :o
Ebben a mondatban, hogy "Mibõl gondolod, hogy nem vagyok egy zúzós fajta?" nincs benne az, hogy én zúzós fajta vagyok. Pont azért kérdeztem, hogy mondjuk te kit tartasz zúzós fajtának fajtának, hogy megmondjam, én az vagyok-e vagy nem a te értékítéleted alapján.
Egyébként meg gondolom, azért írtad azt, hogy nekem elég egy gyenge belsõ is, mert azt feltételezted, hogy nem vagyok egy zúzós fajta, ergo jó lesz nekem a gyenge is. Csak kérdezem én, nem kap-e elég terhelést egy belsõ gumi, ha én kb. 80 kg vagyok, hátulra felrakom a bicajostáskát megpakolva(kb. 20 kg), erre rárakom a haverom bazi nehéz sátrát, és mondjuk cirka 100-110 kg súllyal elindulok Erdélybe, a Bihar-hegységbe túrázni, oda ahol csak az alaptáborunk van 1000 körüli magasságon, és ezzel a kevés súllyal köves, murvás, [glow=red,2,300]romániai[/glow] utakon küldöm a gépet 25-30-35-40 stb. sebességgel lefelé-felfelé.
Egyébként köszi, hogy segítettél, de én azt is szeretném tudni, hogy a szeleppel mit csináljak, hogy ne törjön ki. Ha meghúzom, az se jó, de gondolom az se, ha mozog.

#32
Sly

Sly

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
Szeva

Bocs ha tévedtem.Egyébként igazad van, multkor is láttam egy Rocky Mountainon elöl rózsaszín csomitartót. :)
És különben sem értem, ha szerintet nemtudod ki a zúzós, akkor honnan tudod, hogy Te az vagy??
1ébként az , aki csapatja a bringát a homokozó körül. :)
Bocs, hogy segíthettem. :o

csá

#33
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Az a belsõ gumi kb. 4 hónapos!
Miból gondolod, hogy nem vagyok egy zúzós fajta? Mit jelent amúgy a zúzós fajta? Ki az?
Persze, hogy veszek egy belsõt, mert mit is tehetnék?

#34
Sly

Sly

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
Heo

Mikori volt az a belsõ gumi Ultió?
Ha van egy normális belsõd, hozzá normális felnivel, akkor ez nem lehet probléma szerintem.
(most ne gondolj NASA költségvetésû cuccokra.Ha nem ultragagyi, akkor jó)
Az viszont biztos, hogy nem akkor ment tönkre, hanem pl az utolsó utadon.
Szerintem vegyél valami új belsõt.
Gondolom Te nem az a zúzós fajta vagy, ugyhogy nemhinném, hogy kell neked mindenféle Conti belsõ,talán jó valami Cseszkó Barum is.(márha Cseszkó) 450Ft

Szasztok 8)

#35
Sly

Sly

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
Hi

Egyik haverom Scott Fx Dh val bement egy újpesti boltba belsõért, és ajánlottak neki DH belsõt. :) (míí meglepetés)
Belerakatott egy HULK színû Hutchinson belsõt (1500Ft) ->Hazafele kiszúrta valami szög.
Megragasztotta 15 perc alatt, és azóta jól mûködik.

Na csak ennyi , csöcs 8)


#36
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Ezt a topikot találtam, amibe talán passzol a defektem, tehát ide írom.
Tegnap délután szerelgettem a bicajomra a csomagtartót, aztán azt vettem észre, hogy a elsõ gumi leeresztett. De akkor, szerelés közben, mert mikor elkezdtem a munkát, még jó volt. Kiszedtem a belsõt, a szelep tört ki.
Kérdésem, ez hogy történhetet meg állás közben, hiszen a szerelés alatt alig mozgattam a bicajt? Arra gondolok, hogy nagyon megszorítottam a csavart a szelepen, de akkor is furcsa, hogy mozgatás, erõltetés nélkül szakadt ki. Illetve pontosabban egy 2-3 mm-es helyen szakadt csak ki.
Mit lehet ez ellen tenni? Gyenge volt a belsõ gumim? Nagyon megszorítottam a csavart? De ha kevésbé húzom meg, akkor meg mozog a szelep? Mit tegyek, hogy ilyen ne forduljon elõ mégegyszer?

#37
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
endre: köszi, megoldottam úgy a problémát, hogy vettem új felniszalagot (2 centi széles Schwalbe), és lecseréltam. A különbség már felrakáskor látszott, mert a felni két szélén pont beleficcent a szalag. Olyan jó, hogy amikor az elsõt felraktam, és kb 1 mm-t elcsúszott a szelep helye, alig tudtam helyrehozni, mert úgy passzol bele a cucc.

Egyébként ezt a szigetelõszalagos megoldást ajánlották egy boltban, de ott a felniszalag+szigetelõszalagot. De nekem így jobban teccik :)

#38
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
nyissz: ja, pont erre jó. csak akkor xar a helyzet, ha leeresztett gumit akarsz pumpálni, és a külsõ miatt nem tudod odaszorítani a szelepet, hogy ne nyomódjon be. Mind1. csavaros szelep jobb :)

Dante: a belsõ nem csúszkál, illetve relatív ugye ;) mert a külsõ csúszhat meg a felnin nagyobb fékezéskor és ilyenkor magával ránthatja a belsõt. A szelep ugye meg marad a helyén ---> nyekkk
De ha nem errõl volt szó, akkor bocsi, már lusta voltam visszaolvasni, mikor beírtam ;)

#39
Dagobert_bacsi

Dagobert_bacsi

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
NYiSSZ !!

Ismerem a problemad ....
a megoldas nem a felniszalag merr elcsuszik , ha nem ragasztod ra ..... ;D

az megoldas vegig tekercselni a felnit a felniszalag nelkul , SZIGETELOszalagal ugy ketszer ... problema igy nalam megoldva ... Probald KI !!!

endre

#40
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
Annak az anyának akkor van jelentõsége, amikor teljesen laposan beteszed a belsõt (pl cserénél, defektszerelés után), és akkor akarod rányomni a pumpa fejét. Szerintem jó dolog, habár amíg nem volt, nem hiányzott (igaz nem is nagyon kellett volna kihasználnom)