Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

városi defekt

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
118 hozzászólás a témában

#101
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
Dante azok a kencék csak rövid ideig használnak (legalábbis amiket én ismerek...), ha hazaértél velük akkor belsõ a kukába, mert elöregszik a gumi és törik/mállik...

#102
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
télen azért kapni több defektet, mert hullanak a levelek, ágak, tüskék stb...ez nekem is feltûnt

apropó felütés - sokat segít, ha nem mész bele direktben minden kátyuba... ;D nekem még sohasem volt - pedig hótkönnyû Maxxis UL belsõ, Michelin WG-Comp, vagy Conti kevlaros külsõk, átlag 4 bar-on (e3.8, h4.2)

felniszalag - azért gondolom mindenkinek logikus, hogy egy százas szög ellen semmit nem ér?

esetleg ki lehetne próbálni a azokat a defektmentesítõ takonykencéket amiket a belsõbe kell belenyomni

#103
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
tegyél bele egy Swampthing duplafalu külsöt( elég magas mintája van) és egy Kenda DH belsöt :D
nekem igy van és már joideje nem kaptam defektet ;)probáld ki.... megint egy uj váz ;D ja és ha defektet kapnál akkor kb 1 oráig kell leszedni..

#104
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás

azóta kb megint 2000-et mentem, ez idõ alatt háromszor szúródott át a hátsó WTB és egyszer eresztett le az elsõ vékonyabb schwalbe


Szerintem 2000km alatt 4 defekt teljesen normális, vagy legalábbis nem kirívó... ::)

#105
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
Nem az a felniszalag. amirõl itt szó van és én is csak az újságban láttam az a belsõ és a külsõ közé kerül.


#106
Kakukkgyalog

Kakukkgyalog

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Ez a defektallo szalag nem az a kek szar, amit amugy is alapbol odapasziroznak a felnibe (a kulso es a felni koze) minden ertelmes kerekparboltba?


#107
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
a nyomással kapcsolatban - nehéz eltalálni a helyes középutat. ha túl kis nyomáson mész felütöd ha pedig rendesen használod akkor az országúti külsõk esetében szerintem könnyebben kapsz likat akár egy kis szilánktól is. remélem ez érthetõ.
a marathonról pedig annyit hogy én másfél éve használom a kiskerekeken /1.0/ és megéri a pénzt. nem tudsz annyit venni vele hogy elkopjon a felülete, viszont már olyan vágások vannak a futóvelületén hogy közelít a kidobáshoz.

#108
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
kevlar szalagot en meg boltban nem lattam. egy havernak volt egen de mindig melle kapott defkot!!
a gyerekre az volt a jellemzo, hogy meg a metron tolva is defektet kapott!!! ez ilyen!

#109
bezzeg

bezzeg

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
azért most ahogy itt írtok mégiscsak azt gondolom, hogy ez az én jellemzõ problémám, mintha csak én lennék ilyen lúzer

érdekelne egyébként, hogy tapasztaltatok-e valami összefüggést a szúródásos defektek és a keréknyomás között
- én ugyanis elég nagy nyomáson használom ezeket a kerekeket
a másik az idõjárás: mintha több defektet kapnék télen mint nyáron (létezik ez? más nem figyelt meg ilyet?)

és konkrétan

van-e tapasztalat (brossúrás marketing rizsa nélkül) Schwalbe marathon xr illetve marathon plus külsõkrõl
vagy tudtok-e valami egyéb városi méretû és mintázatú végetelenül defektálló terméket


aztán ha már itt tartok
szeretnék a közeljövõben összerakni mégiscsak egy országúti vázas kerékpárt, ott meg arra gondolok, hogy egy ballonosabb szingót tennék - na ezzel kapcsolatban is nagyon örülnék kommenteknek


(a defektálló szalag az egy általános bolti cikk amit csak én látok soha, vagy ritka kincs amit úgy kell külön megrendelni?)




#110
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
érdekes nekem az IRC Mythoy XCPro+jófajta lengyel belsõ (nem egy könnyed darab ;))+schwalbe küllõvédõ szalag használata óta még nem volt defektem...

most raktam fel télire Conti slicket... meglátjuk milyen lesz a tûrése...

pedig eddig sem kíméltem a bringát... szóval szerintem a jó belsõ (kellõen vastag) sokat nyom a latban...

#111
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
A Space jo megoldas lenne, egy DH belsovel, csak szegeny nem tudna haladni az uton. Ezt en is tapasztalom. Aszfalton nagyon visszafog, de terepen nagyon kiraly, es raadasul nem is kaptam meg vele defektet.

En azt ajanlanam, hogy probald ki a defektallo szalagot, amit a kulso belso felere kell felragasztani, es igy egy plussz vastag reteg van a belso folott. Azt mar tenyleg csak a jancsiszog szurja at.
Vagy tomorgumi.... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

#112
bezzeg

bezzeg

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
akkor konkrétumok

korábban ugye urszágúti kerékpár volt
Budapest, útminõség... felütés

szépen növeltem a méretet 622-28-ig
Budapest, útminõség... felütés
szélesebb gumi nem fért a vázba

erre aztán kitaláltam: új váz, ballonosabb gumi
(hangsúlyozom, azóta nem is kapok felütéses defektet)

elõször kezdetem elöl hátul 559-37, schwalbe city marathon
kb 2000km után kaptam hátul egy defektet: szög.
bosszantott a dolog, meg úgyis akkor szedték fel a gellért teret,
gondoltam lépek eggyel feljebb, vettem hátulra 559-47 WTB gumit (kevlárvédelem van)

azóta kb megint 2000-et mentem, ez idõ alatt háromszor szúródott át a hátsó WTB és egyszer eresztett le az elsõ vékonyabb schwalbe



#113
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Schwalbe Space Double Defense, Maxxis Dh Tube.

#114
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Ha továbbra is maradsz a "mindenen átmegyek - nincs akadály" típus, akkor egy komolyabb felütésvédelemmel ellátott gumi kellene. Most még nem tisztáztuk, hogy mekkora kerékméretrõl is van szó, de feltételezem, hogy 26-os monti kereked van.
Nos ilyen esetben egy 2.35-ös külsõ lehet alternatíva, pl: a Schwalbe FatAlbert, vagy a slick 2.35-ös BigApple, még a gördülési ellenállása is kicsi. De ugyanilyen jó egy Continental Vertical ProTection is (nem a sima Vertical Pro!), vagy más de már ezeknél jóval nehezebb gumik is.
És akkor még nem beszéltünk a belsõrõl. Az is fontos. 1-2000 forint között lehet dh belsõt venni (Maxxis, Schwalbe, Conti) amik jelentõsen csökkentik a felütéses defekt lehetõségét. (vastagabb belsõt kiszúrni is nehezebb)

#115
bezzeg

bezzeg

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
a legköltségtakarésabb az ha gyalog megyek, esetleg néha tujázok a villamoson

de most nem ez a kérdés


ellenben komolyan ez a dupla külsõ lenne az egyetlen megoldás, igazán nem szeretnék kötekedni, de hát nincs egy gyári megoldás erre a problémára - pl valami végtelen megbízható védelemmel ellátott külsõ, amit saját tapasztaltból tudtok ajánlani (a reklámokból számomra csak az derül ki, hogy ha az adott külsõt teszem a kerékpárra akkor az összes bomba nõ rám fog bukni , de most megint nem ez a kérdés)

egyébként volt itt a fórumon már egy ilyen dupla külsõs téma, de az ottani hozzászólások alapján mintha nem ez lenne számomra a válasz

#116
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Ami azt illeti, öcsém majd egy évig biciklizett egy plusz külsõvel a másik alatt, csak le kell vágni a drótperemet. Nem is volt egyetlen defektje sem...
Bár a legköltségtakarékosabb megoldás, ha odafigyelsz, min mész át, és hogyan. És megtanulsz bunnyzni.

#117
bezzeg

bezzeg

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
nem, de egyébként is mindíg megkeresem hol sziszeg

ezek bizony alulról jönnek (kétszer megam szedtem a 8cm pengehosszúságú szöget)

#118
Sniper

Sniper

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
Egy tipp: Nem lehet ,hogy vmi belülrõl szúrja ki ?
Pl:
a. Esetleg egy küllõ: van küllõvédõ szalagod ? Valamelyik küllõd vége ?
b. Nekem volt olyan régebben ,hogy egyszer kiszúrta bmi ,megfoltoztam, aztán pár bringázás után megint defektem lett. Ekkor már jól átnéztem a külsõt és kiderült ,hogy egy pic vékony drótdarab szúrodott bele a belsõbe és az szúrta idönként ki a belsõt.

#119
bezzeg

bezzeg

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Tiszteletem!

Aki ide is eljut legyenszíves adjon tanácsot, hogyan lehet elkerülni, hogy egyfolytában defektet kapjak.

Budapesten belül ingázok, fel le, munkába meg haza
régen országúti kerékpárral közlekedtem, rendesen felfújt gumikkal, ennek ellenére elég sokszor felütõdött (vagyok nyolcvanöt kiló, ezen nem múlhat)
idén változtattam, új vázat vettem, bele szélesebb gumikat - felütõdés ugyan már nincs, de azért valami mindig kiszúrja azt a gumit (kevlár ide vagy oda)

kérdezem én, másnak is van ilyen problémája, szóljatok hozzá


egy valamit azért be kell valljak: nem nagyon szoktam padka, lépcsõ vagy úthiba vagy akármi miatt leszállni a kerékpárról