Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
7585 hozzászólás a témában

#7541
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Köszi a segítséget Rob, közben eldõlt a dolog. Kompromisszumot kötöttem és TRUVATIV FIREX lett a vége.(44-32-22) ISIS drive-os változat, a saját monoblokkjával.
Megérkezett a váz is, úgyhogy lehet építkezni. Elsõ váltónak SEAM 9.0 került fel. Ha sikerül minden, vasárnap már tekerek az új géppel!

#7542
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Ha jól tévedek, a láncvonal stabilizálóval állítod a monoblokk tengelyét jobbra/balra, hogy egyenesebb legyen a láncvonalad. Ennyi. Szerintem nem sok értelme van, de vannak, akik szerint a váltásteljesítményt rontja. Ha nem vagy profi, észre sem fogod venni azt a milisecundumot, amivel romlik a váltás ideje....
Ami a PowerPro-t illeti: már csak ránézésre is masszívabb, mint a FiveD. Azzal valahogy én sem vagyok kibékülve, bár személyes rossz tapasztalatom nincsen. Ha nem sokat b@szogatod a négyszögtengelyt, és a szervizban rakatod fel, akkor szvsz jobban ki fog szolgálni, kevésbbé érzed rugalmasnak.

Lovas Gabinak üzenem, hogy ilyen lyukosztás mellett (94/68) nem talál 46-osnál nagyobb tányért, ide akkor egy 110/74-es kar kell. Csak honnét szerezzen az emberfia, igaze? Mert az már erõsen nem divatz, mióta a Shimano kijött a Compact Drive-val, és a 4 lyukkal. Szóval, ha találsz, akkor régi el nem adott, boltban porosodó Sachs Neos vagy Quarz lehet a nyerõ. Annyi a különbség, hogy az egyiken 2, a másikon csak egy alu tányér van. (a Neoson van egy) Állítólag Miskolcon van egy Quarz valamelyik boltban. No ezeknek a kiosztása a 48-34-24, vagy 46-34-24, de nem is rakhatsz rá kisebbet, mint 24, csak speciális adapterrel. Mászásnál nem biztos, hogy elõnyös.

#7543
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
A haverod mire használta?Én csak túrázgatnék,igazi "fun-biker" vagyok... :),viszont nem pehelysúly.
És ezelõtt egy (azthiszem) Acera hmûvet használtam 2-3 évig és semmi különösebb baja nem lett alattam,csak azt már nem akarom a új paciba belepakolni.

A Cseke honlapján vanbak aTruvativ termékek,ott lehet megnézni.Le van írva,hogy a csészék mindkét oldalán láncvonal stabilizáló... :-\

#7544
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
nem tudom, én a PowerPro-t venném, bár haverom ezzel is szívott, mert kitágult a négyszögkiképzése, meg kiszedte a monoblokk-lehúzó a menetet a balos karból. De még mindíg inkább, mint a FiveD.

Arról a láncvonalstabilizáló akármirõl meg még életemben nem hallottam.

#7545
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Tamaskaa!

Kb 85 kiló vagyok.
Five D vagy Power Pro ? :-\

Valamint:
A Truvativnak a Square XR monoblokkján az ún. "láncvonalstabilizáló" valamik kamuk,vagy tényleg jelent valamit?

#7546
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
a power pro sima négyszög tengelyes. Bármilyen monoblokk jó hozzá...

#7547
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Jó,látom nem túl jók a vélemények a [glow=blue,2,300]Five D[/glow]-rõl... ;D ;D
Nem baj.
Mit szóltok az [glow=green,2,300]FSA Power Pro[/glow]-hoz?
És ha ilyet vennék,konkrétan milyen monoblokkot kellene vennem hozzá?

#7548
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
baliman: középcsapággyal együtt kerül annyiba?
csak mert a cseke honlapján más ár van magára a karra.. (persze tányérokkal)

#7549
Baliman.

Baliman.

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
szintén bringaépítés,szintén hajtókar vásárlás elött.Én Truvativ Stylo-t néztem30ezer pénzért,hétvégén veszem kedvezményesen a factorban.Valaki tud valamit róla?Hasonló árban láttam shimano lx-et,de nam tettszett a szürke szine.

#7550
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Sziasztok!

Érveket és ellenérveket várok a Truvativ Five D hmû mellett,ellen...


Köszi és üdv

#7551
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Gabi!

Én a a magam részérõl megelégedek a 22-32-42 kiosztással,mert nekem bõven megfelel az 50 Km/h montival (lefelé) :D ,és egyébként is inkább a pörgetõs stílust részesítem elõnyben.
Így egy kicsit könnyebb dolgom lesz.
Milyen megfontolásból hanyagolod teljesen a Sh-t?
A vázról írok a váztopicban,hogy ne offoljunk... ;D


Üdv

#7552
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Bagi!

Az enyémet is, ugyanis a jelenlegi hajtómûvem egy standard 48-38-28 kiosztású. Viszont: A komolyabbaknál ezt nem találtam meg, a legnagyobb tányér is csak max 46-os (DEORE :'() Még el is menne, viszont mint írtam, nem szeretmés SHIMANO cuccot a gépre. Más típusbõl viszont nem láttam ilyet sajna. A 48 jó lenne, mert aszfalton lefelé a 48-11 egy állati fokozat! Montival 68-70km/h!!!! király. Viszont a mászáshoz a 24 fog jó lenne elõre. Középen meg tulajdonképpen mindegy. Amit láttam: 44-34-24, 42-32-22. . ez a bánatom. De hátha..... szerdán megnézem a BD-t
Egyébként milyen vázra építkezel?

#7553
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Lovasgabi!
A BikeDrive-val kapcs.-ban:
A Probikeban lehet kapni,és ha a BikMakkból jól értettem,sokféle változata létezik különféle árakon és különféle bringastílusokhoz különféle tengelyszabványokhoz (ez nem biztos).Az alapváltozat 36 ezer Ft körül van.
Nekem felpiszkálta a fantáziám,amit írtak róla... ::)


Üdv

#7554
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Akkor hasonló helyzetben vagyunk,én is most építek össztelóst,csak nem sovereign-t... :(
Én nagyjából már átnéztem a hajtómûkínálatot,és nagyon tetszik a Truvativ Five D abban a kategóriában,amiben én gondolkodom.Igaz,a Testbike-on nem nyilatkoztak róla fényesen,de megnéztem "élõben" és számomra nagyon meggyõzõnek tûnik.A Shimano Deore-jával összehasonlítva,ha az "Hollowtech" üreges hajtókart leszámítjuk,akkor sem kinézetben,sem súlyban,sem pedig masszívságában nem marad el (látszólag),az ára pedig kevesebb,mint a fele.
Az Stx-rõl én is jókat hallottam (olvastam?),és az is olcsó.
Az FSA-nak tudtok 10ezer körüli hajtómûvérõl?


Üdv:Bagi

#7555
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Nem döntöttem el. Ugyanis csak vázat veszek, és a saját igényeim és sok jótanács alapján szerelem föl. A Bikkmakk portál és a ti véleményetek is sokat segít a választásban. Gagyi cuccokat nem szeretnék rátenni, de sok helyen a keret miatt kompromisszumot kell kötnöm az ésszerûség határain belül. Ha kész a gép, akkor lesz fotó és a felszereltséget is leírom A jelenlegi állapoptról bõvebb infó az "új bringa épül..."címszó alatt.

#7556
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Lovasgabi:Még te sem tudod,milyen hajtómû lesz a Sovereign-en? :)

#7557
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Lovasgabi:Még te sem tudod,milyen hajtómû lesz a Sovereign-en? :)

#7558
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Kukucs ROB! Itt vagyok!

Viszont a BD továbbra is izgatja a fantáziám, mert ha elérhetõ az ára,akkor amellett szavazok.

A honlapjukról nem derül ki semmi, csak a technikai lehetõségek és adatok. Magyar forgalmazó nincs is , illetve nem lehet Mo.-n keresni. :'(

#7559
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Bagi!

Szívembõl szóltál!
Ugyanez a kérdésem. ??? ???

#7560
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Üdv mindenkinek!

Nem akarok új topicot nyitni emiatt,úgyhogy ha nem baj,itt teszem fel kérdésemet...
"Úgy általában" való tekeréshez (túra,maraton,laza fr.) milyen hajtómûvet ajánlotok 15 E Ft-ig?
Elõre is köszi a válaszokat! ;)


Üdv:Bagi