Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pályázatok, egyesületté válás, stb.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
196 hozzászólás a témában

#61
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
egy alapítvány és egy egyesület teljesen más típusú dolog, amellett ha jól tudom civil szervezetnek is (tehát egyesület) lehet utalni már egy százalékot (mégpedig azt amit az egyházaknak is)

#62
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Ja csak ezzel megin az a gond hogy sokan vannak itt akik nem rendelkeznek állandó jövedelemmel, és nem adóznak, ennek ellenére szeretnének tagjai lenni a "tím"nek.

#63
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Nem gondolkodtatok alapítványban?(Van már bringás alapítvány?)
SZJA 1%-át minden tag oda utalhatná.
Vagy lehetne ez egy vallás is, egyházzal. Akkor még plusz 1 %.???????!!!!!!!
:) ;) :D ;D :o ??? ::) ??? ??? ??? ;D


#64
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Nem tudom, hogy ki, hogy gondolja ezt a célkitûzéses dolgot (mik is lennének egy ilyen BMFT-nek a céljai?). Szerintem talán inkább a Hobby-arcok gyüjtõhelye lenne talán, célunk meg a jólérzés, a sport népszerûsítése, stb... Talán amíg más nem trténik, megfogalmazhatnánk a céljainkat (elõbb-utóbb sort kell rá keríteni). talán ;D

#65
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Egyesület alapitásához minimum 10 emberre van szükség, minimum 3 tisztségviselõt (vagy minek nevezik) kell választani -Elnök, Elnök helyettes, Titkár-. továbbá kell egy alapszabály amiben a tagok megfogalmazzák a céljaikat feladatukat etc. és felvázolják az egyesület müködését (ezt az ügyvéd önti hivatalos formába)......ezután kell tartani egy alakuló közgyûlést, aláirni az alapszabályt és ezután máris mehet a Fövárosi Biroságra ahol bejegyzik azt......ezután kap egy adószámot.....aztán még kell egy bankszámla számot intézni.......nagy vonalakban ennyi, de majd pontositok amint végére értem/értünk mi is ennek a folyamatnak ::)

#66
vendég__*

vendég__*
  • vendég
na jó, nincs harag, de hogyan lehet C-helyett SZ-t ütni??? mer ha 1 betü lenne, megérteném, dehát kettõs mássalhangzó!!! ???
;) ;D

#67
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Gyaci:
Elnézést kérek, nincs mentségem hacsak az nem, hogy gépelni sem tudok. :-[


#68
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Drukkolok. Ha kell segítség, írj, ha tudok segítek(szeretek fontosnak lenni).
A cégbírósághoz meg volt már szerencsém, de nem tudom mi a baj vele, szerintem magyarországon ez a legnyugisabb hely. Úgyis ki kell kapcsolni a mobilt, így nem tudnak csesztetni és elvagy pár órán keresztül, olvasgatsz, meditálsz, stb.
Csak az a sz.r, ha visszadobják a papírokat mert kell még valami.
Aztán visszamész, s ezek után már aludni is tudsz.
Szerintem tök király hely.
Mindezzel csak az a baj, hogy ugye az emberek 98%-ának erre spec. nincs ideje.
Na hajrá ;)

#69
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Rave:

GYASZI?? GYASZI?? mijaz hogy GYASZI?? hát írom én aszt neked hogy RaveÉsz?? bár elég hízelgõ lenne, de mosmá azé sem! ;D ;D
zõõd?? hmm...messzebrõ gyütté mint gondoltam...ezek szerint fotoszintetizálsz és nem emberi belsõségekkel táplálkozol? (brrrrr....) ;D

#70
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
kedves PR!
A kedvesem Findli néven írogat ebben a fórumba, és eléggé jól kiegészítjük egymást.
természetesen amit én itt leírok azt õ is tudja, illetve sokat szoktunk beszélgetni errõl (is).
A megbecsülés megvan ne aggódj! ;)
Mivel annyira jól nézek ki állandó zaklatásoknak vagyok kitéve, és én még mindig és még jó sokáig kitartok mellette! ;D
AMi ami pedig a történet többi részét illeti, nekem csak néminemû idõre lenne szükségem, hogy el tudjam índitani a dolgokat.
(Nem tudom, ki inditott már vállakozást el, de aki nem annak elárulom ez is valami hasonló:
órákat kell sorban állni a cégbíróságon meg itt meg ott, aláírások begyüjtése stb stb...
Ez mind nem lenne "sok" munka effektív, de azért idõ kell hozzá nem kevés!
Gyaszi:
Nem kék.. zõd!

#71
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Rave_Ace azért becsüllek, meg a kedvesedet is. Csak azon gondolkoztam(ne röhögj), hogy rendben, te megszállottan minden szabadidõdet erre teszed fel, hajtasz, csinálod, szervezel, telefonálsz, ebben élsz, küzdesz, aztán tele lesz a makkod az egésszel. Eközben a barátnõd meg ugyanezt teszi(az összetett mondat utolsó tagmondatába az megfelelõ rész helyettesíthetõ valami mással)? Akkor nagyon becsüld meg a lányt? De errõl Õ is tud? Már hogy ha lesz idõtök, ketten viszitek el a csapatot (meg a balhét). Ez becsülendõ, de a véleményed szerint tõle(tek) sem várható el, hogy ezzel foglalkozzatok, miközben más csak élvezi a munkátok gyümölcsét! Na most akkor komoly ez a TEAM dolog vagy mi a szösz!!!?????

A nagypofályúságról meg csak annyit, hogy nem téged idéztelek, hanem ezt Önhatalmúlag Önmagamról Önállítottam.

#72
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
Révészt könnyen megismered..nem 2 méter magas viszont mindig ijen fejet vág ;D amit télleg öröm nézni me' jóól áll neki ;)

#73
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Természetesen nem sértõdök meg.
Én sejtem neked ki böki a szemed!
Nekem nem erõltem, hogy mindenki fogadjon el.
De ugye nem haragszol, mert jobban szeretem a töbszörös személyes találkozás után megítélni embereket, nem pedig az után mit is írkálnak!


akkor rendben! :-*
természetesen, teljesen igazad van, ezért én úgy gondolok rád addig amíg nem talákozunk, hogy 3méter magas kék színû ûrlény vagy, aki el akarja rabolni az összes fórumtárs bringájából, a hátsó kerék minden második küllõanyáját. ;D de remélem ezt a személyes találkozás majd megcáfolja, és nem vagy 3 méter, csupán 2,5...... ;D

#74
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Természetesen nem sértõdök meg.
Én sejtem neked ki böki a szemed!
Nekem nem erõltem, hogy mindenki fogadjon el.
De ugye nem haragszol, mert jobban szeretem a töbszörös személyes találkozás után megítélni embereket, nem pedig az után mit is írkálnak!

#75
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Nos kedves Gyaci, személyesen nekem még veled sem volt szerencsém találkozni....
Így te is még a nagyszájú kategóriába tartozól nálam..
Viszont akikkel találkoztam egyik sem volt olyan gáz...
Voltak olyanok akik valóban csendesebek az átlagnál, de nem lehet mindenki olyan mint én, hogy tök ismeretlen emberek elött rögtön eszméletlen részegre issza magát ;D
Speciel ez sem jellemzõ rám minden társaságban..

És speciel én most arra gondoltam, hogy azért mindig mindenkinek van sürgõsebb dolga, mint az ismeretlen ismerõseinek segítsen.
Ezért várok én, hogy saját magamnak szabaduljon fel annyi idõm, hogy akár egyedül(a kedvesemmel) el tudjam vinni e csapatot, ha pont senki épp nem ér rá akkor amikor szügség lenne segítségre..



köszi, én is szeretlek, s talán nem sértõcc meg ha hasonló titulussal gondolok rád kedves fórumtársam, mivel eddig te sem sokat mutattál fel számomra... :-* de ettõl még nincs harag ugye?

nem mondom kire gondoltam amit írtam, és nem is fogom leírni, fogadd el a tényeket, te sem ismerhecc mindenkit az 5000 tag közül. :P

#76
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Nos srácok...
Örülök, hogy ennyira lekesek vagytok, de el kell keserítselek benneteket, hogy azért a forumon lehet nagyszájúnak lenni, a való életben nem feltétlen van mögötte valami...
ez itt most a nagy tapasztalat, lásd a Fekete Tekerés-t amihez azért volt némi közöm nekem is.
Az egyesület egyszer csak lesz, én hajtom az ügyet az újság felé...
Mivel kempelen ügyvéd így arra nincs szükségünk szerintem, de azért kösz a felajánlást.
Szóval egyszer csak lassan nyugodtan lesz belõle valami.


JAJ.De vhol itt van az egész gyökere,nem?
Eleve,a ZõsFórumtagMaximusok/modik/teszterek azok,akiknek jogukban áll hallgatni,JAJ,szóval kézbe venni (az ügyet).Fõként,h ha érkezik egy lelkes arc,annak jól megvan mondva,h ne tegyél semmit,valami majdcsak történik.És JAJ.

#77
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
én azt látom hogy néhány új ember mindig feldobja a témát atán behal a dolog...
ettõl még én bízok benned Rave (nyal nyal) és talán eljön az idõ amikor, már nem csak gondolni tudom komolyan a dolgot hanem tenni is ;)



#78
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
amrmint az egyesuletet, ugyi?!

#79
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Igen, de az a két ember épp most menti, ami menthetõ.

#80
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
révész: JAJ..megkaptam már a leszúrásom SAUH miatt... ::)de mentségemre legyen felhozva én csak használtam a padokat 8) 8)nem én hozam el õket ;D ;D ;Djóóóó..tudom ez nem mentség..jövöre pakolok ;)