Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váz... de melyik, milyen, miért??

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
571 hozzászólás a témában

#561
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Paraferi

Én a ~187 cm magasságomhoz egy 17"-os Mambát használok, és semmi. Nekem nem is kellene nagyobb. Szóval szerintem vágj bele nyugodtan, én is megtenném!

#562
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Major!

Ez azt jelenti, hogy nyugodt szívvel ajánlod a 180cm felettieknek?

kislust

#563
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Para! Ne búsilj!!!! Én 189 cm vagyok, és most lessz ilyen vázam!!!! Elmondom a trükköt!!! FIGYELJ!!! Naszóval a Polarixnak elég hosszúú nyeregcsöve van, és hála sz égnek nem is szûkül, vagy duzzad ki sehol, és a célfelhasználói réteg miatt nem is raktak rá kulacstartó helyet, viszont a vázgeometria olyan szerencsésen van alakítva, hogy ha csutkára kihúzott üléssel is lehet rajta nemmi tök jól!!! A Marin, meg az Aacor pedig gyárt eléggé hosszú nyeregcsövket, így meg van oldva a problema!! Letolt nyereg DS DH, felhúzottal akár CC is!!! Amúgy pont ezér ideális hozzá a Z3 Coli 100, mert annak bekeményedik a telója CC nél így haa túrázol, vagy CCzel men leng ide oda, hanem olyan mint a SID, de DS-nél kíméletlenül kimozog 100 sõt 105 mm-ert is!
8) Gondold meg!!!

#564
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
kösssz Major...

Most összetörted a szivem...  :'( :'( :'(

Azzzzzegy állat egy gép...
DEMÉRNINCSNAGYOBB??
:'(

Az Én csekély 185-6-7centimhez nem éppen kényelmes viselet lenne a 16,5"os verda...

Hüpp-hüppp...

Na keresgélek tovább... tovább... ballag már a vén... ööö... ez máshol volt... ;D

Cs&h+tsai...
Paraferee és Joghurt voltunk...

#565
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Szerintem akkor is a 16,5"-es Potarix az álat! Iszonyt ismos, és annyira nem is nehéz!!!! Én nagyon szeretek a tkerés mellett zózni is lefele, erre meg ez maga a tökéj!

#566
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Hali megint csak...

Xerintetek akkor jobban megérné, élettartam miatt, esetleg egy Polaris, vagy inkább egy Pyxis váz?

Ha a Magellannal maradnék...

A Caprine Revenge váza egy kicsit nem jön be Nálam... még nem tom mér'... talán az a csúnya alsócsõ... nem tom...

Szal javallatokat!
Köfike...

cs&h+tsai...
Paraferee voltam Joghurtal...

#567
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Hali!

Kössz a Caprine-os tippet...
Azt hiszem ez az a váz, melyet itt a bikkmakk honlapján több szögbõl is meglehetett tekinteni anno...

Hááát nem is tom...

Akkor xerintetek a Crux nem annyira erõs, mint az ára adná?

Na csõváz és hátszél...
Joghurt meg Én, azaz Paraferee voltunk... továbbra is tanácstalanul...

#568
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Én még csak most láttam ezt a Caprine Revenge vázat, de annyira meggyõzött, hogy most hirtelen elkezdem árulni a Mambát, és veszek egyet, mert nemcsak szép, de megbízhatónak is néz ki, I LOVE CNC amúgyis... És az ára! Frenetikus. Nem értem, hogy Nekik hogy éri meg ennyire olcsón gyártani vázat, mikor egy ilyen cucc más tengerentúli cégtõl a 3-4 szeresébe kerül...

#569
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
paraferee,
nekem személy szerint nagyon tetszik a caprine revenge váz -képrõl ítélve, mert még a kezemben nem fogtam. a kerékvár.hu-n 36-ért ajánlják.
http://www.caprine.hu/alkat/rev-n.htm
cnc-zés ezerrel.
de igazán nem érzem magam szakértõnek a váz témában!
szívesen ajánlanék neked valami jó kis trek-et élettartam garival, csak akkor már lehet, hogy 6 számjegynél járnánk  :(
a crux ugye valahol 50ezer körül van, ennyiért vehetsz már pl. egy GT Tempest alu vázat is, ami valszeg kicsit erõsebb.
nekem volt egy cro-mo GT Karakoram-om, én bírtam. ha merev-váz, akkor szerintem inkább a cro-mo a nyerõ...mondom ezt a 60 kilómmal. súlyosabb emberek lehet, hogy értékelik az alu vázak hajlíthatatlanságát.


#570
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
hali German!

Mond, akkor milyen frírájdos vázat ajánlanál?

Köszi elõre is hozzászólásod...
cs&h+tsai...
Joghurt meg Én, azaz Paraferee voltunk..

#571
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
nekem nincs tapasztalatom a crux-szal, de ha jól tudom mindössze 1, vagy 2 év garanciát adnak rá. ez nem túl bíztató.
ennyi pénzért már elég sok váz közül válogathatsz - én egy kicsit nehezebb vázat néznék a helyedben és nyugodtabb lennék.
a Z3 úgyis egy frííírájdos villa, legyen frírájdos a váz is ! nem ?

deore : a múltkor jó kis esõs sáros idõben tekertünk, aztán lemostam a bicajt, hagytam állni 2 hetet és lám : nem akar forogni az elsõ agy...vegyetek ipari csapágyas agyat inkább!

üdv
GerMan


#572
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
[move]HELP WANTED[/move]

halihóóó Mindenkinek!

A kérdés a kövi:
Vagyok Én, azaz Paraferee, vagyis 93-4kiló, 185-6centi, duplaHs(HétvégiHarcos).
Jelenleg egy cro-mo vázas Cheyenne Bronco-t nyúzok negyedik éve, de most már kicsit kinõttem mind testileg, mind tudásilag...
Fõleg XCben nyomulok, de sose vetem meg a városi ereszd el a hajamat, és a DHs szakaszokat sem...
Rengeteget nézelõdtem, kérdezõsködtem boltokban, kiállításon, hogy milyen az alu váz...
Nagyon megtetszett a Magellanék Crux-a... (míg nem láttam meg a Ruckust... :( )
Elég erõsnek tûnik, hisz versenyeznek is vele...
Csak közelebbrõl... amikor megkocogtattam a vázat, kicsit papír hangja volt...

No, akkor a kérdésem:
Xerintetek (tapasztalattal rendelkezõk elõnyben!) a Crux(itt most a 2001es mdellrõl van szó) megfelelõ e Nekem, ha nem szeretnék feltétlen vázat cserélni a kövi 3-4 évben?
Telózatilag egy Marzocchi Bomber Z3as lesz benne, Ritchey V-fékekkel, és DEORE alkatrészekkel...

Szal mennyit bír a váz xerintetek??

Várom minden hozzászólásotokat!

Csõváz és hátszél!
Joghurt meg Én, azaz Paraferee voltunk... a tudatlanok...