Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váz... de melyik, milyen, miért??

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
571 hozzászólás a témában

#521
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Sziaszok!

Még '97 nyarán vettem egy Mali Viper bringát, ha jól tudom a váz még '96-os (17''). Namármost szeretnék telót a gépbe (legalábbis a 3 éves tervembe be van véve  :) ) és jó lenne tudnom, hogy milyen anyagból készült a váz. Persze ezt semmilyen matrica nem árulja el a bringán, a boltban meg ahol vettem kétszer kétfélét válaszoltak a kérdésemre. Tutira nem alu, mert a mágnes fogja mindenhol. Nem tudjátok véletlenül milyen anyagból készülhettet a váz?

Esetleg van valamelyikötöknek tapasztalata ezzel a vázzal, hogy telóval hogyan viselkedik és mennyiben változik meg? Kicsit hosszúnak t?nik nekem a homlokcsöve (125 mm), így gondolom máshogy fog mozogni a gép. Valami kis rugóúttal rendelkez? CC telóra gondoltam, egyrészt azért mert elég könny? vagyok (60 alatt), másrészt mert úgysem vadulok vele...

ciao
sNoW

#522
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Hali!

Tud vki bõvebb infót a Napalm, Caprine Dual vázakról???

PLZ!!!


Beg

#523
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
GYaci!

Pont ez fogalmazódott meg bennem is, de azért meg akartalak titeket is kérdezni. :D

kislust

#524
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Akkor ne foglalkozzal senkivel, hanem vedd meg! Engem se érdekeltek azok akik azt mondtak hüjeség duplavállast vennem.

#525
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
hát...
a mostani gépen sem tudok éppen nyújtózkodni. :D

Jaj!
Ez egyre bonyolultabb lesz. Mostmár azt sem tudom, hogy mit akarok!! :-/

De akkoris tetszik a polarX!!! ;D

kislust

#526
vendég__*

vendég__*
  • vendég
CC-s geometriájából következõen hosszú volt de nem magas. Egy DS váz hiába L-es, attól még illik rövidnek maradnia, mert azt könnyû kormányozni.

#527
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
no megint kezdek lassúlni.
kicsit kifejtenéd bõvebben? ;D
sajna nem hat a kávé! :(

kislust

#528
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Kislust
Nem a mérettel van itt a baj, hanem a vázgeometriával. Én pl. ültem olyan Schwinn Adrenalinon, ami 17"os volt mégis extrém hosszú.

#529
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
ez megfontolandó!! ;D

De ha nem baj, végeznék egy kis közvéleménykutatást róla.
Szóval. Kinek mi a véleménye a fent említett vázról?

kislust

#530
Buzz

Buzz

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Hi,

Az MTBR.com-on is ezen vitatkoztak az emberek, hogy cc-re és vandálkodásra, DS-re való bicajt kerestek. Ott nem a Magellan volt a vita tárgya, hanem a HARO DSR szlalom bicaj. Már itthon is lehet, vagy lehet majd venni olyan 30-40 körüli a normál váz, 45-60 körüli az Easton csöves váz ára.
A Hauser fõlapján van akcióban...képek speckó, stb

Písz

#531
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Az a baj, hogy én sem vagyok biztos.
Ami biztos: a mostani keróm se túl nagy.(nem tudom pontosan, de szerintem S-es, és nekem bejön, hogy ilyen kicsi.

kislust

#532
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Nem vagyok benne biztos. De abban igen hogy városi tekeréshez egy idõ után túl kényelmetlen lenne szerintem. Ráadásul az emelkedõt nem mássza, mert túl rövid, ezért egybõl az orrát emeli, szóval a CC-vel is bajok lennének.

#533
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Hi!

Egyébként szilárd meggyõzõdésed, hogy nem járnék jól a PolarX-el?

kislust

UI:a végére akarok járni a témának, mert már a pénz megvan!! :-/ :-/ :-/ :-/

#534
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
:( :-/ :-[

#535
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Kislust
Passz.

#536
vendég__*

vendég__*
  • vendég
lcs
Az FR-ben mindet csinál6od eccerre!! ;)

#537
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Major: OK bocsi, anyagi dolgokat elfelejtettem figyelembe venni. Ezek valóban szinte megoldhatatlan helyzetek, hogy most akkor DH, DS, CC, FR vagy melyiket csináljam. Francnak ennyi szakág? ;)

lcs

#538
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Sziasztok!

A NAPALM váz nekem is nagyon elnyerte a tetszésemet, tudtok róla bõvebb infót nyújtani? Milyen szinekben van? ;)
Mekkora? stb.
A másik ami szóba jöhet nálam a Caprine Dual, bár ez még a Napalmnál is durvább és már lehet hogy túl kicsi lenne (bár nem cc-re lesz ;D).
Azon gondolkoztam még, hogy ok hogy a váz 60-70 de minden alkatrész jó e hozzá a régi gépbõl??? Gondolok itt középcsapágyra, hajtókarra esetleg elsõváltóra (ha nem láncterelõ lesz), mert így már 100 fölött is lehetne rendesen, nem?
Kona Stuff-ra is gondoltam, bár r*hadt drága, és a szine se vmi. jó, más hardcore-os felépítésû Kona merevváz nincs is?
Ez aztán jó sok kérdés örülnék ha egy párra tudnátok válaszolni :)

Begbie

#539
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Én igzából egy NAPALM-ot vennék dehét az 70 ezer forintosba kerõl!!!!!! A 2 váz árkülönbségébõl már kijön a tárcsfékem, és semmivel men rosszabb a PotarX! Ez a váz most az elérhatõ reális kategória!  ;)

#540
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Üdv!

Ez a ruhaszárító duma tetszett! ;D
De még így is bejön az a váz. :)
Meg hát igaza van Major kollégának, a kedvencem a stormbringer , de az sajna nem tudom megvenni. :(

kislust