Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

"Indián" eltiltása - miért ?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
76 hozzászólás a témában

#41
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Egy apróság. Szerintem amit Indián tett az azért nem a magyarok és nem a magyar kerékpársport lejáratása. Ezt kicsit durvának érzem! Akkor nekem most az összes németet utálnom kellene mert Schumacher néhány éve amikor az utolsó versenyen dõlt el a világbajnoki cím sorsa nekiment Villenueve autójának? Attól, hogy Ben Johnson doppingolt nem gondolom minden kanadai atlétáról vagy más sportolóról hogy ugyanezt teszi! Még lehetne sorolni a további példákat de nem látom értelmét! Én megpróbálom önmagukban megítélni az embereket és nem általánosítani. Persze lehet, hogy nincs igazam csak úgy éreztem sokszor került szóba a lejáratásunk!

Zöldfülü

#42
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Kedves Indián!

Engedd meg, hogy így ismeretlenül néhány megjegyzésem legyen. Nem ismerem a kerékpársportot (szakágaktól függetlenül) de gondolom mint bármilyen más sportban itt is vannak szabályok amelyeket be kell tartani. Még akkor is ha vannak közöttük olyanok amelyek elavultak értelmetlenek stb. De ezek akkor is szabályok és mindenkire vonatkoznak! Amit tettél az kb. olyan mintha egy motorversenyen a 125-ös kategóriában 250-es motorral indultál volna. Nem fair a többiekkel szemben. A döntés a tiéd volt amiért a következményeket is neked kell vállalnod. Szponzorok, sporttársak véleménye, a sportot szeretõ "amatõröktõl" pl. ezen a fórumon keresztül érkezõ kritikákat is beleértve. (Bocs ha valakit leamatõröztem) Az eltiltás a büntetés ami után tiszta lappal indulhatsz hiszen olyan ember nincs aki ne hibázna idõnként. Annak a megítélése, hogy ez mennyire durva hiba volt azt mindenki maga dönti el. Néhány sorral feljebb én már megtettem!!! Barátodnak minél gyorsabb gyógyulást kívánok neked pedig ha úgy döntesz, hogy folytatod sok sikert a jövõben!

Zöldfülü

#43
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Üdv Indián!

Elõször is légy üdvözölve mint hölgy itt a fórumon!
Olvastam, hogy a barátod jelenleg nincs a helyzet magaslatán, de azért  ez még szerintem nem ok arra, hogy profiként amatõrök között indulj. Nemtudom, hogy miként zajlik a szponzoráció, de (csak gondolom) valószínû nem ugyanúgy értékelik a teljesítmégyedet, ha nem a te "súlycsoportodban" indulsz.
Ezen kívûl, gondolj abba bele, hogy hs amatõrként elindulsz egy versenyen, és azt látod, hogy a különbség közted meg a másik versenyzõ között fényévnyi, akkor ez könnyen kedvedet szegheti!!
(nem túl rég taposom a pedálokat, úgyhogy tudom, hogy sz@r érzés, mikor realizálod, hogy egyszerûen annyira nincs esélyed, hogy akár elindulni is fölösleges)

No mindegy, ha érdekel a véleményem, akkor ne hagyd abba a versenyzést, csak figyelj oda, hogy mit csinálsz, mert nemcsak magadat, de minket, magyar kerósokat is lejáratsz!


Üdv,
kislust



#44
Martens

Martens

    vendég

  • fórumtag
  • 168 hozzászólás
nah srácok megkaptátok:P  ;D :o

#45
indian

indian

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Kedves Major és többiek!

El vagyok alélva Major, hogy ennyit foglalkozol a fenekemmel, a többieknek meg köszi, hogy megvédtetek.
Én személy szerint nem tartom annyira vészesnek, persze Major lehet, hogy az anorexiásokra bukik, a sprinterek
között meg egyenesen nádszál karcsú vagyok. Kis élettan: a legkönnyebben
talán a futókkal lehet érzékeltetni az izom/szakágbeli különbségeket.
A maratonisták mindig szikár, vékonyak, míg a sprintereknek két ajtós szekrény széles hátuk van
és nem találnak konfekció méretben megfelelõ szárbõségû nadrágot a combjaikra.
Én ugyebár sprinter vagyok és hogy csak az igazán közismert
és ezáltal egybõl magunk elé képzelhetõ nõi sprintereket emlitsek: Katrina Miller, Leigh
Donovan vagy a pályás Szabolcsi Szilvi. Hozzájuk képest én filigrán vagyok.
Más, de megint magyarázkodás. Isten bizony én most is bringázok mindenkivel
csak pont Te, Major nem vagy éppen akkor a környéken. Ez persze azért is
elõfordulhat, mert az utóbbi években tudatosabban készülök és ezért ritkábban
de hatékonyabban vagyok jelen a hegyen. Davides idõszakban még csak
tanulnom és bringáznom kellett most ez a két idõtöltés még eggyel, a munkával bõvûlt
szóval nem tudok orba-szájba lejtõzni. De ha most szólitanál le a fogason most
is beszélgetnék veled (valami nagy félreértésbõl származhat azon benyomásod,
hogy le se látok a magas lóról.)
És akkor most következzék az amirõl a topic el lett nevezve (sajnos), az
eltiltásom. Igen indultam a Világ Játékokon, bár nem lett volna szabad.
Hosszabban, licenszel és UCI ponttal rendelkezõ versenyzõk nem indulhattak
volna. Én idén nem indultam egyetlen egy nemzetközi versenyen sem, viszont
tavalyról még maradt UCI pontom ami pont a verseny alatt járt le.
Mivel a pontok meglétét a szervezõ bizottság csak Inter Neten tudta ellenõrizni
ezért kérvényeztük az UCInál, hogy frissítse a honlapját ebben az idõpontban.
Annyira semmibe vettek, hogy még válaszra sem méltattak. És ekkor
elkövettem egy nagy butaságot, lévén végig az lebegett a szemem elõtt,
hogy idén még semmit nem prezentáltam a szponzorok elõtt és ez az utolsó
lehetõségem. Szóval elindultam más néven. Ez utólag két részrõl lett
baromság részemrõl, egyszer mivel mit ér a szponzor egy ismeretlen név feltüntetésével
másrészrõl etikátlan viselkedésemmel jól lejárattam magamat. Átgondolatlanságomat
csak azzal magyarázhatom, hogy emocionális lény vagyok és a verseny elõtti
hónapban szenvedett a barátom, szerelmem, élettársam vagy amit akartok egy
súlyos bringás balesetet, melynek vége agymûtét lett, meg az, hogy augusztus ötödiki esés óta
múlt héten ment elõször munkába, persze szigorúan csak fél napra nehogy kifárassza nagyon magát.
Szóval éppen lelkileg elég kész voltam, szó szerint a kórházi ágy mellõl mentem el versenyezni
és szét esettségem a versenyen is meglátszott. Hibáztam ézt én is tudom és beláttam, de a
majdhogynem teljes szezonra szóló eltiltásomat túl soknak tartom. Fellebbeztem és elhatároztam, hogyha a
döntés ez marad akkor abbahagyom az aktív versenyzést. Most így a bajban derült ki,
hogy mennyien respektálnak és szeretnek, mert hát az ismerõseim közül (sok ember most vált azzá
azzal, hogy ismeretlenül odajött hozzám kérdezõsködni a hírrõl) mindenki õszintém elmondta
a véleményét ugyanakkor adtak még egy lehetõséget, hogy tiszta lappal induljak a megítélésükben.
Meg persze mindenki le akart beszélni a versenyzés abbahagyásáról. Támogatásuk sok erõt adott.

Hát nem is annyira röviden ez a reagálásom a beszélgetésetekre és bár én ritkán netezek, beépített barátaim majd folyamatosan
fognak értesíteni az írottakról, szóval az esetleg felmerülõ kérdésekre ezért nem fogok azonnal válaszolni.

Boér Indián

#46
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Nohát! Csodálkozom azon, hogy valakinek egyáltalán eszébejut ilyen. És pont egy nõnek! Nem gondoltam volna! Szerintem nem is Õ volt, aki kiötlötte, csak megcsinálta. Lehet, hogy a hecc kedvéért. Vagy nem tudom, ha mégsem, hanem elõre megfontolt szándékkal, csak a pénz és a kupa (meg egyéB) nyeremény érdekében tette, akkor teljes mértékben elítélem, tényleg nem kellene fitogtatni, hogy a külföldi amatõrök között csak a hazai "profik" tudnak eredményt elérni....
Amúgy mondhatnám, hogy tipikus magyar..... csak nem akarom megsérteni az itt levõket. (mert azért mindenki magyarnak vallja itt magát igaz?)

#47
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Ez az! Most ha azt írom ide, hogy milyen hülye ez a Jennifer Lopez, mert az mondták a ziza+-on, hogy szerinte neki van a legjobb segge a földön, közbe meg nem! Akkora a segge, mint egy lóé! Most engem is le fogtok hurrogni, jogy miért bántom szegényt?
Indián a kerékpáros közélet aktív szereplõje, és nem úgy viselkedett, mint egy profi. Ha a politikai közélet részese lenne, akkor a heti hetesben mondanának ilyeneket és ehhez hasonlókat róla. Ki az aki szerint nincs igazam, és  miért?

#48
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Srácok ez tényleg szomoru :( ,hogy mi okból folyamodthat ilyen tettre Indián ez számomra is rejtély.De ezzel nem csak saját magát járatta le a külföldi versenyen hanem minket is MAGYAROKAT.
Szép volt Indián!!!Köszönjük.

#49
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
A valóság durvább mint a képzeletem!  :-/

Nem gondoltam volna, hogy ennyire égetnek minket kinn azok, akiknek pont minket kéne népszerûsíteni!!! Ez szar dolog!!! Tényleg!!!

Egyre joban kezdek rájönni, hogy nem akarok gazdag lenni és pénzmániás!!!

Most nem tudom, hogy a kupáért vagy a pénzért indult az INDIÁN álnéven, de akkor is!!!

Ha én tennék ijet akkor életemben nem ülhetnék biciklire!!! Õ meg félévig ? ? ?

Hát....................

:( :( :(

#50
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Ez elég elszomorító! Ezek után nemtom, hogy meg kell-e védeni a poénoktól meg beszólásoktól! ::)

kislust

#51
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Kislust:
Sajna ez is mutatja a magyar színvonalat. A mi versenyzõink sajnos nem tudnak labdába rúgni a nemzetközi profi mezõnyben (Tisztelet a kivételnek, és sértõdés ne essék), de így az amatõrõk között (aminek csak a neve volt amatõr fõleg cc-ben, mert profi szinten nyomultak, profi versenygépeken) azért tudnak nyerni, és egy ilyen versenyen  azért a pénzdíj sem kis összeg, fõleg forintban.

#52
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Akkor ezek szerint szemtanúja voltál nemzeti büszkeségünk 'félrelépésének'. Ilyet! :o Komolyan mondom, hogy nem értem. Miért van ilyenekre szükség?
No, mindegy, õ dolga, de azért egy kicsit csalódtam;idáig felnéztem a magyar profi versenyzõkre. :( :(

kislust

#53
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
KIslust:
 Szerény személyem is gyarapította a magyar résztvevõk népes táborát.

#54
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
újabb gonosz poén következik:
B.J. el lett tiltva, de Georgina Tötõ nem, ha jól tudom..szóval nincs itt semmi gond, lehet, hogy jövõre Georgina Tötõ lesz a DH versenyek sztárja.. ;D


#55
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Üdv!

Hát amennyiben ez így van, akkor jól megérdemi az eltiltást!!! Kifejezettem utálom, ha egy profi az amatõrök között indul! >:(
XC Rider, te ottvoltál?

kislust

#56
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Hm...
Ezek szerint most már nagyon úgy fest, hogy tényleg emiatt tiltották el...

Azért ez...ez...ez... hm...

na mind1...

cs&h+tsai

#57
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Visszatérve a topic címéhez, ahogy én tudom Nemcsak az volt a problem hogy profiként és UCI pontal rendelkezõ versenyzõként elindult Saalbacban, hanem az, hogy mindezt ÁLLNÉVEN tette. Nem a saját nevén nevezett be hanem egy másnak a nevén, talán barátnõje nevén. Furcsa is volt kint Saalbachban, hogy a spíker csávó miért Georgina Tötõ-t emleget amikor éppen Indián jött le a pályán.

#58
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy Embörök!

Major: nem lesz semmi egymás betûibe tépés...
A poénod xerintem is belefér még a tûrés határba... MERT hol vagyon az megírva, hogy a versenyzõinkrõl JÓT vagy SEMMIT?
A fenékbe illesztés azért járna... ;)

TERMÉSZETESEN, az lenne a legjobb megoldás, ha ÕK, feljárnának a fórumra, és egy direkt erre a célra nyitot topicban vitába szállnának, vagy magyarázatot adnának néhány kérdésre...
pölö: INDIÁN... Mi a gumibogyós szörpért tiltottak el a versenyektõl?

Na szóval... mit is akarok kinyögni...
Azt, hogy egy KIS kritika xerintem NEM árt A PROFIKnak... egy részt talán ez ösztökélhetné változásra is, ha érzi, hogy így van, ha meg nem, akkor HANGOZTASSA...
(saját kritika: Bogár bácsi iszonyatosan tud kinézni azzal a vörös szemüveggel... egy 100fogas vigyorral tuti álmatlanságot tudna hozni pár gyerekre... ;) )

Na ennyi...
Remélem sem a tisztelt zOrg mester, sem a másik tisztelt kempelen mesterek enm veszik zokon megnyilvánulásom...
Ha mégis, kéretik a moderátort bekapcsolni...

Csõváz és hátszél...
Nagylábú Joghurt és társa...

#59
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Drága afrohajú Majorbéjbi!

Na ezért imádunk téged. Ugyláccik így télen mindenki bedurvul.
De biztos csak azért ,mert irigyek vagyunk az országos világbajnok szupersztárjainkra.
De azér ez már naggyon naggyon durva volt, én is rádpirítanék.

üdv, lcs

#60
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Kérlek nézzetek be ide!!!

http://www.bikemagaz...&num=1007676401

Elõre is köszönöm!!!