Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

M*T*V - Júliustól senkinek sincs Mindenkinek...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
69 hozzászólás a témában

#61
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
A Matávnak még ott a Westel, szóval több lábon állnak. De asszem én soha nem fizetek nekik. Ilyen f*s elérés, mint amit õk kinálnak, ráadásul ennyiért, hát ez röhej. Vajon miért van a Matávnak ebben a kis országban nagyobb nyeresége, mint az anyacégnek odakinn?
Zolika, te pedig vagy naiv vagy, vagy belsõs. A Matáv eddig se volt hülye, megérte ez nekik igy is.

#62
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Menjünk tüntetni!!

#63
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
matáv felett valszeg gyûlnek a felhõk, mert mibõl tudna pénzt csinálni ha nem internetbõl ? a vonalas telefon már nem üzlet, de lehet nem így van

#64
vendég__*

vendég__*
  • vendég
A hír valóban igaz, ez lesz. Matávos vagyok és tegnap én is megkaptam a hivatalos levelet róla.
Marad a kábel (Chello- UPC), vagy a telefonvonalon az ADSL (bármelyik szolgáltatónál rendelhetõ, nem csak az Axeleronál).

#65
maceee

maceee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
én szerintem aki teheti az fizessen elõ az axeleronál adsl otthonra mert most egy honap ingyen van, meg  a bekötés is olcsobb. Nekem is elsõre soknak tûnt az a havi 12 rongy de ha belegondolok akkor végülis a ghavi elõfizetési dij isdn otthon csomagra ojan 4000 forint körül van ahhoz meg hozzájön 30 nap * 150 forint, ami  jobbhelyeken is 4500 pénz =======>>>> hát akkor az egyenlõ 10 rugo  és az a plusz 3000 forit nem sok azért cserébe , hogy 50 és 60 ká között töltsé le a netrõl meg nonstop szörfölhetsz .Ami egyedül sok az  a bekötés,de szerintem az is megtérül.És szerintem megér havi 3000 forintot azért hogy itt lehessen mindenki tugedör . Szoval értitek. na ennyi remélem nem fölöslegesen irtam .(Pécsieknek ott a drávanet és ott asszem ingggyé bekötik :) :) :) :))  

              the end


#66
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
Az igazság az, hogy a számítógép és az internet soha nem lépet ki a luxus kategóriából (25% áfa mindenre?). Otthon a Vivendi területén szívok és ott már legalább 1 év óta percdíjas internet megy. Ráadásul ha nem náluk fizetsz elõ, az internetes szolgáltató díjai mellett még egy kiadós telefonszámlát is kapsz. Amennyi pénzért a barátaim szinte korlátlanul neteztek, Én max. néhány óra hétvégi netezést tudtam megfizetni.
A kábeles szolgáltatók is megérik a pénzüket. Mivel gamer is vagyok, ezért tudom, hogy szinte mindegyiknél vannak problémák. (A adatcsomag veszteség miatt néhol rosszabb a helyzet, mint sima modemes kapcsolattal.) Ráadásul csak a nagyobb városokban elérhetõ a szolgáltatás. Dunakeszin talán nyáron elindítják a szolgáltatást. Talán...
Náluk is az elsõdleges szempont az ügyfél megkopasztása, de a pénzért hálózatfejlesztés nem történik.

Ennyit arról, hogy irány az e-társadalom! A kormányzatnak tehát tényleg ideje felébredni.

#67
Tiba_Viktor

Tiba_Viktor

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Ha ezt megcsinálják akkor qrva köcsögök...
Épp a közeljövõben terveztem hogy otthonra kikönyörgöm a netet a szüleimtõl, hát mit mondjak... Ezek után biztosan fog sikerülni...
Én perpill havi 2000Ft-ért járok netezni, napi 3 órát lehet max, aztán irány haza... Ezek után elbírom képzelni hogy mennyi lesz a 2000Ft-ból.
Sajnos akkor már azon is gondolkoznom kell hogy mi lesz, ha nem tudok majd többet idejönni :'( :'( :'(

#68
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Azért hagy ne kelljen már a Matávnak pengetnie az emberek szórakozásáért. Szerintem jogos az emelés, õket egyáltalán nem érdekli, hogy mivel kötöd le azt a kapacitást a hálózatban amit használsz, attól nekik nem lesz se többe se kevesebbe.Egyébként ennyi erõvel miért ne legyen olcsóbb a villany a számítógépekhez ? Vagy a Pannon/Westel/Voda trió miért ne adjon  ugyanilyen kedvezményeket ? Végülis õk is távközlési szolgáltatók, ugyanúgy mint a Matáv. Miért pont a Matáv jótékonykodjon ?
Hát egyis se fog engedni az biztos, csak azért hogy a nép hülye weboldalakat nézegessen. Egyszerûen meg fogják próbalni belõni az árakat úgy hogy ez nekik egyáltalán ne jelentsen bevételkiesést ( a 150 forintoddal nagyon nincsenek kisegítve), vagy csak kicsit, de a hálózat terheltsége csökkenjen.

Egyébként pedig bekaphatja a matáv nincs is drótos telefonom ;D

Z

#69
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
folytatás >>>

"Ha ilyen sok elõfizetõt elveszít egy ISP, az bizony drágulást fog okozni, ami további elõfizetõk lemorzsoládását eredményezi. Az elsõ áldozat szerintem
a FreeStart lesz, aki szinte csak kapcsolt vonali internetes bázissal rendelkezik. Nekik nincsenek vállalati bérelt vonalas ügyfeleik, nincs webhosting szolgáltatásuk, a jelenlegi modemes ügyfeleik pedig egyik napról a másikra otthagyják õket a magas percdíjas internet miatt. Az én véleményem szerint július 1-tõl a kiwwi sorsára jutnak. Az ADSL és kábelnet szolgáltatások díjai is elindulnak felfelé szerintem, hisz ezek lesznek az egyedüli lehetõségek, nem lesz "olcsóbb" alternatíva ami féken tarthatná az árakat.

És persze a tartalomszolgáltatók. Na igen ha nincs internetezõ, akkor nincs aki megnézze a portálokat, weboldalat. Ha nincs látogatottság,
reklámbevétel sincs, ergo az oldalak gazdái elég gyorsan bezárhatnak, ha nem akarnak csõdbe jutni. Ha véghez viszi a Matáv amit bejenlett, akkor év végére a ma oly gyakran látogatott portálok és kedvenc weboldalak már csak szép emlékek lesznek, amikrõl majd unokáiknak mesélhetünk. Ki tudja, lehet hogy õk meg sem fogják tudni mi az az internet.

Azért valljuk be 40ezer embert pofátlanul arcon csapni elég gusztustalan dolog(ennyi Mindenkinek elõfizetõ van), és további százezer az aki a 150Ft-os
kedvezményt használta ki. Nem kevés ember, remélem a 2 hónapon belül hallatja a hangját és véleményének hangot adhat az elektonikus és nyomtatott médiákban. Az hogy lesz nagy felháborodás már nem kérdés, mert már most van. Tegnap dél óta ettõl hangosak a netes fórumok. Kíváncsian várom állam bácsi kommentárját is a történtekrõl.

És egy kis kommentár a bejentésre:

"Azok akik eddig mindenkineket használtak térjenek át ADSL-re vagy kábelnetre"


Minha az olyan egyszerû lenne. De hol van ma Magyarországon ADSL MINDENKINEK? A Matáv 1 év alatt képes volt talán 10ezer ADSL beüzemelésére, ezt a tempót tartva amíg ellátja a 3 millió háztartást és nem tudom hány millió vállalati ügyfelét, addigra én már el fogok porladni, pedig nem vagyok még öreg(26 év). Már korábban is felhoztam Japánt ADSL példának. Nem azt mondom hogy nekünk is azon a szinten kell fejlõdnünk, de azért lássuk a fejlõdési dinamika különbségét. Ott egy év alatt 4 millió ADSL-t kötöttek be, és csak 13x lakják többen azt az országot, és õk is most kezdték 1 évvel ezelõtt még csak 78ezer elõfizetõjük volt.(30x nagyobb dinamika)

Kábelnet: itt talán jobb a helyzet létszámban, de ez sem rózsás, TvNet, UPC, matávkábel és a vidéki szolgáltatók talán ki tudnak állítani 30ezer ügyfelet
és ezt 2-3 év alatt érték el. És ebbõl ahogy az ADSL 10ezrébõl a nagy többség vállalati ügyfél. Otthonra a jelenlegi fezetések mellett ezt a luxust sokak nem engedhetik meg. A UPC mind tudjuk pénzügyi nehézségekkel küszködik, szinte a csõd szélén táncol, a fejlesztési be vannak fagyasztva, dinamikus fejlõdést tõle várni felelõtlenség. TvNet, örül ha békém hagyják a nagyok és nem nyirják ki, nem hogy terjeszkedjen. Matávkábel: a szeptemberi induláskor még dinamikus volt a start, de azóta egy csiga leelõzi.

Vivendi is kivonul Magyarországról, érdekeltségeit nagy valószínûséggel a Matáv fogja megszerezni magánal, ezzel is megõrizve eddig sem csillapodó
monopóliumát.

"Veszteséget termeltek a kedvezmények a matávnak"

Hogy is van a vicc, ez ebben a formában nem igaz. Ha nem lett volna a kedvemény, soha nem tudott volna a Matáv ennyi ISDN vonalat értékesíteni, és a DT-tõl rámaradt ISDN hagyaték rárohadt volna. Most persze a 2 éves elkötelezettség miatt még sakkban tarthatók a beetettek, de ki tudja utánna mit lép a felháborodott user. Elvégre az ISDN vétel egyetlen mozgatórugója a kedvezmény volt, ennek megszünte esetén az ISDN csak felesleges kacat, ami sem internetre nem jó, a dupla elõfiztési díj miatt pedig feleslegesen rabolja a családi kasszát.

Persze az is igaz nem a Matáv kötelesége hogy jótékonykodjon, de legalább elõtte egyeztethetne állambácsival, hátha megoldható valaminemû
kompenzáció. Meg azért nem egy veszteséggel küzdõ cégrõl van szó, minden évben megvan a tiszta 100milliárdos nyereségük, amit nekünk, az elõfizetõknek köszönhetnek.

"Ahol mûszaki okokból egyelõre nem tudják igénybe venni az ADSL-szolgáltatást, a Matáv július elsejétõl átmeneti ADSL-pótló megoldást kínál."

7500Ft-ért 60 óra internet, amíg idáig 4000-ért kaptunk 415 órát. Szzerintem erre nem is érdemes szót vesztegetni. No comment.

Kiváncsian várom a fejleményeket, már készül egy tüntetés, peticiók íródnak, ma estére szerintem már jobban fog foglakozni a média ezzel a kérdéssel,
ebben sok internetes média is részt fog vállani, olyanok is akiknak van valami befolyásuk a TV-s médiákra, hisz az õ bõrükre is megy a vásár. Vajon visszatáncol a Matáv, ahogy tette azt jó 1 évvel ezelõtt, a média és a közfelháborodás hatására, vagy végleg elkönyvelhetjük hogy július 1-jével az internet Magyarországon átlép a luxuscikkek kategóriájába. :(" (from Shabbarulez)

A matáv tulajdonában lévõ *rigo portál fórumán ma már nem lehetett regisztrálni (finom megoldás a polgári engedetlenség kezelésére...).

NO *RIGO
NO FR**MAIL


#70
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Szerintem sokakat érint itt is, tehát idézek:

"A Mindenki által utált Matávunk ma bejelentette hogy minden telefonos általánydíjas és egyéb kedvezményt megszüntet. Hogy a jó édes k... anyját. Így 2002. július 1-tõl búcsút inthetünk a Mindenkinek(4000Ft-os átalány) és a 150FT-os kedveménynek, azoknak amik miatt magyaroszágon az autóbi 2-3 évben egyáltalán lehetett internetezni. Július 1.-tõl már csak percdíj alapon internetezhetünk, ami röviden DRÁGA. Du. 6 után 3.25Ft/perc, az 195Ft/óra, vagyis 4000Ft-ért havi 20 órát lehet netezni. Ez semmi, a régi 415 órával szemben. A Matáv kvázi 20-SZOROSÁRA emelte az internetezés telefonköltségét. Ezek után pl. az én havi internetes telefonszámlám 60ezer forint felett lenne, ami nem kell mondanom elviselhetetlen és ésszerûtlen teher még számomra is, pedig én igazán jól keresek, de sokaknak ennyi az egész havi fezetése vagy még ennyi sem. :( Ezt a díjat nem csak én hanem senki nem fogja kifizetni, ergo s magyar internet július elsejével 90%-ban kihal(a kapcsolt vonali elõfizetõk), mert az emberek hatalmas tömegei fogják felmondani internet elõfizetésüket. Marad tehát a munkahelyi internet használata(aminek a munkáltatók nem fognak örülni, vagy már most is tiltják, azért ez a lehetõség is sokaknak kiesik), vagy az iskolai net, de ez korcsoportilag behatárolt és ez sem elérhetõ mindenütt. Egyenlõre úgy néz ki 2 hónapon belül a magyarországi internet elindul a 97-ös évek szintjére, és talán még év vége elõtt el is éri azt. Legalább 100ezer telefonos internetezõ fog arra kényszerülni hogy eddigi szeretett játékszerétõl búcsút vegyen, és csak néhány szerencsésnek adatik meg a lehetõség hogy továbbra is internetezzen, azok akiknek lehetõségük van szélessávú internetre, de õk elég kevesen vannak. Sajnos.

folytatás >>>