Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

M*T*V - Júliustól senkinek sincs Mindenkinek...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
69 hozzászólás a témában

#21
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
BRUCE: na most akkor Te is ugyanazt magyaráztad el amit én, miszerint inkább a bérekkel van a baj.

6000Ft hmmm ez valóban sok pénz szórakozásra.
De ha elmész este mondjuk piálni havonta kétszer és mondjuk eszel is -kijössz 6 rugóból, kötve hiszem. És akkor az hány százaléka a fizetésednek gyakorlatilag a semmiért?  Na mindegy úgysem érti, aki nem is akarja....

USA: igen szépen kiemelhetõ, hogy ott nincs percdíj, viszont az alapdíj és a szolgáltatások ára a 16 szorosa.
De az USA eleve rossz hasonlat mindenféle szempontból, mert mi most ott tartunk, ahol õk kb 20 évvel ezelõtt. Kicsivel több ideje volt lenyugodnia az ottani távközlési piacnak, itt meg kb 8 év volt rá, hogy a 6000 elõfizetõbõl 2millió legyen.
Hol van még itt akkor az "e társadalom", nagyon messze, úgyhogy nyugi....

#22
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
Sorn: Figyelj lécci, hátha meg tudod magyarázni!

Szóval [glow=red,2,300]ADSL[/glow]?! Ehhez a következõt fûzném hozzá:
Tavaly (nov.29.) rendeltem meg egy ADSL vonalat a D*t*net-nél (csillagok rulez).
A szerzõdést 3 héttel késõbb adtam le aláírva, ekkorra a megrendelést továbbították a M*t*vnak is, tehát a (vállalt!!!) 2 hónapon belüli bekötés reálisnak tûnt. Azóta is modemezek >:( >:(
Jártam már sokszor a D*t*netnél, és a M*t*vosokat is cseszegettem telefonon (mer' ugye nekik kéne bekötni az a b*szott vonalat), a válasz mindig az volt, hogy szegény MTVosoknak (nem adok nekik több csillagot!) kapcitás/eszköz/f@szom tudja mi hiánya van (ami épp jött).
AKKOR MOST MI A RÁK VAN, HE' ?!?!?!?!? Csesznek bekötni a cuccot!!!!!!!!
OK, ez egy söpredék dolog! Akkor jön most ez az "akinek ISDN-je volt, álljon át ADSLre" szöveg a MTVos fószertõl a TVben! Téptem volna a hajam, ha lenne!!!!!!

Ja, és mégvamalmi: Haveromék cégéhez már betették a drótot. A bolt innen 5 perc kényelmes séta, szóval ugyanott van, ahol mi. A vonalat késõbb rendelték meg nálam és január elsõ hetében már megvolt. Csak hát ugye õk havi 40ropi körül csengetnek érte, és meg olyan 7000-t fizetnék, ha lenne miért!

....csak ha eddig nem utáltátok volna eléggé a MTVot....

ohhh, majd elfelejtettem: a Fr**start már hónapok óta limitálja a kedvezményes idõszakban való kapcsolódás lehetõségét. Magyarul ez annyit tesz, hogy ha a 150Ft-os idõ zónában netezel, 60percenként megszakítják a kapcsolatot. Vagyis az utóbbi pár hétben ez lement 45percre (nálam). Úgy tûnik õk már nem vesztenek a MTV lépésén...mondjuk nincs is zsufi este :P

#23
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
lcs: 3,25 HUF/perc + áfa (!! ez sem elhanyagolható), azaz cirka 6000 HUF/hónap, ha az ember ebben az idõszakban napi 1 órát netezik, net elõfizetés nélkül, és egyéb tel. használat nélkül...

Nézzük meg akkor, hogy ez az átlag keresetnek hány százaléka...
Aztán nézzük meg, hogy a nyugat-európai országokban ez hány százalék körül mozog.

Pontos számokat inkább nem mondok, egy valami a lényeg: Nyugat-Európában nagyságrendekkel kisebb ez a százalékos érték. Pedig Nyugat-Európában sem karitatív szervezetek a távközlési cégek.

És még egy érdekesség (?): még mindig nagyon érdekel, hogy Amerikában, ahol ugyebár ugyanúgy szabad piac van és miegymás, ill. az államnak nincs köze a tel. társasághoz (én legalábbis úgy tudom), valahogy meg tudják oldani, hogy a helyi hívás ingyenes (értesüléseim szerint) legyen... vajon mégis hogy?? Pedig õk sem karitatív cégek... (én úgy tudom)

BRUCE

#24
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Ezt nem értem. Egyik haverom Szegeden dolgozik, õ azt mondta a Tiszanetnél 4 ezer a korlátlan csomag.

#25
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Most mindeki fel van haborodva...

Pedig gondoljatok csak bele! Nem mindenhol van am MATAV!!! /Csongrad megye/
Es mi mar tobb eve netezunk igen kemeny penzekert 3-4FT/perc ... Kb mint amire most emelni fog a MATAV
Noverkem csak levelezget, meg megnez ezt - azt es meg igy is kib sokat fizetunk erte...

Arrol nem is beszelve hogy a sz*r DECT mindeg bontja a vonalat v 3. ra sikerul csatlakozni....
Most teljesen mas megoldast kereseunk - a Muholdas net draga.
Itt a RF antennas rendszer... ez tunik most a legjobbnak...

Meg jo hogy hogy nekem a suli miatt nem kell ilyenek miatt idegeskednem...

#26
Joe

Joe

    vendég

  • fórumtag
  • 132 hozzászólás
Hát erre most mit mondjak??
Talán azt hogy a k**** anyját a matávnak!!
Ez övön aluli húzás volt!!
Attól tartok én is a modemezve éhenhal/adsl-tõl elszakított kategóriába tartozom!!  >:( :( >:( :(  :'( :'( :'( :'(
Mi lesz most velem??  ??? ??? ??? ??? :'( :'( :'( :'(

#27
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Mivel nem karitatív szervezet -természetesen!- emelje fel az Mindenkinek tarifáját akár a duplájára, vagyis 100%-kal ! És akkor lehet választani.

#28
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Némi adalék a témához: http://index.hu/tech...tclub/matav502/

#29
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Még egy apró idepöttyintés, hogy mi volt az oka a Matáv döntésének, mert ezt egy csomóan nem tudják, mert nem látnak a felháborodás ködétõl.

Az év elején született HÍRKÖZLÉSI TÖRVÉNY!!! alapján a díjmegosztás a Matáv és az internet szolgáltatók között megváltozott.
Mégpedig oly módon, hogy percalapúvá vált. Ez a Matáv számára azt jelentette, hogy ha valaki a kedvezményes idõszak 12óráját átnetezte és esetleg nem bontott le ;D akkor a kedves felhasználó 150Ft+áfát fizetett ezért.
Viszont a törvény alapján a Matáv az internet szolgáltató felé a 12óraX kb 3,25Ft/perc  (kb. 2340FT) 40%-át perkálta át a díjmegosztás alapján, ami kb: 936Ft.
Tehát a Matáv a törvény alapján 1 ember 12 órai internethasználata után 936Ft-ot fizetett az internet szolgáltatónak és 150Ft-ot szedett be. A "többi mind az övé lett." Így az "internet népszerûsítése" a saját zsebébõl folyt.

Úgyhogy gyerekek a k**** anyját a M*t*vnak, de azt azért ne felejtsétek el, hogy a Matáv nem egy karitatív szervezet.  

üdv, lcs

#30
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Axelero: Nagy dolog. Simán a  Matávnál (amin nincs rajta az Axelero haszna) ez csúcsidõn kívül 3.25Ft áfával.

Jorusnak: na én is kb erre gondoltam de Te jobban fogalmazol.

Iljicsnek: nem a golf volt a lényeg, hanem a szükség. Aki ebbõl él az modemezve csak éhen hal, ha keresni is akar, akkor ott az ADSL, ha ADSL-tõl elszakított területen él, akkor ott is éhen hal modemezve.

A matávos készülékekhez:  ostobaság a drótos készülékeket összehasonlítani a mobilokkal.
Egyébként ugyanazon digifon szolgáltatások elérhetõek otthon is, amik mobilon, persze aminek van értelme, csak el kéne olvasni a számlával jövõ reklámokat, bár a birka népnek ez csak úgy marad meg a fejében, hogy az idióta TV reklámokat már fejbõl fújja.

UPC: hát ennyit a versenytársakról. Bár õk biztos nem a bazi alacsony áraikba csõdöltek bele.

Árak: észre kéne venni azt a szomorú tényt, hogy ebben az országban már rég nem az árakkal van gond (azok sem teljesen európaiak még), hanem a bérekkel. Ez már közhely.
Ez is csak egy plusz kényelmi szolgáltatás az életünkben, ami pénzbe kerül.

lcs

#31
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Mindenféle pártállás nélkül:

"Pont annyit fizet,
amennyit használja:
Internet percenként 5 forinttól
telefondíjjal együtt!

Az A*elero Internet 2002. május 2-tõl új internet-hozzáférési csomagokat vezet be, amelyek percdíjas alapon biztosítanak hozzáférést a világhálóhoz, kihasználva a liberalizált távközlési piac új lehetõségeit. A három új csomag közös elõnye az egyszerû, átlátható díjszabás, hiszen az elõfizetõknek csak a kiválasztott konstrukció alacsony alapdíját és a használatnak másodpercre pontosan megfelelõ percdíjakat kell megfizetnie, amelyek tartalmazzák a telefonhasználat költségeit is. Az Axelero a három új csomagot a lakossági internetezési szokásoknak megfelelõen alakította ki: a Kombi Nonstop a világhálóval most ismerkedõ kezdõknek, a Kombi Otthon az esti órákban, vagy hétvégén otthon netezõknek, a Kombi Nappal pedig az internetet fõként napközben igénybe vevõknek kínál testreszabott megoldást."

from a*eleró.hu

Üdv: Baliba

#32
vendég__*

vendég__*
  • vendég
A nap híre, kicsit ide tartozik: bejelentette csõdjét a UPC!  :o
Annyit hallottam/tudok a hírrõl, hogy az eredeti (one & only) Õsanyacég jelentett csõdöt külföldön valahol.
Kíváncsi leszek kis hazánkban mi lesz ebbõl...
Lehet lassan Chello sem lesz  ???

#33
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Jujj, a hideg kiráz, amikor ilyen komolyakat írok! Szóval: lálilulahejjejje, meg nyenyere és felicsitá és éjjenek az OFFok! ;D ;D ;D

#34
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Szerintem nem lenne szerencsés, ha a kormány beleszólna abba, hogy egy tõle független cég hogyan képzi az árait. Természetesen a GH-hoz érkezett bejelentéseket tételesen kivizsgálják, és, ha találnak valami rendellenességet, a GT értelmében szankcionálják az adott céget. Esetünkben a Matávot mondjuk erõfölénnyel való visszaélés miatt. Ezt már januártól meg kellett volna tenniük a díjmegosztás elmulasztása miatt, de ez megint egy másik történet.

#35
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
sziasztok!

Én azóta utálom a kedvenc telefon/internetszolgáltatónkat, mióta elõfizetésünk van. Modemes, olcsó(?), viszont nem mûködik. Ma például azt hittem, hogy megõrülök, annyira ideges lettem, mert egyszerûen nem lehetett föllépni a netre(de 11órakor), pedig korlátlan elõfizetésünk van. Ha ez egy egyszeri alkalom lenne, nem foglakoznék vele, mert ilyen elõfordulhat. De azt utálom, hogy este hosszú percek telnek el úgy, hogy egyszerûen nincs adatforgalom. Nem tudom, hogy ez kinek a hibája, mert nem értek hozzá, de azt gondolom, hogy nem az enyém, én mindig befizetem a számlát. A másik, hogy lehet, hogy drága fenntartani a hálózatukat, de nem teszik, mert nálunk olyan szar a vonal, hogy ha a szomszédnál fölveszi az üzenetrögzítõ, akkor engem ledob a hálóról. Asszem ez sem az én hibám, itt is él, hogy fizetem a számlát. eh, >:(
Az, hogy így megemelik az árakat végülis megérthetõ, csak valamiért nem szimpatikusak. Ennyi. Egyébként meg szerintem meg kéne várni, hogy mit lép a kormány ezért a területért felelõs bizottsága(vagy valami ilyesmilye).

kislust

#36
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Ebben van valami, mert en sem hisztizek, es en is DH -s vagyok. ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Amugy meg valoszinuleg soha nem mondom le a UPC -t, igy nem is aggodom az internetezes miatt, viszont jo volt 6 utan haverokkal hosszan beszelgetni INGYEN!!!!!
Engem csak az izgat, hogy aki modemen netezett az most total megszivta.


#37
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Mindkét felet megértem, habár igazából nem érdekel a probléma. Amíg megengedhetem magamnak a kábelnetet, addig lesz. Ha már nemtom fizetni, akkor meg nem lesz. Nem fogok felvonulni, tüntetni, mert nem érek rá, meg különben sem hiszem, hogy egy piacgazdaságcsírában nagy szava lenne egy össznépi hisztinek. Nem kötelezõ netezni.

Ja, persze, ha megfigyelitek, mi DH-sok nem hisztizünk, hisz mi gazdagok vagyunk, ahogy azt egy elmés fórumtárs írta volt... Ja, és nem vagyok gazdag, csak jól keresek. Ennyi.

#38
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Azokat ellenben sajnálom, akiknél se ADSL-re, se kábel Internetre nincsen mûszaki lehetõség (Bp-en is több ilyen kerület, terület van). Õk valóban jól ráfaragtak.  :-[

#39
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Én azt az egyet nem értem az itt lázadókban, hogy mi ez a döbbenet? Több, mint egy éve hangoztatják mindenhol, hogy meg fog szûnni a 150 ft-os kedvezmény. Volt reá idõ felkészülni. Elvileg már 2002 január 1-tõl megszûnt volna, de aztán kitolták a dátumot.

#40
vendég__*

vendég__*
  • vendég
A Voda  nem tudom hogy jött ide. dehamár:

egyáltalán nem jókedvükben lehet ingyen cseverészni a hálózatukon, hanem egyszerûen létkérdés nekik hogy sokkal több elõfizetõjük legyen, különben becsukhatják a boltot. És ez pillanatnyilag mindennél fontosabb nekik. Kurva jól hangzik, minden reklámjuk ettõl hangos. És szépen megnézték, hogy a hálózat kihasználtsága este 10 után mekkora ( kb. 10% vagy kevesebb lehet abból kiindulva hogy a csúcsidõs forgalmat el tudja vinni ). Tehát ez nekik nem kerül semmilyen extra lóvéba, és sok új elõfizetõt szereznek,  ami tényleg rohadtul kell nekik. Most hogy milyen minõségû elõfizetõt lehet ezzel fogni azt hagyjuk ( bocs nem bántani akartam a Vodásokat, a minõség szigorúan az elõfizetõi minõségre vonatkozik )

üdv
Z