Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

M*T*V - Júliustól senkinek sincs Mindenkinek...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
69 hozzászólás a témában

#41
Morty_Mike

Morty_Mike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 529 hozzászólás
G*ci Fatáv!

Semmit sem csinálnak, csak a töküket vakarásszák, nameg bezsebelik a kesht, ennyi. Menjünk Mi is m*távosnak (neki egy késsel)!  >:(

Monopólium RULEZ...

#42
vigyor

vigyor

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
Na akkor hogy is van ez hússz x os emelés??
amikor este pl. a vodafon -vodafonnal ingyenes es 10 után ( a posta a postával nem kompatibilis és rentabilis?? ezekszerint azért kell a több lóvé nekik?)
és a matávnak nem elég mondjuk max 3 x-os emelés ?annyira szarban vannak hogy 20x-a kell?
hogy is állank a tõzsdén mintha mindig emelkedne ,nem tévesztik össze az elõfizetést a tõzsdével?

Jaaaj   tudom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   kikell fizetni a DEFFEND  õrzézi lóvéját !!!!!!!!!!!!

#43
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Hi!
Amikor elindult a lavina eldöntöttem, hogy nem szólok bele, bõséggel lesz mindenkinet /rossz vicc volt!.../ vélemény etc., aztán mégiscsak megkommentálom a dolgot. 1 hónapja ADSL-s vagyok, szóval a dolog nem érint. Engem. De másik 40-140ezret igen.
Tisztában vagyok vele, hogy ez a szolgáltatás ennyiért olcsó volt./Viszont azt nem veszem be, hogy veszteséges is./ De miért nem emelték, miért kellett megszüntetni ? Legyen 4000 helyett 6000 /mondjuk/, és az mindjárt 40e*2000 több bevétel. Így meg egy jó nagy minusz lesz a dologból.
Kinek jó ez?

lcs!
A golf és az internet között szerintem igen nagy és gazdagon árnyalt a különbség ! Golfra nincs SZÜKSÉG, de a net sokszor -és egyre többször- MUSZÁLY az ember életében. Információs forradalom rulez! :)

#44
maceee

maceee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
azt azért elárulom hogy az adsl mindenhol ugyan annyi az a 6.900 + áfa az dec 31 ig volt de én errõl lecsusztam ezért 13 na ennyi.




#45
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
A matáv meg kapja ** !!

Mégis hogy-hogy meg tudják külföldön csinálni, hogy abszolutértékben a magyar netezés a legdrágább?! Úgy a legdrágább, hogy még van mindenkinek meg ilyenek... És most még arról nem beszéltünk, hogy külföldön sokkal többet keresnek (itt nem etiópiára gondolok, ahol telefon sincs, sõt... kaja sincs... de ez most nem ide tartozik). Szóval én ezt az egészet nagyon úgy érzem, hogy a matávnak kell eltartania k deutsche telekomot, és kénytelenek nulla (!!) befektetéssel még több pénzt sajtolni emberekbõl... És a szörnyû, hogy a 2-3 év beetetés után (ami persze, hogy bevétel volt nekik, csak nem "annyira") az emberek továbbra is netezni fognak, és emiatt a matáv nem fogja csökkenteni az árait...

Hát elmehetnek a...

BRUCE
aki örül, hogy broadband-je van, pedig azzal is sokat szív...

#46
Anubis

Anubis

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Tipikis Magyar eset...
0 befektetés nagy haszon!

Azért ez nam volt olyan nagy veszteség a MATÁVnak!
Csak a magam példáját tudom felhozni:
Amíg modemes elérésem volt a havi telefonszámlám 12-15 ezer forint volt. Én szerencsés helyzetben vagyok, mert nálunk (Gyõr) elérhetõ az ADSL is. Március óta nyúzom az ADSL-t nem tudok betelni vele. Nagyon szuper. Azóta a telefonszámla max. 5000 Ft. Hmmm. Ha nem lenne ADSL, akkor bizony a modemes internetelérés lemondésa esetén ez minimum havi 7000 Ft mínusz a MATÁV-nak... Lehet, hogy én vagyok a hülye, de nem értem ez hol veszteség a MATÁV-nak...
Hogy a modemes internet elavult az úgy van. Csak ezt akkor kellene hangoztatni, amikor a többségnek van más elérhetõ alternatíva. Ez most Magyarországon nem így van.
Az meg hogy a vezetékes telefonhálózat karbantartása drágább? Hát most per pillanat tuti, hogy így van, de ez a késõbbiekben ahogy kezd a mobil hálózat is idõsödni, változni fog. Amúgy pedig a fejlesztési költégek pillanatnyilag szerintem a mobilszolgáltatóknál sokkal nagyobbak, mint a MATÁV-nál.
Ami a kedvezményeket illeti:
A mobilszolgáltatók minden megvásárolt telefont, amit új SIM-kártyával veszel (akár havidíjas, akár elõrefizetett díjas) töredék áron adnak... Ez nem kedvezmény???
Nézz csak utána, mennyibe kerülne, ha ki kellene fizetni a telefon teljes árát!
Tanulságos még az is, ha megnézed mennyibe kerül egy vezetékes telefon (készülék) és hogy mit tud nyújtani ezért az árért... Aztán lehet hasonlítgatni!
Szóval ki nem ad kedvezményt???

Üdv:
Anubis

#47
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ööö, izé. Apró korrigálás, mivel napi 8 órában ADSL-t létesítek a Matávnál:
Minden ADSL Matáv, mivel az ADSL a Matáv telefonvonalon keresztüli fix, online Internet hozzáférése. Tehát a telefonvonal átalakítását az ADSL-re (mind a központban, mind az elõfizetõnél a helyszínen), illetve a fizikai kiépítést minden esetben a Matáv végzi, a megrendelt igény a Matávnál köt ki.
Abban lehet különbség (de csak árban!), hogy ki az ADSL-hez kapcsolódó Internet szolgáltató, ergo kin keresztül Netezel.
Az árban valóban lehetnek eltérések, de a minõségben (kapcsolat, sebesség) nem.







#48
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
chello a M*t*v meg kapjabe

#49
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Megoldás, ahol lehet, ADSL!!!!!! DE NEHOGY A MATÁVOST! Mert az drága. Nálunk enternetesek kötötték bne, és 1 évet kellett elõre álírni (nem 2õt), és vagy 3-4e Fttal olcsóbb/hó, mint a Matáv ADSL otthon. Szóval érdemes körülnézni, egy fullkrolátlan, gyors net, szerintem megér bárkinek havi 8eFtot.

#50
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Thommey

Kikérem magamnak!!! >:( ÉN MILLIOMOS VAGYOK! ;D

#51
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
HI

Én is Matávos vagyok, és egy kicsit szégyellem magam, mert ez tényleg egy kicsit pofátlanság, amit ez a cég mûvel! :'( Én megrögzött munkahelyi netezõs vagyok, de asszonypajtással már gondolkoztunk egy otthoni elõfizetésrõl, de ezek után inkább többet kufircolunk, minthogy otthon marhabazikibe.....szott drágán a net elõtt görnyedjek! Na ne örüljetek, tõlem azért nem szabadultok meg olyan könnyen! :D

#52
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
Tegnap elõtt jött meg az áprilisi Matávos vezetékes számlánk. 98.000Ft. Ilyen még sohasem volt Anyámék eddig a 40.000-et is kicsit sokallták, de most biztos, hogy lemondják a netet. Chello meg nincs Egerben, igy nem tudom, hogy fogok majd netezni  :'( :'( :'(

#53
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Szerintem az 1,2,4 pontok úgy ahogy van nem igazak.
1. Csak az USA-ban olcsóbb, de ott is csak a bérekhez képest.
2. A barátnõmnek a praktikumja valóban olcsóbb, viszont azt is nézni kell, hogy észre sem veszed és a drótoson mondjuk 6000-ért lazán elcseverészel úgy 2-2.5 órát, a mobilon meg erõsen csak a lényegre koncentrálva. Az emberek általában ezt is "elfelejtik" nézni, meg azt is, hogy a mobil "hálózat" fenntartása csak töredéke a drótosénak.
4. Ez a rászorultság dolog elég vicces. Kicsit olyan, mintha én meg egy golfklub áraira panaszkodnék, hogy túl drága nekem, de annyira nagyon rá vagyok szorulva, hogy igénybe vegyem. :'(

#54
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
1. A Matáv árai minden téren pofátlanul magasak. Európában, de máshol a világban is sokkal olcsóbban lehet netezni, telefonálni, mint nálunk, pedig ott is piacgazdaság van.
2. Én azért nem használok vezetékest többek között, mert a mobil OLCSÓBB!! (sokkal)
3. Az a 150 Ft eddig se annyi volt, mert volt olyan este, hogy 10x dobott ki, és ilyenkor ugye újra kezdi a számolást.
4. Ilyen szolgáltatásért nekem nem lenne pofám pénzt kérni, de sajna sokan rá vannak szorulva, mert pl. nincs más.

#55
bagira

bagira

    vendég

  • fórumtag
  • 99 hozzászólás
6 rugo ovszerre/ ho?
Hm.
Ki vagy Te?:)

#56
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Nos, ha valaki viszont abból él, akkor fizessen is érte, mert a világ sehol sem úgy mûködik, hogy a semmibõl lesz a pénz.
És aki VALÓBAN abból él, annak nem hiszem, hogy számít.

#57
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hahó emberek:És arra nem godoltok,hogy ez a "nagyon jó"döntés Mat*v-tól,talán a mi "kis" társaságunkra is hatással lesz.Ja és persze sok mindennek drága az ára,de nem is tankolok havi 16000-ért.Meg azért a mobilszolgáltatókat sem kellene egy lapra venni a Mat*vval,mert ugye a szaros vezetékes telefonnal nem tudsz elmenni bicózni.Tehát ezt meg kell fizetni.Sõt a mobilszolgáltatók a 10évvel ezelõtti árak töredékéért adják a percdíjat,nem pedig azt csinálták,hogy amikor bejött a D160,meg a táskás Motorola,akkor 20ft-os percdíj,mostmeg,hogy mindenkinek van,akkor hipp-hopp 200ft!!!!!
És elmondanám,hogy a NET nagyon sok mindenkinek a munkájához is hozzátartozik,nem csak a szórakozásához.Nekem spec nem lenne kedvem 5percenként a városba,vagy akár peste rohangálni egy katalógusért,vagy csak egy adatért,mikor a NET-en 2 perc az egész!!
Ennyi
Üdv a millomos neteseknek

#58
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Zolika nem is naív és fõleg nem belsõs. ;D Az ilyen döntéseket nem azért szokták meghozni, hogy kibasszanak az emberekkel (bármennyire is így tûnik), hanem mert ANYAGI OKOKBÓL így látják jónak. Ilyen egyszerû. És nem hiszem hogy rá fognak fizetni mert pl este 6-tól  éjfélig menõ hívásért így 150-et tehettek el, ami könnyen pótlódhat abból hogy a család egyetlen vonalán nem a család egyetlen hülyegyereke netezget egész este, hanem pl anyuka beszélget a barátnõivel. Ez a hívás lehet kimenõ vagy akár fogadott is hiszen nem jelez foglaltat a vonal egész este.
És egyébként is a modemes kapcsolat felett eljárt az idõ, egyre több helyen van adsl, kábel, és már kezdik a nyomulást a P-MP mikrohullámú szolgáltatók is.

nem is neteztem még matáv vonalon, szóval nem igazán tudom átérezni a problémát. ( ami volt az melóhelyi 2Mbps bérelt vonal, itthon kábel, terepen HSCSD kapcsolat )

Z

Egyébként a legszebbnek is igaza van ;D

#59
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Nem tudom mit vagytok így felháborodva. ::)
Akik így nyomják a reagálásokat olyan emberek, akik még azt a kevés jót sem látják, ami az orruk elé van/volt téve.
A k***va anyját a Matávnak??????  hmmm
Gyerekek azért 2 évig bagóért nyomtátok a netet, ilyen sehol sincsen, még más itthoni szolgáltatónál sem.
Azért egy-két alaptételt érdemes megfontolni:
- a világon minden kényelmi szolgáltatásért keményen perkálni kell.
- az emberek el vannak tévedve, amikor azt hiszik, hogy amihez hozzászoktatták õket 2 éven keresztül az azután már alanyi jogon jár, ez sajna nem így van és nem is szerepel az alkotmányban. ;D
Ezzel arra célzok, hogy nem muszály a szórakozás ezen módját választani, mint ahogy én sem járok a Jánosra taxival, csak ha telik rá.
- két éven keresztül nem emelték a 150-et.
- a termék alapvetõ célja az volt, hogy népszerûsítse a netet - ez megtörtént és ezt a stratégiát más egyébként nem szídott szolgáltatók is elsütik, csak nem veszitek észre, mert a Pannont pl nem divat szídni, a Matávot meg igen.
- visszatérve a kényelmi szolgáltatásokra: érdemes azért összevetni a mobilszolgáltatók árait a Matáv áraival - egy kicsikét más dimenzió gyak. ugyanazért.
Vagy amikor a mozijegy ára lassan már egy ezres,  akkor miért nem pampogsz, vagy ha elmész szórakozni és nem úszod meg 5 rugó alatt akkor miért nem pampogsz, vagy amikor havonta 10 ezerért cigizel, 15 ezerért tankolsz, 6 ezerért veszel kotont akkor miért nem pampogsz?
Ez mind mind a szórakozásodat szolgálja, amiért keményen perkálsz.
Megoldás: megtörtént a liberalizáció, lehet menni más szolgáltatóhoz nagy okosan és majd akkor rájössz, hogy a szórakozásért bizony ott is keményen perkálni kell. Majd meglátjátok.

#60
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Sziasztok!
Hát ez már tényleg felháborító k**ja be a Ma*áv!
Én egyenlõre korlátlanul netezek a vállalatomtól,de mivan,ha erre a lépésre õk is csökkentik a jogosultságokat?Meg ugye itt van a szeretett fórumunk.A legtöbben eddig a suliból/koleszból neteztek,a többiek otthonról,és valszeg csak egy kis rész az,aki munkahelyrõl.Namármost kitudja meddig lesz a koleszokban is korlátlan nethasználat,vagy a sulikban.Az otthoniakról nem is beszélve.Õk szinte teljesen kiesnek,ha csak nem milliomosok,de szerintem azok eléggé kevesen vannak közöttünk.Sajnos.Eddig is utáltam a Ma*ávot,de most már szívbõl kívánom neki,hogy úgy járjon,mint a Reistag,és menjen csõdbe!!!Remélem lesz valami szolgáltató,aki ezt megoldja normál áron.Na jó asszem ennyit,mert még jobban felhergelem magamat.
Üdv:Thommey