Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

BKV keró limit a Fogason

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
58 hozzászólás a témában

#21
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
meg lehetne nálunk is honositani azt a szokást, amit hallottam nyugati (és most nem a pályaudvarra gondolok  :) ) sztorikból, hogy aki leszáll, átadja a kilyukasztott jegyét a felszálló utasnak, igy neki nem kell új jegyet lyukasztania. egy jegy igy jó sok utast kiszolgálna!
persze ez anyagilag bukás a BKV-nek, de azért érdekes lenne látni a BKV költségvetését, hogy abból mennyi származik a jegyek eladásából. lehet, hogy annyira nem sok. de az is lehet, hogy sok..  :)


#22
Wickee

Wickee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás
ÉN az esetek 95%ban lukasztok, jegyem meg MINDIG van

de az ellenõrnek már azért én is beszóltam hogy ugyan ne támaszkodjon a telóra ha a kapaszkodón lóg a bicóm (na jó, tudom, ez se szabályos...de a keró limit túl alacsony)

#23
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Pedig Csibe én simán elképzelem rólad,hogy hatalmas testeddel nekimész egy csapat embernek is, és lefejeled ôket mind egy szálig!  ;D

#24
Csibe

Csibe

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Ja!

A válasz az ellenõrnek ,hogy "Anyád" Az nem azért van mert alapból utálják(juk) hanem azért mert nincs jegyük és tudják hogy most nagy szívás lesz. Amúgy valóban igaza van Tamaskaanak valóban igaza van ezt el kell ismerni. De visszatérve ,ezt tényleg nem a azért írtam be ,hogy követendõ példa legyen. Csak kiváncsi voltam mit reagáltok rá. Egyébként meg nem sajnálom az ellenõrt mert nekem is rengeteg napomat keserítették meg ,mert éppen nem volt nálam jegy bérlet. Erre most lehet írni ,hogy: Ne mondjad már Csibe! Az elõbb azt írtad ,hogy jó ha életedben vettél 50 jegyet. Hát persze srácok. De én abból az 50 bõl mind úgy nevezett Joker jegyet csináltam. A lényege az ,hogy a jegyet úgy jukasztom ki (persze ez csak a metró jukasztónál válik be) ,hogy egy papír fecnit rakok a jegyre, s ezálltal nem a jegyre kerül a pecsét, hanem a papír fecnire. De a jegy mégis be lesz vágva a gép álltal. Értitek? És ebben az a jó ,hogy az újabb buszokon is digitális jukasztó van ;D ;D ;D ;D. Szóval látjátok nem vagyok én olyan bunkó kaller verés párti bringás. Túl járok én ököl nélkül is az eszükön. Persze a buszon így is elkapnak :-/ (már mint a régi buszokon). De a metrón beválik, tudom mert én mindíg így metrózom. Na szeva!


               ............................Csibe.........................

#25
Csibe

Csibe

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Na na na na na!

Áljon meg a menet.
1. Én nem akarom a DH-s srácok példáját követni.
2. A srác nem a jegy miatt fejelte le az ellenõrt, hanem azért mert le akarta szállítani a bringája nélkül. Magyarul (átvitt értelemben) el akarta lopatni a bringáját. Egyébként meg énis ugyan így a bringám védelmére keltem volna. A másik meg ,hogy én ezt a sztorit poénnak írtam be ,nem azért mert hú de fasza gyerek volt, máskor majd én is lefejelem. Na! Örülök ,hogy ezt tisztáztam. Szevasztok!


            ..............................Csibe..........................

#26
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Tamaaska, beszállok én is a téged támogatók táborába. Amit irsz azzal teljesen egyetértek. Bizonyos fokig én is laza ember vagyok, de annyira nem, hogy embertársamat bántsam fizikailag. Az ilyesmit nagyon primitiv dolognak tartom, bárki bármit is mond. Ha minden olyan embernek bevertem volna a fogát, aki engem vagy barátaimat eddigi életünk során leq..ott, akkor mostanra már milliomosok lennének Budapesten a fogorvosok.
Szerintem az élet túl rövid ahhoz, hogy a drága idônket gyûlölködésre fecséreljük!!!  8)

#27
Hegylako

Hegylako

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás

tamaskaa, teljes mértékig egyetértek Veled! ;)

#28
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Igaza van az elõttem szólónak, nem minthe én szoktam volna jegyet venni.

Egyébbként:  Budapesten sokkal jobb a tömegközlekedés, mint nálunk, és nem hiszem, hogy ezt csak a fõvárosiak fizetnék meg, fõleg ilyen jegyvételi kultúra/fegyelem mellett. Azt akarom mondani, hogy ahányszor én fogasozok annyiszor akár ingyé' is felvihet. Azért a metróra én is veszek jegyet. ;D

#29
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
nem vagyok pesti, nem voltam még sose a fogason, de azt tudom, hogy mi az, hogy kaller. (by:MÁV) az se jobb. De könyörgöm. Ha van jegyem, akkor megmutatom, ha kéri, ha nincs, akkor meg meghúzom magam, mert nem szabály szerint jártam el. Például nekem is volt már olyanom, hogy vonatoztam haza kb 20km-t jegy nélkül, de ilyenkor nekem leülni nincs pofám, nemhogy visszaszólni a kallernak. megütni? :o ez arrafelé megszokott dolog? Ezekután nem igazán értem azokat, akik mindenhova kiírják, hogy fuck BKV. Inkább az ellenõröknek kellene kiirkálni, hogy fuck DH-sok. Azért mert a három srác félmillás gépekkel rohangál, meg teccik amikor a Jánoson beadja a table topot, meg egyébként is rémlaza, le se rohad a napszemcsi télen-nyáron a fejérõl, meg nagy dumája van, akkor õ már viselkedhet bunkó paraszt módon? És ha én egyszer valamikor fel akarok menni a hegyre fogassal, akkor majd nekem fognak beszólni, és én szívok a nagyonfasza ellenõrlefejelõ haverotok miatt. kúl. és gratulálok. >:(

#30
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Zöld: egyetértünk. Csibe: hidd el, nem õk a követendõ példa. (Elképzeltelek, amint valaki fel...a az agyad...  :))

#31
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Ahhoz tényleg nagy bátorság kell, hogy valaki bukóval fejelje le az ellenõrt!  >:( Legközelebb ha valaki rámdudál akkor kikapom a keresztkulcsot a kocsival és azzal b@szom fejbe mert az jó! Nemcsak az autósok miatt mehetnénk az utcára tüntetni hanem az ilyen bringások miatt is! Akikkel sajnos minden bringást azonosítanak! Ahelyett, hogy örülünk, hogy milyen jól csinálta inkább el kellene határolódni az ilyenektõl! Ha valakinek nincs jegye akkor fizesse ki a büntetést vagy szálljon le, ha leszállt már nem büntethetõ! Valaki azt írta tegnap, hogy ez olyan mintha fizetés nélkül távoznál egy bevásárlás után a boltból! Igaza volt!
Nem élek burokban én is találkoztam már bunkó ellenõrrel igaz nem a fogason és az is elõfordult, hogy leszálltunk és ott hagytam! Szóval ott is vannak bunkók!
Még valami Csibe írta "De mondjuk ha nagyon akarom meg tudom érteni. Mert ha engem lökdösne egy ellenõr, én is fel**sznám az agyam. Nem amiatt mert fájdalmat okozott hanem a szándéka, a stílusa miatt. Az stílus hogy a "Jegyeket bérleteket" kérésre a válasz "Anyád"?  :o :o Lehet, rosszul ítélem meg a helyzetet soha nem fogasoztam ezért személyes tapasztalatom nincs! Úgyhogy javítsatok ki nyugodtan! Egy utolsó kérdés miért van az, hogy a legtöbb összetûzés az ellenõrökkel a fogason van? Oda teszik a leghülyébb, legbunkóbb ellenõröket?

Zöld

#32
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Nah. Például. Nekem mindössze ezzel a fejeléssel volt gondom. S...fej az ilyen, hiába genyózik az ellenõr, akkor sem volt rá oka, ha meglökte a haverját.

#33
joda

joda

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
Azért nem lyukasztunk mert valamibôl ki kell spórolni a többszázezres gépet, vagy rétesre kell odafent! ;)JODA

Álltalában egy megállónál szálnak fel mindíg, szorongatod a kis jegyedet azt ha látod hogy ellenôr akkor kilikasztod, ha van annyi idôd. Sajnanem mindíg jön be, de rendesek az ellenôrök, mindíg engedték utólag kezelni.Még mindíg jobb mintha fizetnék meg mászkálnék a BKV-hoz bérletet mutogatni.

#34
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Akkor már rétest sem eszem

#35
CURTISPAPI

CURTISPAPI

    vendég

  • fórumtag
  • 197 hozzászólás
Figyeljetek ide egy kicsit!
Mielõtt mindenki felkapná a vizet (meg a baltát, hogy fejbe basszon), gondoljatok bele a következõbe. A BKV nyújt egy szolgáltatást, történetesen azt, hogy fölviszi a bringáinkat meg a lusta seggünket a hegyre. A szolgáltatás minõségét ne most kritizáljuk, mert az most nem lényeg. Ezért a szolgáltatásért õ pénzt kér tõlünk, és lássuk be nem olyan sokat. A DH-s gyerekeknek, ha fussa több százezres gépekre meg védõcuccra, akkor ne fájjon már ez a pár száz forint, amit le kell perkálni. Nem hiszem, hogy nincs rá pénzetek. Láttam olyan srácokat a fogason, akik ránézésre nem voltak nagyon eleresztve lóvéval, de lyukasztottak jegyet, csak aztán õk nem álltak meg rétesezni a normafánál úgy, mint a fasza gyerekek, akik májerkodtak az ellenõrrel.
Mindenki nézzen magába egy kicsit, aki magára ismer, és ne írkáljon más topicokba közlekedési kultúráról, ha maga sem tud viselkedni.
Ha holnapután megunja a BKV a bringásokat, akkor majd mehet föl verdával mindenki. Akkor a benzinkutast fejeljük majd le, hogy nem fizetünk.

#36
Csibe

Csibe

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Jorus!
Nem vagy ezért ellenõr párti. Mert amit a DH-s srác csinált az valóban durva. ;D De mondjuk ha nagyon akarom meg tudom érteni. Mert ha engem lökdösne egy ellenõr, én is fel**sznám az agyam. Nem amiatt mert fájdalmat okozott hanem a szándéka, a stílusa miatt. Azért mert õ a jármû ura ,még nincs joga hozzám érni. A másik meg ,hogy én a BKV-ra kb. 50 szer vettem talán jegyet egész életemben. Bérletem meg talán 2 szer jó ha volt. Jó tudom ez gáz de megtanultam kerülni õket. A fogason meg egyáltalán nem szoktam jukasztani. Mert ott a többségnek nincs jegye, ezért tuti ,hogy nem engem ba**ogat elõszõr. Meg nem is tudok mert el van az összes jukasztó tömve 2-forintossal. ;D A jukasztásról a fogason enyit. Na szeva!




          ...........................Csibe..........................

#37
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Csibe LoL  ;D ;D ;D ;D

Vizualizáltam, ahogy a büdösszájú ellenõr szembenéz egy ilyen fullface-es csákóval és még ossza az észt  :D

Az ellenõrökkel az a baj, hogy egy csöpp empátia sem szorult beléjük és valóban segg hülyék. Azt kell, hogy mondjam, nem véletlenül rühelli õket mindenki...

#38
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ellenõrökrõl annyit, hogy én igen ritkán luggatok fogason. Ha jönnek is, akkor is eddig mindig kidumáltam és sose volt bünti.

#39
Darton

Darton

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás
Az a legjobb megoldás, ha nincs nálad semmi!
Egyszerûen nem tud mit csinálni!!!
Ha jól értettem azért fejelte le mert lökdösödött, nos lehet, hogy hirtelen felindulás volt!
Szerintem mindenki így van vele, de ha engem ütne meg /lökésért nem!!!/, még a mentõben is ütném.
Uff! 8)

#40
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Jorus lebuktál! Te ellenõr párti vagy! (Igaz én meg hülye Matávos...  ;))