Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

BKV keró limit a Fogason

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
58 hozzászólás a témában

#1
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
no igen, ez a "mennyi rohadt sok haszna van rajtunk a BKV-nek"-felvetés tényleg nem igazán jogos, ha olyan sokat leakasztanának rólunk, akkor nem úgy néznének ki a metrók/buszok/satöbbi. Meg nem 3 hannoveri lenne, hanem 300. Mivelhogy állami cég, nem tehetik meg, hogy csak keresnek sz*rásig, a színvonalat meg nem emelik.

#2
Csibe

Csibe

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Nembaj srácok!

Én azért bespórolom a BKV-n a költségeimet. ;D Nem fizetek, csak néha ezeknek a pubóknak. Drága az srácok. Különbenis mindíg észreveszem ,hogyha ellenört érzek az erõben. ;D Dudjátok, a midiklorián szintem, vagy mi elég magas.  ;D Úgyhogy én csak akkor veszek jegyet ha érzem az ellenséget. Az erõ legyen veletek srácok. De ha mást nem legalább a kulacs. :D Na szeva!


           ........................Csibe.......................

#3
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Én úgy tudom, hogy a BKV-nél ez bruttó, nem pedig nettó bér. ::)
Ja, és Japánban simán el tudjátok utazni anyátok havi fizetését egy nap alatt, szóval azt inkább hagyjuk.
Visszatérve a keró limitre. Ne várjátok hogy megemeljék. Õk sem teljesen hülyék, amiért eddig sem fizettetek, azt nem fogják fejleszteni. Valamit valamiért.

#4
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Hi!

Csibe:A busz az gázolajal megy,nem benzinnel. ;D ;)

#5
Csibe

Csibe

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Jó mindegy.
Nem kötekszem veletek.
Van aki vesz bérletet, van aki nem, van aki jegyet vesz, van aki "joker" jeggyel utazik. Pl én. Egy szóval nem mondam senkinek ,hogy utazzatok jegynélkül. Csak azt ,hogy így is lehet élni. Mármint "joker" jeggyel. Én évi 30 jegyet jó ha veszek. Azt is csak a metróra. De abból a 30-ból mind "joker" jegy lesz. A többi jármûre meg azért nem veszek mert ott kilehet bújni a büntetés alól. Erre most lehet mondani ,hogy ez tulajdonképpen lopás. Én meg erre azt mondom ,hogy: :D :D :D :D :D :D :D :D Mert az állam nem lop eleget tõled? Anyám pedagógus és a fizetése a 60- durván90 ezer forint közöt ingadozik.
Ezen kívül a szüleink elváltak, és még van egy testvérem is. Tehát hárman vagyunk. Plussz még sportolunk is mellette és elég szûkösen jövünk ki ebbõl a pénzbõl. Ezt most nem azért  mondam ,hogy sajnáljatok. Ezt most arra írtam ,hogy lássátok ,hogy ebben az országban mennyire nincsenek rendben a dolgok. Ugyanis pl: Japánban, Németországban, Ausztriában, Franciaországban, Olaszországban a tanárok átlag bére 400 ezer forint. Az az, az értelmiségi munkát ellátó polgárnak. Magyar országon meg egy BKV villamos sofõr bére 100-120 ezer ft között mozog. Ezt spec. azért tudom ijen jól, mert nem rég láttam egy villamoson ,hogy villamos sofõrt keres a BKV. Sikeres vizsga után 100-120 ezer forintig terjedõ  a havi bér. Ja és ez már adómentesen. Egy kérdés: szerintetek a villamos vezetés, értelmiségi munka? Na a lényeg a lényeg. Nekem akárki akármit mond, továbbra is praktikázni fogok a BKV. A fenti okok ,indokok miatt.


       ..........................Csibe.......................

#6
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
csibe:
Bocs, de tévedsz, ha azt hiszed, hogy a BKV-nak egy fillér haszna is van az egészen.
A tömegközlekedés az egész világon alapból veszteséges, ez olyan tény, minthogy a fû zöld.
Mindenhol az állam/önkormányzat tartja el úgy ahogy...
Számításodból legalább 10 tételt kihagytál, ami még költség a cégnek.

A fenti véleményekhez csak annyi, hogy el sem hiszem mennyi primitív ember van köztünk, na mindegy. Én Tamaaskaa véleményével azonosulok inkább.

üdv, lcs, akinek kb 8 éve nincs bérlete és jegye is csak ritkán.  

#7
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Nekem spec 4050 Ft, de mivel millás déháarc vagyok, így megengedhetem magamnak. Meg aztán semmi kedvem minden utazást úgy megélni, mint valami társasjátékot (Ellenõr vs. Bekowitz). Szeretek nyugodtan utazni. A Deák téren dolgozom. Metróval járok minden reggel. a hét 5 munkanapjából 3-on ellenõrök vannak. Matekosok: itt hogy jöttök ki anyagilag?

#8
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Ja bocs.  :P ;D

#9
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Azért aki nem diák annak nem 1300Ft!  :P

#10
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Nem tudom ésszel felfogni mért nem képes valaki venni bérletet?  >:( >:( >:(
Bérletem nekem mindig van (max egy pár napig nincs 2 30 napos között)! Ez össz vissz 1300Ft/hó. De így nyugodt szívvel utazok hónapon keresztül Budapesten. Sõt, fogaskerekûn, ha cangával vagyok, ellenõr nem szólhat, mert nekem van jegyem. Tehát már csak a bringának kell jegy. Ez 100 Ft. Na ezt már én sem szoktam lyukasztani (lassan már nem is lehet), de mindig van nálam, és ez így általában bejön (meg ugye figyeljük, hogy van-e ellenõr, és ha van, rögtön jegykezelés).

#11
Csibe

Csibe

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
ÁÁáááááá!

Én nem gazdagítom a BKV-t ennyi pénzel. Számoljatok csak!
Adott egy busz. Van rajta mondjuk 20 ember abbol 8 jukasztott jegyet 7-nek pedíg bérlete van. És mondjuk minden utas átlag 3 megállót megy ,ami 7 km. Na most 8 × 106=848ft Csak a "jegyesektõl" + a bérletesektõl vegyünk le összesen 200ft ot. Az annyi mint 1048ft. A busz pedíg ha éppen dugó volt, megevett 3 liter benzint. Most a benzin 220ft. 220 × 3=660ft Plussz a sofõr bére 200ft (durván) Ami egyenlõ 860 ft-al. A maradék pedíg a BKV haszna. Ami utasonként, megállóként rengeteg. És akkor a 20 emberbõl csak 15 volt becsületes. Tehát srácok én lazán Elutazom abban az "ötös bagázsban" És még a BKV is jól járt.


        ...............................Csibe.......................  

#12
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Mi asszonypajtással pl csak egy bérletet veszünk, mert én vagy brinyóval, vagy NAGYRITKÁN kocsival megyek melóba. EGY TRÜKK!: Az én kis nõstényem ;) pl nem írja bele a bérletszelvényre a bérletének az azonosító számát. KVÁZI ha esetleg én lebukom, akkor elkérem tõle a szelvényt, cerkával beleírom az én bérletemnek a számát, és a bkv megrövidít 600 forintal, ami évi 5-6 lebukás melett is csak 3000-4000 forint. Most mondhatnátok hogy kocsira tellik, bkv bérletre meg nem! Na a szitu a következõ: Én vidéken lakom "Szentendre" Oda nekünk a feleségemmel muszáj megvennünk a VOLÁN bérletet, mert a cég kéri a szelvényt a hónap végén, mert egy kis hányadát megtériti "ne nem kell elájulni a 7000 ft-ból kb 3000-et ad". Na akkor számoljuk! ha mindketten megvesszük a volán bérletetaz 8 rugó Felnõtt bkv bérlet kb 4500 ami szorozva 2-vel az 9000 pénz. Na ezt összeadva az kb 17000 ft per hó lenne. 17 ropit kicsengetni azért egy kicsit csücskös lenne, a rezsi, kajapénz, sulipénz"GDF pfúúúj! >:(" A kocsirészlet, és a még a tököm tudja mi melett! >:( Sajna ezen tudunk lefaragni egy kicsit.  :)

#13
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Hi !!!

Fúú mire végigolvastam ezt a sok hozzászólást, hát majd kiesett a szemem! :) Eléggé fel vannak korbácsolva a kedélyek. Egyébként engedjetek meg egy észrevételt! ;) Teljesen eltértetek a topic címétõl! Ha jól tudom a fogason a "kerólimit" most figyeljetek!! 8 aza nyolc darab kerékpár per kerékpárszállitó kocsi! >:( Fúrcsa mi? Még mielõtt megszóltok hogy "na a bkvpárticsákómákó pfújjj.. meg ilyenek" leszögezem a tényt hogy nem bkv-s vagyok hanem egy másik cégnél gürizek, amit legalább annyira rühheltek mint ezt!MATÁV
Na De ami a lényeg a lényeg! A nyolc brinyó eléggé kevés! Képzeljétek húsvétkor frankón csak 8 brinyót engedtek fel, és hát az történt, hogy fel kelett mennünk egy megállót, és ott száltunk be, vagy pedig az élelmesebbje a második megállóban a lefelé közlekedõ szerelvénybe ült be, és neki már megvolt a hely! Amit nem szabad szem elöl téveszteni! A bkv szolgáltatást nyújt, azt most hagyjuk hogy milyet én is útálok jegyet venni, és én is úgy járok el, hogy mindíg van nálam egy jegy és ha meglátom az ellenört akkor kijukasztom, mert én is sajna ebbe a mentalitásba, azaz ebben a városban nõttem fel. A trükk az, hogy ha esetleg elkerülhetetlen az atrocitás az ellenörrel, akkor úgy kell diplomatikusan elküldeni a fenébe, hogy alig varja hogy indúlhasson! Persze ez szitufüggõ dolog! Felesleges kackiáskodni vele, mert végül is õ a hivatalos személy és nem te!SAJNA! Az ellenõr tényleg egy érdekes állatfaj, de ha kiszámolod, hogy mondjuk egy évben lebuksz mondjuk 5-szor az azt jelenti, hogy ha bemutatsz egy bérletet pl szülökét, testvér stb, akkor a pótdíjjakat összeadva nem több mint kb 3000 ft jön ki, ami azért nem olyan sok egy évre! ;)

#14
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
itt rejlik a hiba: ha van jegyed, akkor legyen akármekkora tpló az ellenõr, nem fog beszólni, hogy "de hülye fejed van, kisköcs*g!" vagy igen? Akkor tényleg le kell fejelni. Egyébként szerintem nem. Van jegyed? akkor minden OK. Nincs? miért nem vettél?=>szívj csak, ne kötözködj. Otthon hagytad? te vagy a hülye, fizessél. Hol mûködik ez máshogy?

Más tészta. Én vagyok olyan szerencsés, hogy Veszprémbe járhatok iskolába, a szívás az, hogy kiba' messze van otthoról, de ez másik mese. Ez nem Hollandia, mégis a buszra az emberek csakis és kizárólag az elsõ ajtón szállnak fel, és lyukasztanak, vagy mutatják a bérletet. Komolyan. Én is, más is, mindenki.. Ellenõr, mint olyan itt nincs. Egy éve tömegközlekedek itt, minden nap, és még nem láttam. Egyszer fordult velem elõ, hogy rohantam a busz után, és már csak az uccsó ajtón tudtam felszállni, hát komolyan mondom, az emberek szinte kinéztek. Jó, nem volt lincshangulat, de ez errefelé abszolút deviáns viselkedés. Pedig Magyarország...

#15
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Csibe lehet, hogy nem hiszed el amit mondok de most nincs autóm! Kölcsön szoktam kérni, amivel Szilváson voltam az pl. az öcsém kocsija volt!  Elõtte Létráson és Szegeden a cégtõl tudtam elhozni egy kocsit. Így õk "szponzorálták" az utamat. Szal ez a helyzet! Bár sokáig volt és remélem, hogy belátható idõn belül megint lesz kocsim. Elég szar naponta 3-3,5 órát tömegközlekedni, de most ez van ezt kell szeretni! Lassan megszokom. Egyébként bérletem van. Ha mindíg lyukasztanék, asszem napi standard 6 db jegy kellene, nem beszélve az extra útjaimról!

Nekem többnyire jó tapasztalataim vannak az ellenõrökkel persze bunkók akadnak ott is! Az a titok, hogy reggel fél hat-hat körül nem nagyon találkozom még velük!  ;D
Fizettem már ki büntetést és már hagytam ott ellenõrt is! Az kicsit bosszantott, hogy a bérletbemutatáskor fizetnem kellett, bár nekem még talán csak 400-at! De hazudnék ha azt mondanám, hogy az a 400 Ft földhöz vágott! Amikor van jegyed akkor általában egyetlen ellenõr sem bunkó!

#16
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Csibe! Persze, én is ideges leszek, ha megbûntettek, de azért, mert megúszhattam volna 106 Ft-ból is, ha veszek egy jegyet. Tehát csak magamra lehetek mérges, hogy ezt elbaltáztam, nem az ellenõrre!!


kislust

#17
Csibe

Csibe

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Jólvan Zöld megint igazad van!

De téged már kapott el az ellenõr?
És ha igen akkor nem lettél egy kicsit ideges ,hogy hoppá ugrott 500 forintom. Mert az egy dolog ,hogy az akácfában bemutatod a bérletedet, de még azon kívül is kell birságot fizetned. Nem tudom neked mien napod lenne ezek után. Mert nekem szar ugyanis az apám nem a Rokefeller. ;) Vagy ja ,hogy neked autód van az más. Örülj neki mert egyeseknek meg nincs.


..............................Csibe......................

#18
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Sajnos a jármûvek negyedén se lehet bringát vinni..
Metrón pedig jó lenne :)

#19
Wickee

Wickee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás
German ez pár okból nem mûködne
1. a magyar emberek mentalitása nem ilyen (sajnos)
2. a fogason azért nem mûködne mert minden körben átállítják a lukasztót
3. a villamoson amikor épp nyomod át magadat a tömegen, hogy az elõre kitervelt leszállóhelyed, a Mester utcánál tudj leszállni és mondjuk ne már csak a Borároson, akkor szerintem nem fogsz azon gondolkodni, hoyg melyik felszálló utasnak (aki meg szeretné magát felnyomni a villamosra) add át a jegyedet.
4. a HÉVen sem mûködik ld. 2es és 3as pont mix.
5. metro: hááát nem szívesen adom oda a jegyem, mert megszívom ha a kaller a mozgólépcsõnél vár... "elnézést uram, de odaadtam a jegyem egy másik uatsnak, kérem ne büntessen meg, a szándék a fontos"
5. troli ill busz: ld 4es pont

de ha gondolod próbálkozz  ;)

#20
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Csibe ezt Te írtad!
"Egyébként meg nem sajnálom az ellenõrt mert nekem is rengeteg napomat keserítették meg ,mert éppen nem volt nálam jegy bérlet." Az kinek a hibája nincs nálad jegy a kalauzé?  ??? Forduljak fel ha értem!

German: Ha csak ennyien vesznek jegyet akkor biztosan nem sok!  ;D Egyébként még úgy is veszteséges, hogy a Fõv. Önkormányzat százmilliókat vagy milliárdokat öl bele évente!

Nem nagyon emlékszem mert csak kétszer ültem rajta de úgy rémlik Amszterdamban a villamoson vagy csak az elsõ ajtónál lehet felszállni vagy/és van valami beléptetõ rendszer! Így lógni sem lehet! Lehet, hogy a helyieknek van valami trükkjük bár nem hiszem, hogy azzal töltenék az idejüket! Jó tudom többet keresnek stb. stb.