Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szõrtelenül - kinek mi a véleménye?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
392 hozzászólás a témában

#381
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Természetesen nem akartam megbántani sem a téma felvetõjét Flyer-t, illetve eszem ágában sem volt fikázni az országútisokat. (Magam is nagy érdeklõdéssel szoktam lesni az országúti versenyeket. Virenque családunk kedvence  ;))
Csupán mókásnak tartottam a topicot, hogy valaki ebben a témában kérjen segítséget, tanácsot. Ennyi. Peace és free Tibet.

#382
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
mondjuk sebdologban bizti igazad van...
de én csak ezért, pláne hogy montizok minek...
ha valakinek ez kell akkor tegye...
szerintem mondjuk tényleg olyan csigaszerû leszel tõle...

csupasz... nem csak fizikailag...

#383
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
A téma krémes részét cáfolnám. Édesapám sportorvos, fizikoterapeuta. Jópár évig oktatott és vizsgáztatott masszõröket a Sportkorházban, így azt hiszem autentikus hangként is aposztrofálhatnónk õt e témában. A szõrös/szörtelen lábon ugyanúgy szívódnak fel a különbözõ krémek. Egyébként meglepõ módon nem csupán a kerékpárosok használnak bemelegítõ, izomlazító, téli, stb krémeket, hanem más sportágakban is. Ettõl még nem rohangálnak csupasz végtagokkal mondjuk a focisták, ahol azért szintén igen fontos a lábizmok bemelegítése. Ahhoz nem tudok hozzászólni, hogy 40 km-en hány mp-et jelent a csillogó csigavádli, de mint már fentebb kifejtettem volt, ezt mindenkinek az ízlésére bízom.

#384
jag

jag

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Hali!
Valahol olvastam hogy a szõrtelenítés egy 40 km-es idõfutamon kb. 5-10 mp-et jelenthet.
Egyébként nem igazán ezért megy a borotválkozás, hanem egyrészt a különbözõ krémeket így könnyebben és jobb hatásfokkal lehet bemasszírozni. Másrészt egy esetleges bukásnál könnyebb kitisztítani a sebet, a szõr fertõzéseket okozhat stb.
Saját vélemény: amatõrként én nem csinálnám.

#385
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Szerény véleményem szerint ahol van rajtam szõrzet, ott maradni is fog. ;D Bár az országútizást sem vetem meg, de szerintem "férfiasabb" is a szõrös láb. ;) (mivelatesztoszteronserkentianövekedését... 8)) Errõl mondjuk a csajokat kellene megkérdezni!

CSAJOK! FÉRFIASABB A SZÕRÖS LÁB?  ;)



#386
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Pfúj!  

Nemigen tudnék elképzelni olyan helyzetet (legfeljebb egy esetleges mûtét), ami rávenne, hogy megfosszam magam gyapjas végtagszõrzetemtõl. Persze ízlések és pofonok... Pár haver mindenhol (...no comment...) borotválja magát, ez legyen az õ dolga. Hogy ezt munkaköri követelmény miatt, egészségügyi okra visszavezethetõen, vagy csupán divatból teszi, szintén az õ dolga. Én azonban abszolót férfiatlannak tartom, és ha outizásra is adnám a fejem, akkor sem mennék át fincsi, selymesre borotvált csigába. (Ez a személyes véleményem, mely, mint jogi és publicisztikai kategória szabadon kinyilvánítható, elfogadása nem kötelezõ érvényû másokra vézve.)

#387
templar

templar

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Ja ez volt a váleményem ;D... alaktrészileg ;D

#388
templar

templar

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Szasztok!

Nem tudom, mit értetek országutizás alatt, nekem az a személyes tapasztalatom, hogy bringatúráim el nem hanyagolható része aszfalton (bár NEM városban és NEM "autópályán") zajlik... Ettõl még nem vagyok klasszikus országutis... DE... emlékeim szerint ha pl. egy remek kis emelkedõn nyögök felfelé adott esetben sétacsiga tempóban, nem vsz, hogy némi szõrzet elvesztése árán futócsigává változnék...

Persze ki tudja...
Azér' sztem a borotvára fordított ktg. inkább mennyen egy könnyebb alaktrészre ;D

#389
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
nekem sokkal jobban megy, mióta szõrtelen a zacsim ;D

lcs

#390
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Sorn:
Ejnyemáá, no! Ne fikázzunk ember- és sportársainkat ilyen lelkesen!  >:( Mindenki azt vág le magáról, amit ízlése, vallása és fájdalomtûrése megenged. Legalábbis szerintem.
Bár én ragszkodok minden kinövésemhez.  ;D
Flyer:
Ez tényleg egy olyan hagyomány, amit ápolni kell. Különben visszanõ...  :D Tapasztalatom nincs, és szerintem itt a fórumon egyébként is lepkehálóval kell fogni az országútisokat, szal még sokan mások vannak vele hasonlóan. A gyanúm viszont az, hogy ez tényelg csak hagyomány, mert ennél még egy titán fogtöméssel is nagyobb elõnyhöz juthatsz. De a tévedés jogát fenntartom.
A lényeg, hogy ha neked tetszik, akkor mindenképpen szõrteleníts,akárki akármit írkál itt. A borotva viszont szeritem nem csak hölgyismerõseimnél okoz kaktuszszerû megjelenést.  :)

#391
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Megszavazom a Fórum No.1 topicjának!  ;D
Kinyúúúlok, végem van tüstént...  ;D
Bocsi, de megpusztulok...  ;D
Komolyabban: tényleg annyit számítana egy országútisnál, amikor leteker több száz kilómétert és van, hogy negyed, meg fél óra különbségekkel érnek be? Hát nem tudom...
Amúgy meg egy "férfinál" a láb szõrtelenítését undorítónak tartom. Egyszerûen röhejes!
Nekem egyszer volt muszályból leborotválva, de borzadtam magamtól. Ez valóban divat lenne országútis körökben? Szép divat mondhatom!  ;D
Hegyre járó pajtások! Kitalálunk mi is valami hasonlót?

#392
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Hi flyer!!

Nemtudom én biztos nem borotválnám se gyantáznám mert nekem nincs rá szükségem.
De ha(amit elképzelhetetlennek tartok) országútiznék akkor de csakis abban az esetben.
Nem vagyok ellene ha a férfiak is borotválják de õk tudják.Van aki csak poénból még az egész testét is de az már szerintem (nem okés az biztos).

#393
flyer

flyer

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Hello,

Kerékpáros berkekben örök téma a lábak szõrtelenítése. Arra lennék kíváncsi (remélem mások is) mi a véleményetek a dologról. Ki csinálja ki nem ha igen miért és milyen módszerrel.
Én el is kezdem: Én szörtelenítem a lábaimat, mint jó országútishoz illik. :) Jelenleg gyantáztatom és epilálom, ez eléggé idõigényes és fájdalmas gondolkodom a borotván. Attól meg félek, hogy megerõsödik nagyon. :(
Komolyabb indokom nincs rá miért csinálom. Talán jobban lehet védeni a kiszáradás ellen a lábat, de ez nem számotevõ.
Minden profinak így van :) és egyszerûen tetszik, amolyan "hagyomány" ebben sportban szerintem.
Várom a véleményeiteket a témával kapcsolatban.

Üdv.