Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fórumos díjazás !

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
341 hozzászólás a témában

#301
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
rob arra szavaz, hogy inkább az utánpótlás díjazását kellene megoldani az Év versenyzõje téren.
És a video meg a klipp szerintem is fölösleges. A képek meg megjelenhetnek a magazinban, de kereshetünk más sponzort is. (mondjuk biciklisbolt, stb...)

#302
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
hmmm...meggondolandó, az a gebasz hogy én is alig voltam versenyen, elõ kéne túrni a bm-os versenybeszámolókat végeredményeket, hátha tisztázódik a kép
És továbbra is írjon, akinek van ötlete !

Jó lenne péntekig kitaláni nagyjából mi legyen, aztán küldenék minden regisztráltnak egy mailt, amire valami januári határidõig kellene válaszolni. És jöhet az újabb kör. Szerintem ha letisztázzuk mire menjen el a lóvé a többi már gyerekjáték lesz  ::)  ;D

#303
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Szerintem nem kellene kiszedni egy kategóriát sem külön...
mivel a DÍJ neve úgy is az lenne: AZ ÉV VERSENYZÕJE...
Tehát az összes versenysorozatban indult versenyzõ "indulhatna" a díjért...
Az, hogy a fiatalabbakat kellene figyelni inkább yo ötlet... csak az a baj, õket nehezebb figyleni...
pölö: a fiataloknál van DH futam? mert Én nem emléxem rá... de ez betudható az Én csekély tudásomnak is...  :-/

Javallat: az egész mezõnyt figyelembe véve kiragadni a legjobbat... aki nem feltétlen az sorozatok összetett elsõje... ;)

cs&h+tsai

#304
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Év versenyzõje : javaslom, hogy a gyerek vagy junior kategóriából kerüljön ki az illetõ , valószinû hogy az elit jobban megoldja magának az anyagiakat. De ez nem biztos, csak én gondolom így  ::)

Valamint jó lenne egy feltételt megállapítani, mint pl. minimum induljon az illetõ 5 versenyen és azokon végig is menjen és/vagy helyezéshez kötni ?!  Azt is jó lenne tudni milyen hivatalos versenysorozat indul majd jövõre. Gondolom cc, és dh biztosan, de lesz-e pl. annyi trial, vagy ds vagy egyéb amit érdemes figyelembe venni ? esetleg teremkerékpár ...
nemtom érthetõ-e mire gondolok  ???


#305
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy b!

A KLIPP és a VIDEÓ díjazási illetve annak megszavazási körülményessége miatt nagyon hajlok afelé Én is, hogy ezeket ki vegyük a díjazásokból...
már csak azért is, mert ha belegondolunk, hogy sokan vannak akik modemen keresztül próbálnak a honlapra jutni, nem igazán fognak letöltögetni egy 20-40megányi anyagot, hááát még egy 60-80megást... aztán ott van az a kérdés is, hogy van-e Néki hangkártyája?? mert pölö nálam sincs... :(

A pénzdíjazásnál pedig elsõdleges az legyen, hogy ne kelljen elaprózni az összeszedett összeget... ez tény...
az ÉV VERSENYE DÍJhoz nem tudom miért raktam oda a pénzdíj jelölést...  :-/ f....gom sincs... szerintem akkor már nagyon kinn járt a végtelen hómezõn a gondolatom... ;D

Na csõváz és hátszél...


#306
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Lelkes támogatók eddig :

Paraferee és Joghurt
Ras
Jorus
kempelen és a BikkMakk
Em-Tee
Dugo
rob
1Stein
Kislust
olaf
b


#307
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Örömmel látom mennyi érdeklödö akadt hétvégén!
Thx bikkmakknak is meg többieknek is! Virtuális kezetrázás ON  ;)

- Javaslat - : bár ezen megy a vita, de nevezzük néven

[glow=gold,2,300]Találjuk ki, hogy ki és mire adna "pótbelsöt" ![/glow]

Paraferee állított össze eddig egy listát :

1.  AZ ÉV FELFEDEZETTJE DÍJ [pénzdíj]
2.  AZ ÉV VERSENYZÕJE DÍJ [pénzdíj]
3.  AZ ÉV VERSENYE DÍJ [pénzdíj]
4.  AZ ÉV LEGROSSZABB VERSENYE DÍJ
5.  AZ ÉV BUKTA DÍJA
6.  AZ ÉV CSIGA DÍJA
7.  AZ ÉV PARADICSOM DÍJA
8.  AZ ÉV FOTÓJA DÍJ [pénzdíj]
9.  AZ ÉV VIDEÓJA DÍJ [pénzdíj]
10. AZ ÉV KLIPPJE DÍJ [pénzdíj]

szvsz : legyen csak 3 pénzdijas kategória, hogy azt a keveset ami majd összejön ne aprózzuk el nagyon ! a további nem pénzdíjakból tölem lehet akármennyi is.
ezért Para listájából a pénzesekhez mondom a meglátásaim (álmot láttam feleim !  ;D... ) szóvalistehátakkor, az elsö kettö ok, a 3. ban nem látom tisztán hogy kihez is kerülne a cucc ?! a föszervezöhöz, vagy elosztva a szervezök között ? Gondoltam arra is hogy esetleg magán frissítö állomásokat lehetne szponzorálni  egy-egy versenyen ;)
8-9-10 : videót és klippet hagyjuk, de a fotó legyen!

Fotó elbírálásra ötlet! : Mindenképp jó lenne ha bekerülne az újságba majdan a top10, egyrészt szavazhatnának a nem fórumosok is, másrészt jót tesz a szívritmusnak ha lássa a kedves ólvasó, hogy foglalkoznak vele! A top10 kiválasztása viszont történhetne csak itt a fórumon belül. Elképzelhetönek tartom, hogy az itteni közönség izlése nagyjából megfelel majd a többiekével is.

szavazások lebonyolítására ötlet: bonyolult webes szavazás helyett maradjunk szerintem egy egyszerü e-mailes megoldásnál. Minden regisztrált taghoz elvileg egy cím tartozik arra elküldünk majd egy szavazólapot és a visszaérkezett válaszokat összesítjük.

Felajánlott pénzmagok: szerintem maradjunk annál hogy fejenként 500, és aki akar vagy tud az ad többet ! Valamint nem javaslom hogy feltüntessük a késöbbiekben, ki mennyit adott erre arra, hogy elkerüljük a fikázást... Esetleg azokat kiemelhetjük akik mondjuk az alapstuff  min 10szeresét tudták a sportnak adományozni.

uff b

ui: eszkábálok egy listát ki támogat eddig
(a hosszú ö,ü-m elszállt bocs akit zavar.... )

#308
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ho-ho-ho-ho!
Kukacoskodunk? ;)

Videók: sajna õk egyértelmûen CSAK a NETen nézhetõek meg... de azt hiszem, az aki ez ügyben szavazni kíván, így is úgy megtalálja módját, hogy megnézze...



#309
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Na, okés, akkor csakhogy kukacoskodjak: videók?  ;D

#310
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Aha! Értem... no erre talán az adna megoldást, már mint a fotók ügyében, hogy a díj kiosztást februárban tartanánk(hisz akkor még nincs késõ egy elõzõ évi díjazásra), és a fotókat esetleg a BikeMag kétszerre leközölné... Bárrr itt is az a kérdés merül fel, hogy mennyi fotó lesz?
Legyen itt is egy 10, vagy akár egy 20darabos limitálás, vagy amennyit beküldenek annyi...??

:-/

cs&h+tsai

#311
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
A fotó és videó-problémánál arra gondoltam, hogy aki NEM netezik, az hogy nézi meg ezeket? (A képeket esetleg még az újságban, bár... :-/) Tehát, ha nem BMFórum díj lenne, hanem az olvasókkal együtt szavznánk.

#312
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy...

akkor néhány elvetemült...vagyis felmerült kérdésre néhány válasz...

kikre is lehet majd szavazni pölö az év versenyzõje címért, hogy ha nem is járok versenyekre??

szerintem ennek nagyon könnyû megoldása van, hisz ha nem is jársz versenyekre ki, de a BikeMagban csak látod az eredményeket... a szavazáshoz pedig értelem szerûen egy max.10fõs listát kell majd felrakni, mely listatagokat a legegyszerûbben MI is kiválaszthatjuk, vagy akár mások, elõre ezzel "megbízottak" is...


nem egyenlõ részben kellene osztani a pénz díjakat

teljesen egyetértek, és amikor fenntebb bejelöltem a díjak mellé, hogy melyik pénzdíjas és melyik nem, nem egyenlõre gondoltam Én sem... Értelem szerûen az ÉV VERSENYZÕJE kapná a legtöbbet, ezzel is kicsit "támogatva" Õt...


nem szükségtelen a citromdíj?

szerintem sose árt egy kis kritika senkinek... ösztönzõleg is hathat, ha egy igen befolyásos személytõl, közösségtõl médiától származik az...
Természetesen nem feltétlen egy "DE QRVA X@R VOLT AZ ÉVBEN" kritikára kell gondolni...


a videó anyagot hogy küldenék be? VHSen? És a fotókat?

Szerintem a fotótémában ugyanaz a sematika nyugadtan alkalmazható lehetne, mint egyéb fotó pályázatoknál, azaz az eredeti képet kéretik be, min. méret korlátozással...
a VHS anyagot szerintem mindegy hogyan fogadjuk... Nyugodtan meglehetne úgy is hírdetni, hogy VHSen is, és CDn is küldhetik... ez utóbbi megkönnyebbítené a pályázat szerkesztõinek a honlap szavazó oldalára feltételét... az elõbbi pedig nem szükségszerûen zárná ki a versenybõl azokat, akik csak alkalmilag portyáznak ki egy-egy versenyre, de YO felvételeket készítettek...


Mikor is kellene meghírdetni az egészet, ahhoz, hogy ki lehessen osztani az ÉV végén a DÍJakat?

Hm... ez roppant jó kérdés... ugyan is: ehhez azt is tudni kell, hogy milyen gyorsan tudják felrakni a honlap szavazási oldal szerkesztõi az anyagot... minél pörgõsebben megy fel az anyag, annál szûkebb határidõt szabhatunk, azaz annál késõbbre tolhatju kki a lezárását a jelöltek listának...
Véleményme szerint a legalkalmasabb ugyebárrrr, ha az utolsó OB futamot bezárólag kezdenénk el összeállítani a jelöltek listáját, majd rövid úton fel kerülne az a NETre is... a szavazásra minél több idõt kell(ene) szánni, így akár december közepéig is... bár ez attól is függ, hogy mikor is szeretnénk átadni azt?

és végül egy saját kérdés? vagy inkább ötlet:
ha mindez megvalósul YO lenne médiákkal is felvenni a kapcsolatot, mert ugyebárrr a mai világban azt támogatják, ami reklám is...  :-/

most röviden ennyit...
majd még jelentkezem...

Csõváz és hátszél...
JoghurtDíj...izé... Joghurt és Én

#313
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
A dolgot 100% támogatom!!!! :) ;) ;D

#314
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Üdv!

Rám is számíthattok!!!


kislust

#315
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Halihó!
Én is azoknak a regisztrált tagoknak a számát gyarapítom, akik nem írkálnak rendszeresen, mivel modemezek és ez így elég elkeserítõ. Ámde szinte minden nap belekukkantok a fórumba. Szerintem sokan vannak így. A lényeg az, hogy részemrõl is húzhattok egy strigulát a támogatókhoz, ha életképessé válik a dolog. Évi egy-két belsõt megér egy jó kiosztóbuli.

#316
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
WOW!!!

El vagyok nagyon káprázva!

Ez tényleg jó 5let, de szeritnem itt azzal van a baj, hogy azok nagy része akik itt regisztrálva vannak, csak egyszer tévedtek ide, vagy 2 havonta egyszer jönnek, és akkor suncs annyi pénzük, hogy felajánlhassanak (még ilyen kicsi) összeget is, fõleg ilyen célra. Nem érzi itt mindenki magáénak ezt az ügyet, hogy pénzt áldozzon rá. A rendszeresen olvasók/hozzászólók aránya szerintem 1:1.12, vagy valami hasonló arány, szóval a pénz számolásánál szerintem ezzel kellene számolni!

Szóval: én benne vagyok, pótbelsõ felajánlva (vagy az ára)!

A kategóriákhoz annyit, hogy szerintem nagyon sokan vannak, akik nem járnak ám minden versenyre, SÕT! Én pl: egyen SEM voltam még... Így hogy a pics*ba tudnám megítélni az Év versenyzõjét, az Év versenyét, stb...
Szóval szeritnem, ha Netes berkekben rendezzük akkor ki fogja magára venni, hogy Õ mondja, ez a legjob, stb. Mert egy szavazás szeritenm tutira káoszba fullad. Most gondoljatok csak erre az idióta "ki a legjobb fej..." témára. Mindenki a saját kis favoritját jelöli, igy elõállhat, hogy lesz 200 szavazat, de az 189 emberre...
Tehát egy listát is ajánlok, amibõl lehetne válogatni!!!!!

#317
dugo

dugo

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás
Ez egy roppant értelmes dolog!Benne vónék évi 12+1 pótbelsõ erejéig.Gipszdíj.

#318
Em-Tee

Em-Tee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
Ez egy qrva jó ötlet, én is mindenképpen támogatnám a két pótbelsõ árával.! Bringások a bringásokért! :)
Csak pl. szerintem a pénzdíjak eloszlása nem feltétlenül kéne, hogy egyenlõ legyen, mondjuk a legjobb kép és a legjobb versenyzõ más mértékû támogatást kaphatna. Meg valszeg a legjobb videó díjat a riderz team kapná, akik a gépeikbõl itélve nem szegény gyerekek, meg akinek kamerája van az eleve nem lehet túl szegény, inkább adnám az õ pénzdíjukat egy olyan versenyzõnek/fiatal tehetségnek, akinek komoly gondot jelent pl. a bringája fenttartása annak ellenére, hogy jó eredményeket ér el. Ha valamiért, hát ezért értelme lenne a pénzdíjnak, mert a magyar kupa versenyek díjazása sem túl fényes, a szerencsétlen srácok megérdemelnének egy kis elismerést.
Szerintem viszont nem feltétlenül kéne citrom díj, így is elég kevesen vannak ma Magyarországon akik elindulnak bringa versenyen, és elég szar lehet ha az ember végigküzd egy (vagy több) versenyt úgy-ahogy, és utána a jutalma egy citromdíj...
Talán még a kategóriákhoz javasolnám a LEGJOBB CSAPAT/LEGJOBB EGYESÜLET díjat is.
Szvsz a szavazást az újságban is mindenképpen meg kéne hirdetni vagy szavazócédulkát betenni stb. talán akkor egy jólelkû támogató is ráakad és télleg komoly jutalmat kaphatnak a jó versenyzõk.
Nagyjából ennyit tudok hozzáfûzni, szerintem ez rohadt jó ötlet, hogy legalább mi bringások nyújtsunk megfelelõ tiszteletet az élsportolóinknak!

#319
kempelen

kempelen

    kvázigazda

  • admin
  • 189 hozzászólás
Kedves b!

Nem is vagy Te olyan buta gyerek, (nem dobálod kõvel a röpüllõt) ;D ;D ;D

Apukám, hát ez tutter ötlet!!!!! All támogatás end olszó, end olszó...

A részletek körvonalazása is jól halad, a lóvé részét, meg majd kitaláljuk hogyan, tán a BikkMakk is ki tudja toldani egy kicsinység....

Most off és hazamenetel, de folyt köv....

#320
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Demokratikusabb lenne, ez tény. Ám lenne pár megfontolandó dolog abban az esetben, ha a nem-netezõ-olvasók (csúnya dolog ám ez a szelekció  :-/) is szavaznának. Például elõször is itt van a felület kérdése. Mert ugye valahol látni kell a jelölteket, érintett versenyeket, stb. (most arról nem is szólok, hogy hogy szavazhatna valaki egy videora, vagy klippre, ha nem tudja letölteni/megnézni...gondolom az 1.44-es lemezek postázása nem tartozik a javasolható dolgok közé...) Mert ugye az összekötõ szerep az újság lenne a net helyett, így ebben kéne meghirdetni, lehozni, stb. Én úgy hallottam a szerkesztõ srácok így sem szoktak nagyon unatkozni, tehát kéne valaki, aki bontogatja a postákat, szortírozza, majd ezt a készítõk valahogy belepumpálják az újságba...-feltéve, hogy egyáltalán akarják, értelmesnek tartják-e, megemngedik-e, stb.- Aztán a videókat, stb hogy küldenék be? VHS-en? A képeket meg eredetibe, vagy negatívon? Meg mikor kellene ezt az egészet meghirdetni, hogy év végére mindenki tudjon szavazni, aki akar? Szal felvet egy-két problémát az, ha alhagyjuk a díj nevébõl a Fórumot...