Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Lumbágó + biciklis élet...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
51 hozzászólás a témában

#21
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
szobabringa mé' rossz?

#22
okuszi

okuszi

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Engem idõs koromra kapott el a lumbáhó 2 éve((((((( Egy fél elõrehajlásos pozicióban hatalmas villámcsapás (azóta tudom, hogy ostorcsapás:DDDD) ért a bal, lumbális gerincrésznél!!!!!!!!! Menni alig tudtam, aztán délutánra enyhült, de fájt, napokig, hetekig, hónapokig(((( Amikor 3 hónap után fél órát nem voltam képes állni, és ülésnél annyira fájt az ülõcsontom és a jobb combom, elmentem orvoshoz!!!!!! Azonnali szigorú fekvés, izomlazító és fájdalomcsillapító és B vitamin együttes!!!!! 3 hónapi szigorú fekvés és 0 javulás után 3 db szteroid injekció 4 napos közökkel, majd gyógytorna és láss csodát, 2 hét múlva, mintha sose történt volna meg:)))))) Elõtte is bicikli (erõs fájásoknál mindig enyhített!!!!) utána is!!!!! 1 évre rá elõjött egy jobb térd fájás, amely fõleg ülés utáni felállásnál volt kellemetlen((((( Tavaly novemberében hallottam Lenkei dr,-ról és vitaminjairól)))) Nosza vettem az alapvitamint és rendszeresen szedtem:))))))) 1 hónap múlva elmúlt a térdfájás, a fogínyvérzés, nem voltam fáradékony, meg minden:))))))))
Sajnos a lumbáhóóóó, mint jóbarát visszaköszönt, 6 hete:((((((( Ugyanúgy, mint 2 éve!!!!!! Azonnal beszhartam és lefeküdtem, de semmi gyógyszer, jaaa és kaptam 2 éve gerincövet)))) Azt fölvéve tudtam járni ülni meg minden!!!!
A nejem meg elrángatott Kiem professzorhoz, a vietnami "csontkovácshoz":))))) Most két kezelésen túl vagyok, amely egy erõs gerincmozgatásból állt és gerinctornát javasolt)))))) 3 hete becsületesen gerinctornázom, keveset fekszem napközben, max. 1 órát és reggelente kicsit rosszabb (fõleg a jobb combom), délutánra szinte tökéletes, de sietve lépkedni nem tudok, mert akkor nagyon befájdul:(((((((( Kérdeztem a profot a biciklirõl, azt mondta sõt, de szobabringa kizárva!!!!!!! Alig várom a jobb idõt))))))) Nos röviden ennyi, köszi, hogy elolvastok:))))))))))

#23
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
Hú milan ;D nagyon kemény, most már csak ki kell nyomtatnom az "edzéstervet" gondolom neked errõl könyvek vannak, és kiragadtál 1-2sort :D
köszzi!!!  ;D ;D

#24
milan

milan

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
neha unatkozik az ember.  ;D  ;D ;D
apropo, van meg vodka?

#25
Jabbar

Jabbar

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás
milan: vázzeg  ;D  ;D

#26
milan

milan

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
belejottem... nehogyma' a hatizomgyakorlatok kimaradjanak  ;D

alaphelyzet: hason fekszel, homlok a foldon.

1. kezek tarkon. kezek felfeszitese, lapockak osszehuzasa, majd visszaengedese. itt a lapockak kozti izmok megerositesen van a hangsuly, es ez kezdo tornazoknal ezek a gyakorlatok igen nehezen mennek.

2. nehany felfeszites utan, megemelkedes es hajlas jobbra, balra. lapockak osszehuzva folyamatosan.

3. kezek vallon, majd konyokok felfeszitese. most a lapockak kozepso reszet probaljuk osszeerinteni, elobb a felsot probaltuk.

4. nehany felfeszites utan megemeljuk a felsotestet, es a karokat felvaltva nyujtogatjuk elore. amikor visszahuzzuk valra a kinyujtott kart, akkor feszitunk egyet hatra. probaljunk minel magasabbra nyujtozni.

5. paros kezzel is nyujtozunk elore, minel magasabbra.

6. alaphelyzetbol oldalra nyujtjuk a karokat, megemeljuk, osszeszoritjuk a lapockakat, es kis koroket irunk visszafeszitett tenyerekkel. a lapockakra koncentralunk, ne csusszanak szet.

7. alaphelyzet, kezek csipon. konyokok felfeszitese, lapockak also csucskeit kozelivjuk.

8. nehany feszites utan megemeljuk a felsotestet es elhajlunk jobbra, majd balra.

9. egeszsegesek csinalhatnak sima homoritasokat is (kez tarkon), de ez szerintem megterheli a derekat.


asszem ennyi jut most hirtelen eszembe. a speci gyogy-gyakorlatokat kihagytam, az nektek nem fontos annyira... jo tornazast, kockas hasat!

#27
milan

milan

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
persze vannak oldalso izmokat erosito gyakorlatok is.

alaphelyzet: fekszel az egyik oldaladon, kez monduk a fej alatt, labak behajlitva.

1. belemelgites: labak kinyujtasa, behajlitasa
2. alaphelyzetbol a labak kinyujtasa elore. elore ki kell tamasztani, majd mindket labat felemelni. ez eleg nehez es borulasveszelyes, de a gyakorlat teszi a mestert  :) ebbol ele fele annyi, mint a tobbibol.
3. fuggoleges helyzetben a labak kinyujtva. a jobb lab elore, a bal hatra. csere,csere,stb. kozben emeljuk a labakat, mikozben cserelgetjuk, igy megyunk fel, le.
4. elobbi gyakorlatbol megallunk, nyujtott labainkat kozepen osszezarjuk, majd megemeljuk oket egyutt. erdemes a felso kezzel elol kitamasztani, ugy nem boulsz fel.
5. alaphelyzetben a felso kez kinyujtva a testen, csuklo visszafeszitve. emelkedes lapocka also csucsaig, majd vissza.
6. alaphelyzet, kezek osszekulcsolva fej felett. megemelkedes lapockacsucsig, majd vissza.

a sorozatokat termeszetesen mindket oldalra meg kell ismetelni.


#28
milan

milan

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
lapocka also sarkaig felules mindenfele komboban. az nem art... marminthogy a lapocka also sarka mar ne emelkedjen fel. szoval a tovabbiakban a felules/emelkedes alatt ezt ertem.

irok nehany gyakorlatot, masoknak is jol johet  :)
ezeket a gyakorlatokat en ebben a sorrendben is szoktam csinalni. sorozatokban kell nyomni oket ugy, hogy a sorozatok kozott ne legyen szinte semmi szunet, en egyelore 20-akat szoktam nyomni mindbol.


alaphelyzet: haton fekves, labak behajlitva, terd osszezarva, talpak a foldon kis terpeszben, derek a foldre simul, nem homorit (!)

1. alaphelyzet, kezek tarkon, felules
2. alaphelyzet + jobb terd - bal konyok osszeerintese, jobb konyokkel ki lehet tamasztani(ilyenkor jobb lapocka csucske a mervado), majd masik oldalon is felvaltva ismetelgetni
3. alaphelyzetbol bal bokat keresztben ratenni a jobb combra (mintha keresztbe tett labbal ulnel), bal kez a hason, jobb a tarkonal. jobb konyok es bal terd osszeerintese, majd sorozat utan a masik oldalra is.
4. alaphelyzet, csak a kezek nem a tarkonvannak, hanem mindket kezzel a masik konyokot fogod. a karok a fej folott vannak, de a fejet nem tamasztod. a lapocka also csucsaig felemelkedes, majd elhajlas jobbra, majd balra.
5. alaphelyzet, de a karok a test mellett vannak nyujtva, a tenyerek pedig vissza vannak feszitve. megemelkedes, es tolo mozdulattal (mintha a test mellett, lefele tolnal valamit) hajolsz jobbra, majd balra.
6. alaphelyzet, de a kezek a plafon fele vannak nyujtva, merolegesen a talajra es ossze vannak zarva. nyujtozas a plafon fele a kezekkel ugy, hogy azok kozben fuggolegesek maradjanak. egy sorozat 60%-a legyen ilyen emelkedes, a fennmarado 40% pedig olyan, hogy a legfelso ponton megtartod magad, es onnan tovabb probalsz nyujtozni es csak eddig is engeded vissza magad.
7. alaphelyzet, kezek a combokon. a kezeket csusztatod a terdek fele, majd vissza. 60% ilyen, majd a felso pozicioban megtartod es felvaltva jobb, majd bal kezzel nyujtozol tovabb (40%).

ha ebben a sorrendben csinaltad, akkor a felso hasizmaidat mar rendesen erzed asszem , de meg hatra vannak az also hasizmok ;)

itt majd fokozottan kell arra figyelni, hogy a derek a foldre nyomva maradjon, a labakat nem szabad nyujtva teljesen leengedni, mert az nagyon karos, mindig hajlitott labbal kell letenni oket.

8. alaphelyzet, kezek test mellett, a terdeket kozeliteni a ball vallhoz (fenek felemelkedik), majd a jobbhoz.

alaphelyzet2: alaphelyzetbol fuggolegesen felnyujtani a labakat, kezek pedig a test mellett tamasztanak

9. alaphelyzet2. egyik lab leengedese, majd vissza. masik lab. 2 dologra kell figyelni. az egyik az, hogy a derek maradjon a foldon, a masik az, hogy amikor engeded le a labakat, es eredetileg esetleg nem tudtad teljesen kinyujtani ;), akkor a leengedes soran nyujtsd ki oket, mert igy tobbet er e gyakorlat.

10. ugyanaz, mint a 8., csak paros labbal. amikor visszaviszed fuggolegesbe, akkor tovabb lefet lenditeni a labakat ugy, hogy a fenek felemelkedjen.

11. alaphelyzet1-bol labakat felemelni es biciklizes lefele. DEREKRA FIGYELNI!

12. bonusz: ird le paros nyujtott labbal a szamokat 1-tol 10-ig. (DEREK!)





#29
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
Mostanába jöttem fel a biciklizésbõl, és fenomenális érzés volt, nem is tudjátok elképzelni milyen király  volt nyeregbe pattani úgy 2-3 hét után!!!!  8) 8) 8)
És most mikor feljöttem, nemhogy nem éreztem a hátamat, de még jobban le is tudtam hajolni, mint indulás elõtt! Ugyhogy úgy tûnik rendezõdött a dolog...lekopogtam
Ja! milan még valami: Hasizomerõsítéshez mit javasolsz? Mert erre pont nem jó a felülés, fekvõtámaszból pedig rengeteget kéne csinálni! :(

#30
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
sped: Igazad van a cc-s pozicióval kapcsolatban, de erre csak annyit írok, hogy a cc-sek nem fognak manualozni, ugrálni, stb.... Mindkettõnek megvan a pozitív, és negatív oldala is   :(

#31
milan

milan

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
sped: ez a hatfajas nem az a hatfajas! aki meg nem erzett ilyet, annak fogalma sincs, hogy mi az a lumbago.

#32
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
na ja, kihúzott nyeregcsõ, negatív stucni, csökkentett rugóút - mi mindent meg nem tesznek az emberek a gyorsabb hegymenetért?

#33
sped

sped

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
A DH / Frírájd gépek alapból "csopperesek", inkább a CC-pozíciónál merülhet fel ez a hátfájás probléma.

#34
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
hát vannak furcsa helyzetek az biztos...
Egyébként ha nem állítotd magasra a nyerget, hanem freeride-osra, akkor tulajdonképpen a helyes üléspoziciód van, mert úgy realtíve egyenes a gerinc. Nem? Na meg egy freeride kormánnyal kicsit Harley Davidsonos feelinget lehet csinálni az egészbõl  ;D

#35
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
hát sajna a bringa nem tesz jót a hátnak - még az oúti se...van egy haver, aki pl. csigolyacsavarodás  :o :o :o miatt jár csontkovácshoz

#36
sped

sped

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Nekem is szokott fájni a hátam, elég régóta halogatom hogy elmenjek vele orvoshoz, de még mindig nem vettem rá magam. Nem a bicajozástól van, már régebben fájt és nem is jön mindig elõ. Én úgy vettem észre ha futok/úszok az jó rá. Meg néha ki is szoktam ropogtatni.

Az biztos ha lemennék hídba nem bringáznék többet, mert nem tudnék többet felállni.

#37
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
nekem is volt hátfájós idõszakom - hiába, fekszek a biciklin! de ami a lényeg, némi alternatív sportolás megszüntette ezt az állapotot - úszás és asztalitenisz

különösen az úszást ajánlom
meg a nyújtást minden bringózás után - ne csak a lábat, hanem menj le hídba stb. minden tekergés után

#38
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
Ma reggel voltam injekción, a doki azt mondta, lehet, hogy jövõ héten már mehetek bringázni!
Tök jó mi? Már alig várom!

Ja egyébként a kínálba van egy ACOR szarv hirdetésem, vegye má meg valaki!
Ja és még egy Profile Design cc kormány is, annak nem nyitottam topikot, szerintem itt nem nagyon cc-znek, vagy igen? <- jó csak vicc volt ;D
A kormány is kb 2 hónapos, szintén megkímélt állapotú, akit érdekel , e-mailen keressen meg, vagy a kínálba írjon.

#39
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
nekemmeg eccer lecsapolták a folyadekot a terdemböl, de itt pécsen a Honvéd Kórházban, mindenkinek csak ajánlani tudom

Opa

#40
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
Hát sajnos ez mindíg benne van a pakliba, viszont ha a zsebébe nyomsz 1-2 Mátyást, vagy nagyobbat akkor már rád fog mosolyogni.
Sajnos pénz nélkül nem reménykedhetsz eget verõ gyogyulsában, szerencsére azért vannak kivételek!

És tényleg nem (csak) 1 véleményt kell figyelembe venni.