Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Lumbágó + biciklis élet...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
51 hozzászólás a témában

#1
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 hozzászólás
Ez itt OFF lesz.A bbbike-on néztem ezeket a capriolo modelleket szerintem drágák a felszereltségükhöz,ennyi pénzért van sokkal jobb vétel.Persze ha ezt a márkát kedveled az más.

#2
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Sziasztok
Én most tervezek venni egy Capriolo Anaconda biringát?
szerintetek megéri?
ezek az adatok:
Súly:15.8 g Méret:21", 23" Szín:Orange/Black, Blue/Silver, Yellow/Black Váz:Hi-Ten Villa:Logan LF-780 Fék:Logan JY-927AE Elsõ / hátsó váltó:Shimano Tourney FD-TZ20 / Shimano Tourney RD-TX31 Váltókar:Shimano ST-EF50 Hajtómû:Lanhang LH3187 48-38-28T Külsõ gumi:Rubena Rapid 26x1.95 Nyereg:Selle Royal Wolf

1-2 fórumot már megnéztem és a váltót naygon lehúzták !! tényleg ilyen rossz?
túrázásra használnám meg 1-2 terepre!!

várom a véleményeket

elõre is köszi


A súlya viszont elég jó!

#3
ricsárd

ricsárd

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
és mid fáj ffmisi?:D

#4
ffmisi

ffmisi

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok
Én most tervezek venni egy Capriolo Anaconda biringát?
szerintetek megéri?
ezek az adatok:
Súly:15.8 g Méret:21", 23" Szín:Orange/Black, Blue/Silver, Yellow/Black Váz:Hi-Ten Villa:Logan LF-780 Fék:Logan JY-927AE Elsõ / hátsó váltó:Shimano Tourney FD-TZ20 / Shimano Tourney RD-TX31 Váltókar:Shimano ST-EF50 Hajtómû:Lanhang LH3187 48-38-28T Külsõ gumi:Rubena Rapid 26x1.95 Nyereg:Selle Royal Wolf

1-2 fórumot már megnéztem és a váltót naygon lehúzták !! tényleg ilyen rossz?
túrázásra használnám meg 1-2 terepre!!

várom a véleményeket

elõre is köszi

#5
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
hu b+, nagyon kihuztam magam a monitor elõtt...

#6
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
és még annyit, hogy tipikus ifi/junior kajakos betegség, szóval az izmos normál tartású kölkök is "elkapják"
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#7
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Egészen pontosan mi is ez a scheuermann-kór?

http://www.webbeteg....le-megbetegedes

"Általában ezek a gyerekek vékonyak, rossz izomzatúak, a hanyagtartás és a gyengébb izomzat egyéb jeleit is mutatják"

ne ebbõl rám csak a rossz tartás volt jellemzõ :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#8
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
Egészen pontosan mi is ez a scheuermann-kór?

#9
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Basszus nagyon ne részletezzétek, mert én már ettõl az utobbi két oldaltól kikészültem.

#10
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
nálam is csak pár éve derült ki, mikor születtem még nem volt kötelezõ az ultrahangos vizsgálat, amivel ma már simán észreveszik, születés elött, feltéve ha keresik...
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#11
Magoo

Magoo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.014 hozzászólás
nekem 3. fázisú scheuermann-om van schmorl csomókkal a csigolyáimon. kb fél óránál több állás problémát okoz, mert elfárad a gerincem és kicsit fáj is. viszont ha bedurran, akkor 1 hétig csak fekvés, az elsõ pár napban még felállni se mindig tudok önállóan. és kb 1 hónap amíg teljesen elmúlik. szerencsére már 2 éve nem jött elõ komolyabban. viszont bringázásban egyáltalán nem hátráltat, olyankor még sosem fájdult meg. azt meg már megtanultam, hogy hogyan hajoljak, hogyan emeljek nehezet, hogy ne legyen gond. csak ne keljen sokáig állnom.

nyitott gerincet meg spina bifidának hívják. doki szerint népbetegség, csak sokaknak elõ se jön, ezért nem tudnak róla, de van akinek ez is tud fájni. nekem erre nincs panaszom, csak a scheuermann miatti vizsgálatok során derült ki
__________________

#12
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

mert Scheuermann-kórt feltételeztek a sportkorházban és ugye jobb a békesség :)


na látod nekem meg az van

meg még mind2 irányban ferde is a gerincem...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#13
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
7év versenyszerû kajakozás és egy nyílt csigolya (L5-ös), ami születési rendellenesség.
A kajakozástól elkopott a 4es, 5ös csigolya (az 5ös ugye nincs is összeforrva rendesen), ettõl van a lumbágó. A dokik (soknál jártam) azt mondják, hogy az isiász is a kajakozás miatt alakult ki. Az isiász részét 3évvel azután vettem észre, hogy abbahagytam a kajakozást és az alsó hátizmom meggyengült. A kajakozást azért hagytam abba, mert Scheuermann-kórt feltételeztek a sportkorházban és ugye jobb a békesség :) (ilyenem végül nincsen vagy legalábbis most azt mondják).
Meg az 5-6 év DH-zás sem tett neki jót és gondolom a mostani amerikai focizás sem, meg az ülõmunka sem az a derékbarát dolog.
De nem bírom ki, hogy ne csináljak olyat amit élvezek és amíg tudok, addig mozgok.
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#14
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
s mitõl van? versenysport ? genetika? munka?

#15
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
A Piriformis izom, annyira bemerevedik, hogy a combcsontot a medencecsonthoz húzza (az izom és a csontok között van az ülõ ideg) és néha nem pontosan illeszkedik a gömbfelölet a helyére, esetleg még az ideg is becsípõdik.
http://painmuse.org/.../piriformis.jpg
Na ezt kell kiroppantani. Csontkovács is megcsinálja, sport masszõr/masszõz (gyúró) is megcsinálja, sokkal gyorsabban, mint ahogy magamnak tudom.
Ellazítja a belsõ combot és a farizmot, majd boka/lábszár fogással helyrerántja, így akár egybõl tudok rohangászni, egy Donalginnal (2vel már teljesen ellazulok :) ). De lehet, hogy 2 nap múlva megint beáll, gyúró/csontkovács csak kétszer tette helyre, de kb hetente kell kattintani... :(
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#16
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
tulajdonképpen midet roppantod ki? csontkovács sem tud segíteni?

#17
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Nekem ezen felül, még a forgóm is beáll (isiász/lumbágó/nyílt csigolya, kopás), amit csak nagyadag izomlazító/fájdalom/gyulladáscsükkentõ kombóval bírok kiroppantani, ha nagyon becsípõdik.
Alapból napi 15-20perc nyújtás, komolyabb mozgás után, kb fél óra.
Mikor reggel felkelés utáni átmozgatásnál kiroppan, na akkor tuti jó napom lesz, de ha a belsõ combom húzódik és nem áll minden a helyére, akkor Leovet Cold Pack-el indul a nap, meg Mydetonnal
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#18
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Ha már elõkerült ez a téma, leírom az én problémámat.
Egy olyan betegségem van, aminek a tünetei nagyon hasonlítanak a porckorongsérvre, de szerencsére nem annyira komoly. Piriformis gyulladás (a farizom része), ez az izom nyomja az ideget a medencecsontnak és isiász jellegû fájdalom lép fel. Onnan lehet rájönni, hogy az embernek ilyen betegsége van és nem porckorongsérve, hogy nyomásra nem fáj a dereka, viszont a csípõnél a forgómozgások nagyon fájnak. A gyógymódja fájdalomcsillapító, izomlazító és gyulladáscsökkentõ. Akinek ilyen betegsége van érdemes sokat nyújtania ezt a pici izmot, hogy ne gyulladjon be újra. egyébként ez nem olyan könnyû.


A sebesség mindent megold.

 


#19
okuszi

okuszi

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

ez engem is érdekelne, hogy a szobabringa (/spinning) és a rendes között mi a különbség ilyen szempontbõl, ugyanis egy rendes gépen elvben ugyanazt a geometriát be tudod állítani, mint a kinti bringán...


És az egyensúly?????? Azt is a gerinceddel csina:)))))))) de a szobabringánál nem kell!!!!!!!

#20
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
ez engem is érdekelne, hogy a szobabringa (/spinning) és a rendes között mi a különbség ilyen szempontbõl, ugyanis egy rendes gépen elvben ugyanazt a geometriát be tudod állítani, mint a kinti bringán...