Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

"VIGYÁZZ, AUTÓ!" de miért Én?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
44 hozzászólás a témában

#21
chelydra

chelydra

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Csapkodni a kocsik tetejét is lehet! Különösen a wartburgok élvezetesek, azoknak olyan jó zengõ hangjuk van :-)))

#22
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Errõl csak annyit, hogy a barátnõm egyszer menet közben nyakon vágott egy ilyen kis majmot, mert a gyerek azt se tudta melyik dimenzióban cikázik és én is ezt tettem volna.
lcs

#23
Yoshida

Yoshida

    vendég

  • fórumtag
  • 150 hozzászólás
Hali.
Vigyázni kell az olyan helyeken, ahol az autós nem láthatja a bringautat. (pl.: két fal között autókiálló) Mert ott neked is lassítani kell! (és te sem láthatod.)
Reggel, ha suliba megyek van egy hely, ahol egy ház sarka mellett megyek át keresztbe egy úton, (végig bringaúton vagyok) és muszály lelassítanom, mert különben már kb 10-szer ütöttek volna el 40Km/h-val, azért mert nem vesznek észre; persze nekik is kellene lassítani, de ha elüt akkor mondhatod neki hogy nem lassított...

Van egy új osztálytársam aki mutatta a Mali Viper-jét, és mesélte hogy abból a pénzbõl van, amit tavaly a biztosító fizetett neki, miután elütötte egy autó...
Mondjuk lett egy jobb bringája, de kb fél évig látszott a seb az arcán, de szerencséjére már nem látszik.
Ja és akkor se, és azóta se hord sisakot, és walkmannel jön át budáról kõbányára, a belvároson át... :) (persz bringával)

#24
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Hi!

Szeintem a walkmannel nagyon kell vigyázni, mert nem hallod a mögötted közlekedõket. Pár napig tekertem wm-el, nagyon élveztem, de azért értek meglepetések. Szerintem csak olyan helyen szabad, ahol nap mint nap elmész, tudod, hogy honnan jöhetnek autók,stb. Terepen még nem próbáltam, de szerintem biztos jó lehet, ráadásul ott nem kell figyelni az autókra.

kislust

#25
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Üdv.

A walkmant én 1x kiprobáltam de valahogy qrvára zavart + majdnem el is ütöttek igaz nekem volt elsõbségem de nem tudtam rendesen odafigyelni.

#26
chelydra

chelydra

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Sziasztok!

Ma kb 30 km-t tekertem a belvárosban, és ezalatt 3x akartak elütni... (na jó engem 2x, a haveromat 1x) Elsõnek egy nõ suzukiját kerültem ki balról szabályosan (õ az út szélén állt és jobbra indexelt, majd hirtelen mégis balra fordult, amikor ott észrevett egy jobb parkolóhelyet) Másodszor egy dagadt csávó hajtott ki egy kapun a furgonjával kb 50-nel (persze a bicikliút elõtt nem nézett körbe, csak a kocsiútnál állt meg)
A harmadik volt a legjobb: a járdáról gurultunk át a zebrán!!!, ahol egy állat nem volt képes megvárni, míg átérünk, és nekiment a haverom hátsókerekének... szerencsére nem lett semmi baja (a keréknek sem :-))) ) hála a jó felninek.
Sajnos a beszólásokon kívül semmit sem tudunk tenni, sõt, még azt sem érdemes, még emlékszem arra a hajtipajtis lányra, akit bosszúból a fának lökött egy autós.
Egyszóval, az úton teljesen ki vagyunk szolgáltatva az erõsebbeknek, és jobban járunk, ha minden érzékszervünkkel a felbukkanó veszélyeket lessük. Tényleg, most errõl jut eszembe: mi a véleményetek azokról a bringásokról, akik walkmannel nyomulnak?

#27
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Hi emberek!

Sajnálatos halálos baleset történt kedden a Stefánia uton,ahol az új Sportcsarnokot épitik.Az eset ugy történt,hogy a 14éves kissrác a BICAJUTON tekert mikor a betonkeverõ vezetõje ugye mint általába semmi körülnézés nélkül kihajtott és késõn vette észre az elékerékpárózó fiut.
Sajnos ez van,hogy semmibe veszik a bringásokat majd õ megáll gondolják.
Szóval VIGYÁZZATOK MAGATOKRA MERT RÁNK SENKI SEM VIGYÁZ AZ UTAKON.

#28
FrAkTeR

FrAkTeR

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
És Juszt Laci nyaralojánál is vigyázzatok !!!!!  A haveron elkeveredett tekerés közben és Lacibá balatoni rezidenciáján kötött ki. Az ott éldegélö kuvasz majdnem szétszedte.  Segítséget kért az ajtoban állo hölgytöl, aki vállat vont és bement...  A roh@dék!  Bocs! tudom ez nem ide tartozik, de egy kicsit ideges lettem a sztoritol.

#29
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Üdv Lcs!

Sajna teljesen igazad van... :(

A legtöbb autós, és a közvélemény azért áll úgy a kerékpárosokhoz, mint ahogy hozzááll, mert rengeteg "lámer" teker? az utcákon...

A legtöbbtõl, ha lenne, el kellene tiltani örökre a jogsit...
Már mint a kerékpáros jogsit...
Ami ugyi nincs...
Pedig elkellene...

Anno, amikor még a NAGY cocialzmusban voltam általános iskolás, volt egy vizsga...
A rendõrbácsik és nénik kijöttek a suliba, és KRESZ illetve KERÉKPÁR-VEZETÕI vizsgát tartottak...
Ez nem vicc!!!

a KRESZ vizsgán szabályokról volt teszt, a VEZETÕIN pedig különbözõ akadályokon illetve kicsi, táblázott és felfestett városi úthálózatban kellett tekerni...
(Én akkor kaptam is egy KERÉKPÁR VEZETÕI ENGEDÉLYT... ;D )

Szal xerintem nyugodtan be kellene ezt vezetni...
És nem csak a kicsiknél...
Bááár ott kellene kezdeni ahol még nagyjából javíthatóak... ;D

No ennyit xerettem volna...
Csõváz és hátszél...
Joghurt tanítson meg vezetni MIndenkit normálisan... Paraferee voltam...

#30
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Emberkék!

Csak azért, hogy ne nagyon utáljatok meg elõrebocsájtok egy két dolgot az irományomhoz:
- Ebben a kibaszottul agresszív országban és fõleg Bp-en már én is felvettem egy szinte bunkó, agresszív stílust.
Amit csak lehet felborítok, felrugok, letörök, ami az utamba kerül a bringaúton, legyen az elémcsámborgó öregnéni, lökhárító, utcaseprõ, taxiajtó vagy a Váciutcában a vendégcsalogató táblák, amik az út közepén vannak, mert úgy gondolom a sétálóutca elsõsorban azért utca kéne hogy maradjon és nem kéne étteremmé válnia ha már úgysem adóznak érte, namindegy stb...
A lényeg: ennek a helyzetnek a fõ okai szerintem egyrészt a város kialakítása- egyszerûen nincs hely még autózni sem, nemhogy bringásokat kerülgetni, másrészt nagyobb mértékben az emberek hozzáállása, és mivel mi bringások is azok vagyunk, mi sem vagyunk kivétel.
Csak néhány példa:  
1. a kedvencem: a hajtáspajtás! nem akarom bántani õket, mert amit csinálnak az nem embernek való, de ott lakom mellettük úgyhogy látom miket mûvelnek. A társaság nagy része sörözik és sokukat láttam utána fuvarozni.  A KRESZ szabályait hihetetlen módon és anarchikusan semmibe veszik. Azért ilyen durván még az autósok se nyomják.
2. az országutisok és egyéb láncnyújtó karbonos titánbandita. jó rendben, nem sok hely van tekerni, de igazán nem kell olyan sokat mennie az embernek, hogy kijusson a városból. Miért kell az amúgy ótvar állapotú és életveszélyesen forgalmas Szentendrei úton edzeni, ahol még tiltva is van és elõzni sem lehet. Ott én is rájuk dudálnék.
3. és végül a lámer hétvégi bringás, akinek ahogy kiszáll az autóból a KRESZ is kimegy a fejébõl, már ha egyáltalán valaha benne volt.

Szóval a bringások elleni ellenszenvet teljes joggal nagy mértékben a fent említett elemek IS táplálják.
"A bringás teljes jogú jármû"???? Elég nagy baj azok után, hogy ennyi totál lámer fasz is tekerhet az úton, ráadásul úgy hogy 80%-uknak fingja sincs a KRESZ-rõl, mert ugye nem kötelezõ, csak elméletben.
Akkor lehessen teljes jogú ha van a KRESZ vizsgáról papírja.

Én is utálom az autósokat, ha tekerek (inkább járdán), de nézzétek autós szemmel, Ti is utálnátok a bringásokat látván, hogy egyik másik mit mûvel.
Bocs, ha valakit megbántottam, az mondja bátran.

üdv, lcs

#31
Sekee

Sekee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 309 hozzászólás
Sziasztok!
CSak egy sor a Kreszkönyvbõl:"Ne feledjük, a kerékpár éppen olyan jogú jármû, mint a többi!"
Személygépkocsi-vezetõk tankönyve 393.oldal

Sekee

#32
vendég__*

vendég__*
  • vendég
:-X ma megyünk a bringaúton, és belénk köt a robogó , eldopta  a cigiét , és húzta mint az ökör , elkezdett kötekedni , hogy minek farolgatunk szép megjegyzéseket tett: isteneinkre-azoknak egyes testrészét fogyasztásra ajánlotta, érdeklõdött a rokonság  szexuális beálitotságai felöl, és megjegyzéstett tároló edénységi mivoltunk felöl.
Csak egy kérdés: ha mi a saját utunkon szabályosan közlekedünk , esetleg játszunk egy kicsit , akkor mért köt belénk egy köcsög robogós , és akar minket a földbedöngölni?
Szerintetek ilyenkor mit kell tenni? UI: Mi kidumáltuk magunkat de ezzel nincs mindenki igy. Na csõváz és fékerõ veletek !

#33
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
ez teccet... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

na de most komolyan:
az a sofõr télleg ideg-, és agybeteg volt, ezért nem lehet hibáztatni... ;D
És sajna elég sok van az ilyen stílusú vezetõkbõl.

A múltkor a Böszsörmény úton (debreceniek elõnyben) tekertem, amit épp most újítanak fel, így az út mindkét sávja sokkal szûkebb, és oldalt szalagok vannak, mert az út mellett kb. 1 méterrel lejjebb van a föld. Szal ott tekerek, szembe jönnek az autók, én sávamban senki, ennek nagyon örülök. Piros a lámpa, gondolom szépen begurulok a keresztezõdésbe. Ecce' csak jön egy kamionos mögöttem, és el kezd dudálni ezerrel. Csodálkozom, mi a fa baja van?? Aztán megelõz, közben ordibál valamit ki az ablakából, és megáll a pirosnál. A pirosnál odamegyek hozzá, hogy mégis mi baja van. Erre azt ordítja ezerrel, hogy miért nem a bicajúton megyek... Mert nincs, azért nem megyek rajta. A fószerka (gndolom helyismeret ezerrel) egy járdára gondolt.
Érdekes, ha a járdán megyek, akkor meg a gyalogosok küldenek el a ...ba.
És akárhol megyek, mindig a gyalogosoknak és a kamionosoknak áll feljebb...
Az eszem megáll. Most mi a izét csináljak??

Üdv:
BRUCE

yoghurt óvjon mindenkit a kamionosoktúl ja, ez paraferee dumája... ;)

#34
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Szasztok!!
Amint látható túl éltem a tegnapi tekerést... báááár néhány ku!%a török kamionosba beleengedtem volna egy-egy RPGt... ;D

Szal had szóljak most egy Velem tegnap megesett esetrõl...

Szal át kellett mennem Békéscsabára, mert ugyebár a múlt héten mûtétre vitt lovam felépült, és haza lehetett hozni...
Így hát felültem a Bcsabára induló buszra...
A város határában, ami ugyebár Szarvas volt, az egyik keresztezõdés elõtt a busz megállt a felszállókat felvenni.
Egy öregbácsika, látva ezt, a keresztezõdésben elindult az út túloldalának irányába... gondolván, hogy ha már elindult és addig a busz is elindulna akkor már Õ lesz elõnyben...
Nos a busz természetesen szinte azonnal elindult...
Hirtelen arra lettem figyelmes, hogy a sofõr fogsora villog a tükörben, és egyre gyorsabban megyünk...
Gondolhatjátok...
A bácsika nem is kaphatott frászt, amikor a busz 60nal kábé 5 centire a bicajától elhúzott...
És a ofõrnek állt feljebb!!!!
Még percekig fel- és almenõit szidta az öregnek...
Hogy mit képzel... meg ilyesmik...

Ku!%ára mérges lettem...
>:(

és ilyen állatok vezetnek ezerszámra az utakon...
akinek nem inge...

Na csõváz meg minden... Paraferee voltam...

#35
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Hali!

Na én csak most kukkantottam be elõször ebbe topicba, és hát...

Megnéztem LiqiudBugger által bevágott linket... Hát elég gáz, ami történt. Én nem védem az autósokat, mert miért is védeném, de ugye nem látta a két keróst. Ha ezek "profi" kerósok voltak, akkor eléggé valószínû, hogy a "nagy" súly miatt lespóroltak egy olyan kis izét a seggük alól, tudjátok, ami többnyire pirosat világít, vagy villog vagy valami, amit úgy hívnak, hátsó lámpa. Szerintem egy olyan alkoholos pasi, aki tud egy autót egyenesen vezetni, az észre vesz egy piros villogót/lámpát. Vagy szólnak a többiek a kocsiban. Hát nem?
mindemellett szidni kell azt a köcsögfejût, hogy miért ment 120szal (vagy nemtommenyivel) egy nemtomhanyas táblánál. Vagy ha már annyira siet, miért nem figyel???
És a bikeosok éjszaka lámpa nélkül (?) miért nem a keróúton mennek, ha nincs hátsó lámpájuk? Talán azért, mert elsõ lámpájuk sincsen...

Szóval azért itt nincsenek vétlen bringások, és vétlen autós sem, természetesen.

Üdv:
BRUCE

u.i.: Éccaka lámpa nélkül: NEM !!


[*][*][/list]

#36
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Paraferee: Sok sikert, remélem még hallunk rólad! ;D

kislust

#37
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
;D ;D ;D NÉHA NEM IS LENNE ROSSZ EGY KIS SPIKE-OSDI...  ;D ;D ;D

Én pölö ma is tekerni fogok 40 kilcsit Békéscsabától Szarvasig...
ezen az úton kábé percenként 10 kamion halad le... és persze nem igazán néznek lefele...
még a táblák magasságába se... :(

úgy hogy ha holnap nem jelentkeznék... :(

no, csõváz és hátszél kisérje utamat... (boccs a magam részére fordított jókívánságért... de el fog kelni...)
Paraferee voltam...

#38
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Para: igazad van(sajnos>>keróút), én is lassítottam. Néha azt gondolom, hogy bárcsak létezne SpikeBike!!

kislust

#39
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
ööö...

nem akarom egyik oldalt sem védeni...
DE:

mi van akkor, ha az a szerencsétlen kerékpáros azért kényszerül a közúton haladni, és nem a keróúton, mert ez utóbbi olyan x@r minõségû, hogy egy tank is fenn akadna olykor rajta?

mert hogy sajna a legtöbb kerékpárútra már nem lehetne rámondani, hogy ÚT... :(

aztán az autósokról,
neharagudjon meg senki, meg akinek nem inge...
DE:
nem lehet lelassítani az autókat 20-30 kilora?
ezeken a jármûveken nincs lassító berendezés?
csak mert ha jönnek szembe+ott a kerülendõ kerékpáros, akkor nem lehet lelassítani arra a pár pillanatra, míg el megy a szembe jövõ?

na ennyi..
CS&H!
Joghurt sem éreti néha az autósokat... Paraferee voltam...

#40
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
HI!

Az a baj, hogy nemcsak, hogy nem vigyáznak ránk, hanem még külön szemétkedni is szoktak. Minden nap ér valami hasonló élmény, mikor megyek-jövök mukába. Olvastam cikkeket, s buszvezetõk mondák, hogy õk mennyire vigyáznak ránk! :o Hát ezt még nem tapasztaltam. >:( >:( Szerencsére rájöttem már, hogy hol kell vigyázni!

kislust