Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

"VIGYÁZZ, AUTÓ!" de miért Én?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
44 hozzászólás a témában

#1
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
hát ez a városi dugó, meg esõ, meg útfelbontás katasztrófális méreteket öltött.. :'(

#2
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Dudálok. :-[

A városi dzsungelben az ember teljesen magára van hagyva, mint biciklista, és, mint gyalogos. Mindenki a túlélésre játszik nap, mint nap. Én sem várom el, hogy valaki elõzékenyen átengedjen. Ilyesmire a reggeli és a délutáni csúcsban elég botor dolog számítani. Fõleg most, hogy a várost 12 helyen felbontották. Dugókáoszvérverejtékhalál.

#3
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
Hogyan ismerünk fel?  ???

#4
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Én, ha vezetek, a zebra elõtt 30 méterrel ráfexem a dudára, hogy észlelje a sok puhatestû, hogy nem érdekel az elsõbbsége... :-[ Bocsánat...

#5
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
NA akkor most én firss jogsisként mondom el fejlõdésemet az utakon. ;D
1 éve még nem tudtam semmit a kreszrõl, ezért amikor például zebránál voltam megvártam míg elmennek a kocsik (miközben a legtöbb zebra esetén elõnyöm van). Azóta megtudtam mik a "szabályok", így elkezdtem aszerint közlekedni, hát itt értek a meglepetések, hogy a kocsisok NAGY ívben tojnak rá, hogy van elõnyöm. Ámde bringával is másként mozgok az utakon. Tudom, hogy milyen kibaszott idegesítõ tud lenni egy bringás, így hogy már én is kerülgettem bringásokat kocsival. Úgyhogy, csak legritkábban megyek kerékpárral kocsik mellett-között. Ámde ha például átmegyek a zebrán, és tudom, hogy nekem van elõnyöm, sokszor csinálom azt, hogy lazán letolom, annak ellenére, hogy látom hogy kocsi jön. Persze csak ha olyan messze van, hogy meg tudjon állni, ilyenkor ugye a sok fasz, aki nem tudja, hogy valójában nekem van elõnyöm, lassít, ordibál, szitkozódik > én meg csak mosolygok, és kibaszottul röhögök rajtuk... Nincs is jobb látvány, mint egy hülye autós. ;D
Jellemzõ, mikor a Balatonon bringázok, még szinte oda sem értem, hogy átkeljek az úton, de a németek, osztrákok MÁR lassítanak a kocsival, és természetesen megállnak, és átengednek.

#6
Camembert

Camembert

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Nah akkor rittyentek én is ide egy sztoricskát a pusztán személyiségbõl adódóan bunkó autósokról. Jorus hozzászólása elevenítette fel bennem a kellemetlen emléket  ;)
A helyszín már nem megtekinthetõ, így a féknyom sem, márha fékeztem volna  ;)
A Bartók Bélán haladtam a Móricztól a Gellért tér felé, szokás szerint a villamossínen - izé, között :) - lévén rutinos útszakasz. Látom, hogy elõrébb egy kocsi áll keresztben a síneken, balról jobbra akart átmenni, várja a sorát, nem is lett volna baj, volt elég helyem. Azért szemmel tartottam, és mikor láttam, hogy õ is lát, csak intettem, hogy hallo, itt vagyok. Semmi félreérthetõ nem volt az integetésben. Szóval készülök elmenni elõtte, irányváltoztatás se kellett volna, balesetveszély sehol. De hát a bunkója nem állta meg, hogy pont, mikor odaértem, elõreugorjon 1 métert a sínek széléig, ezzel engem kikényszerítve jobbra a kocsik közé, ahol ugye volt még két sáv, átlagos forgalommal nagy szerencsémre, így nem estem be egy piros 7-es alá sem. Ez 40-el ennek ellenére sem volt kellemes, de hát ez van. Az egészben a kedves vezetõ kartárs viselkedése volt, végig A Gondolkodó pózában, egy kéz a kormányon, lakonikus arckifejezés, akkor is, amikor megpróbálta ugyanazt a fizikai teret elfoglalni, mint én :)
Szóval vigyázzatok a nyugis autósokkal is, meglepetések mindig vannak.  :(
Ja, késõbb, az átépítés elõtt láttam a Móriczon valami bringás gyereket, aláírásokat gyûjtött, hogy építsenek mán' egy bringássávot is oda. Persze aláírtam, hátha...
Kinyilatkoztatás vége  ;)

Csõváz

#7
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Nem feltétlen bringás sztori, de azért leírom, mert bárkivel megtörténhet.

Apám egyik kollégája, meg teljes családja felpakolt autóval mentek volna nyaralni, és Pöstön eg piros lámpánál megállva azt vette észre a visszapillantó tükörben, hogy egy autó nagyon gyorsan közeledik felé (hátulról  ;)). Szólt a családnak, hogy kapaszkodni, mert ez nem biztos, hogy meg fog állni, majd kézifék ki, sebváltó üresbe, és vár.
A kocsi beléjükment természetesen, két totálkáros kocsi lett az eredmény, de mindenki túlélte szerencsére.
Némi utótörténet, hogy a biztosító még mindig nem fizetett, pedig kellene...
Tanulság szerintem van ebben is bõven.  >:( :(

#8
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Zsof:
Asszem, eszt montam. De én nem gondókodok se hangosan, se halkan. Én nem lány vagyok...  ;)

#9
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Friss eset: tegnap reggel, Deák tér, Kálvin felé. Kocsik a pirosnál, Kálvin felõl be a Kempinsky felé a másik kocsisor. Jobbról nem fértem el a kocsik mellett, mert ott az az építkezés, így lazán balról el mellettük, majd a lámpánál - ami igaz nekem is piros volt, de akkor úgy éreztem, hogy ez az a szabály, amit figyelmen kívül hagyhatok per pill. - lazán be elõttük jobbra, ahol tök simán elfértem volna a Kálvin felõl jövõ kocsisor mellett. Erre az állat (de, tényleg az, ne védjétek meg!) a sor elején, amikor épp vágtam volna át elõtte, lazán elõreugrott 1 métert. Nem azért, mert váltott a lámpa, - erre figyelek azért - hanem csak, hogy szivasson. Én meg kikerültem, ám ez azzal járt, hogy a már említett Kálvin-felõli kocsisorban haladó Barkas elé kerültem. Duda, stb. Pedig ez egy teljesen veszélytelen manõver, feltételezve, hogy ép elméjû embrek közelkednek mellettünk. Ennyi!

Byez!

#10
zsof

zsof

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
1Stein:
oke felfogtam.... ::)
de monnyuk ha vkit szabalytalansag közben ütnek el, akkor
vmilyen szinten megis ö vot a "teheccsegtelen", nem? ::)
igaz vannak kivetelek, mikor a bunko autos asziszi, hogy a
szabalytalan bicajos elüteseer bonusz pontok jarnak...
vagy te is eszt montad? (bocs, lany vagyok)
(es eppen hangosan gondolkodok)  ::) ::) ::)


#11
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Zsof:
Teheccségtelen: (ez esetben) vakegér, béna, barom, suta, miegyéb. Akármi, ami miatt a derék bicajos beszorul a kerékdobba, pedig akár el is férhetne a kocsi mellett, nem csak alatta. De az ilyen jelzõket inkább nyeregben szórom.  :)

#12
zsof

zsof

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
1Stein:
a szambol vetted ki.... :) :)
csak 1 kerdes: mit ertesz azalatt, hogy teheccsegtelen?  ::)

#13
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Szerintem rossz a mekközelítés! Merugye az ember a biciklin kicsit olyan, mint egy autó (van kereke), kicsit, mint egy gyalogos, elvégre nem benzinnel megy. Tehát, ha olyanom van, akkor járda (persze figyelve a gyalogosokra) és autósoknak szóló táblák hanyagolása, ha meg nekem virít a mackósajt, akkor reménykededem, hogy meg is kapom azt az elsõbbséget. Ez nem szabálytalanság, csak rugalmas gondolkodás.  ;) Na jó, szabálytalanság, de szükséges. Egyes helyeken 1szerûen ijesztõ a kocsik közt lavírozni, a járdán pedig van, hogy mindenkire biztonságos. Persze nem mindig. Minden esetre ezért tartok ki a monti mellett városban is. A romos útburkolat és a járdára fel, járádáról le közlekedés mellett sajnálnám a finomabb kerekeket.
Én asszem, hogy Zsof valami olyasmit állított, hogy idõnként hülyeség megtartani a kreszt és nem azt, hogy a kresz hülyeség. Ez fontos különbség! És igaz is, mivel inkább leszek szabálytalan, mint dög lapos.
A kulcsszó: Rugalmasság
Ja igen: Viszont akit szabálytalankodás közben ütnek el, mondjuk forgalommal szemben, az megsz**ta, mert õ hunyó, hiába nem õ volt a tehetségtelen. És ezt az autósok is tuggyák. Szóval legyetek résen!!!

#14
Anubis

Anubis

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

Ok rendben, csak egy kicsik meglepõ volt hogy nincs semmi értelme (mármint a KRESZ-nek).  :)
Természetesen vannak benne ostoba szabályok is, pl. azért mert már húsz éve elavultak, vagy mert egyszerûen végig sem gondolják a szabály alkotói. Sajnos van ilyen, és ez ellen nem tehetünk semmit...  :(
Viszont fontos tudni, hogy mit nem tartunk be, így nem érhet nagy meglepetés (legalábbis ezzel kapcsolatosan).
Gyõri vagyok, sokat közlekedek biciklivel a 10-es fõúton (elsõremdû fõút), egy darabig van kerékpárút, majd Tata irányába kiterelik az úttestre a bicikliseket (egyértelmû a dolog, mivel Tata felé csak a fõúton lehet onnan eljutni és a táblák is egyértelmûen ezt jelzik), amikor meg kifordulsz az úttestre, szembe találod magad egy "kerékpárral behajtani tilos kivéve célforgalom" táblával...  :o Hmm úgylátszik itt autóba kellene szálni... Ennek ellenére az autósoknak meg kirakták a kerékpáros forgalomra figyelmeztetõ táblát. Szóval teljes a fejetlenség! Sokszor találkoztam már ezen az úton rendõrrel, de soha nem reklamáltak még!
Az említett úton közepes forgalom van, de ennek ellenére mindíg történik valami akció (szembõl kocsisor elõzése a szembejövõ biciklis a kutyát sem érdekli, vagy pl. rendszeresen leszorítanak az útról, olyankor is, amikor nincs szembejövõ és bõven kikerülhetnének...), de ez sajnos máshol is így van.
Tapasztalataim szerint a magyar és a szlovák autósok a leg szemetebbek.  >:( Tisztelet a kivételnek, mert olyan is van! Nektek mi a tapasztalatotok?

Egy kicsit sokat sikerült írnom bocsi!

Anubis

#15
zsof

zsof

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
helyesbitek, nem aszt akartam mondani hogy a KRESZnek nincs
ertelme, csak gyakran nincs ertelme  betartani! ::)
Kislust felfogta mit gagyogok, szoval neha a piroson bisztonsagosabb
atmenni, mint a zöldön, ugyanugy mint neha zavartalanabbul tucc
a jardan közlekedni mint az uton!! (mindeszt ugy hogy 1 gyalogost
se veszelyeztecc, mert mongyuk 1 sincs a közelben...) ::)
szerintem igenis meglehet talalni az atmenetet a gyors, a biztonsagos
es a szabalyos kölekedes között!::)
na csak ennyi
Zsof voltam ::)

#16
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Kedves Anubis!

Zsof szerintem arra godolt, hogy vannak szabályok, amelyeket egyszerûen nemhogy fölösleges betartani, de néha veszélyes is. Pl néha jobb szeretek a járdán szágudozni, mert az úton épp egy kamionhorda vonul el. Lehetsz szabályos, de akkor sokkal lassabban fogsz megérkezni. Vannak piros lámpák, ahol fölösleges megállni, de vannak, ahol még a legelvetemültebb pajtás is megáll. Ez valami olyasni szerinem, mint amikor gyalog mész valahova.Az ugye világos, hogy nem rohanok át a körúton, de éjjel 2-kor miért állnék egy mellékutcában két percet csak azért, mert piros.
Az egyirányú utca is hasonló dolog. Minden nap, mikor munkába jövök, 2 egyirányú utcán jövök át(persze szenben), de még sosem kenõdtem fel az útpadkára(viszon fõúton már igen, mert nem figyelt az autós. Mellesleg õ is meg én is szabályosan közlekedtünk), mert tudom, hogy biztonságosan elférek.
No errõl ennyit, én így látom a helyzetet.Lehet, hogy tévedek, de szerintem megtaláltam az arany középutat a biztonságos, szabályos és a gyors közlekedés között.

kislust

#17
Anubis

Anubis

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Hahó!

:o

Hát Zsof! Elég szomorú, ha tényleg így gondolod!!!
A KRESZ-nek nincs semmi értelme??? Hmm
Természetesen olyan ember, aki mindíg szabályosan közlekedik nem létezik, de ha mindenki semmibe venné a közlekedési szabályokat, nem lenne élõ ember Magyarországon!
Gondolj csak bele! Pár alapszabály, aminek szerinted semmi értelme:
Jobbratartás, elsõbbségadás szabályai, stb.
képzeld el, ha mindenki azon az oldalon közlekedne az úton, ahol éppen kedve van, vagy akkor ad elsõbbséget és annak ahol és akinek akar.
Belegondolni is szörnyû!
Az én véleményem az, hogy már általános iskolában tanítani kellene, ugyanis a gyalogos is közlekedik, az õ érdeke is hogy tisztában legyen azokkal a szbályokkal amiken talán az élete is múlhat! A biciklisekrõl nem is beszélve!
Nézzétek csak meg az autósokat! (hiszen itt éppen errõl van szó) Álítólag mindegyik elvégezte a tanfolyamot és levizsgázott KRESZ-bõl is. Mégis félelmetesen közlekednek! (Persze van kivétel is!) Mi lenne ha nem kellene a közlekedési szbályokat betartani?
Természetesen én sem vagyok mindíg szabályos, de ha valaki tudja hogy mikor szabálytalan, jobban odafigyel (legalábbis én így vagyok vele). Én is mentem már át piroson, ötször körülnéztem. Egyirányú utcába is mentem már forgalommal szembe de csak addig amíg nem jött egy autó, akkor lehúzódtan és megálltam, hiszen õ közlekedett szabályosan! Egyirányú kerékpárúton is mentem már forgalommal szembe, de ha jött valaki szabályosan én húzódtam le a járdára.
Szóval szerintem jobb ha ezt átgondolod!!!

Anubis


#18
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Üdv!
Zsof, igazad van, én is így szoktam közekedni, de azért van egy határ. Nem akarom bántani a pajtásokat, de amit némelyik mûvel, az több a soknál(néha megyek kocsival, s égnek áll a hajam)
kislust

#19
zsof

zsof

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
hat igen, vannak jofej emberek...

magambol kiindulva, szerintem sok bicajos nem azer nem
tartja be a KRESZ-t, mer nem tuggya, hanem mer semmi
ertelme...
ha eccer elsõbbseged van es nem aggyak meg, akkor jo
hogy mihejt tucc belehuzol, ha haladni is akarsz...
nem különösebben szokott pl. erdekelni az 1iranyu ucca,
vagy a piros lampa, ha nem jön semmi, de szerintem
ezzel nem vagyok 1edül...
asztan le is cseszhettek am!
Haziasszonyotok: Zsof ::)

#20
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
:D

Hyez!

Rövid szösszenet tegnapról: én a Deák tér közelében dolgozom (helyrajzilag majdnem a Korzón), és minden reggel bringával járok be Újpestrõl. Találtam olyan útvonalat, ami nem forgalmas, stb., de a célegyenes mindig egy "élmény". Ez a szakasz a Nyugati tér - Deák tér közötti utacska. A reggeli csúcsforgalomban (meg a délutániban) a rengeteg álmos-morcos-idegbeteg autós között (helyileg persze mellettük) igazán kalandos minden reggelem. Az, hogy az elõzést a hajtómûvem magasságában vélik befejezettnek, és vágnak be, az egy dolog, (nem beszélve arról, hogy -szerintem- az a 3szög alakú tábla nem azt jelenti, hogy: elsõbbségadás kötelezõ, ha akarod, vagy kivéve kerékpárosoknak), de a legszebb az volt. amikor egy yuppie-kinézetû fiatalember (kék ing, sárga nyakkendõ) a 316-os -gondolom- céges BMW-jével egy ideig békésen poroszkált mellettem 30-cal a forgalom miatt (mindeközben gondolom a tõzsdehíreket hallgatta le a mobilján), majd mintha ott sem lennék, elkezdett kifelé araszolni. Járdát söprõ pedálokkal próbáltam úgy fékezni, hogy ne kenõdjek fel a parkolásgátló oszlopokra, és a kocsi alá se essek be. Felindultságomban bizony eléggé legorombítottam a sofõrt, aki erre egy laza középsõujj-felmutatással válaszolt, majd tova. Mindenképpen hozzá akartam vágni valamit, de a kulit sajnáltam, a bukóm meg drága volt. Sajna a Deák tér elõtt megállt a pirosnál. Öröm volt nézni, hogy próbálta egyszerre bezárni a centrál zárat és az ajtókat! ;-) Hiába kocogtattam békés arccal az üveget, hogy ugyan szálljon már ki egy percre, beszéljük meg emberi módon, de nem sikerült meggyõznöm... Csípem az ilyet! Ha ilyen fostos, akkor mit mutogat??? Ahhhh!

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam!


Byez!