Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bender 34 méteres ugrása

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
159 hozzászólás a témában

#1
amc

amc

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
sziasztok!!!
nem tudjátok hogy mikor lesz fenn a kazaa-n a new world disorder 3?
CooLY

#2
yanee

yanee

    vendég

  • fórumtag
  • 203 hozzászólás
nagyon komoly lehet folyóba ugrálni ;D és ott is 20 méterrel kezdte? ;)

#3
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Akkor még csak 2 évvel elõzött meg, és én lehetek a magyar Bender!!! De kafaa!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D

#4
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
mondjuk sztorihoz tartozik , hogy mar 11 evesen sziklarol ugralt BMX-el a folyoba.. szal hozzaszoktatta magat rendesen az extrem viselkedeshez

#5
trancer

trancer

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás

Pont ma, mikor néztem a Disorder 2, néztem, hogy ez a
És gondold el, az ember már 1,30 méterrõl is meg tud halni (tudjátok az a srác, aki 1,30 ról ugrott, és meghalt... :'() õ meg ennek pontosan a 14.615385 szörösét ugorta le, és megúszta egy új bukóval... :o :o


Igen, asszem nyáron volt az eset amikor a srác leugrott valami 1.30-rõl és nem élte túl. De nem tudom hogy volt -e a gyereken valami védõcucc vagy nem. De ha volt is , akkor is eshet olyan szerencsétlenül valaki hogy ottmarad.

Meg azért Bender full-telós géppel és profi védõszerkóban vállalja be ezeket az ugrásokat, és van már a háta mögött több év tapasztalat. Mondjuk nagy mákha van hogy tud még járni...

UI: Szerintem még öngyilkosok se vállalnák be ezeket az ugrásokat :)

#6
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Pont ma, mikor néztem a Disorder 2, néztem, hogy ez a magasság akkora, mint az ejhajj. Kb 2cm-esnek tûnt ott lent...
És gondold el, az ember már 1,30 méterrõl is meg tud halni (tudjátok az a srác, aki 1,30 ról ugrott, és meghalt... :'() õ meg ennek pontosan a 14.615385 szörösét ugorta le, és megúszta egy új bukóval... :o :o

#7
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Bendernek elkéne mennie kaszkadörnek.... ezeket az ugrásokat senki nem csinálná utána--- max egy öngyilkos

#8
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
jahh mint a csalantea :)

.. egyebkent azon gondolkozom tuti jo orvosa lehet mert egy evben 2x megjelenik nagyobb rendezvenyeken es ott van rendesen nem huzza magat , nem fordul a szekkel ha szolnak hozza stb.. szal van aki kuralja rendesen ..mar pedig amiket latni ,olvasni, es hallani rola nem azt mutatja hogy egy kis ver lattan osszeesik es oxigen palackal viszik az intenzivre...

..bar igaz aki Alaszkaban no fel hozza szokik a tuleleshez rendesen ..

#9
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Elég laza. ;D De inkább adták volna nekem azt az FSR-t... asszem még 10 év múlva is azt használnám. És én láttam azt a "valamit" amit iszik. Egyszerûen undorítóan néz ki... mintha maltert öntenél egy amúgyis sáros bögrébe, aztán szórnál rá egy kis füvet, meg szárított varázsgezemicét. Biztos finom... ;D

#10
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
ez egy kicsit hosszu , es angol .. de hogyan tort el egy Specialized FSR-t ami a gyar szerint freeride gep ..


"Morning, dude," Bender said, slapping me on the back. You want some maté?

"Uh, sure." I said. "What is it?"

"A miracle tea," Simshaw answered as he poured steaming water into a small tan gourd filled with green grass and a silver straw.

"People drink it in South America instead of coffee," he continued. "They call it yerba maté, (pronounced YER-bah MAH-tay). It's the secret to life. They say it clears the mind, heals the body, fights cancer ... makes you leap off stupid-high cliffs in a single bound."

"Guayaki Maté is one of our sponsors. You don't think we could go this big if we were drinking coffee everyday, do you?"

When I heard about the cliff jump, I figured Bender had just smoked waaay too much of that legendary Oregon kind bud ... which he probably has ... but as I sat on the counter in Simshaw's kitchen--the walls lined with epic shots of snowboarders, mountain bikers, and skiers, hucking HUGELY insane air--I tuned into their secret weapon: yerba maté.

The Subby skids to a stop at the top of the mountain pass and, as we unload the bikes, Simshaw fires up the camp stove for an afternoon maté session. As he fills our gourds, he explains how they have gone through a few different bikes trying to find one that can push the envelope as hard as they are.

"We need the light saber of letter openers to do this stuff, man," Sim says. "We're doing things most people don't even believe are possible, and no one gets it. The bike industry just isn't keeping up with freeriding. They're still hung up on the racing model. Hopefully, they'll wake up one day and smell the maté."

Today is a trial run on the bike that Bender will use for the cliff launch: A full-suspension Specialized FSR. Bender drops one steep chute after another, hucks off of a few rocks, and by the end of the day declares the bike ready for the jump.

The following morning after another breakfast of maté, nutbutter, and Floater, Bender is sitting in the cockpit of his FSR, leaning against a tree on top of a cliff. I walk to the edge and peer into space. The launch is bigger than a three-story building. If I were to just run and leap off iwithout the assistance of suspension I would shatter my spine and more body parts than I'm sure I'm even aware exist. The voice in the back of my head kicks in again, this time sounding like a television announcer: "Remember kids ... don't try this at home."

I join Sim at the bottom of the cliff and watch in tense apprehension as he starts the camera rolling and yells: "Loopy Lu dude! ... Go big or go home."

Moments later I hear the soft crunch of Bender's tires rolling towards the edge of infinity and he's airborne, dropping like a satellite on re-entry. He lands on both wheels midst the sound of snapping metal and the buzz of his front wheel bottoming out on the frame. The bike stopped instantly and sent Bender tumbling over the bars down the rocky slope.

Though Bender essentially "lands" it, which is to say he doesn''t die, the jump is far more than the FSR can handle. The rear suspension pivot snaps on impact. Bender comes up a little bloody but, miraculously, alive. Sim smiles like a photographic monk. The moment has been captured on film and the implications could be vast: the biggest cliff huck ever shot. Now, maybe, the industry will pay attention and Team Maté will get a bike that can go the distance.

Go big or go home, indeed.



#11
zsomi

zsomi

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
a 8-10 emeletes ház, 28-32 méter, amit ugrik, az meg 18 kb

#12
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Lényegen nem változtat, olyan mintha leugranál egy 8-10 emeletes ház tetejérõl.

#13
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

ja és meg annyit hozza tennek:
A NWD1-ben bemondják hogy 45 feet-rõl ugrik ami annyit tesz:
25 m!!!
Hallgassátok vissza es tisztán kivehetõ! (+/- 2m)


az agyad lagya veheto ki .. mar felidegesitetek ezzel a mennyirol ugrott le dologgal ..

a filmben azt mondja a Sim..hogy, idezem.." should be a good 40 . 50 feet ..or 60 who knows I can't even talk about it .."

jahh es 1 meter az ~3.2 feet /ill.foot pontosabban./..
szal total baromsagokat nem kellene terjeszteni ..

#14
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
A nwd1-ben és 2ben is mutatott nagy letörés:
55 láb, vagyis 18 méter.

#15
Dude

Dude

    vendég

  • fórumtag
  • 150 hozzászólás
ja és meg annyit hozza tennek:
A NWD1-ben bemondják hogy 45 feet-rõl ugrik ami annyit tesz:
25 m!!!
Hallgassátok vissza es tisztán kivehetõ! (+/- 2m)

#16
Dude

Dude

    vendég

  • fórumtag
  • 150 hozzászólás
Hali!

En csak annyit tudok ehhez az egeszhez hozzafuzni, hogy keves a bringas, legalabb mi tarsunk ossze es ne fikazzuk egymast!
Kinek milyen mufaj teccik azt csinalja!
En szemely szerint qrva-ra csinázom Bender-t es aki leszolja az....ahogy o mondta a BIKEMAG-ban:
Mennyen ki vele a sivatagba, alljon oda a letoreshez es ugorjon!!!
(Valaki legyszives kuldje el nekem privibe, hogy honnan lehet letoltenia NWD3 elozeteset!)

Köszi!
Üdv.:Dude

#17
Major_lacika

Major_lacika

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 338 hozzászólás
na, mizújs. Elõkerültél? egyébként itt van egy kiló codec, válogass: http://www.fpscentra...ter/codec.shtml

#18
yanee

yanee

    vendég

  • fórumtag
  • 203 hozzászólás
csao! na jolvan most leszedtem a disorder 3 elözetest és nem tudom milyen codec kell!!! segitsetek legyszike, mert bepisikek hogy nem láthatom ;D a térerõ legyen veletek!

#19
zsomi

zsomi

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
az NWD ben van egy olyan rész amikor Air Bourdon ugyrik egy letörést, aminek a végén eltávolodik a leérkezõje, és van ott egy árok, abba akad bele. Csodálom hogy felállt integetni, a szerszámmal meg biztos kellett kicsit törõdni utána ;D

#20
Petak

Petak

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Magellana:tökéletesen igazad van..ingább zuhi mint tekerés...valami bikemagban olvastam egy cc-s srác szövegelését..azt irta hogy ö azt szeretné hogy egész nap tekerjen felfele, este meg egy kocsi utánnamenjen a hegyre, hogy ne kelljen ereszkednie...utálja az ereszkedést, meg az egyenest...na ez a srác szerintem pont annyira beteg mint Bender-király.
Az angol szövegért meg bocs, de nem fogom leforditani olyanokért akik nem képesek egy pár szot megtanulni angolul...ami mostanság már alapkövetelmény lehetne...én azoknak irtam akik értik és értékelik. Nem akarok vitatkozni, de a nagy magyarsággal pont semmit nem érünk el...de nem ide tartozik ez.