Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Jelentem, feljelentettek... :)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
62 hozzászólás a témában

#41
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Mi lenne, ha mi is öreganyónak, vagy esetleg szõke kislánynak álcáznánk magunkat? Szerintem a siker garantált. De sajna nekem túl szõrös a lábam. :-/

#42
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
No hát nekem is volt ám ilyen élményem!

Setét városi este. Rob megy haza hajnal kettõkor a barátnõjétõl biciklivel. robank se lámpája, se villogója, se prizma, se csengõ, se anyámkínja. Ráadásul vala nagyon hideg, ezért rob elengedett kézzel, a karjait maga elõtt keresztben tartva fázva vonul hazafelé. Egyirányú utcával hozza szembe a sors, és mivel túl nagyot kellett volna kerülni, ezért behajt. (akkor még nem volt KRESZ módosítás). Ugyanebben a pillanatban az utca másik végén begördül egy autó, majd keresztbe áll rob elõtt, ahogy az autók már csak szoktak. Ablak leteker, rendõr kiszól: Jó estét fiatalember! ... A sztori a szokásos, nincs pilács, elengedett kéz, szembe a forgalommal. Kérdésére : "Milyen táblát látott az út végén?" Én: "...öööö...Elsõbbségadáskötelezõ?" Mondom, nincs jogsim. Megkérdezi, hol voltam (másik kapja a térképet, és ellenõrzi, van-e olyan utca -> tuti nem Miklósiak), hová megyek, mivel foglalkozok, amikor nem szabálysértek, stb. Majd a bünti: "..mit szólna, ha megbüntetném 4000 forintra?" Én: Nem is láttam még annyi pénzt együtt! Erre kiegyeztünk 2 ezerben, majd elengedtek. De azon a papíron minde rajta volt, mikor mit hogyan követtem el, szépen, beleköthetetlenül. :(

#43
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Én alapvetõen a járdán tekerek, továbbá nincs csengõm, lámpám, névtáblám, macskaszemem, stb. Így is elég hangosan szuszognak, meg pumpálnak a telók, kerepel a lánfeszítõ, az áttétel miatt reszel a lánc az átdobón... Ha most ezek mellé tennék fel lámpát, meg csengõt, olyan lenne, mint egy zaj-szimulátor. A bamba gyalogok meg úgyis meghallják, hogy jövök... (A hátuljára eccer próbáltam lámpát tenni, de csak szigszalaggal tuttam felerõsíteni...Eccerûen nincs neki hely. Elõlre vettem egy szép kátáj pilácsot, de egy elrontott lépcsõ aljáig csúszásom közben kb. 40 darabra törött...Ennyi.) Egyébként a karomra szoktam tenni ilyan villogót, amit gumiszalaggal kell felrakni. (Ennek szintén hátránya, hogy, ha elesek, akkor kb 98 % hogy ráesek, és széttörik.)
Nálunk - kopp-kopp-kopp - normálisabbak a rendõrök. A libegõ aljánál mindig mérnek, meg igazoltatják az autósokat. Itt általában már a betonon jövök. A vezetõk kb. 40-nel igyekeznek haladni... Én meg jobbról el mellettük. A múltkor alig bírtam kikerülni szegény rendõrt, aki leállított egy kocsit.

#44
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Ha azokat b...tatnák, akik este világtítás nélkül nyomulnak, szvsz vagy 90% kal csökkene a balesetek száma.
Nem tom BP-n mi a helyzet de felénk (falu) ha nem közlekedsz sötétedés után az út közepén autóval, szépen lehet kaszálni.
Elhiszem hogy szegény idõs öreg, meg ne báncsuk má...de hülyének se kéne lenni.

#45
syncro

syncro

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Hááát kurva jó!

Ezek szerint nem csak velem történtek ilyen dolgok...

Kaptam egy 500 Ft-s csekket a múlt nyáron, mert nem volt hangjelzõ berendezés a kerékpáromon. Egy versenygépen, nincs csengõ..... Ez bizony a kressz szerint szabálysértés! Még felhívták a figyelmemet arra is, hogy legközelebb pótoljam a hiányosságot...

Hozzáteszem se lámpa se macskaszem, se lábtámasz, meg a faszom tudja mi kellene rá nem volt. A csengõ a legfontosabb!!

Csengõt minden kerékpárra!!!!!!!!

syncro

#46
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
vazz...pont ismerem a helyet, hogy ott kerékpáros akadályozza a forgalmat ?... no comment, sztem nincs jobb dolguk mint titeket .....ni, nemtom mit lehetne tenni, azért fel a fejjel ! lesz ez még így se.

#47
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Hi all!

Nekem is vannak mégugyan kellemes élményeim a jarddal.
Én nem pesti vagyok, hanem egy "városban" élek Szolnok közelében. Itt nálunk van egy fõútnak csúfolt utca, ahol ki van téve egy tábla, hogy kerékpározni tilos. Persze ezzel senki nem foglalkozik, minden bácsika ott keni a 28as orosszal, õket le se szarják. Bátyám meg egy haverja is a helyi szokás szerint ott tekertek éppen, mikor a Hatósági Jogkörrel Felruházott Személy (továbbiakban HJFSZ) villant kettõt és kiszól hogy "Legyenek szivesek a fiatalurak megállni!" Laza igazoltatás stb, és kiállításra került egy csekk, melyen a tényállás rövid ismertetése úgy szólt, hogy "Tilosban kerékpározás", a bírság összege 5ezer péz. Kúl, természetesen nem fizette be az én édes bátyám, mire kb. két hét múlva jött a figyelmeztetés hogy be kéne fizetni, vagy közhasznú munka, vagy fogház, 1000 ft per nap. Széles vigyor, mehet kaszálni az árokba. Amint kiderült az önkormányzat nem akarta munkába állítani, így elvileg maradt a fogház. Há nehommá gondolta, s nem érdekelte. Aztán jött a papír hogy "szeptember mittomhanyadikán jelenjen meg a Szolnoki bûntetésvégrehajtási intézetben tisztálkodófelszereléssel, személyi igazolvánnyal. Látogatás lehetséges..." Hát kúl. Képesek lettek volna öt napra leültetni tilosban kerékpározásért. Jó mi? Aztán a sztorinak úgy lett vége, hogy be lett fizetve a dolog, mert azért 18 évesen bûntetett elõéletûnek lenni nem olyan jó.

Amúgy itt nálunk a jardnál ki van függesztve a falra, mint legfõbb feladat, hogy ha a Balogh sarkon (ez nálunk a városközpont, virágládákkal meg buszmegállóval, itt szoktunk gyakorolni) kerékpárosok állnak, akkor igazoltatni meg megverni meg minden. És ez így is történik. Eddig mindíg azért pofáztak, merthogy akadályozzuk a forgalmat, (mindíg áll ott 1-2 busz, ami keresztben áll) meg rongáljuk a virágládákat azzal hogy ugrálunk rajta. (virág amúgy sose volt benne) Az egyik talajozó haveromat meg azért hülyegyerekezték le, mert éppen akkor törölte végig a betont, mikor õk jöttek, mondván:" Miér' éppen itt köll elesni, he?" Mintha direkt esne el a drága. Szóval itt nálunk is mindenki anyáz meg kiabál velünk, csak azért, mert nem csak holmi közlekedõeszköz nekünk a bicikli, hanem csinálunk is vele valamit. Mindenhonnan ki vagyunk tiltva, mondván, hogy "Itt nem kell biciklizni, mert rongáljuk a lépcsõt meg veszélyeztetünk másokat" meg egyéb ilyen hülyeségek. Tele van a tököm az összes paraszttal, akinek nincs jobb szórakozása, mint minket elzavarni.
Tegnap meg a HJFSZ azért igazoltatott minket, mert ott állunk a fennt említett Balogh nál. Eddig abba kötöttek bele, hogy ugrálunk, most pont nem csinálunk semmit, most ez a baj.

No ez jó hosszúra sikeredett, de valakinek ki kellett sírnom maram, hogy milyen szar is itt bringázni: Tiszaföldváron

Pitheww a Fûdvári Eksztrémek tagja.

#48
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Ez igaz annak idejé egy túrám alkalmával mikor egy vasúti átjáróhoz értem a fénysorompó éppen pirosra váltott, snekem nem volt kedvem megállni. Kicsit késõbb elhúz mellettem egy rendõrkocsi és leint. Igen megvágtak! Tanulság:NÉZZ HÁTRA MIELÕTT ÁTMÉGY A PIROSON!! ;D

#49
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
A piroson átmenést nem kell bizonyítaniuk, legalábbis amig birósági ügy nem lesz belõle, és akkor is elég a szóbeli vallomás. Ez a szívás.
Nálunk egyébként a közlekedésiek olyan korlátoltak, hogy még egymást is feljelentik minden kis sz.rság miatt. Nem tehetnek róla szegénykéim, õk már így születtek.
A rendõrség kiküldött határozatát egyébként mindenképp le kell regálni. Érdemes lesírni a büntetést, de a "nem is csináltam semmit" szöveg nem jön be.

#50
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
megoldás: mosolyogni arendõrbácsira... gondolatban meg bemutatni neki  ;D

(csak vicceltem...)

#51
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Nolan: az a rendõr sík hülye volt, mert ha tolod a bringát akkor te is gyalogos vagy. Ez feketén-fehéren le van írva a keksz-ben.

Trau, Kislust: a rendõrök általában párban járnak, és ketten már elegek ahhoz, hogy rád bizonyítsák égbe kiáltó bûntettedet. Amúgy szerintem a rendõrök nem nagyon baszogatják a bringásokat, és a mégis megállítanak, akkor elengednek ha udvarias. Ha elkezdesz vitatkozni akkor viszont no chance...

#52
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
A szerv, közeg, fakabát, egyébb...
Nem kifejezetten az IQ-ról híres.
-IQ teszt eredményhirdetésekor felkiált: Hála istennek negatív-

Van rendõr ismerõsöm, az értelmesebbik fajtából, és õk is fikázzák kolégáikat.

Bunkóba soha nem szabad lemenni velük, mindig meg kell maradni úriembernek.
-Hátha rájuk is ragad valami-

Továbbá nem szabad megállni neki!!!
Nagy gázzal ... ööö.... pedállszámmal, 42-11-el lelépni, pláne, ha tudom, hogy vaj van a fülem mögött.
Vagy elõadni az angol diákot, aki semmit nem ért magyarul!



#53
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
:)

#54
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
Bruce:
Hát sajna ilyen világban élünk, az ember már az utcán sem lehet biztonságban! ;D

#55
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
begbie:
Persze, hogy nem kötelezõ a kilóméter óra, de kötelességed betartani a seb. korlátozást. Szal neki (meg nekem is  :P ) tök mind1, hogy honnan tudod, hogy te mennyivel mész, de be kell tartanod a seb.határokat.
Sztem ez tök normális...
Nekem nem azzal van gondom. Hanem pl. hogy bizonyítja... de ezt hagyjuk... asszem volt már egyszer egy ilyen topic...

BRUCE

#56
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
joggosítványt, forgalmit, személyit lessszives! és nyissa ki a csomagtartót

;)

#57
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Amúgy honnan a rákból tudjam hogy mennyivel megyek! Nem kötelezõ a kilóméteróra!
"nekem biztosúr nem tünt olyan soknak!"

Erre mit mondana a parasztabbik rendõrje?

#58
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
nolan: tényleg ekkora segg volt, hogy nem engedte a járdán tolni a keród  ??? ??? ?
nem hiszem el bazz...
ilyen világban nincs
én tuti lekentem volna egy olyan sallert...

Az ilyenek bosszantanak. Itt szegény rendõrkém semmi mással nem foglalkozott, hogy hogy hogyan köthet bele a másikba, hogy hogyan b.szhat ki mással....
...bazz de idegesít...

(bocs ha kicsit túl sok agreszivitásra (esetleg bunkóságra) utaló szavak kerültek volna hozzászólásomba)

#59
Joe

Joe

    vendég

  • fórumtag
  • 132 hozzászólás
A múlt nyáron engem és két haveromat akart megbûntetni egy rendõr gyors hajtásért?!?! 8) 8)
Igazából nem is mentem gyorsan, csak állítólag 56km/h-vál (50 a megengedett városban), a lassabb haverom, meg csak 40 valamennyivel, és belé is belé kötöttek, pedig akkor még nem élt a 40km/h-árs limit?!?!?!?!
Szerencsére kidumáltuk magunkat!!

#60
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
Eccer már engem is elkapott a SZERV!
Szerencsére nem fizettem semmit!

Toltam haza a bike-ot, sajna elestem, eltört asszem a tengely, s toltam a járdán.
Egyszer csak oda jön egy KÉK, és megkér, hogy ne a járdán toljam a biciglimet, mert a gyalogosok nem tudnak közlekedni(hát persze hogy nem voltak gyalogosok) tõlem.
Lemegyek, tolom az úton.
utánam ordít, hogy az úton sem tolhatom, mert megsértek egypár kreszszabályt, száljak fel rá!
Hát b*ssza meg!
Nah ennyi a tanulság! ;D ;D


üdv
Nolan