Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Jelentem, feljelentettek... :)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
62 hozzászólás a témában

#21
IMRE

IMRE

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Az autósok jobban kidumálják.
Ha legközelebb bármiért b...tat a rendõr,ne fizess,válaszd a feljelentést.De:ALÁ NE ÍRD hogy elismered a szabálysértést!Bevinni úgysem fog.
Na,ezekután ha kijön a bírság,fellebbezd meg,majd a tárgyaláson vagy meghallgatáson tagadd le az egészet!Igenis volt lámpám,nem mentem át a piroson,stb...EGY zsaru=egy jogi személy,de KÉT vagy netán HÁROM zsaru is csak egy jogi személy a törvény értelmében! Tehát:az õ állításuk áll szemben a Te tagadásoddal(ha független tunújuk nincs véletlenül,de ennek az esélye nulla).Ejteni fogják a dolgot.A KRESZ figyelmes tanulmányozásával megtudhatod azt is,hogy pl. Mo.-n nem kötelezõ az elsõ rendszám a gépkocsikon...hogy parkolhatsz ingyen BÁRHOL,stb..

De a legagyszerûbb(és a legkorrektebb) persze az hogy van lámpád és nem mész át a piroson!
Már csak azért is hogy megérd a jövõ szezont is!

Dr IMRE jogtanácsos és kidumáló-szakmérnök ;D

#22
emberke

emberke

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Fény, fény, a mi lételemünk! 8)
Szemétség, hogy egy pirosér' megbüntetnek minket, bezzeg az autósokat soha (köcsög autós rovat...) :(
Pedig mi többnyire csak saját magunkat veszélyeztetjük.


#23
Trau

Trau

    vendég

  • fórumtag
  • 104 hozzászólás
Napsugarast!

Hat ilyen, amikor a hohert akasztjak... :) A legutobbi, mult het csutortoki irdatlan meretu, elsovilla-hajtogatos vaci uti esesem miatt "elfaradt" az oreg elso villogom. A marha meg en vagyok, aki ezt elfelejtette, miutan azota sajtotajekoztatok miatt nem tudtam kerekparra ulni, ugyhogy tegnap ejjel tizenegykor nagyon rossz erzes volt elso vilagitas nelkul atkelni az Eszaki Osszekoton... Egeszen picinek es serulekenynek ereztem magam... :(

Trau

#24
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Misi, komolyan mondod, hogy visszléptek amiatt, mert van rendõr ismerõsöd? Ennyire hülyék voltak?

#25
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Sziasztok!

Engem is kaptak már el, de amint megtudták, hogy van rendõr haverom (õ is kerózik) elengedtek.  ;D Szóval így utólag is köszi GT Misinek!!!

Ui: 8'000-re akartak lehúzni, mert átmentem a piroson. ;D

#26
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Engem elkapott egyszer a yard Karlovy Varyban.
1000 korun, mer' cikáztam a sétálóutcán, mint részeg giliszta a mosógépben. ;-)

#27
emberke

emberke

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Szeva skaccok!
1: éjszaka nem szoktam járni, megtehetem 8)
2: eccer nekem is beszólt a rendõrbácsi, hogy fogjam meg a kormányt. De hát csak nem kötekednek egy fiatalkorúval?
3: Belegondoltam, hogy hányszor szegem meg a kresz bicózás közben (ki hibája KaRESZ vagy ÉN ???)
(aki még nem találta volna ki, sokszor)
Kár, hogy a zsaruk a kerekeseket ß@$%#@tják, de amikor láttam, hogy az örsön 1 fekete mercit vontatnak, majd' könnybe lábadt a szemem a bulldogságtól...

#28
syncro

syncro

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
yo fuckin bullshit!

Mi a fenének ez a mentegetõzés. Nem hordasz lámpát, hát nem hordassz. Te tudod. Én mondjuk nem hordok. Ilyenkor, amikor hamarabb sötétedik, és van rá esély, hogy edzés közben rám szürküljön, viszek magammal egy mezre csíptethetõ hátsó villogót. Mondjuk eddig még mindig visszaértem sötét elõtt.
Persze az országúton este még akkor sem mennék (ha nem muszáj) ha akkumulátoros reflektoraim lennének. Nem egészséges sötétben kint bringázni.
A városban meg ha odafigyelsz, és szem elõtt tartod azt, hogy téged nem biztos, hogy jól látnak, akkor simán el lehet közlekedni egy hátsó villogóval is.

Bármily meglepõ én nem tudok rendesen felszerelni egy elsõ lámpát a gépemre, mert mindenütt zavaró. Valószínûleg egy zöld fényû csiptethetõ villogót kellene vennem:)

syncro

#29
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
A kis villogóról annyit,hogy haver panaszkodott, hogy mikor este vezet utálja mert egyszerûen vonza a szemet az a villogó vmi. ;D Szóval nehéz nem észre venni.

#30
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Engem már számtalanszor elütöttek mindenféle autósok. Az érdekes az, hogy mindegyik baleset nappal történt, pedig sötétben is legalább annyit megyek mint nappal. Világításom persze sose volt (naná, eccer felejtem fönn, máris lenyúlja valamelyik hirtelenbarna tesó). Persze, éjjel nincs akkora forgalom, bla, bla....
De ha ezek a fütyik nappal nem vesznek észre, akkor hogy várjam el, hogy este meglássanak egy kis villogót?! Én speciel kifejezetten örülök, hogy nem látnak, így kiszámíthatóbb a helyzet. A zsernyák meg úgyis megvág, akkor nem mindegy?
Mi a haverokkal eldöntöttük, hogy nem állunk meg nekik. Ha tud, kapjon el.

#31
Szilaj

Szilaj

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Hey!
Én is jártam frankón. Eccer elkaptak a zsernyákok, mert nincs lámpa a bringámon. Fel jelentettek és lezúztak 6 ronggyal. Aszittem ki tudom blicceni, de a fizumból levonták. Igazuk volt persze, de pont a lámpapénzbõl fizettem ki a büntetést :) Meg amúgy is, ki az a hülye, aki ferránira tetõcsomagtartót rak?!
Uff! Beszóltam. :) Bye!

#32
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Felénk se kell óriási forgalomtól tartani, de az öregek sokkal veszélyesebbek a kétkerekûvel. Õk már nem fognak világítást meg fityfenét felszerelni.
Egyesek balrafordulási szokási egyenesen hajmeresztõek. Kb. ha már keresztbe fordult teljesen akkor hajlandó egy fél pellantást vetni hátra jön-e valami...

#33
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
Feltéve, hogy a kocsi ki van világítva. ;)

#34
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Én is egy olyan esetet irtam le, amikor véletlenül... öcsém a megmondhatója, hogy bármikor, amikor elmegyek otthonról, apámnak az elsõ kérédse, hol a lámpa, addig ki sem mehetek a kapun.

Az meg az én védelmembe, hogy nem pesti vagyok: itt éjszaka is kihaltak az utcák, meg nappal is. El sem tudjátok képzelni, hogy összesen kb 2 olyan út van az egész városban, ahol akkora a orgalom, mint itt Pesten bárhol rendesen, és hogy DUGÓ, mint olyan, még nem volt, mióta ott élek!
Szóval egészen más elmenni lámpa nékül otthonról. És ha mégis úgy megyek (xy okból) akkor én hamarabb veszem észre az autó világítását, és mivel arról még nem lehet felismerni, hogy rendõr-e, vagy nem, inkább bemegyek a járdára.

#35
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Hülyeségem/butaságom védelmében:

1., a járdán, és a villamos síneken, ahol közlekedem van közvilágítás;
2., általában igyexem sötétedés elõtt hazaérni,
3., a bringa hátuljára legeslegfeljebb szigszalagcsomóval tudnám rögzíteni, mondjuk a fékmerevítöre... (nyeregvázcsõ nincs, illetve, ami van, az a kerék takarásában, a nyeregcsõ pedig nem láccik ki belõle)
4., ha elmegyek biciklizni, kb. 80% az esély, hogy eltaknyolok. Ha eltaknyolok 100%, hogy az egyetlen kiálló dologként az elsõ pilács fog eltörni. Egy elsõ lámpa nem nagy összeg, 1000 Ft körül, de, ha minden tekerésre újat kell venni... Persze tudom én, nem kell elesni...De akkor nem tudok fejlõdni, ha nem próbálok meg mindig minden újat, amit szeretnék.

Ettõl eltekintve persze ez nem mentesít engem a felelõsség alól, ha egy engem kivilágítatlanul késõn észlelõ autó a fára csavarodik miattam. De, mint mondtam, én nemigen merészkedem le az úttestre.

#36
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
Traunak igaza van.
Aki sajnálja a pénzt egy villogóra és egy lámpára az felelõtlen. Aki még ezekkel sem érzi biztonságban magát (ne is tegye senki), annak érdemes még beszerezni néhány fényvisszaverõ csíkot is (karra, lábra).
Lehet, hogy Te a bringán ülve, a sötétben botorkálva ellátsz néhány méterre, ami a tempódhoz képest elég, hogy bármit észre vegyél, de a kocsi nem tud 1-2 méteren belül megállni ha késõn vesz észre téged.
Bármilyen megrázó, hõn szeretett montim kerekén még prizmák is találhatóak, mint ahogy a kormányomat egy mértes cateye csengõ is díszíti.
Mivel a környéken a gyalogok elõszeretettel csámborognak a bringaúton ezért muszáj elkergetni õket valamivel. A csengõ messze hatékonyabb és olcsóbb megoldás, mint hogy havonta cserélni a gumikat a hangos fékezések miatt bekövetkezett kopás miatt.
Ha valaki versenyezget és félti a cuccokat, akkor a verseny elõtt szedje le. Ha pedig a grammok miatt aggódik, akkor gondolkodjon el azon, hogy mekkora a tömege a kulacsában lévõ víznek.
Aki kivilágítatlanul teker este az megérdemli a büntetést. De sokkal jobbnak tartottam azt a programot amit az egyik vidéki városban õsszel tartottak a rendõrök. A világítás nélküli cangákat büntetés helyet sk felszerelték lámpákkal.

Ha el akarjátok kerülni a rendõrök zaklatásait, ne adjatok támadási felületet. Tény, hogy KRESZ a bringásokra nézve tartalmaz jó pár, már idejét múlt rendelkezést. Viszont amíg ezeket nem változtatják meg, addig kénytelenek vagyunk együtt élni ezekkel. A bringás érdekképviseleti szerveknek, vagy a "remek" kerékpárbarát politikusainknak kellene lépéseket tenniük a változások érdekében.

#37
Trau

Trau

    vendég

  • fórumtag
  • 104 hozzászólás
Napsugarast!

"Nem azért nem volt nálam, mert nincsen, csak nem volt nálam. A F*szom gondolta, hogy amikor d.u. elmentem az asszonyhoz, hogy hajnalban megyek haza? Figyelmetlen voltam, és kész."

Lampa _mindig_ van a normalis kerekparosnal. Mindig. Akkor is, ha hajnalban indul el. Sosem tudhatod, mikor ersz haza... :) Mekkora suly? Ot deka a ketto egyutt? Ugye nem azt akarod mondani, h nincs hova tenni vagy tul nehez vagy mas hulyeseg? :)

"Térdepeljek kukoricára?  ;)"

Kinek mi a perverzitasa... ;)

Trau

#38
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Uhhh..

Nem azért nem volt nálam, mert nincsen, csak nem volt nálam. A F*szom gondolta, hogy amikor d.u. elmentem az asszonyhoz, hogy hajnalban megyek haza? Figyelmetlen voltam, és kész.

Térdepeljek kukoricára?  ;)

#39
Trau

Trau

    vendég

  • fórumtag
  • 104 hozzászólás
Napsugarast!

Ezennel is melegen udvozlok minden olyan kerekparosnak latszo, szerencsementes, feleszu, tokkelutott, mentalis kihivasokkal kuzdo, idiota, alapvetoen birkajellegu lelki berendezkedessel megvert veglenyt, aki vilagitas nelkul kerekparozik ejjel... Valoban olyan nagy penz egy nyavajas villogo elore-hatra? Hmm? Vagy csak nem trendi?

Trau, az igen morcos

#40
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Kedves rob

Remélem már felépültél a sorozatos végtagtöréseidbõl és nyakmerevítõt sem kell már viselned! Sajnálom, hogy a kerékpárodat kivasaltam remélem azért a váz csöveit babkarónak még tudod használni! Igazán sajnálom, hogy a kivilágítatlan utcán nem vettelek észre de KITT-et az alapítvány garázsában hagytam és az SZTK keretes infraszemüvegem sem volt nálam. A bagoly szaruhártyájának a beültetése pedig még nem történt meg. Persze tudom, hogy észre kellett volna, hogy vegyelek a sötétben annak ellenére, hogy "robank se lámpája, se villogója, se prizma, se csengõ, se anyámkínja." Holnap megint tárgyalásra visznek remélem megúszom egy felfüggesztettel ha mégsem akkor idõnként látogass meg!

Üdvözlettel:
TetS

Ha valaki eddig nem jött volna rá  ;) ez csak fikció és senkit sem szerettem volna megbántani vele rob-ot pedig pláne nem. A címzett bárki más is lehetne csak a hozzászólásáról jutott eszembe.
Srácok azért legalább annyit tegyen meg mindenki, hogy egy vacak prizmát, gyertyát, szentjánosbogarat, egy kis palackozott holdfényt vagy akár egy szilmarill-t magára vagy a bringára rak ha este teker. Ha a magunk biztonsága nem fontos akkor legalább másra próbáljunk meg vigyázni. Persze ez az autósokra ugyanúgy vonatkozik sõt. Lehet szidni a köcsög autósokat mert a többség tényleg sz@rba se nézi a bringásokat  (ez már egy másik topicba való) de aki vezet az tudja milyen kellemetlen amikor hirtelen felbukkan a sötétbõl egy kivilágítatlan kerékpár/os. Csak ennyit akartam "okoskodni"!

Zöldfülü aki ha neonzöld fényt bocsájtana ki akkor nem használna lámpákat