Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Jelentem, feljelentettek... :)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
62 hozzászólás a témában

#1
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
Bár nem feltétlen ehhez a topichoz tartozik,de:
a hátsó villancsot fel lehet ám rakni nem csak a nyeregcsõre, hanem pl. a támvillára v. az ennek megfelelõ rudazatra a csilivili fullsuspension binyón is.
Kérj hozzá bazi nagy, állítható átmérõjû bilincset (sztem 5cm átm.-ig is elmegy), és teddd fel úgy, hogy a lámpa nem vízszintesen, hanem függõlegesen (a normális helyzetéhez képest) lóg.
Nekem is így van, pedig hátul lenne hely, csak sztem így kevésbé ázik be (nem nyomja rá a hátsó kerék a trutyit) meg tisztább is marad.
Nnnna. mínusz egy kifogás, tessék szaladni a bótba lámpáér' ;)

#2
lazus

lazus

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Hali!

En epp Nemetorszagban vagyok. Vettem egy montit. Rajta van, hogy nem alkalmas a törveny szerint utcai közlekedesre... nincs rajta lampa, stb. Elmentem venni egy lampat, hogy be tudjak a geppel jarni a melohelyre. A lampakra ra van irva, hogy a nemet KRESZ szerint megfelel. 11kg-os bicikliig. Pech, az enyem 14kg, de feltettem ra. Csak nem fog merleggel jarni a rendör.

Csak ennyit a temahoz. Es itt minden gepen van lampa. Amivel az ember sportolni jar, azon nincs. Amig sportol. A hazauton felrakja ra. Nem olyan bonyolult müvelet az.

Üdv

lazus

#3
dualbiker

dualbiker

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
A rendõrökhöz csak ennyit:
Péntek este,Feneketlen-tó,buli elötti alapozás(pia ezerrel).jönnek a zsaruk.elkérték a személyiket,miközben nézték mi ott piáltunk + cigiztünk mellettük( gondolom mindenki sejti az életkorhatárokat ezekre vonatkozva) és nem szóltak. az egyik havernál volt egy pillangókés és megkérdezték hogy minek ez.a srác azt mondta hogy önvédelembõl, mert már többször kirabolták + +támadták.Rendõr: - Használnád is olyan esetben ha +támadnak?Srác: - Biztosan. Rendõr: - és ha +sebzed v. esetleg +ölöd?
Véleményem a köv.: szerintetek mi a jobb: ha ÖNVÉDELEMBÕL +sebzek v. +ölök v.kit, vagy hogy engem nyírjanak ki?
a rendõr hajlott az utóbbira :o :o

#4
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ti tudjatok... a lampaugyben meg: hatul villogo mindehol elfer. nekem is. cateye cucc, es csak annyira van kiemelve a nyereg h elferjen. + 10 cm.. elolre meg csinaltam sufnituning lampat. helyzetjelzonek kituno. es nemis tudnak belemkotni. egy taviranyitos autobol szedtem ki oket, es a nyereg also felebe erositettem a tobbit. es nemiskell megallni nekik... 30cal megyek a muzeum koruton a villamossinen, erre meg vki megkopogtatja a vallam. odanezek. rendormotoros. le akart allitani. elorement es megallt. en befaroltam, es a kovetkezo villamos takarasaban elhuztam a csikot onnan. eszre sem vett... csak vart tovabb ram. szal lampa kell, es a rendoroket figyelni:)
cso

#5
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Mellon, nem mondtam, hogy rendõr ellenes vagy, én sem állok meg az összes piros lámpánál, sõõõt, csak úgy érzem hogyha elkapnak akkor nem jellemes dolog falhugyozó dumákat lenyomni.


#6
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
Mellon: Nagyon igazad van. Szabalytalankodni csak esszel!

#7
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Mellon: ha azt mondanám, hogy sportoltam, akkor ez alapján off roadozhatnék is a váci utcában... ;D ;D ;D


kislust

#8
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
A KRESZben sok minden bennefoglaltatik, amit áthágunk, szerintem ez alól Te sem vagy kivétel. (bocs ha mégis) És én nem vagyok rendõrellenes. Szerintem is fontos, hopgy minden autoban legyen tartalék izzó készlet meg miegymás, meg piros lámpán átmenni nagyon csúnya dolog. És mégis néha "megbotlik" az ember (tudatosan)
És nem örül, ha csesztetik ilyenkor, még ha a jog szerint jogosan is.
Kiskapuk mindenhol vannak ("családtag vezette az autot nem én", ugye ismerõs?)

Pláne, ha az egész rendszer legkevésbé sem bicikli barát  (lámpák hangolása, útvonalvezetés, forgalom, hol parkolhatod le biztonságban a biciklit, amíg bemész a sétálóutcába?), akkor ha nem látja a rendõr akkor megyek, ahogy jónak érzem. Sajnos néha látja, aztán vagy megértõ, vagy legombol.
De ezért én nem szégyellem magam, ha ésszel csináltam.



#9
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Szerintem itt az a lényeg, hogy ugye a kresszben benne foglaltatik, sétáló utcában kerékpározni tilos, a Váci utca meg köztudottan az............ja, és nem vagyok rendõr

#10
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Tolvaj és rendõr ellen nincs biztos ellenszer. Figyelni kell, elõvigyázatosnak és szerencsésnek kell lenni...

Talán elfogadható lenne, ha a bringalopások esetén is ennyire lelkesek lennének.

Kislust: Fellebbezd meg, Te ott nem közlekedtél, hanem sportoltál (a kerékpár sporteszköz is nem??)
 ::)
Kíváncsi lennék, hogy értelmeznék ilyenkor a törvényt.  (gyanítom, nem értenének egyet ezzel az éveléssel  :-/)
Vagy futni sem szabad a díszburkolaton?

Mondjuk a Váci utca elég jó szlalom pálya!



#11
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Nekem nemrég jött meg ajánlott levélben a hatósági figyelmeztetés, mert "...a váci utca 61.
szám elõtt a díszburkolaton kerékpározott".

Kár volt megállni, bár más lehetõségem nem volt, mert elémállt.


kislust

#12
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Értelmesen? ehh, olvasd végig az utolsó 10 hozzászólásukat, nem sok értelmeset találsz.............inkább örüljünk, hogy ezt a topikot nem használják még csetnek mint sok másikat.

Egyébként meg,

Trau! bibiiiiiiii engem elengedtek ejnye-bejnyével, pedig italos állapotban is voltam természetes ajzószerekkel tompitva, a fene se figyelte a szineket, és azt mondták: "Most nem jelentem fel de ne legyen legközelebb."  
Trau, nekem ártatlanabb fejem van mint neked!


#13
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
ÉRTELMESEN... a felettem levõ két hozzászólásnak mi értelme volt???
>:( >:( >:(

#14
light_atti

light_atti

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Ezek a zsaruvirslik mindenbe bele ugatnak

#15
mbalazs

mbalazs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
sok bunko fakabát:)

#16
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
hi! nalunk miskolcon nem kifejezetten szivatnak a zsekak. volt mar, hogy alltak a pirosban en meg egy 150cm-es lepcsorol ugrattam be a tomegbe, es vmit akar jojjon utanam. esejtelen. (tapasztalat) ha meg mar ott van melletted hulyenek venni a figurat oszt kesz, akkor latja, hogy testver vagy!!!

#17
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
;D
Én sem figyelem túlzottan a lámpákat, meg az egyirányú utcákat is sajátosan értelmezem. Egy irányba megyek rajtuk.  ;)

Lámpaügyileg egyébként nincs okunk panaszra. Mi lenne a Távol-keleten:
Feltöltött kép

...és az aszfaltjelekkel néha gondban vagyok...

Feltöltött kép

;D

#18
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Én meg egyszer este jöttem hazafelé, lámpa nuku. Rendörkocsi arra jött, kiszúrtak maguknak, mellém érve lassítottak és kiszóltak az ablakon, hogy lámpa kéne, anélkül nem lehet menni. Majd megelöztek, és nem kis bosszúságomra befékeztek. Nem volt veszélyes, mert volt idöm fékezni, de mit szórakoznak már?
Közben már rákanyarodtam a Tatai utcai bringaútra, ahol a rendörkocsi megint bevárt és velem párhuzamosan haladt. Ekkor már nagyon mérges voltam, és mutogatni kezdtem. Ök kiszóltak, hogy mi a gáz. Én persze szokásom szerint elkezdtem visszaválaszolgatni. Erre mondták, hogy ne dumáljak nekik vissza, mert mindjárt megállítanak. Láttam, hogy teljesen reménytelen velük vitatkozni tovább, és elforditottam a fejemet, többet nem néztem rájuk. Szerencsémre továbbálltak.
Összel már komolyabban kaptak el, mert átmentem egy sárgán. Két fiatal agybombázó ült bent, és ahogy megállitottak, láttam arcukon, hogy most jót fognak szórakozni. Kb negyedórán át vitatkoztunk, mire elengedtek.
Azóta már figyelmesebb vagyok: minden alkalommal, mikor piroson hajtok át, elöbb körbenézek, nem-e kuksol valahol egy rendörkocsi.
;D ;D ;D

#19
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Eccer este mentem a videotékába a országutimmal -lámpa nuku-  és ahogy kikanyarodtam az utcából a rendõrbácsi meg bekanyarrodott (szal egyszere értünk a keresztezõdésbe) de csak visszaküldtek lámpáért. ;D

#20
Esss

Esss

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás
Jujjjdenagyonaktujális!
Szal este tízkor világítás nélkül... sétálóutcán... kb 40nnnnel húztam... Merthogy jó ütem ment a discman-ben... Az egész sétálóstreet üres.Csak négy ember volt talpon... áhhh  abból 3 rendõr :o
Szal lekapcsoltak. Megbüntiztek... asszem fair-ek voltak 2 kagylóra húztak le. De basszameg! Hát igazuk volt!!!  Há ez a dolguk...
Ennyi ::)