Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Egynapos túrák(és más)!!!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
34 hozzászólás a témában

#21
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Hi Baliba!

Engem érdekel a dolog! Legfeljebb nem a Duna Maratonon hanem itt esem át a "tûzkeresztségen"! Térkép miért kell nincsenek kijelölve a pályák? (Ha hülye a kérdés légyszi nézd el egy Zoldfulunek!) Akkor várom az infót, elõre is kösz!

Zoldfulu

#22
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Üdv mindenkinek!

Június 30. (szombat), Ismételten teljesítménytúra!
Start a Bp-i Pálvölgyi barlangtól (szépvölgyi út 162.) 100 vagy 75km, esetleg 50Km.
A túra útvonalat és egyébb infót közé teszek ha valakit érdekel.
Természetesen ezi is a Teljesítménytúrás könyvbõl néztem ki, tehát csak annyit tudok, ami ebben van.
Nagyvonalakban a Budai-hegység, Pilis és a Visegrádi-hegység térképeikellenek hozzá.
A szintkülönbségek 3070m - 2330m és az 50-esnek 1520m.
Ha valakit érdekel írjon.

#23
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Dear Bruce!
A hír igaz, Debrecen a lakhelyem, és a könyvet valóban a Fehérkõben vettem. Bár mostanában költöztek el a Simonfy streetre. Csak nem te is "falubeli" vagy?

#24
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
baliba: debreceni vagy ????
((csak mert a fehérkõben vetted a tt itthon és külföldön c. könyvet))

#25
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Dear Ralph!

Mi csak 3x kavartunk el, és 63Km-re sikeredett a túra a Zemplénben. Mindezt, 6 óra 37p alatt abszolváltuk (hogy Palik Lacit is idézzem).Nekem ez volt az elsõ túrám, de összhatásában én nagyon élveztem. Végül is jó idõ volt, fent voltunk, a hegyekben biciklivel. Mi kell még ennél több???  ;D
Makkoshogykánál tõlünk is leszakadt 2 "gyári versenyzõ". Szerintem elõre látták az utánna következõ isten tudja hány KM-es monoton emelkedõt. De lefele sem volt semmi.
Bár a sebességhez, és a száguldozáshoz hozzá vagyok szokva motoros múltam révén, azért szeretek megküzdeni felfele is.
Egy szó mint száz, tetszett, és tuti, hogy jövõre is megyek!  :D

#26
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Helló BALIBA!
Nem igazán dicsekszem az idõmmel,de azért megosztom Veled(-tek),sajna a már korábban említett négyszeri eltévedéssel 69 KM-t sikerült gurulnom 6óra 55perc alatt
Tudom nem egy világbajnok idõ,de ha még hozzáteszem azt,hogy Makkoshotyka elõtt sikerült perecelnem egy jókorát,úgy hogy a hátsó váltóm behajlott a küllõk közé...
Szóval..,no mindegy,egyébként 7 nyíregyházi sráccal indultam együtt,de a sulitól közülük hárman Makkoshotykán a sárospataki vasútállomás felé vették az irányt. A maradék nyíregyi sráccal a kajálás után elindultunk,de csak egy volt aki végigtekert velem,a többiek szerintem már nem hozták a szintidõt. Egyébként a szakasz elején borzasztó rosszul volt kijelölve az útvonal.Ezt utólag Egri Kis Gábor is belátta.
Én sajnos nem lehetek ott a jövõhét végén,de majd írtokróla valamit,addig is jó tekerést!

Bocsi MINDENKINEK,hogy kétszer ment el,de ha az egyiket letörlöm,akkor "oda" a másik is,meg elég késõre is jár...,na ÜDV!

#27
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Hali!

Az útvonal: Füzéri vár-Hollóháza-Telkibánya-Sólyom-kõ-Regéci vár-Király kút-Pusztavár tetõ-Komlóska-Pogánykút-Sárospataki vár-Sárospatak
A túristatérképen egész szépen végigkövethetõ az útvonal, de kell hozzá mind a kettõ (Északi+Déli)

Én is csak ennyit tudok, amennyit a könyvbõl olvastam ki ( ami egyébként a valóban a csak a gyalogtúrás résznél van megemlítve).
Két barátom tavalyelõtt volt ezen, és õk hívták fel a figyelmem rá. A szintidõ engem is meglepett (A Zemplén 50-hez viszonyítva), de õk 2-évvel ezelõtt végig szo.ták az utat, merthogy azon a héten végig esett az esõ+aznap is, és így többet tolták, mint tekerték a bringát.
reggel 8-körül indultak, és 23:30-ra értek be. Hozzáteszem, hogy ezzel az idõvel 2.-ként érkeztek meg negyedmagukkal.
Szerintem ehhez viszonyíthatták a szintidõt, mert a gyalogosoknak is 20-óra, ami pedig tényleg aránytalan.
Elvileg tavaly 61fõbõl 41-en teljesítették a statisztika szerint.

Remélem ez jobban ki lesz "táblázva" mint a Zemplén.  >:(
Majd kiderül. Az idõjárásjelentés gyönyörû idõt saccolt, tehát minden csak jó lehet.
Most már 90% hogy ott leszek én is.

Üdv: Baliba

Ralph_Fiennes: Neked sem 50Km lett a "Zemplén 50"?
                    Mennyi idõ alatt sikerült teljesíteni?


#28
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Ha tudnád valamennyire részletezni az útvonalat az jó lenne.
Szerintem ez gyalogos túra,nem kerékpáros,mivel az a 75KM nem nagyon passzol a 20 órás szintidõhöz???
Egyébként a Zemplén 50-en én is ott voltam ;)

#29
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Üdv!
Mivel az elsõ túrámon túl voltam (Zemplén 50), rájöttem, hogy lehet élni ilyenek nélkül, de nem érdemes.  ;)
Elkezdtem hát utánnajárni, hogy mikor és hol vannak még ilyen túrák szerte kis hazánkban, és rábukkantam egy szuper könyvre, a MOUNTEX debreceni boltjában melynek címe: "TELJESÍTMÉNYTÚRÁK itthon és külföldön 2001"
Ebben gyalogos és kerékpáros túrák tömkelege van felsorolva, mindenre kiterjedõ információkkal.
Nos amirõl én beszéltem, arról leírom amit tudok:
RÁKÓCZI 75
Az útvonal: Füzéri vár-Hollóháza-Telkibánya-Sólyom-kõ-Regéci vár-Király kút-Pusztavár tetõ-Komlóska-Pogánykút-Sárospataki vár-Sárospatak
Start:Füzér, Általános iskola 2001. 06. 16. 6:30-9:00 óra
Nevezési díj:600Ft/fõ, Táv:74,1Km, Szintkülönbség:1760m, Szintidõ:20óra Csomagszállítás 100Ft
Térkép:A Zempléni-hegység északi ill. déli túristatérképe.
Ennyit tudok, de a könyvben a szervezõk is meg vannak nevezve: Miskolci Vasutas Természetjáró Egyesület
            Dobozy László (46)-389-005
            ifj. Reményi László (20)-353-3316

Remélem kielégítõ volt az infó    :)
Sajnika az még nem bizti, hogy én tudok menni, mert függök egy barátomtól, de kb 80%-hogy ott leszek a GT-mel.


#30
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Helló Mindenkinek!
Hogy is van az a Füzéri út?
Ha valamennyire tudnád részletezni,akkor azt megköszönném.
Idõ,útvonal,stb...

#31
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Hali!

Június 16 (Szombat) Rákóczi 75.
Füzér-Sárospatak távon. Jön valaki eme rendezvényre?

#32
Garancia

Garancia

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Hali!
Skacok, hogy tudnék Pestrõl kicangázni Dunakeszire? Van valami bringaút, vagy kisforgalmu út?

8) Garancia...

#33
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Úgy tûnik, hogy lesz jövõre is. Legalábbis a banda tõlem meg a tesómtól várja a folytatást. Idén csak a város körül tekertünk, de 3 éve volt egy Beremend-Aggtelek is, profibb szervezéssel. Én lehet, hogy "csalok" majd, és rekumbenssel megyek, de még semmi sem biztos. Mindenesetre ha készül valami, beírom a fórumba.

#34
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Helló kiscsango,itt a megújult,megszépült,stb oldalon!
Nem tudom azt a bajai 24 órás dolgot milyen gyakran és rendszeresen mûvelitek,de ha lesz ilyen jövõre is ,akkor jelenlétemre maximálisan számíthattok.
Egy jó pár órát nagyon szívesen Veletek tekernék,ha nem mégtöbbet ;)
Annyi gondom van viszont,hogy nem pont itt van nekem a szomszédomban Baja,de sebaj, egy ilyen jó buli bõven megér egy kis utazást.
Üdvözöl mindenkit egy BAZ-megyei kerekezõ.

#35
Bikemag

Bikemag

    házigazda

  • globális moderátor
  • 420 hozzászólás
Régi fórum hozzászólásai