Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Egynapos túrák(és más)!!!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
34 hozzászólás a témában

#1
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Augusztus 4-en szombaton nyomunk egy Kaposvar - Nagyszakacsi utvonalat a kek jelzesen. Keves emelkedo, egy kis homok, tuskek (tavaly megsem kaptunk defektet 8) ), lovak (tavaly az egyik sracot megrugta egy csiko :o ), es meg rengeteg izgalom. Nagyszakacsiban nagy fesztival lesz. Valami "Kiralyi Szakacsok Nyomdokan", sok kaja, pia, nok, zene, buli, tanc.
Visszafele aszfalton jovunk, hogy elerjem a 19:38-kor indulo vonatomat.
Talalkozas Kaposvaron a palyaudvaron 8:30-kor. En vonattal megyek Pecsrol.
Majd meg csorgatok informaciokat, 1-2 nap mulva...


#2
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Üdv Mindenkinek!

Egy másik topicban már írtam,de benyomom ide is,hátha többen lennénk.Tehát:
A jövõhét vasárnap (07.29) én megyek egy kört Aggtelek felé.
Az útvonal:Ormosbánya-Rudabánya-Felsõtelekes-Kánó-Szõlõsardó-Perkupa-Szögliget-Szel
cepuszta-Jósvafõ-Aggtelek-Trizs-Ragály-Zubogy-Felsõkelecsény-Rudabánya-Ormosbány
a .
Ez kb.:75KM táv durván 15 KM tereppel. Jó sok látnivaló,közepesen nehéz terep. Aki esetleg eljönne az jelezze és akkor nem megyek egyedül,bár ha nem jön senki én akkor is ott leszek. ;)

#3
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Gratula ... FÜLÛ !
Igaz egy kicsit megkésve,de azért legalább annyira barátian mint a többiek.
Elég rég NET-eztem és kerekeztem,de sajna óriási felújítási munkálatok folytak(-nak) a lakásomon,de azért a bringámra is lecsíptem egy picit a költségvetésbõl ;)
Szóval valóban kellene már rámoccanni arra a Bükki maratonra,mert így még a végén csak 40 lesz nekem abból a 100-ból,szóval BRUCE én ott leszek!

#4
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Üdv!

Köszi mindenkinek az elismerést! Hát igyekszik az ember.... :)
Én ott leszek a rajtnál Egerben ha minden jól megy! A 100-ast szeretném letekerni de ehhez még némi erõnlétet kell "beszereznem".

Névváltoztatás? Elgondolkozom rajta de lehet, hogy nyitok egy új topicot "Adjunk nevet Zoldfulunek!" címmel! Ha letekerem a Bükk Maratonon a 100 km-t akkor lehet, hogy "színt" váltok! De remélem ez nem a "Kékzöldfoltos" lesz!  ;D ;D ;D

Zoldfulu

#5
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Sziasztok!

Véget vetek nagy hallgatásomnak, és én is beleröffenek ebbe a témában.
Elõször is: mint mindenki, én is gratulálni szeretnék Zoldfulu-nek, akinek most már nevet kéne változtatnia, például Zoldesfulu ;).
Másodszor is: az elkavarásokkal kapcsolatban: ez nem a helyismeret hiányára, hanem a szar jelzésekre vezethetõ vissza. Nekem általános tapasztalataim a Zemplénrõl, hogy marha rosszak a jelzések. Azaz nem maga a jelzés a rossz, hanem az, hogy kevés van belõlük és hogy rossz helyen vannak (tisztelet a kivételnek). A Bükkben minden út sokkal egyértelmûbb...
Harmadszor: ott lesztek a Bükk Maratonon? Melyik távon indultok?

Ennyi voltam mára...

Üdv:
BRUCE

#6
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Kedves Fiúk!

Végre valahára én is net közelébe kerültem!
Legelõször kifejezném legmélyebb tiszteletem ZÖLDFÜLûNEK.
VÉGIGTEKERTE és nem véletlenül írtam csupa nagybetûvel.
Szép volt, jó volt és jöhet a következõ! Zöldfülû elbeszéléséhez nem igazán tudok mit hozzá tenni, minden olyan volt ahogy leírta. Millió térképolvasás, elkavarás (a Zemplén 50-hez képest egy kitáblázott kressz park volt) mégis rengeteg idõ elment ezzekkel. A elvileg ugyanannyi felfele mint lefele az út de a fizika és a matek is megdõlt ezen a túrán. A táj gyönyörû, festõi, hibátlan.
Bükk maraton? Ezzel a túrával a háttérben jöttem rá, mennyit is kell edzeni+edzeni+edzeni. Terepen, betonon, erdõben, bárhol, csak tekerni tekerni és tekerni. Elõre látom, hogy nagyon kemény lesz, de én ott leszek!
LiquidBugger:
Fájdalom, de nem ismerem a fent nevezett illetõt. Szerény személyem cirka 1-éve kerózok, addig a gyorsasági motorsportban voltam aktívan érdekelt.

Üdv: Baliba


#7
vendég__*

vendég__*
  • vendég
baliba:

Nem ismered véletlenül a Horváth Mikit? Õ asszem nem Debreceni csak ott lakik valahol. 99-ben volt katoina Szabadszálláson....akkoriban egy GT-vel nyomta. Ha minden igaz.....

OFF
LiquidBugger
8)

#8
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Zoldfulu!

Úgy tudom, sõt biztos vagyok benne(bike Mag), hogy van 40 km-es táv is.
Minden nap tekerek(igaz városban, de amint tehetem kimegyek terepre. Majd szeptemberben meglátjuk, hogy ez mire lesz elég. Remélem bírni fogom!!!

Jó tekerést,
kislust


#9
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Szia Kislust!

Köszi, idõnként tényleg kemény volt! Az erõnlétemen még van javítani való! A Bükk Maratonon én is szeretnék elindulni de oda már nem megyek el edzés nélkül! Ha jól emlékszem az 100 km és ha hasonlóan nehéz lesz a pálya (legalábbis nekem az volt) mint a szombati, akkor nem biztos, hogy bírnám! Ha te is el akarsz indulni akkor, amikor teheted menj terepre bringázni! Teljesen más mint sima aszfalton menni. Sokkal jobban igénybe vesz és azt sem árt kitapasztalni, hogy mi van akkor ha a lejtõn ahol robogsz lefelé kövek és gyökerek is vannak!  
Ezeket mostani tapasztalataim mondatják velem. Talán jobb lett volna ha nem lettem volna olyan "Zoldfulu"! De mostmár ezekrõl a dolgokról is van némi elképzelésem és kicsike tapasztalatom.

Zoldfulu

#10
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Zoldfulu!!

Engedd meg, hogy gartuláljak, nem lehetett kis dolog 82 km-t letekerni.
Ha minden jól megy(bringa kész lesz) én majd szeptemberben vágok neki elsõ túrámnak(Bükk Maraton). Remélem, majd ott összefutunk.
Kislust

#11
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Üdv!

Hétvégén elmentem az elsõ teljesítmény túrámra és ez most egy "élménybeszámoló" szerûség lesz! Talán segít azoknak akik elõször játszanak el a gondolattal, hogy elindulnak egy ilyen próbán!

Az egész úgy kezdõdött hogy Ralph_Fiennes egy nagy kalap "szerencsét kívánt pénteken. :D :D
Szombat reggel 6-kor a startnál találkoztam Balibával és 6.32-kor nekivágtunk. Kettõnk helyismerete összegadva is a negatív végtelen felé tartott.
Mindíg azt hittem, hogy a kistányér elõl dísznek van a bringán, nem tudtam elképzelni olyan helyet ahol használni fogom (experience addig aszfalt és sík terep)! De hamar beláttam, hogy nem marketingfogás!  :D :D  A helyismeret hiánya miatt legalább 1,5-2 órát térképbogarászással töltöttünk (ez elég fárasztó)! Tapasztalatlanságom miatt sok problémával és bosszantó dologgal kellett megkûzdenem pl. az áttételeket nem tudtam helyesen megválasztani az emelkedõn felfelé, rengeteg felesleges váltás. Nem tudtam beosztani a folyadékot, az egyik "frissítõ" pont elõtt (odáig hosszú meredek kaptató) félórával elfogyott a vizem! 1 kulacs víz kevés!!!! Ráébredtem, hogy lejtõn lefelé nagyon észnél kell lenni, ha meredek vagy köves és még nem próbáltad! Többször befigyelt a zabszem effektus még jó, hogy betétes a bringásgatyó (és hogy nem fajultak odáig a dolgok) ;D ;D ;D  Szégyen nem szégyen többször tolnom kellett a bringát mert nem bírtam a nagyon meredek emelkedõket! Mindíg azelõtt kell enni, hogy megéheznél! Ha nem egyedül tekersz az jobb, könnyebben átmozdulsz a holtpontokon, jobban telik az idõ! Egyszóval a sokszor félreérthetõ útvonalleírást leszámítva, nekem nagyon bejött. Erdõben, jó levegõn bringázni nagyon jó, még akkor is ha néha fel kell tekerni egy-egy combos emelkedõn. Volt egy pont a vége felé amikor azt gondoltam, hogy mindent eldobok és egy tappodtad sem mozdulok. Örülök, hogy nem tettem, így sikerült letekerni 11 óra 13perc alatt a hivatalosan 75 km-t ami nekünk 82 km lett! Ez nem egy világbajnok idõ de én most csak végig akartam csinálni!

Ezt most nem írhattam volna le, ha nem lett volna Baliba és Joko Le Fou akik sokat segítettek és megvártak ha nagyon lemaradtam! Köszönöm! Segített még a Creatin superdrink, a CarboSnack, meg valami rossz ízû lötty (tartották bennem a szuflát)! Ha valaki szintén olyan kezdõ mint én akkor lehet, hogy jobban jár elõször egy rövidebb távval de mindenféleképpen ki kell próbálni.
Bocs akit untattam!

Zoldfulu

Lenne egy kérdésem:
Az természetes, ha az embernek megfájdul a tarkója és a nyaka? Erõltetés, rossz tartás vagy rossz beállítás (ülés, kormány)? + A tenyerem alsó részét most is érzem! Van megoldás?
 


#12
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Zöldfülû!

Türelmetlenûl várjuk(várom) az élménybeszámolódat az elsõ bringás túrádról!!!!

Igazából már nem is vagy zöldfülû  ;D !

Kislust


#13
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Ha lehet bõ lére akkor talán így:
Az egész úgy kezdõdött az egész, hogy Ralph_Fiennes egy nagy kalap "szerencsét kívánt. Azután.................... ;D ;D ;D

Mégegyszer kösssz!


#14
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Üdv ZÖLDFÜLÛ !
Szerintem majd nyugodtan engedheted bõ lére is,legalább olyan részletességgel,hogy:"Amikor az indulás pillanatában a pedálra helyeztem a jobb lábam és az ujjaim jólesõ érzéssel és bizsergéssel tapogatták végig hõn szeretett bringám kormányrúdját,majd a váltókar felé közelítettek..."
Mégegyszer: egy jó nagy kalappal ;)

#15
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Hi Ralph!

Köszi a biztatást rám fér! Ha sikeresen befejezem akkor közkinccsé teszem elsõ "próbám" hiteles történetét. Persze némileg lerövidítve!

Zoldfulu=Zöldfülû

#16
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Helló ZÖLDFÜLÛ és BALIBA !
Aztán valami élménybeszámolóra számítunk!
Szóval: jó tekerést!!!

#17
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Szia Baliba!

Köszi a tanácsokat! Minden megfogadva hiányzó "elemek" beszerzése folyamatban!

Pont a fõváros mellett lakom de a helyismeretemmel semmivel nem leszünk elõrébb. De átnézem a térképeket. Ha nem hozod a hárfát akkor én is otthon hagyom az üstdobomat ;) A tájékozódási képességemet én is hozom! Ehhez csak annyit, hogy minden bizonnyal egy távoli õsöm navigált Colombus-nak amikor Indiába indult. Az eredményt ismered ;D ;D ;D

Ha az elõbb olvasottak elrettentettek akkor másik bringával és más cuccban gyere mert 6-kor a rajtnál keresni foglak!

Zoldfulu


#18
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Dear Zöldfülû!

Elvileg autóval megyek, oda a starthoz. 6:00-ra szeretnék ott lenni, 6:30-kor maximum elindulni. A biciklimrõl részletesebben a "Ki milyen bringával nyomul" c rovatban már írtam, de egy narancs sárga GT-m van + Ezüst SUNTOUR teló. Öltözékem szintén GT (mez kék-sárga, nadrág, kesztyû) Kék-ezüst  CRATONI sisak.

Valószínû, hogy én is csak a 78Km-esre nevezek. Lévén, hogy én is kezdõnek számítok a szeren. Helyismeretem 0.0. Semmi! Zéró! Padló! Te legalább Fõvárosi vagy?

Amit viszek magammal még az útra: Sport szelet 5-6 db, Szendvics 3-4 db (Pumpa, belsõ, gumijavító, szerszám, telefon)  térképek, tályékozódási képességem.  ;D, póló, esetleg vízhatlan felsõ. Isostar por, vagy Plussz aktív pezsgõtabletta. Biztos, hogy kihagytam valamit de elég késõ (korán) van.
Amit nem viszek: Tartalék váz, pótkerék, hárfa, hidraulikus prés, televízió :D

Még valami: Némi kötszer (ragtapasz, fásli, stb)

Ha addig nem váltanánk szót, akkor ott találkozunk!

Üdv: Baliba  8)


#19
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Hello!

Köszönöm az infókat, hiányzó térképek beszerzése folyamatban!

Nos az erõnlét az jó kérdés majd ott kiderül, mivel egy hónapja kezdtem bringázni, (emiatt vagyok egyelõre Zoldfulu). De rendszeresen mozgok úgyhogy szerintem nem vagyok nagyon nyeszlet! ;) A 100 km-t biztosan nem vállalom be, elsõre kicsit soknak tûnik! Ha úgy döntesz, hogy a 70 valahány kilométeren indulsz akkor csatlakozom így legalább lesz aki "hajt" (amíg le nem maradok) ::)! De gondolom menni fog! Ha esetleg ma még belépsz és annyit segíthetnél, hogy a térképeken kívül mit kell vinni enni, inni stb. azt megköszönném. Nekem egy kék fehér Boomerem van és kék sárga tökfödõm. Neked? Ha vonattal jössz akkor hová és mikor? Kitekerek és nem a rajtnál kell a tömegben egymást keresni!

Zoldfulu

#20
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Nos!

Amit a könyv ír!
Szervezõ: Cserhát Baráti Társaság
             Máthé Tamás 1034 Bp San Marco u. 28-30.
             06-1-369-1387, mathetamas@ludens.elte.hu

Nagy-Szoplák Hegyikerékpáros Maraton
Útvonal: Pálvölgyi-barlang - Látó-hegy - Hármashatár-hegy - Virágos-nyereg - Köves-bérc - Pilisborosjenõ - Kevély-nyereg -Tölgyikrek - Dobogókõ - Pilisszentkereszt - Som-hegyi kh. - Csobánkai-nyereg - Kevély-nyereg - Solymár, vá. - Zsíros-hegy - Nagykovácsi - Fehér út - Faziás-erdõ - Anna vh. - Nagy-kopasz - Vörös-pocsolya - Adyliget - Fazekas-hegy - Hûvösvölgy - Nyék - Pálvölgyi-barlang
Start and Cél: Bp. ll. ker. Pálvölgyi barlang (Szépvölgyi út 162.)
Startolni 2001. 06. 30. 6:00-8:00 ig lehet. Nevezés 550pénz
Táv:103,46Km Szintkülönbség:3070m szintidõ 14óra

Kis-Szlopák Hegyikerékpáros maraton
Útvonal: Pálvölgyi-barlang - Látó-hegy - Hármashatár-hegy - Virágos-nyereg - Köves-bérc - Pilisborosjenõ - Kevély-nyereg -Tölgyikrek - Dobogókõ - Pilisszentkereszt - Som-hegyi kh. - Csobánkai-nyereg - Kevély-nyereg (innentõl más)- Mátyás-hegy - Szarvas-hegy - Csúcs-hegyi nereg - Fekete sakál út - Pálvölgyi-barlang
Start and Cél: Bp. ll. ker. Pálvölgyi barlang (Szépvölgyi út 162.)
Startolni 2001. 06. 30. 6:00-8:00 ig lehet. Nevezés 450pénz
Táv:78,94Km Szintkülönbség:2330m szintidõ 11óra

Az 50 km-est fáradságra hivatkozva késõbb, ha az érdekel.
A start és a cél ott is ugyan az.
Én még nem tudom, hogy az elsõ kettõ közül melyiken indulok, de tervben az elsõ van.
Térkép: Mint már írtam, nekem sincs túl nagy tapasztalatom (only Zemplén 50)de a pályakijelölésre nem alapozok, az csak egy + dolog. Az útvonal azért is van közölve, hogy túristatérképen is végigkövethetõ legyen a party. Ehhez kell a BUDAI hegység + Pilis +  Visegrádi hegység túristatérképe.
Elvileg õk is adnak, de az fénymásolat. Azon be van jelölve az útvonal.(Zempléni tapasztalat) Én még a felutazásomat nem tudom hogy oldom meg (Vonat or autó) de az biztos, hogy megyek.
Na ez jó hosszúra sikerült  :-[ Sorry akit untattam  :)
Zöldf.: Erõnlétileg hogy vagy?