Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

BÜKK MARATHON

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
438 hozzászólás a témában

#101
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
OK!! Tök jó!!!  ;D Ha holnap reggelre kész lesz, akkor el tudom küldeni a nyomdába délelõtt, hátvégén megvan a szita, és hétfõn már kezdõdhet is a nyomás, és max csütörtõkre a kezemben lesz mind az 50!  ;D ;D ;D Úgy legyen!!!!
A Marathonra hozok jó sokat!  ;)

#102
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ON

Remélem ma este meg tudom csinálni, mert a jövõhéten nem vagyok + az utána következõ héten sem!

OFF
LiquidBugger
8)

#103
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Lquid:
Sajna sokkal drágább!!! Kb 5500-6000 FT lenne 1 póló! Ebbõl a JPG-bõl csak a szitanyomó minta majdnem 100e FT! Ugyanis kb 6 vagy 7 mûvelettel több ebbõl megcsinálni! Arról nem is beszélve, hogy 4 zínbõl nyomni rohadt drága!!! Míg ha vektoros ábrát adunk a kezülbe, akkor olcson és villám gyorsan kész lesz! Erre van 1 külön gépük!

Szóval a javaslatom az, hogy akkor tervazzd át a póló eleját! Legyen rajta mundjuk halálfej  ;D Vagy kalóz zácslõ kéz helyett! Nem lesz annyira Matrix filingje, de legalább lesz pólónk!!! Végülis szeintem nem az a lényag mi van rajta, hanem, hogy mindenki tudja mi egy csaapat vagyunk!!!  ;)
Apropopó!!! A hátulát (A biciklis részt) meg lehet csinálni Vektorosban? ? ? Mert ha nem akkó azt is kicsit át kéne dolgozni!!! Bocs, hogy ennyit traktállak ezzel, de szerintem tökk jó lenne BMFT-s pólóban végigtekarni a Bükköt!  ;D
Szóval a lényeg a VEKTOROS ábra!

Köszi a fáradozást elõre is!

#104
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ON

Na van egy kis gáz.
Csak, hogy ne legyünk nyugodtak.

A kép négy színbõl áll. Két színben egyszerûbb lenne. De sajna nem lehet megcsinálni, mert nem lesz tutti.

Azt kéne megkérdezni tõlük, hogy négy színû JPG-bõl nem tudnak semmit kavarni?
Már csak azért, mert nem lehet megcsinálni DRAW-ban. Tehát vektoros kilõve.

Azt mondták, hogy a CDR kép amit elküldtünk enm jó mert képpontokból áll.
DEHÁT KÖNYÖRGÖM!!!!
Ha akarunk egy tenyeret berakni a kép közepébe akkor azt csak PIXELES kép lehet. És a PIXELES kép pedig képpontokból áll össze....

Vagy rajzoljak meg egy tenyeret téglalapokból meg körökbõl?

Szóval:

Valószínüleg drágább lenne ha JPG-bõl [vagy valami hasonlóból...] csinálnák meg.
Kérdés: mennyivel lenne drágább?

Mert nemhogy hétfõre de 2032-re sem lesz meg ez VEKTOROSAN.......sajna.....

300 DPI-be még át tudom játszani. Az sem lesz egy tutkó de meg lehet csinosítani.

VILLÁMGYORS REAKCIÓT!!!!!!

:o


OFF
LiquidBugger
8)

#105
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ON

BALIBA:

Talált. Nekem elméletileg egy triál (féle) bicóm van. JD 7005 ALU váz ami 17"-os. Na ebben nem igazi trial. De én sajna nem tanultam meg pölö a pedálból ugrást. Háromszázhuszonkétezerszer megpróbáltam és nem ment. Ezért áttértem a FREERIDE ; FREELAND stílusra. Magyarul: VEEH.....azaz Városi Eresztd El a Hajam.....

Egykerék, bunny hopp, manuel [amennyire ment], meg sok ilyen.

Szerettem lemenni olyan helyeken ahol az emberek gyalog is féltek. Például aki járt Lillafüreden az ismeri a Kastély Szálló mögötti függõkertet.
Van egy felsõ és egy alsó vízesés. A felsõ vízeséshez lenyomattam bicóval. Egy vad idegen nõ csak úgy kattogtatta a fényképezõjét. Ezt PARA mondta, mert ott állt mellette....

Szóval ALU volt a lelkem. Szerettem volna én is GT-t de nem volt rá zsír... :'(

Most fontolgatom a POLAR X-et.....de már elfogytak a készletek.....nekem meg csak jövõre lesz pénzem rá...
Ha lesz.....

Na megyek vissz siratni a vázamat....... :'(

OFF
LiquidBugger
8)

#106
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Liquid:
Ha nem tévedek (javíts ki ha mégis), de te nem triál, kerékpárral rendelkezel? Azzal voltál a bükkben? Vagy netalán-tán minden stílusra van bespájzolva 1-1 technika?  ;D
A vázad miatt fogadd mély és õszinte részvétem! (Az aljas GT cég az enyémre képes volt örökéletû garanciát vállalni) bocsesz, ez nem kárörvendés volt, és nem is reklámnak szántam!
Alu vázad van, vagy cro-moli, esetleg full karbon?

Bruce: Velcome újra home! Nem kéne valamikor tekeregnünk, a környéken? Mindketten tartanánk élménybeszámolót!

A most startoló újdonsült Hefi kollégának:
Ha még nem késõ, útbaigazításilag megadnám a számom:
20-320-5735 Emergency help, ha kell!


#107
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Kedves mindenki!
Ezúton tenném közzé tapasztalataimat a Bükk maraton pályabejárásával kapcsolatban.
Mivel Zöldfülû barátunk leírta a vázát az útnak, én csak kiegészíteném, de lehet, hogy ismételek!

Start: Eger, Tesco parkolótól, lemérve 10Km aszfalt, jelentõsebb emelkedõt mellõzve pont jó, bemelegíteni.
Beérve a hegyek közzé még kellemes a fák, hûs árnyéka, de innen kezdõdik az, amiért jöttünk, a BÜKK.
Innentõl, kíméletlenül, -de most már visszatekintve, kibírhatóan- felfele visz az út 20 azaz húsz Km-en keresztûl.
Többnyire a napos oldalon tekereg fel, az út, és nehezítésként néha jelentõsen megnõ a szöge, de csak rövid idõkre.
Ez az út -mint ahogy már írva volt- eltéveszthetetlen, kényelmes kocsiút, egészen Olasz kapuig. Elvileg itt van az elsõ
Mc' Donalds gyosbüfé, úszómedencével és napozóval. :) Innen át bánkútra nem vészes az út, enyhe hullámvasútra emlékeztet,
de azért alapvetõen felfele tart. Na mi itt tettünk egy kitérõt (betérõt) bánkútra vízért, de gyakorlatilag nem kell bemenni
mert elõtte (szerintem a szánkópályán felfele, majd balra be az erdõbe) a bálvány (kilátó + adótorony)
balróli megkerülésével (ezt jól megfogalmaztam) belekezdünk a térkép felsõ "kis" kunkorába ami a legnagyobb meglepi!!!
Mivel Bánkút ill. a kilátó a legmagasabb pont ezért innen lefele visz az út, de itt van benne homály. Elvileg a zöld jelzésen mentünk,
de minden keresztezõdés nélkül eltût, és az út tovább vitt. A lefeleével nem volt gond, de a már említett kék L és kék
jelzés iszonyatosan killer bánkútig fel. Aztán down to nagymezõ végig betonon, és tovább lefele a limitpontig.
Itt átvágunk répáshutára, ami egy kis egyszerû falu. A Balla völgynek keresztelt földrajzi érdekességet csak haladóknak ajánlom.
Mármint Itt a lefolyó víz a sziklás talajból mindent kimosott, ezért csak teleszkóppal kivitelezhetõ
down hill kamikáze gyakorlat következett. Nem meredek, de 40 alatt, nem tudsz menni -fékezve sem-.
Lassan sem jobb, ráadásul tovább tart. (Nem gondoltam, hogy nem fogok, örülni egy lejtõnek, de ez spec eset)
Utánna kényelmes és már-már üdítõ enyhén lankás szakaszon, árnyékban, jobbról gyönyörû sziklafallal, balról csörgedezõ patakkal
tarkított -Hór völgynek keresztelt- tájon fújjuk ki magunkat és készülünk a következõ hegyre, na innen a hegy közepétõl
"levágtuk" a távot, mert nem kerültük meg a hegyet, hanem felmentünk rá, a büdös-kút tetõ-re, ahol újabb büfé lesz létesítve.
Innen a piroson az erdészház mögött visz az út, de mi a p+-on leszáguldottunk felsõtárkány felé, és betnon betekertünk egerbe.

Összegezve gyenge idegzetûeknek nem ajánlott a party, de aki érez némi kihívást, és bizonyítani szeretne (akár magának, akár másnak)
az joggal lehet egy kicsit büszke magára, ha végigcsinálja pláne, ha a kiírt idõ alatt.
Ezen véleményem szigorúan csak a sajátom, magamból indultam ki, így elnézést, ha valakinek ez egy gyenge edzésnek is kevés.
Én boldog leszek, ha idõre sikerül.
Abban nagyon bízom, hogy ki lesz táblázva, jelezve, zászlózva a táv, mert mi elég sok idõt elbohóckodtunk,
" a nézzük azért meg mégegyszer" mondattokkal.

Ha valaki tud a Duna-maratonról infót, pl: -Ott, egyértelmû, volt az útvonal?
                                -Kellett térképet olvasgatni, közben?

Bocsika a hosszú regényért, de így sikerült! :)

Üdv: Baliba

#108
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Én mondani fogam MONDJA MINDENK AKI ÚGY ÉRZI!!!! BMFT FOREVER!!!!!!!!!!!!  ;D JEEEEEEEEE Jó lesz együtt csapatban versenyezni!  8)

#109
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Üdv!

A maratonon nem kell mondani(a nevezésnél), hogy BMFT tag vagyok?

kislust

#110
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
OK!!!

itt várok!!
Ha valaki még ért a Corellhez légyszi segítsen Liquid kollégának!!
Én mindent megteszek, hogy a marathonra már póló legyen a dlologból!!!

Mem ígérek semmit biztosra, de igyekszünknk és dolgozunk a témán!!! Amúgy a fehér pólók má itt álnak a rendelt mennyiségben!!! Ha végelg nem megy ráírom filctollal, hogy BMFT és így hozom  ;D ( csak viscc volt!) !!!

#111
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ON

Na.....hááát gáz az van mint a bab árus beleiben....

Szóval én nem ígérem meg, de megpróbálom megcsinálni a vektoros pólóterveket.
Ezzel egy baj van!

Nem lesznek ugyanolyanok. Sajna. A COREL DRAW nem enged mindenféle csûrésescsavarásos módszert beletúrni a képbe.

De! nincs lehetetlen csak tehetetlen.....

Kitartás....

Sietek.

OFF
LiquidBugger
8)

#112
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Srácok eszméletlen nagy zûr van!!! Komoly! Most hívott a srác a nyomdából, és már a nyomdaasztalon van a cucc, megnyitották a filét, és igaz, hogy a képek Corellben vannak, de PONTOKBÓL!!! Nekik meg VEKLOROS ábrák kellenének!!!! Nekem gõzöm nincs mit jelent ez, de zat tudom, hogy ha sürgõsen nem lessz meg a vekroros ábra, akkor nem lesz póló a Bükkbe!!! Szõval légyszi Para, vagy aki tudja hol van írjon nekem SMS-t!!! (06209935779) Sürgõsen!!!!!!! Köszi!!!

#113
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ON

ÜDV A BÕVÜLÕ BMF TEAM CSAPATÁNAK A VILÁG LEGPÖRGÕSEBB TOPICJÁBAN!!!!


Sziasztok!

Visszatértem a Bükk rengetegébõl... ;D
Átestem egy háromnapos tekerészésen, egy ismerkedési esten Paraferee-vel, hetvenhárom vérszomjas szúnyog heves támadásán....és bicós pályám legfájóbb élményén is.....

DE!!!

MÉG MOST IS AZT MONDOM, HOGY MEGÉRTE!!!!

Akarjátok az élménybeszámolót?
Na jó.....ha ennyire akkor mondom....

Pénteken este indúltunk Gödöllöröl. Kedvesem becuccolt mindent. Tankolás, aztán gáz!!!

Este kilenc körül voltunk Miskolcon. Telefon Paráéknak. Átvergõdtünk Lillára. A megbeszélt helyen megálltunk. Telefon.
Válasz: "jövünk!!!"

Pár perc után két bicós jelent meg a láthatáron ezerrel.....Para és kedves neje (Györgya)...

Ismerkedés, puszi, stb....
Para a köszönési ritus után rögtön rávetette a bicómra magát...persze csak szemileg....

Sátorállítás, utána már a sört bontogattuk. Duma éjfélig, aztán alvás. Reggel nyolc ébredek, kinézek az ablakon végre péntek....hja! Ez nem az....

Felkeltünk, kaja.....Parának egy másik Orosházi ismerõse is odatévedt (Norbi).
Ez a srác úgy mászott mint egy génhibás pók....úgy zabálta a monster kaptatókat mint bolond gyerek a francia krémest...

Reggeli után jött a költõi kérdés:
Mit csináljunk (kérdeztük bicós ruciban, kesztyûben, sisakban)...hááát persze, hogy elmentünk tekerni.

Megmutatták a terepet.....Visszaértünk. Ebéd. Tekerés. Vacsora. Sörözés. Alvás. Reggeli. Tekerés. Ebéd. Tekerés. Vacsora. ....

Valahogy így telt el a három nap.  ;D

Para egyszer fektette meg a szamarat. Nem az Õ bénasága. Baromira csúszott az aszfalt. Mint a jég....a bicó kiverte a hátúlját.....Parát meg a földhöz. Neki csak a fék állítódott el.

Norbi eltépte a láncom. Gyorsszervíz.
Neki egy küllõje szállt el. Persze a hátsó kerék fogaskoszorú felöli oldalán. 8(
DE!!! Van Lillán egy bicószervíz...gyorsan megcsinálták.

Csak centírozni nem tudtak. Nincs állványuk....

Természetesen a videókamerát már másnap vittük. Szépen beállított felvételek.
"Ti most gyertek onnan én itt fordulok, és ott mentek ki a képbõl...stb"

A fényképezõ is kattogott rendesen. De nem csak a miénk... ;D

Lementünk a vízeséshez bicóval...az egyik ismerõsünk fényképezett fentrõl. És valószínüleg nagyon jól néztünk ki, mert a túristák is elsütöttek egy-két kockát... ;D

És bicós pályafutásom szörnyû élménye...

Hazaértünk. A bicó a csomagtartón. Gumipók fogja mint állat. A szemem véletlenül a hátsó támvilla és a nyeregcsõ találkozásához tévedt....
[Kb egy hete festettem át a kerót.]

ÉS MÁÁÁR LEDOBTA VOLNA A FESTÉKET?

Remegõ kézzel kiszabadítottam a gumipók mercona szorításából szegénykémet....

Mutatóújj a heggesztésre (támvilla, nyeregcsõ találkozásánál), láb a monoblokkra.....megnyom......elsírja magát.

!!!!!!ELREPEDT A VÁZAM!!!!!!!
:'( :'( :'(
Sajna nincs pénzem másik vázra. Maximum ezt tudom megheggesztetni.
Csak találjak egy normális embert.
De majd összejön....
Ahogy az egyik kedvenc zeném mondja:
"Szép napra virrad a holnap...."
Hát higyjük el, hogy így lesz....

HJA!!

Remélem mindenkinek menni fog a kiszemelt táv...és élvezni is fogjátok!!!

Nekem nagyon bejött a terep. Pedig nagyon utálok mászni! De ott kellett....

Elnézést az ömlengõs beszámolóért....de le kellett írnom....


OFF
LiquidBugger
8)

#114
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Ralph:
Szerintem semmi gond ezzel, csak inkább a dolog vizulitása álat, mikor sokan egyfajta csapatpólóban tekernek! Szerintem ez tök poén de nemhiszem, hogy gáz lenne ha e nélkül mész!
Mi tudni fogjuk, hogy hozzánk tartozol!  ;D

#115
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Hefi!
Akartok ti is BMFT tagok lenni, csak mert annál jobb minél többen bagyunk!!!  ;D

#116
hefi

hefi

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Sziasztok!

Uj vagyok a Bikemag forumvilagban. Csak annyit szeretnek megosztani veletek, hogy most csutortokon 4 montis baratommal az oldalamon megprobalok rajonni a Bukkben, hogy megis merre kell majd 100 kmeren keresztul lihegnem szeptember 2-an. Budapestrol indulunk a klasszikus 7:05-os vonattal. Ha szeretne valaki csatlakozni, akkor jelezze itt. Ugye meg idejeben szoltam  :)

#117
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Helló Mindenkinek!
Ma  én is neveztem a Maratonra.Igaz,hogy csak a 40KM-re,de hát én is ott leszek.
Kérdéseim a következõk: feltétele-e a BMF Team tagságnak a póló megléte,ugyanis sajna annyira kiköltekeztem az elmúlt idõszakban,hogy szégyen ide vagy oda,de nincs most 2000Ft-om.
Persze ez nem azt jelenti,hogy késõbb sem lesz.
Szóval,ha kb. 1 jó hónap múlva még akadna egy Team póló XL-es méretben,no és persze,ha szívesen számlálnátok  egy fõvel többet a CSAPATBAN,akkor szerény személyem is csatlakozna HOZZÁTOK,igaz nem Caprine Boomerom van  ;)
A személyes kontaktusig is jó tekerést Mindenkinek!


#118
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
PERSZE!!! Miért ne indulhatnál, csak a befutó állásnál, ha felkerülsz a táblára ott lesz a neved mellett az, hogy BMFT versenyzõje! + A bejelentkezésnél be kell mondani, hogy BMFT versenyzõ vagy!

CSak ennyi! Hátránya semmi elõnye viszont rengeteg!!!  ;D

#119
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha egyesületi tag(BMF TEAM) vagyok, akkor versenyezhetek amatõrként?

kislust

#120
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Zöldfülü:
Elõször is nagyon gratulálok, hogy legalább mejdnem megtekertétek a Marathont! Minél több leírést olvasok, és élménybeszámolót hallok egyre jobban az lebeg a szemem elõtt, hogy én lehet, hogy szégyen szemre csak a 40esen indulok majd!

BMFT:
Szerintem igazad van, de azért lenne nekem spec sürgõs az egyesületi keret, mert akkor nem kéne méshova jármom sportolni!!! Ez nag elõny lenne, mert így végre a biciklizésre tudnék koncentrálni, én nem csak melléksport lenne! Abban is igazad van, hogy nem ez a lényeg, hanem hogy együt biciklizzünk!