Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tehetségkutató??

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
63 hozzászólás a témában

#41
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
akkor magamra is vetek követ  ;D

#42
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
b

Nekem meg se jött a kedvem a profik dijazásához. De azért kövezzetek meg nyugodtan.

#43
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Szerintem a rendezõk igenis tehetnek  tendencia ellen. Eccerûen kihirdetik, hogy csak az indulhat amatõrben, aki abban az évben nem indult még sehol!!! profiként. Ezt szvsz nem túl nehéz leelenõrizni.
Egyébként az OB-n szerintem sokan a rövidebbb táv miatt indulnak amatõrben, mert az mondjuk jobban fekszik nekik. Úgy, mint a futóknál, itt is lehetnek sprinterek.

#44
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
A versenyszabályzatot nem ismerem, de egy tehetségkutató versenyen szvsz csak amatõr(nem tagja egyesületnek)versenyzõ indulhat. Különben miért lenne tehetségkutató??
Azt értem, hogy a profik is szeretnek kerekezni és ezért elindulnak egy amatõr versenyen, de maximum úgy tudnám elfogadni, hogy nem kapnak díjat. Mert hát ugye nem nagydolog profiként az amatõröket lehagyni, akkor meg mire föl kapnak jutalmat/díjat????
Lehet, hogy túl szigorú a hozzáállásom, de én simáneltiltanám azokata versenyzõket, akikrõl kiderül, hogy amatõr versenyen indultak(illetve át is vették a díjat).

üdv,
kislust



#45
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
féloff
nem hiszem...

itt most arról kezdõdött el a csevely, hogy a rendezõi vagy versenyzõi oldal-e a hibás, és egyáltalán e hibát kezelni lehetne-e?

Már szerintem...

Mert könnyen megeshet, és szvsz fõleg itt van a kutya elesve...a versenyszabályzatban foglaltakban keresendõ a hiba...

Egyáltalán egyébként ez hibának nevezhetõ?

Mert mi is a helyzet...
Adott egy "profizmus" az egyik oldalt... és adott egy amatõrizmus a másikon...
Az elõbbinek kerékpározási vágya?szenvedélye?vagy esetleg a díjazakra való éhség? erõteljes hatására "kell" elindulnia egy-egy nem OB, azaz számára kiírt futamon...

Utóbbinak a kerékpározási szenvedéye...szeretete...az elismerés, és sikerérzés átélése miatt áll egy-egy verseny rajtjához... és nem utolsó sorban egy lehetõségért, hogy esetleg végre kaphat egy olyan kerékpárt, vagy alkatrészt, amihez esetleg soha, vagy csak nagyon soká juthatna...

Szóval szerintem ez a kérdéskör, téma igen kényes, és bonyolult...
Mert meg lehet-e és kell-e tiltani egy profinak, hogy elinduljon egy versenyen?
Mert hogy kellene díjazni, elismerni, támogatni az amatõrt?

Na igen...

Szal nem off a fórumdíjazás...
sõõõõt...
szerintem ezzel kicsit lehetne támogatni?kezdeményezni? hogy a profiaink ha már elindulnak egy-egy ilyen futamon, ne vegyék át a díjat, hanem esetleg ajánlják fel...

Nem?

Na bocs a sok sorért...
OFF egy kcsit...

#46
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
féloff (?)

hmm...ezek után elment a kedv a profi díjzasáról odaát a másik fórumon, mit gondoltok ?

on

#47
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Hát épp ez az!!
Ebbõl is látszik, hogy teljesen fölösleges így a díjazás!! Az átlagtekerõ meg cak álmodozhat a jó vázról!!

üdv,
kislust


#48
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
hm... eladja... (szvsz) :-X

#49
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
ez szvsz márcsak azért is gáz, mert elvileg a profi versenyzõket szponzorálják, így elvileg nekik nincs szükségük pl egy scutumra. Azért írtam, hogy elvileg, mert tudom, hogy nem épp rózsás a helyzetük, de az biztos, hogy a metróbájkos srácnak nagyobbszüksége van az új keróra.
Arról nem is beszélve, hogy mit csinál egy profi cc-s versenyzõ eg yscutummal??

üdv,
kislust

#50
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Na igen...
ha nem is külön kategóriában, de legalább a díjazásban... :-/

Szerintem elég gázosan nézett ki, amikor a SCUTUMot átvették...

De ez az én véleményem...

Pf...
hja és Joghurté...

#51
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
hmm..sajnos sok igazság van abban amit mondtál, de pl a BM-en megvalósítható lett volna az elkülönítés.

üdv,
kislust

#52
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Szerintem a legtöbb esetben, lásd pölö Liquidéket, nemtehetnek semmit a szervezõk... vagy ha igen, saját magukat ássak alá...
Szal egy amatõr versenyen, és nem a szervezési színvonalra gondolok, nem tilthatja meg senki, hogy valaki ne induljon el, ha a technikai feltételeknek és a nevezési díj befizetésének eleget tesz...

ha jól tudom...

sajna ez van....
:(

de nagyon várom Gizmo Úr reakcióját...
;)

Paraferee voltam és a Joghurt...

#53
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Zöld!

Nekem se változott nagyon a véleményem, de azért meg kell adni nekik a lehtõséget, hogy megvédjék magukat.

Egyébként szerintem a szervezõk is legalább annyira hibásak. Egyáltalán hogy lehet az, hogy egy tehetségkutató versenyen induljon egy (akármilyen)egyesületben versenyzõ egyén????!!!!

üdv,
kislust

UI.Nem szeretnék addig ítélkezni, míg nem hallotttam Gizmo véleményét, de mindenesetre változott a véleményem róla!!!!  >:(

#54
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Hey!

Alapjában véve azért a legtöbb hozzászólónak  Indián eltiltásával kapcsolatban a hozzászólása után sem változott a véleménye!

Zöldfülü

Legalábbi saz enyém nem

#55
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Azt nem lehet megtiltani, hogy a profik is elinduljanak pl. egy maratonon mivel egy verseny színvonalát emelheti ha minnél több neves versenyzõ van a mezõnyben! Ezzel nincs is baj, a baj az amit talán már más is említett, hogy nem lenne szabad értékelni õket. Arra ott vannak az OB futamok stb.

Zöldfülü

Ui: Már csak azért sem lenne szerencsés kitiltani õket ezekrõl az amatõr megmérettetésekrõl mivel gondolom a bringázás szeretete viszi õket oda és nem a díjak csábításának nem tudnak ellenállni! Bár ebben azért én sem vagyok teljesen biztos!  ;)

#56
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Mondasz valamit, ha jár a szád...  ::)

Illetékes elvtársak!

Várjuk a jelentkezésüket!

Jelige: Amatõr profik?

Búcsúzik Önöktõl a mûsörvezetõ, legközelebb kicsit alább fogunk jelentkezni...

A viszonylátásra... Joghurtos Paraferenc

#57
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ON

Mindenkinek a májduzzadásra van szüksége.
Valaki így éri el, valaki máshogy.

Nem szabad elítélni senkit addig, amíg nem védte meg magát.
Csak, hogy emlékeztesselek. A topic ahol Indián volt a téma. Kicsit megváltozott a vélemény miután bevésett egyet.

UGYHOGY VÁRJUK AZ ILLETÉKES(EKE)T IS IDE...ha lehet...

UFF
LiquidBugger
8)



#58
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Na ez az...
a hozzáállás...

mert miért is neveznek be a hobby kategóriába?
mert Nekik is a pozitív élményre van szükségük...
csak az a baj, hogy ezt úgy akarják elérni, hogy sokkal!!!sokkal gyengébb ellenfeleket választanak...
:-/

Ez van...

Pf & J

#59
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ON

Szasztok!

Amikor egy versenyen a profik az amatõrökkel együtt indulnak az tényleg gáz. De! Ha van külön profi és külön amatõr, akkor is beneveznek a profik a "gyengébb" kasztba.
Természetesen ez nem a profi futamokra érvényes...vagyis nem tudom...nem akarom tudni...

Nos a mi versenyünknek az lett volna a célja, hogy a "kezdõk és fél haladók" is kedvet kapjanak a versenyzéshez. Mert M.O.-n elég misztikus dolog a versenyzés...hááát nem.

És ami a legjobban mutatja, hogy hogyan is mûködik a nevezés része a versenyeknek...

Fiatal srácok (név nincs) odajönnek. Szemmel látható, hogy profik. Kisbusz, edzõ, fullos lovak...
Nevezési díjról eg ykét kérdés...körök száma, blablabla.
És akkor jött a döntõ kérdés...én azt hittem lefordulok a székemrõl.
- Vinczeffy Zsolt indult a profiban?
- Igen
- Akkor a hobbiba nevezek...

Most én erre mit mondjak? Nem mondhatod egy amatõr rendezvényen, hogy nem indulhatsz itt és itt, mert neked drága a bicód, mega ruhád és már láttalak az újságban. Nyelsz egyet és mindenki küzdhet...

Ennyi.

Itt a hozzáálláson kéne javítani. Mert sajna ha rádvernek két kilóméteren másfelet, lehet, hogy átállsz a kártyára. És az egésztõl elmegy a kedved....

UFF
LiquidBugger
8))



#60
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
...azért kíváncsi lennék Gizmo véleményére is!

üdv,
kislust

UI:Nem azt akarom mondani, hogy ez így rendben van, csak egyszerûen érdekelne, hogy õ mit mond erre. ::)