Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tehetségkutató??

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
63 hozzászólás a témában

#21
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Na szal csak azt akartam kinyõgni, hogy a kulcsszavak tényleg: morál, hozzáállás, presztízs és hasonlók. A díjazás mértéke másodlagos. Durván fogalmazva trabantot is lopnak, nem csak audit.

#22
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Bruce
Néhány éve egyik barátom irodájában láttam egy mûanyagbizbaszt (alighanem egy biciklist aranyra fújva) a polcon. Nagyon kis gagyi cucc volt. Megkérdeztem mi az, és ha jól emlékszem valami, hobbi ob elsõ díj vagy ilyesmi volt (nem futam, hanem éves összesített), bár nem akarok hülyeséget mondani. Azért barátom azt is hozzátette, hogy egy belsõ gumival többre ment volna, ha már egy (több) évig törte érte az alkatrészeket. A kérdés: egy tenyérnyi mûanyag szart hova csökentenél még? Vagy vannak ennél komolyabb díjak is? Akkor el vagyok tájolva és sürgõsen elkezdek edzeni.  ;D

#23
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Hi!

Nekem is kifolyt a szemem mire végigolvastam a dógokat...

Szóval:
Liquid, Para és a többiek, akik versenyeket szerveztek/rendeztek: már mondtam, hogy szerintem az "amatõr" "versenyzõ" nem a pénzért, hanem az elismerésért, a saját tudásának felméréséért megy versenyre (mint ahogy lcs mondta: "...pusztán buliból el akarok indulni az OB futamokon azért, hogy bizonyítsak magamnak, hogy fejlõdjek..."). Mondom, neki nem a pénz számít. Tehát nem lehetne azt megcsinálni, hogy az amatõr kategória gyõztese mondjuk kap egy bögrét, vagy érmet, vagy halál tudja vmi kis apróságot, emléket, és a profi kategóriában meg tényleg pénzdíj lenne. De olyan, amiért érdemes küzdeni, harcolni, és talán azt mondanák ezek a srácok, hogy "...nem érdekel, ki az a Bogár Gábor, Vinczeffy Zsolt stbstbstb..., fogom, és lenyomom...". Így lehet, hogy az lenne, hogy nem lenne visszanevezés, mert egy bögréért minek?? Fõleg akkor, ha úgy is tudja, hogy mindenkit le tud nyomni, mert úgyis csak õ indul, mint "profi" az amatõrök között.
Tehát kérdezem: ezt nem lehetne megcsinálni?? ??? ??? Ez csak felvetés, lehet, hogy túl naiv vagyok...

Üdv:
BRUCE

#24
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Hajjj...

Sajnos (és nem azért mert Liquid mondta) de igaza van Liquidnek...

Ma lehetetlen megoldani, hogy egy versenyen ketté válaszd az amatõröket, a profi(bba)któl...

Az egyetlen megoldás talán tényleg csak a morál változása...változtatása eredményezne... hogy egy profi(bb), már csak presztiszbõl sem álljon oda az amatõrök mellé egy versenyen, vagy ha oda áll, a végén azt mondja:"Köszönöm... Csak tekerni jöttem..."

És itt van egy fontos momentó, szerintem...
Presztiszbõl...
Mert az a baj, baj? nem is tudom...
szal a lényeg, hogy ma magyarországon a profi(bbj)aink nem érzik hogy presztizst, rajongókat, megbecsülést vesztettek, amikor oda álltak az amatõrök közé, és úgy lenyomták Õket, mint...mint...mint Fingós Jimmy, Liquid utasítására Téged... ;) majd a dobogóra felállva büszkén(?) átvették a díjakat...

Mert ha ez lenne, akkor meg lenne az a "akadályozó" tényezõ, hogy egy profi(bb) oda álljon a rajthoz az amatõrökkel...

DE EZ AZ ÉREM, A SOK ÉREM KÖZÜL AZ EGYIKNEK, AZ EGYIK OLDALA...

Mert még akkor ott van a szükség... a pénz... :(
Szóval, szerintem nagyon bonyolult...
Talán ha a fiatalokat, utánpótlásokat úgy edzenék(ami egyben szerintem egy fiatal nevelése is 70%ban, ha nem többen...), hogy már az a morál alakuljon ki köztük, hogy sokkal gyengébb kategóriába nem nevez...

Na ennyi...
Bocs a szófosásáért...
Csõváz és hátszél...
Joghurt kinn napozik...én meg idebenn rohadok az irodában...na ez sem fer... ;) Pf


#25
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Liquid!

Abban igazad van, hogy a ti egyesületetkben lévõknek ott a helye a tehetségkutatón, de akinak edzõje is van, az már valószínûleg nem hobby tekerõ. Itt Gizmora és capatára gondolok.(bár elõször szeretném hallani a véleményét mielött ítélkezek)

üdv,
kislust

#26
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ON

Hukk...kiszáradt a szemem mire végigolvastam a témát...

Profi kontra Amatõr.
Soha, de soha nem tudod szelektálni õket egy versenyen. Az embernek megvan az az undorító képessége, hogy tud hazudni. (TISZTELET A KIVÉTELNEK...ilyen nincs...)

És bizony a profi is pénzbõl él, éppúgy mint az amatõr.
A mi versenyünkön a PROFI és az AMATÕR pénzdíja pontosan ugyanolyan volt. Miért? Csak azért, hogy ne legyen csábító a profinak visszanevezni.
Ja..gondoltuk mi. Csak van mégegy érdekes tulajdonsága a homo sapiensnek. Mégpedig az, hogy ha ugyanazt az almát leszedheti egy alacsonyabban lévõ ágról, akkor hülye lesz mászni. És sajnos ez így mûködik.
Ergó: volt visszanevezés.

Ez a szelektálás nem a szervezõkön múlik. Ez morál...

Volt egy olyan felvetés, hogy aki egyesületben teker az ne induljon tehetségkutató rendezvényen.
MIÉRT?

A mi egyesületünknek az volt a célja, hogy a városban és környékén kavirnyázó kerekeseket összefogja. Volt ott minden. KONA, MAGGELLAN, TESCO és MERTO is.
A fiatal srác megkapta a bicót karira. És lekes volt. Egyesületi tag volt? De az ám. Én mégis azt mondom, hogy neki ott lett volna a helye a tehetségkutatón.

És nem mondhatod azt az egyénnek, hogy én láttalak az OB-n indulni, úgyhogy ne nevezz a hobbysok közé. Mert körberöhög és max nem indul. És bizony nagyon sokba tud kerülni egy verseny rendezése...

Egyébként voltak olyan profik akik a saját kategóriájukba indultak. Tiszteletem nekik! És asszem nekik is feladatuk lenne, hogy a "visszanevezõs profiknak" az arcukat az aszfalthoz paskolgassák egy kicsit. (természetesen ezt átvitt értelemben értem. Nem szeretném, ha a rend õrei azzal zargatnának, hogy xy feje földes lett, mert visszanevezett...)

Tiszteletem minden profi, álprofi, amatõr  és álamatõr kerósnak!

UFF
LiquidBugger
8)

#27
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Motrozásról:

Ez inkább technikai sport, mint amennyire az emberen múlik!

Kifejtve: Elvileg, ha van a kategóriában kiírt, mûszaki feltételeknek megfelelõ géped, tagja vagy egy csapatnak, befizeted az éves biztosítást, akkor lehet indulni!

Tehát itt nem az ember van kategorizálva, hanem a Technika!!

Pl a Hungaroringen az idõmérõ edzésen az elsõ legjobb idõ 107%-án belül kell lenni mindenkinek! Aki kívül esett a 2 edzés után, annak köszönik a részvételt, és szeretettel várják legközelebb.
(Mint a Forma 1-ben)
Namármost, ne hogy azt higgyétek, hogy nálunk minden tökéletes, mert:

Újgazdag hüje gyerek megveszi a maxos (érsd full XTR-es) motort, és némi alapképzettséggel, és millió(s) edzéssel már ott is van a középmezõnyben, esetleg az elején; kanyarodni, és fékezni nem tud, de az egyenesben úgy megy el melletted, hogy lenézel a tiedre, mûszaki hibára gyanakodva, pedig nem!

Õ is teljesíti a 107%-ot, de itt nem az ember sietett annyira, hanem a technika, ráadásúl sz@rik a technikai szabályokra, csal hazudik megken, lefizet,...
Egyre inkább eltolódik a gazdagok sportjává sajna!

Baliba ezért (is) hagyta abba ezt, pedig tényleg a semmibõl jöttem, és az egyetlen vidéki gyerek voltam, aki 2x is kapott motort a segge alá, és bizonyítottam is (OB-bajnok + kupagyõztes).

Namármost, ettõl én még nem tartom magam "Profinak", és ezt az eredményt majdhogy önerõbõl, szivességekbõl, apró ezresekbõl, apróságokból raktam össze! Aki eljött a pálya szélére, az csak azt látta, hogy "Kistóth" (ez volt a mûvésznevem) megy, mint akinek a szemét kivették, és jól megy a technika alatta. De ebben millió ember segítsége benne volt.

Ha valamiben profi egy élvonalbeli versenyzõ, hát abban, hogy hogyan tud ott maradni, és ott fenntartani magát.

Ha valaki szívvel, lélekkel ezt csinálja, ez az élete, és mindenét erre áldozza, összeszorított fogakkal küzd, és egy célja van, hogy nyerjen az Profi.

A 22-es csapdája: Amíg nincs eredményed, nincs sponzor, de míg nincs szponzor, addig nincs eredmény, és ebbõl nehéz kitörni!

Hozzáteszem, a kerékpársportban nem ismerek senkit, még név szerint is csak akiket emlegettetek, de a sorokból kivéve itt is az a lényeg, hogy küzdenek, amíg bírnak, és amíg hagyják õket. Hozzáteszem, az, hogy, emberileg, belül, ki-milyen, az már egy más (talán ugyanerre a) lapra tartozik.

A szerénység nagy erény, attól még lehet büszke az ember az eredményeire, és teljesítményére, anélkül, hogy szétcsúszna magától. Nekünk is lehet õket, -sõtt kell is- tisztelni, de nem szabad "lovat adni alájuk" azzal, hogy már eleve vesztesként állok ki ellenük, és a nevük = a verhetetlennel.
Így esetleg ebben teccelegve, tényleg elhiszik, hogy azok is, és errõl mi tehetünk.
Nyuszika elmegy a fûnyírót kölcsönkérni... tipikus esete.

Sosem lehet tudni, mikor jön el az az ember, aki jobb nálam!
Az viszont biztos, hogy mindenkinél van egy faszább gyerek!

Baliba voltam, már megint sokat beszélve!

Üdv for everyone!

#28
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Én csak azt szeretném kérdezni, hogy miért nincs DH-ban amatõr kategória?
Vagy mit csináljak akkor ha pusztán buliból el akarok indulni az OB futamokon azért, hogy bizonyítsak magamnak, hogy fejlõdjek, hogy ha lemegyek akkor felvigyen az IFA ;D vagy egyáltalán hogy ott legyek ezekkel a pupákokkal?
Ok., beiratkozom valahová és egybõl a Misit, a Gizit, a Mogyit, Janikát kell lenyomnom?! ennek mi értelme?
Azt mondják: biztonsági okokból? De ha beiratkozom, akkor biztonságosabb lesz??????? nem töröm magam össze ugyanúgy akármikor ugyanott, ha béna vagyok?
CC/DS-ben nem törheti magát össze ugyanúgy akárki amatõrben?
Nem hiszem, hogy lóvé kérdése, mert az ugyanúgy van mindháromban.
Valaki mondja meg, akkor miért nincs????????????????

lcs

#29
Em-Tee

Em-Tee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
Jah és még valami: a motoros szétválasztósdi szerintem sokkal egyszerûbb, mint a bringásoknál, mert a motorozás alapvetõen technikai sport és ott meg lehet adni, hogy pl. van 125 köbcenti 250 köbcenti meg 500 köbcenti azt csá. A bringázás kevésbé technikai sport, és az emberekre nincsen ráírva, hogy õ egy 83 lõerõs pistike õ meg egy 11 lõerõs laja. Az meg nyilván hülyeség lenne, hogy külön kategóriába akinek xtr, xt, lx, deore, sram stb. szettje van a gépén, vagy mittomén ,akinek 100ezernél többet ér a gépe, akinek 200-nál stb.

#30
Em-Tee

Em-Tee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
Ahogy látom elég érdekes hozzászólások gyûltek itt össze...

Az elsõ nagy kérdés szerintem az: ki a "profi" és ki az "amatõr"? Máshol azt hívják "profinak", akinek a bringázás a munkája, minden nap ezer órát edz, van edzõje, gyúrója, orvosa stb, kapja a full xtr-es bringát meg a lóvét. Ilyen itthon nincs. Nekem az is "profinak" számít aki megnyerti a hobby versenyt, mert rám vert 10 percet, de van akinek én is "profinak" számítok, mert rávertem 10 percet. Ezt így szerintem lehetetlen kijelenteni, hogy a lajos a béla meg a karcsi "profi", a misi a géza meg a pisti meg "amatõr". Nyilván akinek edzõje van, minden nap bringázik edzésterv szerint, és nem feltétlenül azért mert rohadtul ahhoz van kedve, hanem mert pl. OB-t akar nyerni az "profi". Ettõl függetlenül vannak sokan "hobby" kategóriában akiknek van edzéstervük, évente 10000 km-et mennek stb. Ez van. Én ha kedvem van hozzá elmegyek bringázni, annyit tekerek amennyi éppen jólesik, indulgatok versenyeken néha, mert jó buli versenyezni, meg élvezem. Szerintem ez az "amatõr".  

Ha az "amatõrök" és "profik" egy kategóriában indulnak az elég nagy gáz. Ennek egyik oka, ha nincs, csak egy kategória, pl. BM. Itt nyilván nem lehet megtiltani a "profiknak", hogy induljanak, hiszen mégiscsak országos rendezvényrõl van szó, és nem a fiatal tehetségek felkutatása a célja. Elég furcsa lenne ha lenne egy halállista, hogy pl. Vizdák Jani, Bogár Gábor, Vinczeffy Zsolt, Sass Józsi stb. nem indulhat mert õk ne nyerjenek Scutumot, mert minek nekik. Egyébként szerintem azért volt a Scutum a fõdíj, mert abból van a Csekénél rogyásig, és mégiscsak jobban megtérülõ nekik odadobni egy bringát mint 200 ezer huf-ot kp-ban. A nyertesek meg nyilván eladták, vagy nemtom mi lett vele. Szertintem a BM-en senki sem azért indult, hogy megnyerje a Scutum-ot, vagy Ti esetleg azért? Ha a rendezõk úszkálnának a zsében biztos lett volna hétvégi harcos, lelkes amatõr, amatõr, haladó, félprofi, profi meg szuperprofiûberfaszatököslegény kategória, és mindehol a kategóriának megfelelõ díjak lettek volna, dehát ez nem így van... Milyen szép is lenne... A Scutumra visszatérve, nem hiszem, hogy az odaajándékozás olyan kitûnõ dolog lett volna, mert pl. kinek adták volna? Akinek a legnagyobb szüksége van rá? És azt meg hogy döntik el? > még valami: itthon nincs túl sok profi, mondhatni egy kezemen meg tudom számlálni, hogy mennyi van, és néha nem érdemes nekik külön kategóriát indítani, mert akkor ki kéne osztani még egy valag díjat és összesen indulnának hárman, ezt senki se várhatja a szervez&#337;kt&#337;l. Pl. elit n&#337;i kategóriában is szokott lenni, hogy három induló sincs, ez szerintem elég nevetséges, akkor már inkább legyen mindenki egy kategóriában <
Vannak az MK meg OB futamok ahol van "profi" meg "amatõr" kategória, itt nyilván mindenki a szintjének megfelelõ kategóriában indul, mert (asszem) nem lehet év közben kategóriát váltani, a profiban van pénzdíj (még ha nem is sok), és hát mégiscsak a magyar nemzeti bajnokság... Az mondjuk érdekes, hogy a nevezésnél nem kérnek semmilyen igazolványt vagy ilyesmit legalábbis hobbysoktól, ennyi erõvel kisnövésû felnõttek is indulhatnának pl. a serdülõk között...
Az egyéb versenyeken viszont sokszor elég pofátlanok a "profik", mert visszaneveznek, hogy nyerjenek. Ennek én nem sok értelmét látom, de biztos nem vagyok elég "profi"... Például életem elsõ versenyén (najó bevallom, hogy második, de ez mégiscsak jobban hangzik) az "elit" mezõnybõl kiesettek elindultak a késõbb kezdõdõ "hobby" versenyen. Ezt én a rendezõk helyében nem hagytam volna, de biztos még mindig nem vagyok elég "profi". Mindenesetre így rohadtul semmi esélyem nem volt, õk meg biztosan kurvára örültek, hogy sikerült egy rakás kezdõt meg hétvégi harcost megelõzniük. Gratulálok nekik. Mindegy végülis nem rólam szól a történet, ez csak egy példa a "profik" sportszerûtlenségére. Itt ráadásul megoldható lett volna, hogy ne indulhassanak, mert már egyszer neveztek a elitbe, csak végig kellett volna nézni az elit listát és ha már nevezett elküldeni. Bár a szervezõk biztos jól jártak vele, mert beszedtek még pár adag nevezési díjat.

Nah de konkrétan itt van ez a tehetségkutató verseny. Ahol nagyjából sikerült felkutatni, hogy a George KSE versenyzõi milyen tehetségesek, viszont a második helyezéseket besöprõ George KSE versenyzõk is tehetségesek, kicsivel tehetségesebbek, mint a harmadik helyen beérkezõ George KSE versenyzõk. Én sem értem, hogy mit keresnek egy tehetségkutató versenyen az OB dobogós helyezettjei, õket miért kell még jobban felkutatni? A tehetségkutató szerintem az lenne, ha olyan srácok versenyeznének, akik nincsenek ott a magyar kupákon meg az ob-n, de azért szeretnek és szoktak bringázni, és itt esetleg kiderülhet, hogy lenne értelme versenyekre járniuk, mert tudnak ám õk bringázni. Azért kíváncsi vagyok Gizmo véleményére.

Röviden ennyi, csak már lerohad a kezem meg aki megpróbálja végigolvasni kb. háromszor alszik el rajta...

#31
kempelen

kempelen

    kvázigazda

  • admin
  • 189 hozzászólás
Én is csak most találtam a témára, és eléggé mellbe ütött.

Ha Gizmo visszajön La Palmáról felhívom a figyelmét, hogy megszólítottátok.

Egyébként érdekes kérdés, hogy ki az amatõr és ki a profi. Szerintem attól, hogy valaki egyesületi tag és komoly gépe van, nem T Gazdaságos még nem válik profivá.

Kiváncsi leszek Gizi mit reagál...

#32
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
BRUCE:Jól beszéltél!!!

#33
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Hello!

Én nem azt mondom, hogy nevezési díj nem kell!
Az persze, hogy kell, mert vmibe azért a szervezõnek is kerül a dolog... Ezzel teljesen egyetértek.

Egyébként érdekes, hogy ti, a motorosoknál ezt meg tudtátok oldani (mármint az elválasztást), a bringásoknál viszont nem megy. Vajon miért? Ha már így felteszem a kérdést, akkor válaszolnék is rá ( :P ), szóval szerintem azért nehéz, mert sokkal több embernek van a szabályoknak megfelelõ bringája, vagy lehet, hogy ez baromság... mittom én miért :) Az ötleteket várom  ;)

És az nem lenne jó ötlet, hogy az igazoltak a profi kategóriában, nagy pénzdíjért, az amatõrökhöz pedig csak igazolatlanok, és jelentõsen kisebb díjért, azért, hogy nehogy a profik a "fogaikat fenjék rá".

Mindezt az elképzelést arra alapozom, hogy az amatõrök nem a sok pénzért, hanem a "dicsõségért" versenyeznek, a profiknak pedig ebbõl kéne élniük... Kéne... Azért hívják õket profiknak, nem??

Üdv:
BRUCE

#34
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Dear Bruce!

Az, hogy ki, mikor, kivel, hol edz, azt a legkevésbé sem tudod szabályozni ill. ellenõrizni!

Nem is kell, hiszen valahogy fejlõdni is kell!

De...

Az aki Profikkal edz, annak elõbb utóbb Licensze-"Pártkönyvecskéje" lesz!
Továbbá, nem hiszem, hogy ilyen emberekbõl tömegesen fordulna elõ.

Merthogy ha már annyira isten valaki, miért ne legyen OB-bajnok? Elvégre mindenki nyerni akar!

Továbbá, az amatõröknek morálnövelésileg kell valamit adni, hogy eldicsekedhessen a haveroknak!
Persze, ez relatíve apróság is lehet, de ahogy anno, Caesar kollega említette "Cirkuszt, kenyeret" kell adni a népnek!

Végezetül: Nevezési díj, az azért, kell, hogy a verseny szervezõje, (akinek a háttérben annyi munkája, energiája van 1-1 rendezvénybe, hogy a Paksi atomerõmûvet meghazuttolja) legalább visszakapja felmerülõ költségeinek díját!
Aki csinált már ilyet, az tudja mirõl beszélek... öö... írok!

Üdv: Baliba

#35
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Hi!

Most találtam csak rá erre a topcira, és van véleményem!

Kezdjük azzal, hogy a kerékpár sport (és ezen belül is most az mtb-rõl beszélnék) népszerûségét növelni kell. Ha több embert érdekel, akkor több szponzor lesz, több pénz stb...
De hogyan is növelhetnénk a népszerûséget? Ehhez az kéne, hogy több ember ismerje ezt az egész sportot (ehhez való pl az újságok (bikkmakk)). Aztán ha rászánja magát, hogy elmenjen egy versenyre (most mint nézõ), akkor tetszen neki a verseny, mondja a haverjainak milyen jó volt, azok is kimennének, még több nézõ, még több szponzor, még több pénz etc.
És miért tetszhet neki egy verseny?? Például azért, mert tényleg verseny van, azaz az emberek küzdenek egymás ellen!!! Tehát arra kéne ösztönözni a versenyzõket, hogy a legjobbak egy kategóriában induljanak (nem úgy, mint amint liquid mondott: ha vinczeffy zsolt ott van, akkor nem indulnak). Ez pedig sztem úgy lehetne elérni, hogy a profi kategóriában a nyeremények nagyságrendekkel nagyobbak legyenek, mint az amatõr szinten. Én azt sem tartanám hülyeségnek, ha amatõr szinten a nyeremény semmi sem lenne (mármint semmi pénz, alkatrész, vagy vmi), csak mondjuk egy kupa, mert abba a kategóriába úgy sem azok neveznek, akiknek ez a céljuk, õk csak versenyezni, kipróbálni szeretnék magukat.

Tehát a megoldás sztem, hogy amatõr kategóriába csak igazolatlan versenyzõk mehessenek el, akiknek az "profik" edzésének (rendszeres) látogatás is tilos lenne (így kiküszöbölhetõ (talán) az, hogy nem igazolják le, csak rendszeresen velük edz), a profi kategóriába pedig csak igazoltak indulhassanak (ezzel is a kategóriák közötti ugrálást szabályozva).

Ez rossz ötlet?
Szerintem "annyira" egyszerûen megoldható lenne...

Üdv:
BRUCE
u.i.:
baliba: rendben van, hogy te így gondolkozol, de tudod, nem mindenki olyan tisztességes, mint te... (sajna...)

#36
Peet11

Peet11

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Hi!
Szerintem még az is nagy szemétség, hogy az amatõrnek ki kellett fizetnie a nevezési díjat, a menõknek meg állítólag a klub állta... A +nyert bringát szerintem azóta már rég eladta, és vett belõle v.mi high-tech cuccot. Ha már egyszer indulnak, legyenek versenyen kívül, és az amatõröket díjazzák!
Na Csákány.

#37
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás

Zöld!

Nekem se változott nagyon a véleményem, de azért meg kell adni nekik a lehtõséget, hogy megvédjék magukat.


Lehet, hogy félreérthetõen fogalmaztam, (akkor ez az én hibám) de eszembe sem jutott, hogy bárkitõl  el szeretném venni a megnyilatkozás lehetõségét!

Zöld

#38
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
8) Jól szóltál baliba testvér!

Épp ezt szerettem volna Én is fentebb kifejteni... csak röveidebben...  8)

Pf & J

#39
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Egyébként szerintem visszveti  fejlõdésben a profikat, hogy amatõrök között indulnak. Nincs miért izzadniuk, azt hiszik, hogy az amatõrök szintje fölött egy picivel már milyen q.va jók. Mi anno atlétikaversenyeken minél jobb mezõnybe próbáltunk bekerülni, mert a jobbak magukkal húzzák a gyengébbeket. Ott legalább fel tudtunk készülni lélektanilag a vereségre.
Azért tavaly (2000) egyik fiatalabb társunk jól alátett az "amatõr" mezõnynek egy elég gagyi géppel. Nyúlott is utána a pofájuk rendesen  ;D

#40
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Na hali!

Ez nem is oly egyszerû kérdés!

A motorsportban nem volt ilyen probléma, mert mindenki Profi licenszet váltott, amihez jogsi, és egy csapat kellett + pénz.
Aki amatõr licenszet váltott, az annyiban különbözött, hogy köztünk, ment, kapott kupát,   de pontot nem, így az éves pontozásból kimaradt! (nálunk pénzdíj sose volt :( :-[ :-X)

Ettõl még mindenki megvehette a "szabályos" technikát, és lehetett menni!

Nem mondom, hogy ez így jó, de:

Attól, hogy "Profi" voltam, még az elsõ versenyes kezdõ emberhez is odamentem, leáltam beszélgetni vele, elláttam tanáccsal, megmutogattam, amit tudtam, és büszke voltam, ha küzdeni kellett ellene!
Ezt viszont embere válogatja, ki-hogy áll hozzá ehhez a kérdéshez.
Ha lett volna, esetleg lenne olyan verseny, ahol tényleg tehetségkutatásra koncentrálódna, akkor mint leglelkesebb szurkoló állnék mindenhol a pálya szélén, és nyitott csipával figyelném, a jövõbeli konkurenciát!
Ha felkérnének, esetleg, mint "Profit" és arra érdemes lennék, tartanék bemutatót, esetleg verseny közben is segíteném, tanítanám a feltörekvõ nemzedéket, mutatva a technikákat, íveket, mert ekkor lehet sokat tanulni (szerintem), de csakis és csakis bemutató és népszerûsítõ jelleggel!
Nekem is voltak hatalmas ellenfeleim akikkel a pályán kívül (és belül is) óriási barátságban voltunk, vagyunk, leszünk, tisztában voltunk egymás képességeivel, technikájával, esetleges hibáival, de tudásunkat nem egy háztömbkörüli versenyen méricskélgettük össze, porig alázva a futottak még kategóriát. Ezeken a helyeken nem ez a cél!
Ha egy ilyen helyen bármit is kapnék, ami abszolult rendezõi hiba lenne, azonnal felajánlanám, az általam tehetségesnek kikiáltotnak!
A rendezõ ott tudja ezt megfogni, hogy eleve így hívja meg a Profit, és kéri fel részvételre! Elkülönítve, de mégis közöttük!

Hosszú távon: Azért indul el a "Profi", mert kevés a pénze, kell a nyeremény -a lenyomtam a gyökereket nem lehet szempont- ,hiszen így tud fennmaradni!
De hol akar fennmaradni, és versenyezni, hogy ha a nép meg közben megutálja ezért, elmegy a kedve az egésztõl, és nem fog versenyre járni, nézni, elindulni.
Nem lesz nézettsége, így az esetleges szponzor azt mondja, hogy e miatt -nincs reklám értéke a rendezvénynek- nem ad suskát.
E-helyett, az imádott versenyzõ elvegyülve a nép között jár-kel, óvatosan kifecseg (talán lényegtelen) kulisszatitkokat, bemutatót tart és leszállva az átlaghoz (ahonnan egyébként õ is jött) népszerûsíti a pipetyût nevû, márkájú, terméket, aktív részese a rendezvénynek homlokegyenest más lesz a megítélése.
Ez viszont, ha nem fakad belülrõl, akkor csak papiron profi az ember!

Boccs az érzelgõs és hosszú rizsáért, de csak úgy kipattant és leírtam.

From: Baliba

UFF: Szóltam!