Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

American Classic agyak

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
211 hozzászólás a témában

#21
Nagy Tibor

Nagy Tibor

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

lekopogom nekem semmi bajom velük..minden naon faja..pedig kapnak rendesen..nemtom sokan mér fikázzák bár lehet 1év mulva én is elátkozom azt a napot mikor megvettem õket..



Nem hiszem, nekem is pozitívak a tapasztalataim. Negyedik szezont futják és most cserélek bennük elõször csapágyat. Az elsõben egyet, a hátsóban kettõt.
Aki nem tudná annak üzenem: A Zöldpont bringaboltban lehet kapni csapágyat, tegnap vettem, 1300 Ft darabja.

#22
Nagy Tibor

Nagy Tibor

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
[quote name='FRIZ 22']A tengely-csapágy kapcsolat bizonytalan?
A négy szétszedett agy közül 2-nél a tengely csapágytûrése elég gyatra. A bezsírozott és emiatt kicsit nehezebben forgó csapágyak néha nem forognak a tengellyel együtt, csak csúsznak rajta, de nem kotyog.


Hogy zsíroztad meg a gyári zárt csapágyakat??? Vagy valamit félre értettem?

#23
gyurri87

gyurri87

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás
gyári wtb kerekeket azt tudom h réz anyával fûzik és talán 2-1.8-2es küllõvel...szép fekete..azt én se értem h miért olyan nehezek holott az agy az am.classic koppintás

#24
FRIZ 22

FRIZ 22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás

Köszönöm a válaszokat, FRIZ 22 köszi az igen részletes választ.
A WTB lenne az érdekelt...


A tengely-csapágy kapcsolat bizonytalan?
A négy szétszedett agy közül 2-nél a tengely csapágytûrése elég gyatra. A bezsírozott és emiatt kicsit nehezebben forgó csapágyak néha nem forognak a tengellyel együtt, csak csúsznak rajta, de nem kotyog.

A csapágy-agytest OK?
Megfelelõen szorulnak a csapágyak az agytestben.

Fûzött kerék vásárlásánál a kotyogás érzékelhetõ, vagy csak ami után kapott némi terhelést?
Kezedbe veszed a kereket, tengelyt nem kotyog, beépíted a bicóba, kotyog. Kiveszed a kereket, húzol rajta, kicsit már szorul is a tengely, bicóba visszaépítve kotyog tovább.

#25
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Köszönöm a válaszokat, FRIZ 22 köszi az igen részletes választ.

A WTB lenne az érdekelt...

A tengely-csapágy kapcsolat bizonytalan? A csapágy-agytest OK? Fûzött kerék vásárlásánál a kotyogás érzékelhetõ, vagy csak ami után kapott némi terhelést?

A beázósság erõs negatívum nálam, megyek mindenben, és mínusz kevés fokig télen is. A takarítgatástól egyébként nem riadnék vissza. Az elméletileg zárt, merthogy a víz belemegy ipari csapágyba bejuttatható elegendõ zsiradék?

Az összkép mindenesetre elég riasztó, különösen hogy deore (nem tárcsás) agyakat használtam, igaz kevés sarat kaptak, és azokkal semmilyen baj sem volt.

Ja, és WTB kész kerekek egyébként húzott küllõkkel készültek? Küllõanya alu?

sztem alu, de holnap megnézem neked /most nem akarok a setét garázsban botorkálni/

hogy milyenek a küllõk nem tudom, de amilyen könnyûek az agyak, ahhoz képest a komplett kerekek nehezek....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#26
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás
Köszönöm a válaszokat, FRIZ 22 köszi az igen részletes választ.

A WTB lenne az érdekelt...

A tengely-csapágy kapcsolat bizonytalan? A csapágy-agytest OK? Fûzött kerék vásárlásánál a kotyogás érzékelhetõ, vagy csak ami után kapott némi terhelést?

A beázósság erõs negatívum nálam, megyek mindenben, és mínusz kevés fokig télen is. A takarítgatástól egyébként nem riadnék vissza. Az elméletileg zárt, merthogy a víz belemegy ipari csapágyba bejuttatható elegendõ zsiradék?

Az összkép mindenesetre elég riasztó, különösen hogy deore (nem tárcsás) agyakat használtam, igaz kevés sarat kaptak, és azokkal semmilyen baj sem volt.

Ja, és WTB kész kerekek egyébként húzott küllõkkel készültek? Küllõanya alu?
a második p néma!

#27
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Hali!
Korábban írtam, hogy beszámolok a tapasztalataimról....
Alapjaiban véve versenyen, néha edzésen nyúztam õket. ebbõl kettõ volt dúrvább, saras. Az elsõt (nagykovácsi) túléte (ott inkább gyurma sár volt), de a második (duna maraton) az már betett mind az elsõ, mind a hátsó agynak (ott kapott rendesen a pocsolyákból).
Szerencsére kaptam egy diósdi boltban tartalék csapikat+helyre is pofozták, meg jól elkenték a száját :).
Mivel keveset megyek vele, a hátsó rotorral egyelõre nincs problémám, s eddig kotyogást sem tapasztaltam.
Sokat nem vártam tõle, s ezután sem fogok....
Van két gyári 2002-es mavic crossride edzõ kerekem, azzal 3 éve semmi gond, csak a 8asokat kell kiszedegetnem.
Amint lesz pénzem, mavicet fogok venni. Márkahû leszek :)

#28
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás

Elsõ saras verseny után beázott


es ez mindre jo
nyilvan adnek penzt egy ilyen ipari hulladekert

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#29
FRIZ 22

FRIZ 22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás

Érdekelnének a mostanában vásárolt AM Classik tárcsás monti agyakkal kapcsolatos tapasztalatok. Csapágyak alapból sz@rok, ill.csere beszerezhetõ, esetleg gyárilag OK?

Én is tudnék ocsón szerezni komplett kerekeket...

Kérlek ne kíméljetek, csakis az igazat, a színtiszta igazat... Köszi.


-Csapágyak alapból gyenge minõségûek, de azért gurul.
-Tartalék csapágy nagyon nehezen beszerezhetõ (nekem nem sikerült)
-Sarat, folyamatos vizet (durva esõ bicózás) nem bírja, csapágyak beáznak.
-Kevés zsír gyárilag a csapágyakban. (lehet ezért is áznak be?)
-Sok emberkének kotyog, fõleg a hátsó. (Próbáltam alátétekkel korrigálni de a kotyogás nem szûnik meg, pontatlan a tengely, a csapágyak nem szorulnak eléggé).

-Viszonylag könnyen szétszedhetõ, takarítható.
-Könnyû, szép.
-Agytest, tengely jól bírják a gyûrõdést (nem törik, hajlik, stb.)
-Szép eldolgozás, fõleg az agytest, tengely már nem annyira.
-Racsni szerkezet rém egyszerû (ennek ellenére láttam már tönkremenve egyet, a kalapácsok nem zártak eléggé és ledarálták a fogazott részt)


4 pár American Classic agy futott át eddig a kezemen. (saját és ismerõsök cuccai, szereltem õket)

- Zoogie / American Classic: (15mm tengely)
Elsõ saras verseny után beázott, átzsírozás és egy kis eszterga munka (nagyobb, szabványos csapágy beépítése) után tökéletesen mûködik, csak kotyog.

- WTB tárcsafékes verzió: (15mm tengely)
Elsõ saras verseny után beázott, átzsírozás és csapágycsere (nagyker garanciában használt agyból bontott) után mûködik, nem kotyog.

- WTB tárcsfékes verzió: (15mm tengely)
Elsõ saras verseny után beázott, átzsírozás és csapágycsere után pár hónappal a következõ saras versenyen a racsniban a fogazott rész ledarálódott. Alapból az elsõ és hátsó agy kotyog.

- Zoogie tárcsafékes verzió: (17mm tengely)
Elsõ saras verseny után beázott, átzsírozás után mûködik tovább. Alapból a hátsó kotyog. Féktárcsa tartó minden fékezéskor tovább menetelõdik az agytestre.

#30
gyurri87

gyurri87

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás
lekopogom nekem semmi bajom velük..minden naon faja..pedig kapnak rendesen..nemtom sokan mér fikázzák bár lehet 1év mulva én is elátkozom azt a napot mikor megvettem õket..

#31
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás
Érdekelnének a mostanában vásárolt AM Classik tárcsás monti agyakkal kapcsolatos tapasztalatok. Csapágyak alapból sz@rok, ill.csere beszerezhetõ, esetleg gyárilag OK?

Én is tudnék ocsón szerezni komplett kerekeket...

Kérlek ne kíméljetek, csakis az igazat, a színtiszta igazat... Köszi.
a második p néma!

#32
FRIZ 22

FRIZ 22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás
Sikeresen megtörtén a mûtét.
15x28x7-es (6902RS) csapágy beültetés, a kazetta testbe.
Sajna nem sok helyen lehet cserélni, kevés az anyag.

Feltöltött kép

#33
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
EGyre több agy olyan, mint régen volt a Dácia. Gyárilag rossz, de ha szétszedik, megcsinálják egész jó lesz...

#34
Nagy Tibor

Nagy Tibor

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
[quote name='Zsolti780']2005-6 körüli tárcsás-hátsó Novatech agyakról mi a tapasztalatotok?


Tavaly tavasszal fûztem egy kereket ilyen aggyal. K. nehéz valami 530 gr gyorszárral. A szezon közepére kotyogott, a fogsorral szembeni oldali csapágy
(hogy hívják?) megadta magát. Elballagtam a helyi csapágy boltba 300 Ft-ért vettem egy másikat, azóta jó. Könnyen szerelhetõ.

#35
Nagy Tibor

Nagy Tibor

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Nekem SUN DS 2 XC felnijeim vannak (420 gr csak tárcsafékhez), gondolom ez nem rossz súly. látak már egy s mást és semmi bajuk. Tavaly 4500 Ft volt.

#36
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
ha fûztél volna már kereket akkor tudnád mekkora baromságot kérdeztél.

#37
Zsolti780

Zsolti780

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Nem igazán,sõt,de ha van egy jó felnim és sûrgösen kéne agy ami csak 36os, akkor.....meg lehet vagy nem igazán ok a dolog?

#38
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Szerinted értelmes dolog lenne?
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#39
Zsolti780

Zsolti780

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
2005-6 körüli tárcsás-hátsó Novatech agyakról mi a tapasztalatotok?
Ja és egy 36 lyukas agyat össze lehet fûzni 32L felnivel?

#40
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás

De lehet ennyi kenõanyag is elég neki?

A zsír inkább több legyen, mint kevesebb...mármint a csapágyakban. ;)
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)