Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

American Classic agyak

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
211 hozzászólás a témában

#1
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
A méretre nem emlékszem, de az én 2004-es kiadású tárcsás AC agyamba a Zöld Pont nevü üzletben kaptam csapágyakat.

Már van elsõ kerekem :) a hátsóra még várnom kell legalább két hetet:( így egyre letargikusabb vagyok. Télen a -8 fokban bringáztam most meg a + 8fokban csak :scared:nézegettem a szétszedett bringámat:( ha valaki tudna 15/26 -os csapágyat 7 széleset megköszönném



#2
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Nem nem komplett kerék bár ha valakinek kompletten elmentek otthonról és hozzám vágja a jól kitömött bukszáját még lehet róla szó:lol1:
Kösz Mjani01 megnézem
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#3
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Már van elsõ kerekem :) a hátsóra még várnom kell legalább két hetet:( így egyre letargikusabb vagyok. Télen a -8 fokban bringáztam most meg a + 8fokban csak :scared:nézegettem a szétszedett bringámat:( ha valaki tudna 15/26 -os csapágyat 7 széleset megköszönném


Esetleg még megpróbálhatod valamelyik bringapont üzletben is, mert a csúcs sunrace agyakban is 15267 csapágy van, hátha õk is hoztak be hozzá csapágyat.


A sebesség mindent megold.

 


#4
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás

az AC 68 grammos v fékes elsõagyakhoz sem lehet pótcsapágyat találni?


Ahhoz állítólag van... egyébként én kb. 300km-t mentem Ac kerékszettel(az "1355g"-ossal, ami igazából 1479g), eddig semmi baja... szerintem egy ideig biztos jó lesz...(mondjuk 1-2-3 év) és az újba már lehet akármilyen csapágyboltban venni csapágyat... szóval nem kell félni ettõl. mondjuk én csak versenyzésre fogom berakni...

#5
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Nem tudom miert nem lehet normalis kereket/agyat venni...
Nem dragabb, legalabbis nem jelentosen es legalabb biztos jo. Gondolok itt shimano lx es felfele, novatecbol barmi, Dt 370 es felfele, a draga kulonleges cuccokat nem is emlitve.
Lehet hogy jo kitunni a tomegbol es nem azt hallgatni, hogy je, csak LXre telik? De inkabb mukodjon. Az a fontos.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#6
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Komplett kerék? Ha igen, részvétem.:D


Még nem tudja, de majd megtudja. :) Csak nehogy baj legyen.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#7
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Köccke :wtf:most syncron az esélyes.

Komplett kerék? Ha igen, részvétem.:D


#8
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Köccke :wtf:most syncron az esélyes.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#9
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Vettél/csináltál volna rendes kereket:D:D:D


#10
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Már van elsõ kerekem :) a hátsóra még várnom kell legalább két hetet:( így egyre letargikusabb vagyok. Télen a -8 fokban bringáztam most meg a + 8fokban csak :scared:nézegettem a szétszedett bringámat:( ha valaki tudna 15/26 -os csapágyat 7 széleset megköszönném
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#11
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
az AC 68 grammos v fékes elsõagyakhoz sem lehet pótcsapágyat találni?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#12
FRIZ 22

FRIZ 22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás

Egészen pontosan a rugók mentek szét benne(1 darabot találtam meg a többivel elkézelésem sincs mi lett).


Csak egy rugó van benne elvileg, ami a kalapácsokat mozgató tárcsát elfordítja. Ez a szabadonfutóra van rögzítve.
Az ment tönkre, eltört, lekopott a vége?

Kezd az enyém is tönkremenni, néha nem akad, és elõre is szabadon fut.

#13
Konásjózsi

Konásjózsi

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás
Ez valami újfajta am.classic agy?
Egyébként sajnos az én hátsó agyam szerdán kinyiffant. Egészen pontosan a rugók mentek szét benne(1 darabot találtam meg a többivel elkézelésem sincs mi lett). Elémletileg egy szabadonfutó meg a mögötte lévõ tárcsa cseréje megoldaná a dolgot. Nem tudja esetleg valaki hogy honnan tudnám ezeket megrendelni? Aki tudna nekem hozni az most 2 hétig nincs itthon addig meg nem akarok várni.(bár van másik hátsókerekem).

#14
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Feltöltött kép

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#15
Nagy Tibor

Nagy Tibor

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

4. szezont? Az már hosszú távú teszt.:)
Eredeti AC agyak vagy Zoogie/WTB másolatok?
A racsni szerkezetben a rugót megakasztó fém tányér ami behúzza a kalapácsokat, hogy bírja, nem kopott nagyon? Van még rés/lyukasztás rajta?
És a rugó vége?
Ez tûnik az egyik gyenge láncszemnek, hosszútávon.


Bocs, csak három, utána kellett számolnom, de igy se rossz!
A "tesztrõl". Az eredeti AC tárcsás agyakkal SUN DS 2 XC felnikkel, alu anyákkal húzott küllõkkel magamnak fûztem a kerekeket, (75 kg. xc, maratonok, túrák) mert könnyû kerekeket akartam. A súlyuk jó is lett, de a bomber z 2 telóval úgy éreztem, nem oda megy a gép ahová szeretném, magyarul durva terepen kormányozhatósága nem tetszett. Igy egy szezon után átraktam a nejem bringájába (giant warp öszztelós). Az idén már nála a második évadot futják, persze õ lájtosabban használja mint én, de azért megjártunk néhány hazai és külföldi (Dolomiti) maratont. Szóval min. 6000 km lehet a kerekekben. Az idén nyáron észleltem a mindkét agynál egy kis kotyogást, de ettõl még használható volt a rendszer.
Tegnap cseréltem ki a csapágyakat. Elõl csak egyik oldalt kellett cserélni, hátul a két szélsõt. Amin nagyon meglapõdtem, a hátsó agy racsni részét szétszedve SEMMI koszt nem találtam, még a gyári zsir volt benne. Tulajdonképpen csak illendõségbõl mostam ki mindent benzinben és zsíroztam újra. A fém tányér teljesen ép, a kalapácsok is, a rugó kérdést nem értem???

Azt gondolom, a sokat emlegetett ez évi Szilvásvárad , Buda, Duna maraton nem normál felhasználást jelent egy bringának, így én nem lepõdök meg nagyon a rengeteg meghibásodáson. (A DM után a joytec hátsó agyam racsni része tele volt sárral) így én nem ezek alapján ítélek meg egy alakatrészt.

#16
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
szerintem nem árt belenézni, mert nem tökéletesen tömít és hát így belefolyik a víz...
meg van amelyikben gyárilag se sok zsír van...

de kérdezz utána sztem, mert kíváncsi vagyok rá én is!

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#17
Nagy Tibor

Nagy Tibor

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

csapágy kiszed -> gumitömítés tûvel kipattint -> bezsíroz -> visszafele ugyanez, fordítva


Nem tudom jól látom-e a dolgot, de szerintem egy gyári zárt csapágyat nem kellene szétszedni. Szerintem az úgy van megcsinálva, hogy amíg a csapágy csapágy addig ne keljen hozzá nyulni. Azért majd megkérdezek valami szakértõt.

#18
FRIZ 22

FRIZ 22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás

Nem hiszem, nekem is pozitívak a tapasztalataim. Negyedik szezont futják és most cserélek bennük elõször csapágyat. Az elsõben egyet, a hátsóban kettõt.
Aki nem tudná annak üzenem: A Zöldpont bringaboltban lehet kapni csapágyat, tegnap vettem, 1300 Ft darabja.


4. szezont? Az már hosszú távú teszt.:)
Eredeti AC agyak vagy Zoogie/WTB másolatok?
A racsni szerkezetben a rugót megakasztó fém tányér ami behúzza a kalapácsokat, hogy bírja, nem kopott nagyon? Van még rés/lyukasztás rajta?
És a rugó vége?
Ez tûnik az egyik gyenge láncszemnek, hosszútávon.

#19
FRIZ 22

FRIZ 22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás
Ja, ja, ahogy a kollega fent leírta

#20
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Hogy zsíroztad meg a gyári zárt csapágyakat??? Vagy valamit félre értettem?


csapágy kiszed -> gumitömítés tûvel kipattint -> bezsíroz -> visszafele ugyanez, fordítva

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu