Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

HármasHatárHegy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
970 hozzászólás a témában

#41
Sandor75

Sandor75

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás

Szerintem az edzetlenség lehet a görcsök egyik oka, a másik amit nagyon régóta tapasztalok,
ha menet közben nem izotóniás folyadékot iszom akkor szinte mindíg jelentkezik az izomgörcs.

Már nagyon sokszor megfigyeltem a szoros összefüggést.
Edzetten a saját megszokott tempómban ez nem jelentkezik.

A nehéz bringa csak az edzettséget növeli, olyan mint amikor valaki 27 kilós súlyzóval igyekszik a hegyre.



Kössz a tanácsokat, majd próbálgatom. :)

"...amibe nem halunk bele, az erõsít..." Ez is jó példa erre.:)

#42
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Szerintem az edzetlenség lehet a görcsök egyik oka, a másik amit nagyon régóta tapasztalok,
ha menet közben nem izotóniás folyadékot iszom akkor szinte mindíg jelentkezik az izomgörcs.

Már nagyon sokszor megfigyeltem a szoros összefüggést.
Edzetten a saját megszokott tempómban ez nem jelentkezik.

A nehéz bringa csak az edzettséget növeli, olyan mint amikor valaki 27 kilós súlyzóval igyekszik a hegyre.



közben csak akkor ha nagyon el vagy merevedve!
utána viszont addig érdemes amíg még melegek az izmok.így nagyobb a hatékonysága.természetesen ha erre nincs módod idõd akkor sem szabad elfeledkezni róla...

Kössz a tanácsokat, majd próbálgatom. :)

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#43
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás

edzõpartnert keresnek, aki jol nyomja ,mert szeretnék versenyezni,de klubba nem nagyon akarok belépni!én a x. ker-ben lakok,de a budai hg-ban nyomom,de mehetünk más felé is!

ment egy privi
"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#44
carbon-dani

carbon-dani

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
edzõpartnert keresnek, aki jol nyomja ,mert szeretnék versenyezni,de klubba nem nagyon akarok belépni!én a x. ker-ben lakok,de a budai hg-ban nyomom,de mehetünk más felé is!

#45
Sandor75

Sandor75

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás

Oké, visszaszívom a "felejtsd el"-t, bár írtam, hogy jó. Csak ismerem balut, és nála szerintem nem a nyújtás hiánya a szûk keresztmetszet.

Elnézésed kérem, ez a részlet rejtve volt elöttem:)

#46
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás

Ezen belül mit értsek egy edzésnek? Közben idõnként megállok, nyújtok? (ez hogy nézzen ki?),
majd tekerhetek tovább? Vagy csak a legvégén kell nyújtani?

közben csak akkor ha nagyon el vagy merevedve!

utána viszont addig érdemes amíg még melegek az izmok.így nagyobb a hatékonysága.természetesen ha erre nincs módod idõd akkor sem szabad elfeledkezni róla...
"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#47
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 hozzászólás

Semmiképpen se hidd el , mikor azt irják felejtsd el! Az izmok, inak nyujtása , és rugalmassan tartása nagyon fontos!

Oké, visszaszívom a "felejtsd el"-t, bár írtam, hogy jó. Csak ismerem balut, és nála szerintem nem a nyújtás hiánya a szûk keresztmetszet.

#48
Sandor75

Sandor75

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás

Az az igazság, hogy én nem tudatosan szoktam edzeni, amikor van kedvem akkor nyomom
és megyek amíg úgy érzem, utána még haza jutok valahogy kétkeréken.

Szóval megyek néhány órától fél napig is de ha jobban bírom akkor még többet is tekerek egyfolytában.
Ezen belül mit értsek egy edzésnek? Közben idõnként megállok, nyújtok? (ez hogy nézzen ki?),
majd tekerhetek tovább? Vagy csak a legvégén kell nyújtani?

Semmiképpen se hidd el , mikor azt irják felejtsd el! Az izmok, inak nyujtása , és rugalmassan tartása nagyon fontos! Verseny sportoloknak magátol értendõ,de óriás tévedés, hogy a hobbistáknak nem kell! Sõtt, ha jobban belegondolsz tudhatod,hogy hobbistáknak közel nem olyan az izmok inak , izülések, és egyebek ellenáló képessége mint egy verseny sportolónak. Evégbõl nyujtással , lazitással, bemelegitéssl, levezetéssel, és bizonyos fokig a táplálkozás helyességére figyelemmel kell lenni akkor is , ha csak hobbi szinteten kap a szervezet terhelést. A rendszertelenség nagyobb veszélyforrás lehet , mint azt sokan gondolják. Nem is értem , hogy egy versenyzõ hogy adhatott ilyen tanácsot neked, bár gondolom nem szakmai szempontok vezérelték õt. Jó néhány évet edzõsködtem , és tudom attól mert nem vagy profi sportoló, még ugyanugy kell a szervezetedet, testedet, karban tartanod, mintha az volnál. Persze vannak minöségbéili különbségek, és lépcsõk. Egy kizárolag csak havi 2 alkalommal sétakerékpározó emberre más vonatkozik megint csak. De ahogy irtad , a tekeréseidet, ezt nem nevezném a szervezet terheltsége szempontjából "vasárnapi" tekerésnek. Tehát én azt javaslom, a nyujtást ne hanyagold el. Jot tesz , és rendszeres alkalmazása erõsiti, és nyujtja az izomzatodat, inszalagjaidat,igy segithet a sérülések megelõzésében, a görcsök ritkábban történõ kialakulásában is. Persze a vitaminok is fontosak, amint azt irták, s mint azt magad is jol tudod gondolom.

#49
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Mégegy kicsi OFF. A túrázók és "örömkerékpárosok" is nyújtanak a hosszabb körök alatt/után...egyszerûen jót tesz és kész.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#50
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 hozzászólás
És hogy az offok után egy kis HHH is legyen.
Ha talált valaki fenn az adótornyoknál egy fél kormánycsapágyat, szóljon :-)
A buék kupás telónyak-törésem óta szeretnék felmenni megkeresni, csak még nem volt rá lehetõségem.

#51
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 hozzászólás

Ezen belül mit értsek egy edzésnek? Közben idõnként megállok, nyújtok? (ez hogy nézzen ki?),
majd tekerhetek tovább? Vagy csak a legvégén kell nyújtani?

Balu, szerintem felejtsd el, nem vagy te versenyzõ. Nyújthatsz, mert az jó, de ismerve a bringádat, inkább a 26 kilós dög :) és az apró vázból adódó nem megfelelõ vázgeometria lehet a ludas. Vagy a folyadékbevitel hiánya. Vagy a nyomelemhiányos táplálkozás. De fõleg az edzetlenség lehet a fõ ok.
Versenyen én is szoktam görcsölni, de ott ugye kicsit más a terhelés, Ca és Mg tablettát mindig viszek, verseny elõtti héten meg kúrát tartok.

#52
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Az az igazság, hogy én nem tudatosan szoktam edzeni, amikor van kedvem akkor nyomom
és megyek amíg úgy érzem, utána még haza jutok valahogy kétkeréken.

Szóval megyek néhány órától fél napig is de ha jobban bírom akkor még többet is tekerek egyfolytában.
Ezen belül mit értsek egy edzésnek? Közben idõnként megállok, nyújtok? (ez hogy nézzen ki?),
majd tekerhetek tovább? Vagy csak a legvégén kell nyújtani?

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#53
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Nyújtani nemigazán de mondd csak hadd tanuljak. :)


Akkor kezdd el, kábé ugyanolyan fontos, mint az edzés...egy edzés után elvileg negyed óra nyújtásnak kellene következnie.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#54
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Nyújtani nemigazán de mondd csak hadd tanuljak. :)
Egyébként amikor edzett vagyok akkor csak ha lehül az izmom akkor görcsöl be,
de mivel télen eddig nem szoktam menni ezért fõleg tavasszal adódtak ilyen problémáim.
most a lábam annyira tele raktam mindenféle melegítõvel és
jó nadrág is volt rajtam, hogy egyáltalán nem tudott lehûlni.
Most egyértelmüen a hosszú kihagyás és edzetlenség volt az oka.

Említed a nyújtást, azt vettem észre (amikor kezdett görcsölgetni), hogy amikor kinyújtom teljesen abban a pillanatban állna bele nagyon.
Attól csökkent a görcs amikor sík úton hazafelé pörgetõsen lazán gurultam és
akkor közben próbáltam megint teljesen kinyújtani. Egyébként igyekszem nyújtott lábbal tekerni.
Esetleg arra gondolsz, hogy megállás után nyújtani?
Mert attól totál begörcsöl ha edzetlenül és fáradtan és fõleg hidegben teszem.
Az edzettség megszerzése után már nincs ilyen gondom.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#55
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Balu, szoktál egyáltalán nyújtani? Mindenhol csak azt olvasni, hogy így meg úgy begörcsölt a lábad, ez azért már abnormális. Nekem akkor sikerült összeszedni egy görcsöt, mikor hanyagoltam a tekerés utáni nyújtást. (Meg persze salzkammeren is begörcsöltem, de az más tészta. :) )

#56
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Na én meg tegnap este próbáltam ki a téli öltözékem amit nemrég vettem.
Tervem szerint a Szépvölgyin mentem volna egy ideig és a végefelé a repteret akartam megtalálni.
Talán akkor jobban is jártam, hogy még aszfalton az elején begörcsölt a lábam.
Néhány hónapot kihagytam, ilyenkor eleinte könnyen begörcsöl lábizmom és jobbnak láttam ha visszafordulok.
Akkor jobban is jártam mert egyébként is útálom a sarat.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#57
Barnabás_CC

Barnabás_CC

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Én ma voltam a HHH-en és meglepõen nagy sár volt az erdõben. Nem folyos, hanem olyan masszív az egész biciklit és arcot beborító. De azért élveztem:bananadan
Üdv. Barnabás

Colors Budapest Hostel


#58
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás

Járt mostanában valaki a HHH-n és a környékén? Hárs-h. és János-h. lenne még a célpont. Sár tuti van, a kérdés csak az, hogy mekkora és milyen állagú jelenleg.

a hárson alig volt sár a múlt hétvégén!sztem a többin is járható a terep...
"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#59
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Járt mostanában valaki a HHH-n és a környékén? Hárs-h. és János-h. lenne még a célpont. Sár tuti van, a kérdés csak az, hogy mekkora és milyen állagú jelenleg.

#60
Barnabás_CC

Barnabás_CC

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
A link helyesen:
http://criticalmass....mber-24-szombat
Üdv. Barnabás

Colors Budapest Hostel