Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

HármasHatárHegy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
970 hozzászólás a témában

#781
Grimus

Grimus

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Tegnap volt a 35-dik Telehód. Képek:
http://www.kivisite.hu/
A következõnél remélhetõleg már jó idõ lesz és sokkal többen fogunk feltekerni a hold bûvöletében a HHH-ra.

#782
tdns

tdns

    vendég

  • fórumtag
  • 64 hozzászólás
A lila virág, ami most az erdõkben tömegesen nyílik: odvas keltike :D


#783
tdns

tdns

    vendég

  • fórumtag
  • 64 hozzászólás
igen, ez a cím sajnos meghalt
ez mûködik:
tdns@freemail.hu


#784
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Ma megismerkedtem a HHH-val (ez a topic adta az ötletet).


Kérlek adjál egy mail címet, mert csak magánban küldöm el a választ a feltett kérdéseidre. Az itteni címed deaktivált.

#785
vendég__*

vendég__*
  • vendég

...
Manka, te akkor az aszfaltúton szoktál felmenni a csúcsra, vagy van valami kellemesebb ösvény is?
...


Hi!

Mivel nem nézem egyik magyar oldalt sem, ezért külön - értesítés után - jöttem ide csak. Magánban fogok majd válaszolni a kérdéseidre.

Semelyik magyar fórumon, levlistán sem vagyok fent, nem olvasom, ahova a nevenincs egyesület tagjai beteszik/betehetik a lábukat.

#786
tdns

tdns

    vendég

  • fórumtag
  • 64 hozzászólás
Ma megismerkedtem a HHH-val (ez a topic adta az ötletet)
Nagyon kellemes volt, csak a túristaforgalmat kicsit nagynak találom
A csúcs közelében azonban olyan sziklás volt az út, hogy egy szakaszon le kellett szállnom, egy másik úton, ahol lefelé mentem egészen szétráztam a csuklómat. a csúcsra vezetõ utak közül mind ilyen meredek és sziklás?

Manka, te akkor az aszfaltúton szoktál felmenni a csúcsra, vagy van valami kellemesebb ösvény is?

Hûvösvölgybõl indultam, a csúcsról pedig Virágosnyergen keresztül, a kéken ereszkedtem le Üröm és a 10-es út felé.

Manka, úgy tûnik te nagyon jól ismered a hegyet; szoktál az északi oldalon a kéken leereszkedni/felmenni? Arra lennék ugyanis kíváncsi, hogy találkozni -e errefelé kóbor kutyákkal, kertekbõl kiszabadult "dögökkel", ugyanis ez az egyetlen dolog, ami elrettenthet engem a tekeréstõl ;D, egyébként nagyon szimpatikus ez az ösvény.

Egyébként nem értem, miért érdemes a Hûvösvölgybõl indulni, nekem legalábbis úgy tûnt, hogy a HHH északi oldala sokkal nyugodtabb, kellemesebb, kevésbbé frekventált és jobb ösvények is vannak.

Egyetlen kellemetlenség csupán az volt, hogy a zöldön vagy tíz motoros jött velem szembe, bûzös füstöt eregetve, városi robogókon !! :o hát ezek szerint ilyen állatfajta is van.. azon túl, hogy az ösvényt kissé széttúrták, a köveken a városi robogók kerekei meg-meg ugrottak, és pont mikor szembe jött velem az egyik, ráhajtott egy ilyen kõre, egyensúlyát vesztve terpeszbe tette a lábát és majdnem belémjött :-X

Mindenkit csak buzdítani tudok, hogy menjen tekerni akár a HHH-ra is, mert csodaszép az erdõ azzal a rengeteg lila virággal az aljnövényzetben (szégyen szemre nem volt nálam növényhatározó és nem ismertem a növényt).

#787
Kiskemo

Kiskemo

    vendég

  • fórumtag
  • 195 hozzászólás
Szerintem a János-hegy is nagyon kiráy, nekem jobban teccik mint a HHH! viszont kicsi a területe...

#788
BrickTop

BrickTop

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Akkor nem titeket láttalak...
Ma nem láttam túl sok bringást, múlkor viszont Pixellel találkoztam fönt, amikor a címlapot fotóta :D

HHH tényleg az legjobb hely, minden budai-hegyes túrám oda vezet, vagy onnan indul :)

#789
Grimus

Grimus

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Szia!
Én ma kétszer is fenn voltam, elõször 11-körül, akkor egyedül, majd 4 fele, akkor hárman voltunk, lefele a sárgán, majd a repülõtér fele jöttünk. Tényleg nagyon sokan voltak, több ismerõsömmel is találkoztam, akikre nem is számítottam. Jó ez a topic, mivel Budapest legjobban tekerhetõ hegyérõl szól :-)

#790
BrickTop

BrickTop

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Elõkotrom ezt a topicot ;D

Ki volt ma délután többedmagával a HHHn? zötyögtem lefelé a kéken, feltûnt a sok biciklis az aszfaltúton ;)

#791
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Mivel nyáron minden héten tekerek a Pilisben - már csak magam miatt is - ki fogom taposni belõlük a végeredményt! Nem lessz könnyû, de ez van...

Addig is jó tekerést (ebben a melegben)!

:D

#792
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás
Csak gyõzzük kivárni a "szorgalmazását" a Kedves biztos-úrnak :P

#793
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Mivel az üzenõfalon nagyon hülyülnek a srácok, ezért inkább ide írom be:

Az Állampolgári Jogok Országgyûlési Biztosához beadtam egy észrevételt a kerékpáros utak - erdei - kijelölésével kapcsolatban.

Érdekes volt a válasz. Most inkább nem idézem be, csak a legfontosabb utolsó szakaszt:

"... Az állampolgári jogok országgyûlési biztosáról szóló 1993. évi LIX. törvény 17. § (1) bekezdése értelmében az országgyûlési biztos a célszerûnek tartott intézkedést - e törvény keretei között - maga választja meg. Erre tekintettel felkértem a Földmûvelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztert, hogy vizsgálja meg a kerékpárral igénybe vehetõ erdei utak kijelölésének országos gyakorlatát. Felkértem továbbá Arra is, hogy vizsgálatának eredményérõl Hivatalom mellett Önt is tájékoztassa. A vizsgálat eredményétõl függõen szorgalmazni fogom - a tulajdonhoz és a természetvédelemhez fûzõdõ jogok biztosítása mellett és azokkal összhangban, az egészséghez fûzõdõ alapvetõ jog érvényesülése érdekében - az erdei kerékpárutak hálózatának bõvítését."

#794
Vinyisoft

Vinyisoft

    vendég

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás
Üdv a Bájkmeg fórumban!

#795
László János

László János

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Kedves hegyisek!

öreg, kezdõ, rokkantnyugdíjas (majdnem) hegyis vagyok, eddig országutaztam. Keresem az ennek megfelelõ hétvégi társat. Nem túl nagy utakra nem túl gyors menetre.
küldhettek választ a címemre is : marta.janos@chello.hu

#796
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Csak egy tekerésem lenne,
kerekem havas vidéken menne.
Csak egy hajtásom vagyon,
ott, hol nyomomat hóban hagyom.

Csak egy boldog napom legyen,
fenn a magos HármasHatárHegyen.
Csak egy kérést mormolok,
ragyogjanak rám a csillagok.

Én nem kívánok magamnak szebbet,
sem díszesebb-, sem ékesebbet.
Én imádom a havat, de csak azt,
mi elolvad egy-két hét alatt.

Ó, de szép a téli vidék,
havas völgyek hívogatnak,
az erdõben csend honol,
a vadak is pisloghatnak.

Csendes magányom megosztom
egy õzgidával szépen,
baktatunk egymás mellett
felfelé az erdõ szélen.

Ránézek és boldogság árad szét,
testem remeg, illatát szívom.
Óh, be szép az emlék!
Az Õzgidát még álmomban is hívom.

Mit is mondhatnék?
Kedveset, szépet neki?
Hisz az ember szavát
e teremtmény nem értheti.

Viszont a gesztus,
ahogy felém hajol kérdõn:
Mit hoztál kedves Bike-os,
ér oda orra, nedvesen és kérõn!

Ilyenkor meglágyul a szívem,
bent ezer csengõ dalol,
jönnek elõ a szeretet hangjai,
és a lelkem vígan zakatol.

Hisz megismert a pettyes,
erdõlakó állat.
Pedig én soxor
cserélem "bundámat".

De Õ bizton jó elõ,
a rejtekébõl néha.
Rám tekint szemével,
és kérdi: Van-e préda?

Ilyenkor mindig kap,
egy kis cukrot tõlem.
Ha nem lenne, szégyellném,
hogy úgy távozna felõlem.

#797
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás
Ez itt egy kis off lesz:
Egy Corratec 2004-es X-trail Extreme gépet.
A többit majd ki milyen brinyóval nyumul topikba leírom.
Szam

#798
Vinyisoft

Vinyisoft

    vendég

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás
Milyen kerót vettél?

#799
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás
Szombaton ha valakihez, vagy valakikhez csatlakozni lehet akkor szóljatok mert mennék valahova bringázni az új keróval.
Egy privit vagy ide egy pár sort írjatok légyszi.
Köszi:Szamóca

#800
henger

henger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 576 hozzászólás
Ma voltam túrázni egyet a Börzsönyben. Ilyenkor külön jó dolog, hogy nem egyedül tekersz. De például néhanapján igenis kell, és jól is esik egyedül tekerni. Amolyan lelki akksitöltés. Olyankor tényleg csak magadra figyelsz. Például spinninget nem tudnám csoportosan elképzelni, de egy kinti edzés csak csapatban az igazi. Akkor lehet sokat tanulni.

De nehogy csak offtopik legyen,
HHH Telehódas túra dec. 8-án
Részletek: http://www.kerekparostopik.hu

Gyertek, jó buli!