Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

HármasHatárHegy

- - - - -

  • Please log in to reply
970 replies to this topic

#321
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 posts
Hali!
Kicsit belekotyogok :-)
Én is görcsölõs csávó vagyok... szóval verseny elõtt hasonló kúrába kezdek én is mint Pinyo. Born 300mg-os magnézium piruláit szedem. meg rendesen tápolok, iszok.

Egyszer L. Olivér ezt írta a BB fórumon, érdemes elgondolkodni rajta...:
Tudtátok, hagy a mind aa mai napig használt RDA (Recommended Daily Allowance ) a vitaminok dózismeghatározásánál, még Hitler idejébõl származik? Az orvosokkal õ állapítatta meg, mennyi vitaminra van szüksége egy gyári munkásnak, hogy ne alakuljon ki hiánybetegsége.
Golngolom egyértelmû miért is szednek a sportolók plusz vitaminokat ezen érték felett.
Pl. a Centrum, 100%RDA multivitamin kb. semmire sem elég, csak hogy kb. vegetálj.
Keresd a Optimal Daily Intake (ODI) mennyiségû multivitaminokat.
Sajnos itthon ilyen nem kap engedélyt nagyon, így hiába keresed...

Na csákó!

#322
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 posts
Magne B6-ban 250mg Mg van.
Mennyiség? Kérdezd meg orvosodat. Szerintem ezeket az adagokat úgy találták ki, hogy abszolut passzív életmódúak is életben maradjanak, nem lehet baj.

#323
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Naponta egy 450 vagy 500mg-os Ca tabletta, és egy Mg MagneB6 (?) tabletta.
Asszem Béres Rt termékek.
Maraton elõtt 7-10 napig csinálom.

Állítólag a Ca és Mg gátolhatja egymás felszívódását, ezért újabban nem egyszerre eszem õket.

Mostani Szilvásra is vittem belõlük. Biztos ami biztos, 1-1 pár elfogyott.


Tegnap vettem egy Magnex nevezetu finn gyogyszergyar altal gyartott etrend kiegeszito tablettat. Ebben 300 mg Magnezium es 2.2 mg B6 vitamin van kapszulankent. A Magne B6 tablettaban ez milyenleosztasban van? Napi 1et vettel be?
Most olvastam, hogy ez a javasolt napi adag, s nem szabad tullepni. [kivancsi vagyok milyen mergezese lenne az embernek tole, ezert utanaolvasok]. Igaz ezt irjak ra pl az 500 mg-os C vitaminra is [2-4tabletta/nap/felnott], s hallottam dokitol, hogy influenzajarvany idejen 8 gram!! C vitamint visz be a szervezetebe...

szal a Magne B6ban milyen leosztasban van a magnezium-B6 vitamin?

#324
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

úúú, betegen nem jó... Jobbulást. Ha nem lesz nagyon rossz idõ (idén 5bõl 5 maraton saras volt...) akkor én is kimegyek Crossra egy helyszini nevezéssel. De azért ha már lúd legyen kövér alapon HHHt is meghajtanám este. Persze ezt csak most mondom, majd akkor nem :) Mondjuk én rövidtávra mennék, de jó lenne egyet már "normális" körülmények között letudni, hogy lássam mit is birok mostanság. CK-t honnan érdemes megközeliteni?


En a Huvosvolgyin fogok kitekerni. Amugy csutortok delutantol napsutest igernek, s hetvegere 23-25 fok napsutes, felhok eso nelkul.

#325
Tibee

Tibee

    vendég

  • fórumtag
  • 88 posts

Nekem csak Crosskovacsi lesz kozeptav:) Eleg lesz nekem az is, foleg mivel ma 15 kmnel kiszalltam Margitszigetnel, mert majd ledoltem a bringarol. Gyenge vagyok antibiotikumot szedek.. Nekem eleg lesz kitekerni nagykovacsiba. letolni a versenyt szinte turatempoba, majd hazatekerni:) Ezt a Teliholdast most kihagyom.


úúú, betegen nem jó... Jobbulást. Ha nem lesz nagyon rossz idõ (idén 5bõl 5 maraton saras volt...) akkor én is kimegyek Crossra egy helyszini nevezéssel. De azért ha már lúd legyen kövér alapon HHHt is meghajtanám este. Persze ezt csak most mondom, majd akkor nem :) Mondjuk én rövidtávra mennék, de jó lenne egyet már "normális" körülmények között letudni, hogy lássam mit is birok mostanság. CK-t honnan érdemes megközeliteni?

#326
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Tudtok vmit a 62. teliholdasról? Kacsa? met.hu szerint 11-ére esik ami vasárnap. Még sosem voltam de érdekelne, gugliban meg nem találok semmit. Bár lehet h elötte kéne egyet Crosskovácsizni, de még soha nem jártam arra se.


Nekem csak Crosskovacsi lesz kozeptav:) Eleg lesz nekem az is, foleg mivel ma 15 kmnel kiszalltam Margitszigetnel, mert majd ledoltem a bringarol. Gyenge vagyok antibiotikumot szedek.. Nekem eleg lesz kitekerni nagykovacsiba. letolni a versenyt szinte turatempoba, majd hazatekerni:) Ezt a Teliholdast most kihagyom.

#327
nzoli

nzoli

    vendég

  • fórumtag
  • 147 posts
Sárhelyzet a HHH-n jelenleg? Ha olyan, mint a Pilisben, akkor nincs remény...

#328
Tibee

Tibee

    vendég

  • fórumtag
  • 88 posts

Info itt
http://forum.index.h...87354&t=9006401
vagy ha elcsesztem a linket
http://forum.index.h...ticle?t=9006401
2006.06.02 reggeli hozzászólás


Ezt a gyors választ!
Köszi!!! :)

#329
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 posts
Info itt
http://forum.index.h...87354&t=9006401
vagy ha elcsesztem a linket
http://forum.index.h...ticle?t=9006401
2006.06.02 reggeli hozzászólás

#330
Tibee

Tibee

    vendég

  • fórumtag
  • 88 posts
Tudtok vmit a 62. teliholdasról? Kacsa? met.hu szerint 11-ére esik ami vasárnap. Még sosem voltam de érdekelne, gugliban meg nem találok semmit. Bár lehet h elötte kéne egyet Crosskovácsizni, de még soha nem jártam arra se.

#331
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 posts

... Peppe Kõszeg?

Mer én beijedtem....

Pannon topicban rövid válasz.
a második p néma!

#332
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Csak hogy on legyen:)

Pinyo is a kovetkezo utvonalon jar [ezert tudja merni hetente tobbszor is a Viragosnyergi idofutamot]:

Kulso becsi utrol Harsany lejto utcan felfele egeszen az Erdoalja utcaig szepen jarhato ut, meg esoben is. Innen fel Viragosnyeregig. Innen setanyon kijutsz a Harmashatarhegyi utra, ahonnan aszfalton le tudsz ereszkedni Fenyogyongye-Szepvolgyire.

S ha mar arra jarsz...Home tablatol merjel is egyet:)

köszi....
mérés majd egy hónap múlva...../nagyon le vagyok pukkanva momentan/
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#333
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts
Sz.tem inkább felfelé ess 0-val, mint lefelé 60-nal.


És szerintem itt a pont.

Ja és magamnak is ezt kívánom.

Peppe Kõszeg?

Mer én beijedtem....

#334
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

én egészen addig szenvedtem, vele - sõt terepen nem is használtam- mig át nem váltottam habverõre....abból ki tudok lépni......

dehogy on is :

srácok melóba járó alternativ út kéne nekem...szal ilyen dágványos idõkben, mondjuk külsõ bécsi úti kiinduló ponntal van aszfalt vagy jobb minõségû sotter út a hegyen át, mondjuk szépvölgyire vagy ilyesmi ?


Csak hogy on legyen:)

Pinyo is a kovetkezo utvonalon jar [ezert tudja merni hetente tobbszor is a Viragosnyergi idofutamot]:

Kulso becsi utrol Harsany lejto utcan felfele egeszen az Erdoalja utcaig szepen jarhato ut, meg esoben is. Innen fel Viragosnyeregig. Innen setanyon kijutsz a Harmashatarhegyi utra, ahonnan aszfalton le tudsz ereszkedni Fenyogyongye-Szepvolgyire.

S ha mar arra jarsz...Home tablatol merjel is egyet:)

#335
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

kacsa nem értem, hogy miként gyûlik meg ennyire a bajod az spd-vel, én egyszersem estem vele még a kezdetekkor sem, valahogy tök természetesnek tûnt...


Nos problema nem is volt addig, amig saros-nedves terepen nem tekertem.
Az utolso tekeresnel nedves koveken masztam felfele, illetve saras nedves avaron masztam fel a Vihar hegyre. Elegg emeredek, s lehet taposoval semment volna a kitekeres. Ellenben nem vagyok meg hozzaszokva ahhoz, hogy ne csaka tekeressel foglalkozzak csuszos terepen, hanem arra is, hogy ki kelllepnem:)

Amugy aszfalton hirtelen megallasnal lejton lefele siman kilepek a pedalbol. Felfele zugo fejjel 172-es pulzussal arra ugyeltem, hogy a mnaradek 6 metert kitekerjem, s akkor megvan az emelkedo:) Nem sikerult tobb esetben sem ez a 6 meter, ezert tamasztottam le. Megjegyzem ez felfele tortenik meg csuszos terepen>:)

Lefele meg nem estem.

#336
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

kacsa nem értem, hogy miként gyûlik meg ennyire a bajod az spd-vel, én egyszersem estem vele még a kezdetekkor sem, valahogy tök természetesnek tûnt...

én egészen addig szenvedtem, vele - sõt terepen nem is használtam- mig át nem váltottam habverõre....abból ki tudok lépni......

dehogy on is :

srácok melóba járó alternativ út kéne nekem...szal ilyen dágványos idõkben, mondjuk külsõ bécsi úti kiinduló ponntal van aszfalt vagy jobb minõségû sotter út a hegyen át, mondjuk szépvölgyire vagy ilyesmi ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#337
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts
kacsa nem értem, hogy miként gyûlik meg ennyire a bajod az spd-vel, én egyszersem estem vele még a kezdetekkor sem, valahogy tök természetesnek tûnt...

#338
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 posts

Balagee szerintem meg mindig a Szilvasi sarat mossa a biciklijerol:)
Nekem most szunet van majd 1 hetig. Akkor Crosskovacsi. Illetve csutortokon mennek egyet a budai hegyekben.
Az ulest feljebb emeltem kicsivel, mert rendszeresen megfajdult a terdem az utobbi idoben az emelkedokon...

Jun 11-i Maratonra jon valaki a kornyekrol? Kozel van biciklivel is [12km], s legalabb ne egyedul szenvedjek:)


Hi!
úgy fest,hogy sikerül beszervezni Crosskovácsi-t.Mehetnénk együtt.Talán még a csütörtök is frankó lehet HHH szinten.kommunikáljunk

#339
Balage_

Balage_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 290 posts
:-) Balage puncs volt és nem ugrott neki a Szilvásnak... Köszi h gondoltatok rám, most nekem még 3 hétig a vizsgaidõszak a téma, max rövidekre megyek meló után, majd ha letudtam a gusztustalan tárgyakat akkor irány a Pilis! B

#340
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Hát eltûntem, de most jól itt vagyok.

Gratulálok az új csúcshoz. Ülést nem tetted feljebb picivel? Nem csak tol-húz, elõre-hátra is teker, amikor ül! De majd megmutatod.

CMX-szel nagyon jót tekertünk múlt hét szombaton. Kedveli az emelkedõket, minél meredekebb annál gyorsabban megy. Nélkülem meg még gyorsabban ment volna. Most írok majd neki, megkérdem nem akar-e újra varacskolni, ill. kérek tõle itinert. D.Kõ-Esztergom közötti rész. A jövendõbeli Esztergom Maraton pre-pre-pre pályabejárása volt talán. Jó szintes.

Saraztunk, de nagyon jó gyakorlás volt. A végére kezdtem kevésbé görcsösen belecsapatni a tócsákba. Egyszer toltuk hosszabban lefele és fölfelé is csak keveset. De van sok vízszintes közeli jó saras rész. Meg barátságos csalán, vizesen kevésbé csíp:)

Visszamennék.

Megyek veszek elsõ sárvédõt. A régi még most is a DM útvonalán pihen valahol. Megközelíthetetlen.

Kacsa, balage, más?


Balagee szerintem meg mindig a Szilvasi sarat mossa a biciklijerol:)
Nekem most szunet van majd 1 hetig. Akkor Crosskovacsi. Illetve csutortokon mennek egyet a budai hegyekben.
Az ulest feljebb emeltem kicsivel, mert rendszeresen megfajdult a terdem az utobbi idoben az emelkedokon...

Jun 11-i Maratonra jon valaki a kornyekrol? Kozel van biciklivel is [12km], s legalabb ne egyedul szenvedjek:)