Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

HármasHatárHegy

- - - - -

  • Please log in to reply
970 replies to this topic

#281
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 posts

En is szivesen mutatok par utat ;) Esetleg holnap delelott egy bajkolas?Mit szoltok?


benne vagyok!!!
olyan 10körül lennék a környéken.reggel még megnézem a fórumot... ütközhetnénk valahol!?!mondjuk a probike-val szembe a bringaúton

#282
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

grat :)

1ébként az a kék jelzés vagy vmi nem jelölt út ?


Jaja az a kek ut. Jo volt, megallni nem volt erdemes a sok szunyog miatt:)

#283
rvilike_2

rvilike_2

    vendég

  • fórumtag
  • 181 posts

Nekem igazából egy olyan ember kéne, aki megmutatja nekem, hogy a János-hegyrõl hogy lehet eljutni a HHH-ra és ott mutat nekem pár ösvényt. :D..persze ha valaki leírja ide az utat a HHH-ig, nekem az is megfelel.


En is szivesen mutatok par utat ;) Esetleg holnap delelott egy bajkolas?Mit szoltok?

#284
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 posts

Nekem igazából egy olyan ember kéne, aki megmutatja nekem, hogy a János-hegyrõl hogy lehet eljutni a HHH-ra és ott mutat nekem pár ösvényt. :D..persze ha valaki leírja ide az utat a HHH-ig, nekem az is megfelel.


hát ha holnap délelött ráérsz akkor megkapod a tudást...:)

#285
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 posts
Én meg pénteken véletlenül középtányéron sprinteltem fel a gázvezeték emelkedõn. Az elején ugyan eggyel visszaváltottam, de épp nagytányéron voltam akkor. Fönt néztem csak meg, hogy mitõl értem fel ilyen gyorsan, hát ezért. Érdekes módon nem volt fárasztóbb, mint kistányéron szenvedni.

Megnéztem még a Z+ Nagy-Farkas torok részt is alulról az Erdõalja felõl. Egész sokáig sikerült, valami vasoszlopig asszem, de aztán tüdõ és combhalál volt. Utána még tolás közben mértem egy 176-os pulzust, ami nálam már iszonyat soknak számít. Nagyon kivoltam. Még egy felfelé tartó hajléktalan-szerû alak is megelõzött.

#286
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
Nekem igazából egy olyan ember kéne, aki megmutatja nekem, hogy a János-hegyrõl hogy lehet eljutni a HHH-ra és ott mutat nekem pár ösvényt. :D..persze ha valaki leírja ide az utat a HHH-ig, nekem az is megfelel.

#287
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Sikerult vegre tegnap 10 meter hijjan kitekernem a teglagyari emelkedot:) Tetszett. A Buda Maraton ezen also szakaszan 0.5-1.5 meteres csallan es gaz segiti a tekerest:)

grat :)

1ébként az a kék jelzés vagy vmi nem jelölt út ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#288
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Sikerult vegre tegnap 10 meter hijjan kitekernem a teglagyari emelkedot:) Tetszett. A Buda Maraton ezen also szakaszan 0.5-1.5 meteres csallan es gaz segiti a tekerest:)

#289
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 posts
hi!!

holnap délelött valaki???egy laza tekerés?
olyan 9tõl....13ig

#290
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Na en mar vissza is erkeztem negyed 10kor.
Nem sikerult az az istenien korai indulas, de 3/4 8kor nyeregbe pattantam. Alig 20 per mulva mar eleg meleg volt. Mentem egy Viragosnyergi emelkedot, utkozben osszefutva egy sporttarssal. [Aki korabban a Kerekparos bizottsag elnoke volt, s XC futamokon senior kategoriaba nyomta]. Egyutt haladtunk a Teglagyari lejton, majd O onnan Dobogoko iranyaba elment.
En a Buda Maraton ezen also szakaszat tekertem vegig. Nehol 1.5 meteres csalanban, dzsindzsasban. Megallni viszont nem lehetett, mert a szunyogok szedtek szet. Tervben a Teglagyari lejto/emelkedo volt betervezve, illetve a sargan Solymarig el, majd a gazvezetek nyomvonnal megtekintese.

Ebbol a sarga es a gazvezetek kimaradt, ugyanis a bagy aljnovenyzetben elveszett a biciklioram. Ez elvette a kedvem a tovabbi bringazastol, igy Viragosnyeregtol hazajottem.

Cirka 24 km az egesz 1.5 ora alatt letekerve.
Jo volt, nem faradtam el, mentem volna meg. Helyette delutan uszas.

#291
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Igen, bizony bele kell rendesen állítani ott az embernek a hátsójába a nyerget :-).
Nem is emlékeztem rá, hogy ott (farkas torok) jöttünk le tavaly a BMen. mondjuk nekem csapnivaló verseny közbeni memóriám.
Eddig egyszer próbáltam meg vissza a Z+, de már az elején elakadtam. Majd megnézem megint. Nehéz falat, ráadásul hosszú is, ott aztán nem lehet regenerálódni...
Sanci


Sokaig nem tudtam hol kell a Viragosnyeregre feljutni, s az Erdoalja utcabol probalkoztam Z+on... Az eleje ment [kb 4 meter], majd tolas:) aztan meguntam par perc utan a tolast, s visszafordulva ereszkedtem. na az is izgalmas volt ott.

#292
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Nem ott jöttünk le, hanem egy jó kis lefelé után kb. a Farkas torok teteje elõtt pár száz m-el csatlakoztunk be a szintútba. Linkelt térképen a Fekete salak "F" betûjénél.



Ugy ertettem en is, hogy a Setanyra kanyarodtunk ra fentrol a Z+rol [fentol Sikloernyosoktol indul]. Nem mentunk le teljesen az aljaba, mert az asszem az Erdoalja utcaba fut bele. En gyalog probaltam a betonuttol felmaszni 1 eve. Hat leizzadtunk baratnommel, mire megerkeztunk a Guckler Karoly setanyra.

#293
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 posts
Nem ott jöttünk le, hanem egy jó kis lefelé után kb. a Farkas torok teteje elõtt pár száz m-el csatlakoztunk be a szintútba. Linkelt térképen a Fekete salak "F" betûjénél.

#294
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 posts
Igen, bizony bele kell rendesen állítani ott az embernek a hátsójába a nyerget :-).
Nem is emlékeztem rá, hogy ott (farkas torok) jöttünk le tavaly a BMen. mondjuk nekem csapnivaló verseny közbeni memóriám.
Eddig egyszer próbáltam meg vissza a Z+, de már az elején elakadtam. Majd megnézem megint. Nehéz falat, ráadásul hosszú is, ott aztán nem lehet regenerálódni...
Sanci

#295
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 posts
Hurka/sanci, ugye milyen jó kis emelkedõ?
Valóban max-pulzus közeli, mire felérek. Ráadásul szinte végig a nyereg csúcsán kell ülni a hátraesés miatt. A 3 vagy 4 évvel ezelõtti Buda maraton itt ment fel. Gondolom az eleje nagytányéron lendületbõl vitte :-)

A Z+ jelzést (Nagy-Farkas torok) számon tartom, de eddig még csak alulról próbáltam, a házaktól indulva, igen húzós. Egyszer szeretnék rajta felmenni, de még sok spenótot kell ennem.

Posted Image

#296
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Tekertem egyet fent a hegyen, fasza volt! Sajna a többi BB-st nem találtam meg, mert késõn értem a találkára, de jól elszórakoztattam magam.
A "gázvezeték" nyomvonal tényleg frankó mászóka, 1.re elbénáztam, de második nekifutásra csak kitekertem. Jó max pulzus tesztnek is :-)
Kicsit még köröztem, majd felcsalingáztam a nagyköves környékén.
Érdekes volt lenézni a hármasról ahogy a pesti oldal sötétségbe borult, s villámok cikáztak. ilyenkor sajnálom hogy nincs egy kisméretû fotomasinám...
A parkoló kanyarban legurultam a siklóernyõsök rajthelyére, ahol megszeppentem, mert elég meredeknek tûnt, még nem jártam itt. Azt hittem vezet ott le valami ösvény, de csak jobbra ment be egy szuper kis track. Ez aztán az egyik kedvenc szakaszomba torkolt a Z+ba (nagy-farkas torok)
Ezt remélem ismeritek, ha nem, kötelezõ házi feladat!
Na hali!


Ha sikerul felkelnem, en holnap [de legkesobb hevegen] probalom ujra a gazvezetek nyomvonalat.

Z+ot ismerem. Na arra sikerult ratekernem 1 napi esozes utan [aktualisan esoben]. Izgalmas volt:) A veget nemmertem mar nyeregben tolteni...ugy is elegge csuszott az avar es az eso miatt, de teny jo kis szakasz. Tavaly Buda Maraton utvonala is arra ment [akkor vegig nyeregben maradtam].

A Viragosnyereg-teglagyari szakaszt akarom teszelgetni majd. Sokaknak az mar kijart szakasz, nekem jo lesz ledongetni, majd visszamaszni:)

#297
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 posts
Tekertem egyet fent a hegyen, fasza volt! Sajna a többi BB-st nem találtam meg, mert késõn értem a találkára, de jól elszórakoztattam magam.
A "gázvezeték" nyomvonal tényleg frankó mászóka, 1.re elbénáztam, de második nekifutásra csak kitekertem. Jó max pulzus tesztnek is :-)
Kicsit még köröztem, majd felcsalingáztam a nagyköves környékén.
Érdekes volt lenézni a hármasról ahogy a pesti oldal sötétségbe borult, s villámok cikáztak. ilyenkor sajnálom hogy nincs egy kisméretû fotomasinám...
A parkoló kanyarban legurultam a siklóernyõsök rajthelyére, ahol megszeppentem, mert elég meredeknek tûnt, még nem jártam itt. Azt hittem vezet ott le valami ösvény, de csak jobbra ment be egy szuper kis track. Ez aztán az egyik kedvenc szakaszomba torkolt a Z+ba (nagy-farkas torok)
Ezt remélem ismeritek, ha nem, kötelezõ házi feladat!
Na hali!

#298
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 posts
Kiszi Pinyo a részletes, kimerítõ választ. Ez a rész szerintem még kimaradt nekem. Majd holnap lemeózom!

#299
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 posts
A két világoskék pötty között van a szakasz. A sárga pöttynél letérve alulról (kisebb irtásvonal az erdõben) vagy az alsó kék pöttynél fentrõl (P-kör) közelíthetõ meg.
Katt a nagyításhoz.
Posted Image

#300
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 posts
Szevasztok Hármasfunok!
Ez a híres gázvezeték nyomvonal merre van? Lehet ismerem, csak nemtom, hogy az az :-)
Ha bonyolult leírni, majd inkább alkalomadtán mutassátok meg!