Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Duna Maraton 2002

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
246 hozzászólás a témában

#41
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Én sem tudok már sokat hozzátenni, mivel nagyjából mindent elmondtak az elõttem szólók. Bár elõször mentem százon, de hallottam, hogy milyen gáz olt a frissítés az elõzõ években, na idén tényleg nem lehetett rá panasz, azt leszámítva, hogy dobkõn az elsõ alkalommal hiába kértem buborékmentes vizet, mégiscsak szénsavasat kaptam. A felét se bírtam meginni és AAAAkkorákat böfögtem utánna (az arcomon által kiáramló gázok ráadásul számottevõen visszavetették sebességemet a hatás-ellenhatás törveényszerûségeinek következtében). A kijelöléssel sem volt gond, és én szerencsére kimaradtam a HHH teteji tologatásbó mega 10-es úti korlátkerülgetésbõ is, de egyetértek, a tizesúti problémát marha egyszerûen meg leghetett vóna oldani. A célba érkezéssel két gond volt: jó dolog a Tuborg sör, de célba érkezés után 15 perccel még 140 volt a pulzusom, szóval nem volt sok kedvem sört inni, inkább még pár liter vizet meg izotóiást. Egy óra múlva pedig már jól esett volna a sör, de addigra a hõmérséklete közelítette a 30 fokot, ami köztudottan nem gyakorol pozitív hatást a sör élvezeti értékére. A csúcs az volt, hogy egy ostoba bogár beleöngyilkolta magát az éppen megkezdett langyos lébe, így az emelt fehérjetartalmú 2borg a kukában végezte. Kilátás- és sörtelen helyzetembõl Aszta mentett +, egy újabb doboz 2borggal. Aszta, hálám a sírig üldözni fog!
A második gond a kaja volt, ami nem elég, hogy drága, de megintcsak azt kell mondjam, hogy nagyon jó kaják voltak, már az illatától is csorgott a nyálam, de egy verseny után másra vágyom. Persze ezt nem volt nehéz orvosolni, mert Visegrád cityben istenit ettünk ócsóbban.
Charon, te bukott esõisten, csak reggelre érkezett meg a zesõ ;)
Külön gratula az összes lánynak, aki végigment, aki dobogóra állhatott, de legfõképpen annak, akit Lensvernek hívnak :-*
Gratula Bogár mesternek, akit immáron harmadik alkalommal koronáztak a hegyek királyává.
És minden tiszteletem azé a frírájderé, aki egy kb 18 kilós össztelós konával (amolyan hardkór frírájdgép big one-val) nyomta.


#42
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
Üdv és gratula mindenkinek !

Sikeresen vettem második maratonomat, méghozzá 100-on.
Csak meger?síteni tudom az el?ttem szólókat: a szervezés. a pálya, az társaság mind nagyon jó volt. Ami egy kicsit zavart, hogy a merev villának köszönhet?en teljesen tonkrement a csuklóm, karom, ujjaim... Azt hiszem elkezdek telóra gy?jteni .-))
Ami nem tetszett:
az er?sítésb?l semmit nem lehetett hallani a várban; beszólások a rend?rnek a 10-es út keresztezésénél ("f*szé' nem mehetünk má b*meg") :-(
drága kaja a célnál
macskak? visegrádon (itt már teljesen kész volt a csuklóm)

Köszönet a szervez?knek, az id?járásnak, és minden résztvev?nek: jöv?re ugyanitt. (és persze az év többi maratonján)

Fapalló rulez!

#43
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Csatlakozom az elôttem szólóhoz (keló), mert ez a teljesitmény valóban széditô! Azért megnéztem volna, hogyan hajtanak ezek a versenyzôk végig ilyen terepen. Minden csodálatom Vajda Mártié, aki három óra akárhány alatt tekerte le a távot, szerintem ez is elképesztô telj.

Saját véleményem a maratonról: a  HHH-s és Köves bérc elôtti szakaszt leszámitva az egész nagyon klassz volt. Ezeket a tolongásokat tényleg meg kéne valahogyan oldani! A Köves-bércit pl. meg is lehetne. Ha egy kicsit balra mentünk volna a Vörösvári autóúton, fél km-rel arrébb van egy  széles mûút feljáró, ami pont oda vezet, ahova kell. És akkor nem lenne ez  a nagy szenvedés. Igaz, hogy akkor viszont nagyobb forgalom elterelésre lenne szükség, hiszen foglalt lenne az út jobb oldala, és az egy eléggé forgalmas út.
De a többi rész, szerintem tök jó volt. A legjobban a Vizverés rét utáni szakaszt élveztem. Talán azért is, mert itt kezdôdött el az én hajrázásom, no nem úgy, hogy ledobtam a sisakot , és nagy mozdulattal kibontottam a hajamat, hanem úgy nyomtam, mint még sose. Vetélytársakat láttam, és miután leelôztem ôket, már nem mertem lejebb venni a tempóból. Szerencsére lefelében jobb voltam náluk, igy már nem láttam ôket.
A Visegrád elôtti emelkedôk nagyon klasszak voltak, élvezettel tekertem föl a bôrnedvesitô melegben  és mikor elkezdôdött a DH rész, odáig voltam tôle, mert iszonytatóan élveztem. Szerencsémre egy olyan srác elôzött meg, aki ezerrel ment , és tisztitotta a pályát elôttem. Igy nekem se kellett fékeznem.
A végén levô sprint is sikerült, ezt tavaly nem csináltam. Mármint csak vánszorogtam a buckákon.
Ami viszont nem változott a tavalyihoz képest az az, hogy  megint leghátulról indultam a Várból. Most már rájöttem, hogy ez is eléggé beleszámit, mert nagyon sok emberre kell aztán várni a Hármason.

Gratulálok minden fórumosnak, aki végignyomta, és különösen az elit távúaknak, akik végigcsinálták ezt a hosszú és nem könnyû útvonalat. (különösen Zednek, aki szerényen hallgat, pedig 24. lett százon, 5:30 alatt!)
Ja, Thommey, Akitlosz eredményeket akarok hallani. Ti mennyit mentetek!?

#44
megyo

megyo

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
Jelentem a pirosnacis tünemény a célban is fitt és üde volt. Már a várba felfele is rajta voltam, bár akkor még zavart az elsõ nagytányér hátsó nagytányér cicergése, szóltam is neki, hogy elsõ váltó, de nem értette, lehet hogy külfüldi volt, most tanulhatok nyelveket...   8)
Gratula a srácnak aki a várból lefele már defektet szerelt, nem mindennapi érzés lehet nekiindulni és rögtön pofára esni. A verseny nagyon jó volt, miért nincs ilyen minden hétvégén ? Szerintem nem gond, hogy a HHH-ról lefele tolni kellet, ennyi ember mellett ez belefér.  ;)
Beruháztam két nappal a verseny elött egy TevePúp-ba, megéri, de min. 2 literest vegyetek és ugyanolyan vigyorral fogtok eltekerni a frissitõ mellett mint én  ;D
Official Time :  4:09 , legalább 10 percet lökött rajtam. Csak az utolsó szódásnál álltam meg, az már nagyon jólesett.
Addig-addig nézegettem a bikk-makk 76. oldalán a kövér bácsit, ahogy mellre veszi a nyerget, míg nekem is bejött, próbálgassátok, frenetikus érzés amikor a pirosruhás ürge üvöltözik, hogy hátsóváltó, te meg lelibbensz a két méteres letörésen a nyereg mögött ülve ( tudjátok a vár környékén ).
A tombola nem hozta meg a várt sikert nálam este 9-kor elfogyott a cérna és sikerült egy hatos bollyal Pestig eltekerni.
JÖVÖRE NYEREK !!!!
Csak ez a Melts gyerek átmehetne országutra   :)


#45
kelo

kelo

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Üdv Mindenkinek.

Elször is gartulálok minden célba érkezõnek, meg annak is aki nem érkezett meg.
A 100-as pályához egy kis adalék. Dobogóköig nagyon jól ment, és a a pilismarótig tartó szakasz is nagyon coool. De utánna megint felfele Dobogóköre
na az egy nagyon szemét dolog volt. Aki azt kitalálta annak kiívánom, hogy naponta járja meg azt a hegyet. A második megérkezés után már nem volt nagy gond. Bár szerintem az utolsó után érkeztem meg este 7-kor, de legalább meg volt ez is. A szervezés és a frissítés a tavalyihoz képest kategoriákkal jobb volt. De a célban a kaja az még mindig kicsit huzós áron volt.
Hát ennyi, jövõre jobb lesz.
Ja még valami. Szerintem a "75" km elsöje és a 100 km elsõje valami droid erõvel rendelkezik.
75 km 2 óra 48 perc, 100 km 4 óra 18 perc.
Csak gratuláni tudok nekik.
Bodrogi Laci 12-ik a Touron.
K.


#46
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
A szánkópálya nagyon volt, ugye szép is, gyors is , és csak a végén volt rázós, ahol fékezni is szerettem volna... A X-tra keskeny erdei ösvény nagyon bejött, döntögettem mint részeg az oszlopot, majd kis átkozott macskakõ és a PALLÓÓÓÓÓ. Majd elestem.  :o A Dunaparty zötyögés alatt pedig már nem éreztem a zujjaimat, úgy kellett magamat ráerõszakolni a váltásra és a sprintre.
Bár másnapra jött egy kis esõ, ami elmosott mindent, azért nem volt rossz.

Ennyi.  >:(

#47
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
... Két fél banán a zsebbe, három minerálvasszer beszörcs, meg két kulacsom feltõtve, oszt nyomjuk. Koga itt eltûnt valahova elõre, (eddig itt-ott találkoztunk), és én nagy sietségemben indultam volna tovább, ha egy sporttárs nem gondolja meg magát, hogy õ most mégsem megy, így belementem.
Bal térd, kicsi sebecske: link
Nem fájt (akkor), tehát próbáltam utolérni Kogát, miközben az aszfaltos keresztezõdésnél már figyelmeztettek, hogy csorog a vér a lábszáramon, de hát ara való, nem? HH felénél gyanús lett egy kicsit az elsõ kerekem talajfogása, vazz' defekt. Nosza, cseréljünk bölsõt. Trifo elhagy,
Lens elhagy, Gyömrõi Tótányok elhagynak (Dr. $eeLee és Lóri), mire sikerül kicserélnem, már a fél mezõny elhaladt mellettem. Nem voltam túl boldog.  :-/ Tovább, majd ismét defekt kábé húsz metrova után. Akkor ragasztás. Az meg nem fogja meg. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!
A továbbiakban új erõre kapva végigelõzgettem egy csomó embert (tök jó érzés volt!), majd Pilisszentkereszt elõtt még produkáltam eg balaos csúszást a sebemen, de az itatónál egyesült a tótánybanda. Két perc sebmosi után már tekertünk is felfele, majd libasorban toltuk a piroson egészen az aszfaltig munkásmozgalmi dalokat énekelve, meg folyamatosan dumálva, szal már a pokolba kívántak alkalmi útitársaink...  ;D ;D ;D $eeLee-ék nélkül ez lett volna a holtpontom. Innen kicsit visszafogva magam inkább velük tekertem le a táv hátralevõ részét, felfele elöl haladva, lefele meg hátul nyelve a port, és imádkozva, hogy az egykilences gumi nem csúszik meg ott, ahol a fõtótány kettõötöse utat tör.
Volt még egy rovarcsípésem is, meg tüskés ágak, meg minden, Lórival egy-két helyen (amikor már totál hullák voltunk) sprinteltünk felfele a töbiek nagy ámulására (és $eeLee nagy *°@&#°¡¢-ra...  ;D), csodálkoztunk a 19 kilcsis táblán (így 75 lett volna a vége!), majd a szánkópálya elõtti uccsó mászásnál elküldtük az útvonal terbvezõjét a tudjahova.

#48
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Charon megérkezett, Charon nagyonmegszívta, Charon 5ó3p körülvalahol.
Tömören ennyi.
Idén még az ág is húzott (vissza... :P), örülök, hjogfy egyben beértem a célba! A rajtnál, Trifoval a "fél"árnyékban ácsorogva várakoztunk, és próbáltuk kivenni, hogy mit gargyol a szpíker, mivel a hangszóró kábé 20 wattos lehetett, szal nem túl erõs. Lefele a Clark Ádi térhez Trif ügyesen felmászott a bal járdára, majd az út szûkült, és szûkült....  ;D De többen megszívták!  :D HHH-ra felfele valahol nagyon hátul lehettünk, mert úgy emléxem tavaly megállították a mezõnyt a barlangnál, idén,viszont semmi ilyet nem tapasztaltam. HHH-n felfele már egyedül mentem (most már tudom miért), fent kellemesen nyakonlocsoltak a locsolócsõvel, így a szemcsimen - az eddig kínosan elkerült izzadtságcseppek helyére - kaptam pár vízcseppet, plusz fél perc múlva por, így mög köllött állnom pucoválni. De azért kösz...  :P
A lejtõn egészen Kövesbércig iszonyat jól éreztem magam, nyomtam, mint állat (mint szúnyog!) csendben elõzgetve a kanyarokban a humanoidokat. Az egyiket majdnem elvétettem, mert egy leányzó hmmm.... szal, nem az útra figyuztam, na!  ;D
Kövesbércnél iszonyat nagy tolongás a korlátok között. Ezt nem lehetne másképpen megoldani????????? Majd a gyönyörûen tekerhetõ "elkerülõ" út, ahol félúton láttam egy törött XT váltót hitetlenkedve bámuló útszéli sportársat.  ::)
Az egri várban is tök jól elõzgetve másztam felfele, majd Csobánkánál kezdõdött a mizériám...

#49
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
DM is donez by kex!  ;D

Óriási élmény vot, csak azt sajnálom, hogy nem találtam meg a bmft-s különítményt, pedig 3x körbejártam a gyülekezõhelyet  :-/ nembaj,  aug 18-án nem bújhattok el elõlem  ;) 8)

Életem elsõ maratonja volt ez, és tutter, hogy jövõre is indulok, mer eszement nagy fun az egész! Bár nincs viszonyítási alapom, de a szervezés szvsz nagyon jó volt, eltekintve néhány "apróbb" hibától. Ugye volt az a bizonyos +10 kilcsi (hobbi), ami akkor kezdett el gyanússá válni, mikor egyszer ki volt írva, hogy még 15 km, oszt egy jó 7 kilcsis szakasz után egy újabb tábla adta tudomásunkra, hogy "márcsak 13 km". végülis nekem 71 km jött ki, úgy, hogy cirka 5km-en át kontakthibás volt a sebmérõm... Az sem ízlett valami nagyon, hogy volt egykét szakasz, ahol képtelenség volt felmászni a bringa nyergében és kénytelen volt az ember leszálni.

A hab a tortán azért azok a kis ennivaló belógó tüskés ágak voltak néhány dh-sabb résznél és úgy 50-es tempóban megsuhintották az ember, hogy azé' mégse legyen olyan eccerû neki. Aprópó dh... A visegrádról lehozó "lefelehegy" rész nagyon penge volt és csodák csodájára megúsztam esés nélkül, bár azon a bizonyos trukkös fapallón  ;D kicsit halálközeli érzés fogott el... Történy ugyanis, hogy szaggattam le mint a vaddisznó, erre megláttam ezt a qrvameredek pallót és sikerült a háccsó kerekemet lesatuzni és a cangám hátulja elkezdett csúszni jobbra ( balra kellett volna kanyarodni), de egy erõteljes fenékmozdulattal, meg egy front wheelie-vel sikerült iránybaálnom és hirtelen egy tisztábbszárazabbbiztonságosabb érzés fogott el  :)

Azér jövõre jólenne ha pl a 3h-nál azt a csapás helyett egy másik útvonalat találni, mert ott egy mérsékelt képességû egyén is elég ahhoz, hogy az egész mezõnynek le keljen szálni a cangáról...
Kajapija is adekvált volt, és az a néhány biztató szó, amit a "pincérektõl" kaptam felért 3 banánnal  ;D
Ami még elég vicces volt az a befutó: uccsó 100m-en egy pillevázas versenyzõkinézetû  csákó ólyan hajrát nyomott utánam, hogy vétek lett volna ha nem respektálom valahogy az erõfeszítését, úgyhogy hagytam, hogy megelõzzön ;D Megazér milyen hülyén nézett volna ki, ha egy acélvázas bringán tekerõ srác elõbb ér be, mint egy magnéziumvázas atléta  8) naszóval beértem és odaértem az érmes csajhoz, aki legalább egy 2 percet szenvedett azzal, hogy hogyan is tegye fel a bukómon keresztül az érmet, aztán meguntam a dolgot és le akartam venni a sisakomat amikor hirtelen a jobb vádlim és a bal combom úgy begörcsölt, hogy jó volt az eltorzult arcomat nézni  :)
szummaszummárum röpke 5 perc alatt sikerült rámadnia az érmemet és mindenk boldog volt. A frutti di akrámis csajról meg csak annyit, hogy 3x ordítottam rá, mire szíveskedett a kezembenyomni egy (s)lájm ízû pisameleg löttyöt.

Egyébként mindenkinek gratz aki végigment, különösen a csajoknak és a 100-asoknak!

Trifo, én valahogy megértem a srácot, hogy nem azt kiabálta: " Légy szíves engedjél el, mert én az elit kategória versenyzõje vagyok és jelenleg a 3. helyen vagyok!" :D

#50
findli

findli

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 663 hozzászólás
Szevasztok, én igazából sajnálom nagyon, hogy most 1 évet megint várni kell, hogy ismét jót Duna Maratonozzunk!!! De majd remélem kárpótol a többi maraton!

Én végülis AsztÁval mentem végig a távot (a kicsit ;D), és nem fogtuk nagyon tempósra, de rendesen elfáradtam a végére. Az egész jó volt, talán csak az zavart, hogy hosszabbra sikeredett, mint gondoltam. Mármint a táv! Az utolsó 20 km-en minden akárcsak 10 cm-es bukkanó is emelkedõnek számitott már nekem, és nagyon utáltam! Viszont a Visegrádra befutó lejtõ nagyon király volt! A fáradtság hatására már inkább nem is próbáltam fékezni, csak eresztettem, hogy végre már beérjünk! Sikerült perecelnem elõzöleg azon a lejtõn, ahol ki is volt irva, hogy lassan, de ott sem saját hibámból, de egyszerûen megálltak elõttem és igy sikerült stabil oldalfekvésben megpihennem azokon a cuki kis kavicsokon, amik az út baloldalán voltak!
Az eredményünk: mármint mivel együtt értünk be AsztÁval 5ó 8p, én ezzel 18. lettem a hobbynõk között! AsztA nevét a hobbyférfiak között nem találtam, de kb 320. helynek felelne meg. De ha nem vár rám tuti sokkal jobb helyen végez!

Az esti buli sem volt rossz, bár nem mondanám, hogy fergetegesre sikeredett, de mindenki kicsit fáradtnak tünt!
A tombolán sajna most nem sikerült akkorát tarolni, mint a Tiszán, de itt az arányok mások voltak.

Charon: azért látom ma már nem a versenyre koncentráltál és sikerült összedobnod egy kis esõt is reggelre, amivel többeknek elvetted a kedvét a tekeréstõl!

Tényleg, hol vannak?


#51
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Vagyok Zsuzsi ne aggódj! :)
Elöször is gratula mindenkinek aki végigcsinálta!
a verseny szterintem qrva jó lett leszervezve, persze voltak apró hibák(pl amikor a km órám már 50-nél járt megláttam egy még 26 km-es táblát akkor sirósra körbült a szám :))
Az elején még sajnáltam, hogy kimaradt a kövesbérc de a végén a pap réti rész kárpótolt mindenért!
A visegrádi lefele egyenesen istenkirályságos volt! ;D ;D
Este a tombola érdekesen alakult a második körre a tollbökdösõs móka nem jöt be így aki ott volt az bedobálta a rajtszámát egy dobozba és abból húztak!
Zöldfülü: nyertél egy Ritchey Baseball sapit, de nagyon tetszik ezért erõsen gondolkodom megmondjam-e neked, vagy tartsam titokban? ;D
Még Mellon nyert egy flas videót és egy pár agyat, de ezeken kivül más nem akad horogra! :(
A nálunk lévõ rajtszámokat majd vissza kapjátok de van amiket nem tudoazonositani kié?
Van nálunk elit: 68,99
Hobbi férfi:_619,517,563
A hobbi férfiak közül kettõ tudonm a tietek Zsuzsi de nem tudom melyik kettõ az!
A többit be tudtam azonosítani így még nálunk van:
Zöldfülü,Baliba, Sonka Zsuzsi&barátnõ, Zed&Lensver
Trifó:Vasárnap reggel esõre ébretünk így Charon nem táncolt hiába az esõért! :D
És a zötykölödõs rész tavaly kb kétszer ilye hosszú volt ezért irták azt, hogy rövidebb lesz idén!
Egyébként magammal roppant elégedett vagyok 4:40 körüli idõvel teljesitettem a a távot így 218 lettem de felfele csak két helyen szálltam le a cukrászdás faluból kifele a meredek beton után és a pap-rétnél a betono táplálkozni!
Én épp Pilisszentútolsó faluban voltam az itatónál amikor Bogár elment melletünk, én csak annyit hallotam, hogy hopp-hopp-hopp, és máris mint egy gözmozdony elszáguldott mint egy gözmozdony mögötte a motoros alig birta utolérni! :) :)
Szóval jó kis verseny volt remélem lesz még ilyen az idén!

#52
Sonka_Zsuzsi

Sonka_Zsuzsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.342 hozzászólás
Révikém!
Hiányolom a beszámolódat! Hogyhogy nem írtál még?? Vagy leléptetek a rajtszámainkkal nyert tombolával és nem is jártok már felénk???  :-* :-*
Mi is végigcsináltuk a szûk családdal. Voltak jó részek (ahol lefelé kellett menni), különösen a végén a Kilátóba való feltekerést díjaztam. végig azon filóztam, hogy azon a kis részen fennt hogyan fogunk elférni kényelmesen (miközben átlagon felül tekertem, hogy már nincs "sok"), aztán fenn rájöttem... de az az öt kilcsi jó volt. Bár elcsúszott az 1ik kont.lencsém és megváltozott a tér, de jó pár emberkét otthagytam lefelé. Iszonyat dühös voltam a hülye kiírkálásaikra, mert a már csak 15km lejtõ se az volt, aminek írták... A célban is azt gondoltam és még tarja magát az állításom, hogy döglött háttal nem megyek több maratonra, maradok a DHál. Ha meg totál ko, akkor kerekesszékes leszek. És Bodrogi apámmal fogok versenyezni :)))
Még drága bátyómról annyit, hogy alig állt meg az itatóknál, nem is evett és eléhezett pokolian. Már javulgat és büszke vagyok rá, hogy nem állt fejre a lefeléken.
A drágámnak óriás respekt, hogy nem volt hajlandó kicserélni az elsõ fogassort és 42-es tányérral tolta végig.
És nagyon boldog vagyok, hogy annyi nagyszerû bringás van hazánkba. Bogár Gáboréknak az iszonytató idõeredményért és azoknak is, akik 65-ön eredményhírdetéskor értek be!!!
Mi még éjjel lájtosan hazatekertünk :))

#53
Katja9

Katja9

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Sziasztok!

Bár nem harangoztam be elõre, de én is részt vettem az elsõ kerékpárversenyemen, vagyis a Duna Maratonon. :)

Röviden és tömören az élményeimrõl:

A Cab által említett, Salamon torony elõtti meredek kanyargós lejtõn én is estem...kicsit párhuzamos állásba került a kormányom a kerékkel, de nem volt vészes. Mellettem elszáguldozva még hallottam egy aggodó kérdés, hogy mi történt, de mivel sem idõ, sem a hallotávolság már nem engedte, lezártam a diszkurzost  egy lényegre törõ válasszal, miszerint"estem"... ;)

A HHH-re történõ felhajtás (ami nem is volt olyan nagy "felhajtás") egy kicsit kivett az erõmbõl,  de a késõbbiekben már vagy megtette a hatását a szõlõcukor, vagy tudatában voltam, hogy "ennél rosszabb már nem lehet" (vagy mégis...?), de jobban bírtam a tempót. ;D

Nekem bõven elég volt 1-2 Cerbona szelet, ill. szõlõcuki, nem bánom, hogy a hátizsákot otthon hagytam. Ja, és a cca. 4 liter folyadék, amit bevittem a szervezetembe, is jól jött (+ a rengeteg citrom). :)

Végül is a több mint 100 lányból a 43. helyezést értem el, és úgy gondolom.......szóval: elégedett vagyok magammal.  8)
Örömmel konstatáltam (ez a verseny a fogalmazásomnak is jót tett), hogy az imám, miszerint ne kapjak defektet, meghallgatásra talált.

Menet közben találkoztam rengeteg, kb. 10 cm szárny átmérõjû pillangóval, nem sok híja volt, hogy korlátozzák a levegõvételem... Bár egy méh (vagy darázs?) így is megtalált, és pár száz méterre sátrat vert a bukómban. ;D

Szóval...remélem, hogy akikkel innen is találkoztam (nagy volt az örömöm), + akikkel ezután fogok megismerkedni, jövõre ugyan itt (UGYANOTT) a startnál viszontláthatjuk egymást.  ;) ;D

Üdv bringások! :-* :-*


#54
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
b: igen, az a fapalló tényleg rulez. Csak annyit bírtam nyögni, mikor megláttam, hogy "Ez kedves..." aztán már lent is voltam az aljában.

Meg még egy érdekes pillanat a Salamon torony elött: valaki üvöltözik a hátam mögül, hogy "Engeggyéémááááreeeel! Fééélreazútbóóóóól!!!" - Micsoda bunkóság, gondoltam magamban. Mert hát magamhoz mérve nem mentem lassan lefelé. Aztán kiderült, hogy a 100-as táv harmadikja. Morogtam az üvöltözése miatt, de már bánom. Bár, ha elõbb szól, hogy mitõl olyan sürgõs neki, meg is állok akár a kedvéért.

Mindenesetre hülye érzés, hogy rámvert az ember 40km-t. Persze õ profi, én meg csak egy kocabringás vagyok, de akkor is...

--Trifo

#55
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
408ik lettem asszem, ahhoz képest mennyit toltam fel és pihentem egész jó  :)

Ami idegesítõ volt :
- mi a francnak kellett egybe índítani mindenkit ? az elsõ lefelén a 3H-n csak tolni lehetett, de utánna is soxor kellett tötyörögni a lassú emberek miatt. Remélem nem borult senki miattam amikor nekiindultam  ;D (összteló rulez)
- távot megin nem annyinak írták mint ami lett... nagyon szarul tud esni amikor az órán 64km van és még jön a tábla szembe hogy 5km a cél...
- 8as a háccsó kerékbe  ;D egyéni problem de idegesített
- 35kmnél az, hogy a kerítésfestõ lányok bemenkültek a házba  ;D
- még a rajtnál a szóhuszár elvtárs, akibõl semmit se lehetett érteni hátul már
- rajt elõtt, hogy sehol nem jelezték hol mennyünk fel a várba...talán egy két kiírás elfért volna, hogy ne kerülgessük 3szor az egész kócerájt. Röviden: nem mindenki pesti...

Pozítivum: rengeteg, jövõre újra talán jobb kondiban már ;D

Mindenkinek grat aki végigtolta.

Büszkeséggel tölt el, hogy minden lefelé sikerült az elsõt kivéve (tömegnyomor) esés nélkül, gyorsan stb. Fapalló rulez :)


#56
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Na, megvolt a DM. túl vagyunk rajta. Érdekes volt. Már csak a saját mûködésemet teniktve is: valami történhetett velem, mert nem mertem menni a lefeléken úgy, ahogy szoktam/szeretek. Szilvásváradon nem volt ilyen gond... Most meg lefelé csak fék-fék-fék, felfelé meg nembírom-megállok-nembírom-megállok-nembírom-megállok. De nem álltam meg.

A szervezést tekintve szerintem nagyon rendben volt a rendezvény. Sok eligazító ember az erdõben, sok itató... Meg az elõre pucolt banán is hatalmas ötlet volt!

Meg a két bõrbigyó osztogató leány a célban :)

Charon: ha ez így megy tovább, komolyan veszteni fogsz a renomédból. Esõisten létedre egy árva felhõt se bírtál felpattintani az égre :)
Különben mikorra értél be?

Sped: nem tudom, hogy végigment-e, de a startnál ott álldogátunk mellette vagy negyed órát. Ez alatt az idõ alatt félig bele is szerettem :) De kiváncsi voltnék rá, hogy hogy nézett ki a célban.

És persze milyen volt az esti banzáj? Sajnos nem tudtam arra már ott maradni.

Jut eszembe: nem úgy volt, hogy az a parti zötyögõs szakasz kimarad a végérõl?

--Trifo



#57
sped

sped

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
:) Azt hiszem cAb összefoglalta dióhéjban a dolgokat. Jót teljesítettünk [ami jövõre természetesen még jobb lesz :) ] Az esésen kívül sok gáz dolog nagyon nem volt, pár apróság idegesített csak fel:

-a tata a lejtõn lefelé
-Frutta di Vita-s csaj
-kanyar a végén :)

Ami jó volt:

-szervezés, pálya nagyrésze
-kajapia kielégítõ mennyiségben állt rendelkezésre
-minden más..

Lensvernek és az összes többi lánnyal aki az õ
szintjén nyomta vagy egyáltalán végigment nagy
respekt!! Jók vagytok lányok!!

Nem tudja valaki hogy a pirosnacis, mobcsitelcsitoknyakban, parfümillatú kiscsaj végigment-e??

#58
cAb

cAb

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Hal,

elsõként írok a befutottak nevében...

sped-el végigtoltuk a 60-at, ami nekünk 72 lett valahogy (?)
kibéreltük a 391, 392. helyet, ami szerintem jónak mondható ahhoz képest, hogy egy éve kezdtük a hegyikerekezést eléggé alapszintrõl és ez volt az elsõ versenyünk...

Szerintem kicsit keveset álltunk meg piheni, sped szerint sokat :) kis szunya még belefért volna..

A végén komoly volt közvetlen a Salamon tornya elõtt konkrét meredeken volt egy 90 fok jobb és aztán 90 fok bal kanyar. az lsõben 3 ember állt, szalag volt kifeszítve, a másodikban sehol semmi.
Robogunk le, késõn vettem észre, hogy be kell fordulni,, megállni, kanyarodni már nem volt idõm, féket markolva kirontottam a bokros görönygyös zölde, fogalamam sincs hogyan, de megúsztam esés nélkül. Ezalatt sped nem láta tõlem a kanyart, csak jött mögöttem, Õ nem az úton, hanem csak a zöldben kezdett el fékezni, és a fekvõ bringájának oldalán ülve érkezett mellé  :-[

a többi (hangulat stb) tipp topp volt :)

cAb

#59
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Mindenkinek jó tekerést, jó bulit, szép idõt stb...!!
És beszámolókat akarok!!! :D ;)

#60
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
És már ébren is vagyok! ;D
Kicsit izgulok! :)
Mindenkinek jó tekerést, csak mindanyian megússzuk esés nélkül! :)