Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Duna Maraton 2002

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
246 hozzászólás a témában

#21
NoFear

NoFear

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Lens:Igaz nem vagyok MTB-s és a Duna Maratonon se indultam, de elméletileg férfibõl vagyok így talán tudom hogyan is gondolkoznak. Ez a szítkozódás, kedves mama sûrû emlegetése inkább feszültség levezetésére szolgál, semmi egyébre, nem nagyon kell komolyan venni, csúnya szokás, de csak gõzkieresztésre szolgál.

#22
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Leirásomból kifelejtettem a múltkor, de most folytatom. Kérdésem: emberek miért anyáznak nagy emelkedôk láttán??? Azt  még megértem, ha valakit akarata ellenére rángatnak el valahova, hogy "na  ott tekerj fel öcskös vagy véged!". De ezek az emberek teljesen önszántukból befizetnek egy maratonra, jó bicaj van alattuk, és (ált.) nagy izmok rajtuk. De mikor meglátnak egy valamire való emelkedôt, harsány anyázásba kezdenek. Ilyennel többször is találkoztam a DM-en. Nagydarab, izmos legények úgy szidták mellettem, mögöttem a szervezôket, hogy bennem is felment a pumpa, és legszivesebben...na nem mondom mit csináltam volna. De azt azért megkérdeztem volna, hogy ugyan már,  amikor neveztek, nem látták,hogy ez Duna Hegyi Maratonnak is van hirdetve? Nem nézték a szintkülönbségeket? Meg mire számitottak, etyepetyére a hegyekben? Pár dombra föl-le és ennyi? Ha ennyire utálnak mászni, akkor mi a f...nak jöttek el ide!? Én lány vagyok, mégsem anyáztam még ilyesmi miatt. Tudtam mire vállakoztam, mi vár rám. Én is voltam baromi fáradt, görcsölt a lábam nekem is úgy hogy még tolni se birtam, de soha, egy maratonon nem szidtam még a rendezôket olyasmiért, amiért a maraton szól. Ezek a legények valamiért nem vállalják a nevezés következményeit, ami nevezetesen nemcsak tekerés, hanem szenvedés is.

#23
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Na sziasztok!
Akkor hát a beszámoló az elsõ DM-omról.
Rögtön egy negatívummal kezdeném.A rajt.Egyrészt csúszott,másrész egy csomó hobbysta bepofátlankodott az elit mezõnyhöz,a rajt elõtt.Talán nem így kellett volna elõnyre tenniük szert a többiekhez képest.A rajt utáni felvezetés a Pálvölygyiig nem volt rossz,egy kis ízelítõt kaphattunk a Tour gyötrelmeibõl,bárr asszem ott azért több értelmes ember van,és nem elõzgetnek ilyen õrülten:)Már a HHH-ra való felmenetel közben is éreztem,hogy valami nincsen rendben,mert nem megyek úgy felfelé,mint ahogy azt kellene.Ennek oka valszeg az elõzõ hét volt,mert sokat mentem,és nem tudtam regenerálódni rendesen.Azt hiszem ezt hívják túledzésnek.Na de félre a mentegetõzésekkel:))))A HHH-ról lefelé a köves nem tetszett,de szerencsére a nagy tömeg még nem velem egyszerre jött,így simán lehetett lefelé menni.A zuhany alatt talán nem kellett volna átmennem,mert utánna az összes port magamragyûjtöttem:)Ezután jó kis száguldások jöttek lefelé,és felfelé,mígnem elértük a fõutat.Itt mindenkit felb*szott idegileg,hogy a rendõr nyugisan engedte a kocsikat,miközben ott álltunk,és akiket megelõztem szépen lessan utolértek.Már vagy 20an anyáztunk ott,mikor elengedtek minket,és mindenki egyszerre akart az egy embernek is szûk helyen átmenni.Innen jó meredek mászás,majd újra erdõ,és lefelé.Az itatóhelyeken mindig megálltam.A Dobogókõre felvezetõ út nagyon tetszett,bár hosszú volt,de egy Bükkben született embernek ez nem lehet gond:)DDobogókõ után jött a számomra legunalmasabb rész.Egy baromi rázóson le)itt kezdtem el a gondolkozni a teljes telós ccgépeken)majd fel,le,fel,le,majd vissza fel Dobogókõre.Itt a végén a lépcsõs részt ki kellet volna kerülni,mert még tolni is alig bírtam.Még a krosszmotoros is nézett nagyot,mikor meglátta az emelkedõt!!Itt még lelket öntöttem egy két emberbe,hogy már itt a vége mindjárt.Dobogókõn fincsi energiaital,de azért én nem dobtam el a kulacsomat,mert az csak féllityis volt.Itt már átestem a holtponton,és innen megindultam,mint a gõzmozdony:)Már lefelé is engedtem neki,mert már untam a sok fékezést,bár az a film többszir is elkezdett leperegni.A szenvedés akkor kezdõdött el,mikor egybesültünk a hobbysokkal,mert sokan csak néztek bambán a jövök jobbról,stb kiabálásokra:(Bár sokan voltak olyanok is,hogy inkább lementek a susnyásba,hogy elengedjenek.Uólag is köszi nekik!!!Még egy kis mászás,és utánna egy tök jó lefelé p.szlászlóra.Itt az itatóhelyen 3x kérdeztem meg,hogy megtöltené valaki a kulacsomat???Mivel nem jött válasz elballagtam a csaphoz,megvártam,még a rendezõ teletölti a vödröt(nem ám melõreenged!!!),és utánna irány fölfelé.Itt mákom volt,mert bazi sok volt a hobbys,aki tolta,de jött egy motoros,és gyorsan be is álltam mögé,hogy õ törje az utat.Mondjuk jött is ki a szemem,mint a csigának:)Itt találkoztam össze Sonka Zsuzsival.Utánna fel a betonon Papprétig.Valahogy nem sok porcikám kívánta a betont így állva felnyomtam,hogy végre túllegyek rajta.Paprét után már felüdülé volt a 15km es tábla,meg a jó kis lejtõ,ami a hobbysok miatt néha elég hajmeresztõ lett,mert itt nem mertem rájukkiabálni,így én mentem le az útról,ami persze okozott meglepiket:)Assze a Nagy Villámra felfelé menet találkoztam Anakkal.Mikor leértem a Visegrádi bobpályához,meglepve tapasztaltam,hogy a rendezõ a felfelé irányt mutatja.Na itt anyázott mindenki körülöttem.A végén a technikás lefelé már szabályosan tetszett.Végre nem fölfelé:)Tök jó volt,hogy a várba bevezették az utat,egészen vadregényes volt.A végére egy kis unalom a betonon,és már jött is a cél!!!!!!!!Itt találkokztam a többi fórumossal is,és elmentünk egy jót kajálni.Sajna nem tudtunk sokáig maradni,így is éjfél körülre értünk haza,nekem meg reggel 6ra melózni kellett menni.
Összegezve:A szervezés tetszett,kaja mindenütt volt,és pszl.-t kivéve a kiszolgálás is nagyon ok volt.Látszott,hogy sok melót fektettek bele.A saját teljesítményemmel nem voltam igazán megelégedve,na de ez nálam mindig így van.Azzé megnéztem volna a Bogárékat lefelé,nameg fölfelé is.
Hát ennyi lett volna szûkre méretezve:)
Üdv:Thy:)

#24
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hali!
Akitlosz:5:35 35.hely
Én:5:56 49.hely
Üdv,és gratula mindenkinek!!!
Thy

#25
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Zsírosmacs!
Kicsit bõvebben, ha lehet...  :)
Full faceben nyomtad?  ;)

#26
gyigyu

gyigyu

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Üdv!
Szerintem a szervezés ekkora tömeghez képest kiváló volt, bár az eredménylistáról egyenlõre engem is lehagytak, (ez ugyan nem nagy veszteség..) de azért pólót még tartalékolhattak volna... Minden elismerésem azoknak akik végigcsinálták, fõleg akik az összes meredeken 2 keréken jöttek le, mert én nem...
gyigyu

#27
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Azért jó volt.

#28
megyo

megyo

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
pictures a lap alján

http://aperitu.freew...croll_main.html

#29
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Kattints IDE, majd kattints rá a bal oldalon a Duna MT fesztivál linkre, és ott bármelyik eredménylista linkre.

Zsiroscica! Hogy ment a maraton? Nem láttunk, nem hallottunk felôled. Mesélj, hogy száguldott az a Haro?  ::)

#30
Pipi

Pipi

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Szívbõl gratulálok minden maratonistának. Megint a Duna vizében kellett cicamosdást végezni teljesen leizzadva. Hol lehet hozzájutni a végeredményhez? Mert a link ami a végeredményre hivatkozik az elõzetes tájékoztatóhoz és ismertetõhöz vezet.

#31
2bak

2bak

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Kongratyulésön ;D

Avanyos volt 8), csak azt nem értöm, hogy a 2bakokat nem jegyzik az elit mezõnyben??
Tud valaki valamit rólunk??
Lehet, hogy tudtunk nélkül diszkvalifikáltak??
Az lehetetlen. Mindkettõnket??
(Szerintem, csak 1szerûen a sor végén lehetek. Persze a "T" betû nagyon a végén van.
Mindögy. Szerény személyem 7:03 idõt tekercseltem.
hali,
2bak

#32
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Igen, Asztát valóban kihagyták a listáról, nem értem, hogy tehettek ilyet. De a többit se találom, akit Findli emlit. Szemétség!

Findli, gratula a 18. helyért, szép teljesitmény.

#33
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Akiket én tudok:


261. Lóri 730 hf 05:02 00 (Altótány egy)
265. Dr. $eelee 729 hf 05:03 12 (Fõtótány)
267. Charon 534 hf 05:03 43 (Altótány kettõ)
(riders from Gyömrõ)

Koga haverja: 94. Ódor Csaba 748 hf 04:00 16
Világbajnok: 42. Reznik Sándor 749 hf 03:32 31
Gooroo: ??? 138 Román Péter 695 hf 04:20 17

Koga: nem találom (Bácsi Csaba - 100 kilcsi!)


#34
findli

findli

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 663 hozzászólás
Skacok, van egy kis probléma, egy pár ember eredményét nem találom site-on, pl. AsztA, Manó és Gárgyán, Csiszár stb.

#35
Akitlosz_Nabru

Akitlosz_Nabru

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

Ti mennyit mentetek!?

Én 101,4 km-t :) 5:35:25 alatt, ez a 35. helyre volt jó. Kicsivel tán lehetett volna jobb is, de így is ez eddigi legjobb maraton-eredményem, úgyhogy elégedett vagyok magammal. Gratulálok én is minden DM-teljesítönek!

#36
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Én is gratulálok mindenkinek, tudom respektálni az elhangzott eredményeket. Különösen az elit kategóriásokat, akiknek egy részét (kb 10et) nem is láttam a rövidebb út ellenére. Zed a 180fokos fordulónál hagyott le, és még rám is köszönt
Hátulról nézve a dolgokat (hf 475.hely, idõ 6:20) is tetszetõs volt ez a maraton.
Ez ugyan nem túl jó eredmény, de megfelel a várakozásomnak, és tág teret ad a fejlõdésnek. ;D
És jubiláltam is, a HHHra felfelé menet gyûjtöttem be az 1000. Km-emet. :D
Ellátmány jutott a hátul jövõknek is (csoki, banán, citrom, energiaital, még üveges ásványvíz is maradt), és a szervezõk sem mentek haza.
Ennek alapvetõen örültem, viszont így tök feleslegesen cipeltem magammal hátizsákot, kajával, meg egy fél literes tartalékkal.  :-/.
Végül is nem hiába került 3000Ftba a nevezés, ebbõl szerencsére elég sokat költöttek a lebonyolításra.
Viszont a tömeg tényleg cikis volt. A HHHról lefelé lépésben, de abból is csak a lassabbik verzióban haladtunk jódarabig. Az erdõben nehéz lenne ennyi embernek elég széles utat találni, talán inkább az lenne jó, ha többször rendeznének maratont a Pilisben (vagy bárhol Bp. centrummal) egy évben, akkor valószínûleg kisebb lene a tömeg, az egyes rendezvényeken.
És tök jó érzés volt, hogy 77x.ik ként célba érkezõként is bemondták a rajtszámomat, és néhány lelkes nézõ még tapsolt is…  :)Köszönet nékik ezúton is.
És a késõ esti tombolán már sokkal jobb eredményt értem el, kár, hogy a többiek ezúttal nem nyertek, de majd legközelebb.
Az agyakat sajnos el kell adnom, mert bár jobbak, mint az én Joytech agyaim, de nem elég lyukasak, az én felnim 36Ls, az agyak meg csak 32L.

És aminek soha többet nem dõlök be: „Már csak lejtõ!”
És DHszakasz utáni macskaköves lejtõ is nagy királyság!


#37
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
kemkedtem egy kicsit az index kerekparos topikjaban, es talaltam fotokat:

http://kep.tar.hu/bi...ml?aid=27526501

http://keptar.organic.hu/maratonok/

http://hefi.testbike.hu/

http://kep.tar.hu/mt...ml?aid=27526384

#38
Anak

Anak

    vendég

  • fórumtag
  • 24 hozzászólás

Gratulálok mindenkinek, akik teljesítették a távokat.

Nekem sajnos nem úgy ment ahogy terveztem, de azért ha súrolva is, de 6 órán (5:59:56 :) )belül értem célba a 100-as távon. Nem készültem rá megfelelõen, ezért kb. 55km-tõl hol görcsölt a lábam, hol nem. Aztán sikerült kétszer is fizikai kontaktusba kerülnie a testemnek a pilisi földdel.
Az elsõ bukás ott történt ahol az elit útvonal vissza csatlakozott a hobbi útvonalra. Ott volt egy igen meredek lejtõ, amin ráadásúl átlósan ment az út. Sajnos nekem ez megoldhatatlan problémát jelentett, megálltam és rossz irányba dõltem (lefelé) és hatalmasat zuhantam egy kidõlt fa száraz ágai közé. :)  Volt két túrázó (lány és fiú), akik nagyon rendesek voltak és nem röhögtek az alakításon :), pedig szerintem igen komikus látvány
lehetett. Inkább a hogylétem felõl érdeklõdtek.
A másik már egy kicsit durvább volt. Megyünk lefelé elég gyorsan, mikor látom, hogy az elõttem haladó srác lassít és húzódik jobbra, kifelé. Gondoltam elmegyek mellette, mivel én balga azt hittem megakar állni (ezért nem szóltam, hogy balról jövök és ez hiba volt) , de csak lassított és kezdett vissza jönni, ekkor már mellette voltam. A kormányom szarva találkozott az övével...  és repûltem.
A következõ ami igazán megmaradt bennem, hogy a földön fekszem és fáj a hátsóm. Az út további része baleset mentesen telt el.
A szervezés, kaja, pálya szerintem jó volt.

Rave Ace: A 99-es rajtszám az enyém. Köszi, hogy megõrizted!

A fapalló tényleg rulez!

#39
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Szerintem a szpíker a zeredményhírdetéskor pikkelt a PCCC-sekre:
- Tátrai Zolinál: "és a hobby junior kategória harmasik helyezettje Tátrai Sándor" 8) 8)
- Hasenfrantz Petinél: "az elit férfi felnõtt kategóriában a dobogó második fokán Hasenfrantz Ferenc" ??? ???
Már vártam, hogy mit kap Bogár mester - talán Bogár Norbert? ;D, de ezúttal nem tévesztett. Csúnyák lettek volna a fejébõl kilógó titáncsövek :D

#40
megyo

megyo

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
Em-Tee becsüllek a lelkesedésedért, a bal oldali mókus vagyok, ha lejjebb gugolsz, még a lánchidat is le tudtam volna zárni  :)
Feltöltött kép