Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Alacson és Magas-Tátra, 1 hetes út !!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
49 hozzászólás a témában

#21
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Szia Zsolti!
Ok,de ettõl még benne vagyok,mert a tátrában mindenféleképpen jó tekerni:)Majd olvasom a fejleményeket!
Addig is hali!
Thommey

#22
zsolti

zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Üdv Thommey! ( Ha jól írom )

Részemrõl örülök ha erre a túrára fel tudok készülni, úgyhogy itt legfeljebb csak súlyemelõ, távolbanézõ edzést tartok. Illetve vadászat az arany fácánra!

Zsolti

#23
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Sziasztok:)
Engem is érdekelne a dolog,sõtt tudok egy pár olcsó szállást a Magas-Tátrában,mert arra szoktunk mászni.
Kérdés:Edzés jellegû lenne a dolog,vagy túrázós?Mert egy marathonra itt lehet igazán készülni!
Üdv!Thommey

#24
zsolti

zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Üdv Mindenkinek!

Sajnos van egy rossz hírem az indulóknak.
Már néhány marék emilt küldtem Szlovák önkormányzatoknak, iskoláknak, bringás egyesületeknek DE MÉG CSAK EGY ÁRVA VÁLASZRA SEM MÉLTATTAK!!!  >:( >:( >:( >:( >:(
Lehet, hogy a .hu miatt?! Ennyire azért nem kellene rühellni a Magyart!
Ezért sajnos egyre kissebb (0)  esélyét látom a tornatermi szállások megszervezésének, lehet felkészülni a kemping, vadkemping verzióra. Sebaj ez is jó lesz. Egész éjszakás szakadó esõ után olyan kellemes a lajhogó esõben összemálházni és indulni tovább. De legalább kevesebbet kell fürödni  ;D ;D.

Ha van konkrétum bármirõl, írjatok stb. Lassan itt az ideje komolyabban elkezdeni a szervezõdést. Ha az idõnk úgy engedi, én benne vagyok abban is, hogy kevesebb idõt áldoznánk a Tátrára és egy nagyobb kört nyomva esetleg Prágát is érinthetnénk.

Na szasztok, Zsolti voltam.

#25
Stevepapi

Stevepapi

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Ja még pár infó, gondolom az elõzõ hozzászólásomból kiderült, hogy még mindig igényt tartanék egy helyre a túrázók sokaságában, ja ha valami komolyabb van itt a telefonszámom is, végszükség vagy halaszthatatlan információáradat átadására: 30/411-08-72 . A jókívánságaimat már az elõbb ecseteltem, szevasztok!

#26
Stevepapi

Stevepapi

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Na üdv mindenkinek, végre vissza tudtam jelentkezni, a pécsi az én volnék, de szerintem nem megoldható részemrõl az a 7 óra körüli indulás pestrõl, mert az elsõ nem IC az tuti, hogy késõbb van fenn.  :( Na mindegy, legfeljebb marad a "valakinélalvás" változat, vagy késõbbi indulás. Részemrõl bármelyik terv elfogadott, az idõpontot meg hogy mikor startoljunk, mármint melyik hónap hányadikán az még nálam függ a barátnõm ballagásától, a felvételitõl, meg a helyi ill. OB versenyektõl is, de talán ez még korai. Írtad Zsolti, hogy iskolai tornacsarnokokban lenne a szállás, az gondolom az ár illetve a hely tágassága miatt lenne, de mégis egy hozzávetõleges árkalkulációt össze kéne dobni, hogy mennyibõl jön ki, hogy a nagy prémcsibõl, meg a milliós fizumból :) mennyit tegyek félre a túrára. Na mindenkinek jó tekerést, meg felkészülést a túrára, de hát addig még úgy is eszmecserélünk, szóval minden jót!

#27
zsolti

zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Üdv Néktek!

Informálódtam a MÁV-nál. Sajnos a gépeket nem vihetjük ki a határon. Legalábbis azt írták, hogy egyenlõre nem, mert folynak a tárgyalások a Szlovák vasúttal de nem tudják, hogy mikortól lesz lehetõség eggyütt utazni a bringákkal. Érdeklõdjek késõbb.  >:(
( eredeti tervem szerint vonaton mentünk volna Zólyomig)
Úgyhogy ez szerintem kilõve. Jeleznetek kellene, hogy megfelel-e a 7:05 kor induló ( Bp. Keleti ) vonat Bp. - Hatvan - Salgótarján vonal és innen lerohannánk a Szlovákokat. Arra gondolok fõleg, hogy távolabbról fel lehet e érni pestre ilyen korán.
( Ha jól tudom volt Pécsi, vagy környéki érdeklõdõ )
Ha nem az sem gond, meg kell beszélni majdan valamelyikünknél a szállást)
Az útvonalra szóló ötleteket is szivesen fogadnám, hogy fel tudjam venni az iskollákkal a kapcsolatot tornaterni szállás ügyben. Más szempontból mindegy az út, sört indenhol kapni!  :)

A létszám miatt is jó volna, ha jeleznétek ki az aki nagyvalószínûséggel tud jönni. Persze ez még változhat....

Egyenlõre ennyi, Zsolti

#28
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
Hello Zsolti!

Irtad, hogy Heves megyei vagy. A megye melyik részén laksz? Merthogy, Egerben a Nagy SE, (azon belül fõleg én) is gondolkozik egy nyári túrán. Mi a Duna túráról beszélgettünk, de ez a Tátra legalább olyan jó ötlet. Úgyhogy még szerintem lennének lelkes csapattagok egy nyári túrához.    :)

#29
Gabriel.jr

Gabriel.jr

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Ahoi! Mi is a Tatra-ba keszulunk a nyaron. meg az utiterv nincs pontosan kidolgozva, de valami hasonlo:

Debrecen, Kassa, Hernad volgye, Alacsony-Magas-Tatra(gyalogosan ugranank at a Lengyel rokonokhoz) A visszaut meg kodosebb, de egy szep nagy ivben, valahogy Csehorszagba is atlogva a Ferto to korul lyukadnank ki - talan meg az Osztrak sogoroknak is bekoszonve. A Duna menten elkarikaznank Bp-ig, es vonattal haza. Osszessegeben 14-16 napot szanva ra.

Ha pontosabban kiterveltuk a menetrendet, osszehangolhatjuk a ket csapat mozgasat.

Mi ugy 6-10-en vagyunk + valoszinuleg egy kiserokocsi a csomagoknak.

Udv!

#30
Stevepapi

Stevepapi

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Ja, remélem sokan leszünk, csak én vagy fél éve nem tekertem, mert katona voltam és még akarok építeni egy másik kerót, meg (ez nem megerõsített hír  :P) még egy versenyt is kéne rendeznünk a haverommal amire ezúton is mindenkit szeretettel várunk, ha lesz belõle valami, de nem akarom elkiabálni. (Ez itt a reklám helye) :) Szóval remélem gempa is lesz rá, a Pozsonyi kiruccabás elõzõleg nem tom még, de jó lenne, majd meglátjuk, talán jövõre jobban állok anyagilag. Nem mindig tudok majd a fórumba írni itt a mél címem is, ha valaki nagyon hiányol: havasidani@egon.gyaloglo.hu . Na jók legyetek:
Stevepapi

#31
zsolti

zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Üdv Mindenkinek!

Egyre nagyobb a lelkesülés! Ez már jelent döfi, csak jövõre is megmaradjon legalább a fele.

Részemrõl jöhet Horvátország is, csak maradjon szufla ( idõ meg zsozsó ). Szóval benne vagyok csak ez már lehet, hogy nem fog menni.

Addig is bogarásszuk a térképeket....

Hali, Zsolti.

#32
istvanmezei

istvanmezei

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás


Üdv Nektek újra!!! ;D ;D


2002 nyarára egy újabb ötletet szeretnék közzétenni: :D

   Horvátország, 14 nap, tutti társaság, meseszép tájak, buli hegyek, minden amit el tudtok képzelni!!

8) 8) 8)
Ha érdekel benneteket a téma, ugorjatok át a HORVÁTORSZÁG topicba és csatlakozzatok!!!


A szlovák-lengyel túra lesz a felkészítõ, csapatösszerázó, sörözõs atomtekerés!! GYERTEK!!


HHHEy 8)


István

#33
istvanmezei

istvanmezei

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

:)

Mit szólnál egy hosszú hétvégi Pozsonyi túrához a tavaszi kellemesebb idõjárási  :Dviszonyok között? Indulás pénteken :),... , jövünk vasárnap :P. Program: amit megdumálunk: sör,... ??? :o
Szóval érdekelne???


HHHEy! ;D ;D


István

#34
Stevepapi

Stevepapi

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Ja, valahogy egy húron pendûlünk, mert én is kb így gondoltam, hogy pár elõbbi tekerést be kéne iktatni és csak azután mehetne élesbe. Gondolom az nem számít, hogy ki honnan van, mert én pécsi vagyok, de szerintem úgy is Pestrõl mennénk tovább, nem? Az idõpont az elég kényes lesz nekem, mert a nyáron van a cégnél csak igazán hajtás és nem lehet úgy kivenni a szabit, hogy elõzõ nap szólok a fõnöknek, szóval az idõt jóelõre le kellene (részemrõl) tisztázni. Na jó idõt:
Stevepapi

#35
istvanmezei

istvanmezei

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

Szeva Stevepapi,  8)


A helyzet az, hogy egyenlõre csak a 'banda'  ??? ???potenciális tagjait próbáljuk felkutatni, aztán (szerintem febr. környékén bõven ráér) megdumálhatjuk, hogy pontosan kik, hova, meddig, mennyi cuccal/pénzel indulunk útra+... Néhány hétvégi tekerést pedig, ha melegebb lesz az idõ :-/, beiktathatnánk a hegyekben.


HHHey:

 István   :D

#36
Stevepapi

Stevepapi

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Most olvastam a témát és engem is tök megmozgatott a dolog, fõleg, hogy én is gondolkodtam rajta, konkrétabban a Magas-Tátrában, csak nem tudtam hol is kezdjem el, de végre megtaláltam/megtaláltalak benneteket, szóval mennék én is, ha beférnék, de valami bõvebb infó kéne, hogy nagy cumó+kevés pénz, vagy kis csomag+vagyon kellene hozzá, gondolom az idõpont még tisztázatlan, de azt a résztvevõk döntenék el szerintem, na jó tekerést mindenkinek!
Stevepapi

#37
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Szasztok

Engem télen és nyáron is érdekel az út.Bármikor csak bicajozni lehesen,na meg hegyek között legyek.
Amugy 1 hét mulva megyek a Tátrába,bár hegymászás céljával de azért körülnézek milyenek a viszonyok odakint.Magyarán megnézem mennyibe kerül a sör és a bor :)))
A jövö nyárig meg tartsátok magatokat edzésben, jó kis tura lessz.
Amugy ha tudtok velemi hetvegi tekeresrol szoljatok .

              Tamás

#38
Vilagjaro

Vilagjaro

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
:o :o Jártunk már arra, de a közgyûlésen meghírdetem.
Téli expedíció keretében tettük meg ezt az utat.
(-10és-18fok-ban) Vannak fotóink is az útról.
Ui:végig keróval tettük meg az utat.
üdv:       Világjáró

#39
istvanmezei

istvanmezei

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Szeva!
:D
Ebben hundert percent igazad van! Lefelé, megpakolva még a hajunk is le fog olvadni ??? ???, nem hogy a fékek :'(! Remélem sokan leszünk és jó buli lesz! :P :P

HHopp hey

#40
zsolti

zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Emelkedõk azok bizony vannak, de a kanyar után általában az emberke felér a tetõre és lehet izzítani a fékeket!

Hali