Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Alacson és Magas-Tátra, 1 hetes út !!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
49 hozzászólás a témában

#1
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Sziasztok!
Ha valakit érdekel aug 12-17ig Magas Tátrai edzés montival,akkor írjon,és írok bõvebb infót:)
Üdv:Thy

#2
zsolti

zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Sziasztok, ismét itt vagyok.

Érdeklõdés hiányában Augusztus 3.-án Szombaton startolok a tátrai útra, sajnos úgy néz ki egyedül. Pontos útvanelterv nélkül, amerre kedvem lesz arra megyek. Viszont ami nem marad ki: Csorba tó, Zakopane, Dobsina. Hazaérkezés egy hét múlva, de vasárnap. Táv kb. 900 kilcsi, de hegymenet az lesz bõven. Aki esetleg meggondolná az jöhet.

Zsolti.

#3
zsolti

zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Üdv Mindenkinek, hazaértem!

Kis módosítás lett menet közben, de így jobbra sikeredett a túra. Péntek hajnali indulás után Komárnót elhagyva találkoztam egy német csapattal. Hozzájuk szegõdtem, megérte. Nagyon barátságosak, kedvesek voltak. Kifizették a szállásom ( --- szálloda ) meg a vacsi, stb. 1. nap 280 km.

Szombaton elindultunk Bécsbe a Duna mellett. Erre még nam jártam, Nagyon szép volt. Azok a bringás utak..... még álmodni sem mertam volna, hogy ilyen létezik. Bécsben érzékeny búcsú, emilcím csere stb. du 4-kor indultam haza, szállás hegyeshalomban. 2. nap 150 km.

Vasárnap reggel haza, erõs szélben, de legalább nem volt nagy meleg. Aszód és Hatvan között még jól meg is áztam. Este már nem kellett ringatni. 250 km.

A Tátrai útra ha van érdeklõdés, csak tessék, csak tessék.

zsolti

#4
zsolti

zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Szeva!

A Pozsonyi út csúszik egy hetet, tehát lehet még jelentkezni. Mi az a 500 kilcsi két napra! Ne féljetek tõle, ha én bírom, ( 110 kg.)  akkor másnak gyerekjáték.
Tehát május 31-június 2. Közte egy városnézõs sörözés.

Ha valakit érdekel: 20/9176-433

Zsolti

#5
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hát akkor íme a leírás.Bocsi egy icsit sok helyet foglal:) :
Idézve a Br**** magazin 2001 január-februári számából:

1.Túra:A Magas Tátra területén,tehát a  Liptói havasok,és a Bélai Tátra közötti részen a Tatranska Magistrála az a határ,ami fölé nem igen érdemes,és nem is igen lehet MTB-vel feljutni.
A mintegy 50km hosszú út jó néhány része alkalmas a terepbringázásra.Jelzése piros,számozása 0930.Mivel a TANAP területén található,és nem kerékpározásra kijelölt,elméletileg tilos a használata.Mi mindenesetre kipróbáltuk.Miután gyalogosokat tiszteletben tartva haladtunk,nem tette szóvá senki sem a bringázást.A Magistrála MTB-vel leginkább járható területe a Poprádi tótól nyugatra Podbanskéig húzódó szakasz.Az 1500m magasan fekvõ Poprádi tó jó minõségû úton elérhetõ.A túra bejárását könnyíti,hogy alapvetõen lefelé haladunk.Emelkedõk azért idõnként vannak.Mivel azonban az 1500m magas kiindulópont után utunk összes állomása egyre lejjebb található,ez alapvetõen DH túra.Mintegy 4km megtétele után már 1355m magasan a Csorba tónál járunk.A tó nem hiába turisztikai nevezetesség.Ezután az út fenyvesek között haladva némileg emelkedik,míg eléri az 1447m magasan lévõ Jamské Pleso tengerszemet.Továbbhaladva egy kis ideig még szintben mehetünk,azután a terep egyre lejtõsebbre vált míg eléri a 950m magasan fekvõ Podbanskét.Ez egyben túránk végpontja is.Innen aszfeltúton tekerhetünk vissza a kiindulópontunkra.

2.Túra:Teljesen hivatalosan bejárható viszont a 8861-es jelzésû út,amely jelzett MTB útvonal.Kiindulópontja Tátra Lomnictól keletre található.Az üdülõhelyet elhagyva mintegy 3.2km után kell balra kanyarodni.Az út elõször enyhén emelkedik.Alig egy km után,elérve a Késmárki Fehér víz patak völgyét,kezdõdnek az igazi mászós szakaszok.Az út igazi nehézségét nem is annyira  a meredeksége adja,inkább az,hogy egyes szakaszai szinte járhatatlanok a mély kõgörgetegtõl.Aki mégis vállalja a megpróbáltatásokat,az elnyeri jutalmát.A túra legmagasabb pontján,az 1555m magasan levõ Zöld-tó melletti kis menedékházban válogathat a kitûnõ szlovák sörök között.A kiindulópontra visszatérni ugyanazon az úton lehet.A túra teljes hossza így kb.:25km.

3.Túra:Ez a túra onnan indul,ahol az elsõ befejezõdik.A viszonylag könnyû útvonal a Hotel Krivántól indul,és a Tichy-patak völgyében halad fölfelé.Az út számozása 8851.A patak mellett haladva feljuthatunk egészen a Lengyel határ kozelébe,Liptovsky Kosiarig.Tovább nem érdemes próbálkozni.Innen a 8851-es õrült emelkedésbe keszd,és néhány km alatt felkapaszkodik az 1985m magas Kasprov csúcsra.Csak gyalogosan járható,úgy is kemény erõpróba.A kiindulópontunkra ugyanezen az úton térhetünk vissza.Az élvezetes lejtõzés közben lényegesen rövidebbnek fog tûnni a megtett 12-13km.


#6
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Aszta:Nemsokára beírom a dolgokat,csak most sok a meló:(,így nem nagyon vagyok fent sajnos,de még a héten oké lesz(remélem).
Üdv:Thommey

#7
zsolti

zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Ahoj!

Ki mit szól május 24-26 ( péntek-vasárnap ) a Pozsonyi kiruccanáshoz?
Pénteken Dunaszerdahelyig, itt szállás, Szombaton betekerés Pozsonyba, kb. 40 kilcsi. Itt kocsmalátogatás stb. este vissza D.szerdahelyre. Vasárnap haza.
Tõlünk kb 280 kilcsi a táv csak oda ( Heves megye )
menet közben lehetne csatlakozni. Esztergomtól emelkdõ nem valószínû ( csallóköz ). Csak erõs pofaszél ne legyen...

Szasztok, Zsolti.

#8
aszta

aszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 hozzászólás
Thommey: engem érdekel a cikk. Ha túl sok, csak nagyvonalakban.

Tamás írta: "Amugy a szlovákok tényleg eléggé utálnak minket,föleg a rendörök.Volt pár afférom már velük.
Mindenröl papir kell,A bicaj származásárol föleg."

Ezt ki tudnád fejteni? Akkor is gecóznak, ha nem vonaton viszed át a bringát, hanem mondjuk a határon áttekersz? Papíron mit kell érteni? Mondjuk egy adásvételit Sz.Ig. számmal? Szeretnék felkészülni, hogy ne érhessen baj. Köszi.

AsztA

#9
zsolti

zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Ahoy!

A Pozsonyi kiruccanásra kérnék idõpontokat, kinek mikor lesz ideje. Meg aztán a Tátrai útról is jó lenne valami konkrétum.

Zsolti

#10
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Peterdanko:Lcci ne írd be mindenhová >:(Ha valaki menni akar gy is megtalálja.
Na akkor:Tegnap keresgéltem régebbi magazinokban,és az egyik B****ában találtam egy egészen jó cikket a Tátrai bringautakról.Ha érdekel valakit,akkor beírom ide.
Üdv:Thommey

#11
peterdankoo

peterdankoo

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Szeva mindenkinek!

Ha van aki nem ragaszkodik a Magas-Tátrához, nézze meg a Túra Erdélyben topicot a Megmozduláson belül. (De ha ragaszkodsz akkor is.)

Csõváz

#12
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Na végre fellendültünk egy kicsit:)
Szerintem is jobb a bérelt szoba,mint a sátor,mert egyrészt nem kell cipelni ;DMásrészt,még lehet,hogy kaja is jár hozzá(nem kell cipelni),meg csak ágyban lehet a legjobban kipihenni magadat.
Üdv:Thommey

#13
zsolti

zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás


Találtam szállásjegyzéket magyar nyelven. Szerintem elfogathatóak az árak, nem biztos, hogy érdemes sátorral nyomulni. Csak kényelmesebb jó puha ágyikóban a szundi.


http://www.limba.sk/...7&idstranky=137





#14
zsolti

zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás


Bocs, de az elõzõrõl lemaradt:

  20/9176-433

ha valami fontos lenne.

#15
zsolti

zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Hali!

Lassan ideje lenne megbeszélni az indulási és érkezési idõpontokat, útvonalat, stb. Ha még mindig van érdeklõdés a túra iránt várom a javaslatokat fõleg az idõre. Az útvonal szerintem nem lényeges nagyon, akár menet közben is változtathatunk rajta. ( Amerre lejt az út arra menjünk  ;D )

Hallottátok azt a rémhírt, hogy állítólag a szlovákok napi 50 dolcsit, vagy eurot (nem tudom pontosan) követelnek meg naponta költõpénzként. De honnan tudják, hogy mennyi napig akarok ott tartózkodni?

Azt is hallottam, hogy nem veszik komolyan a határon ennek betartását.

Gabriel.Jr-nek szerettem volna privát emilt irni, de valamiért nem ment ( lehet, hogy megváltozott a címe, nem tudom. ) Tehát, aki tudja adja át kérdésem !!
Õk hogy állnak a szlovák túrával? Van-e egyeztetni való, stb.

Még valami ami fontos. Részemrõl az út kizárólag aszfalt!!! Nem vagyok felkészülve túristautak tekerésére. Fõleg a gép nem alkalmas rá, másként, nem tudom, hogy fest felmálházva sátorral, hálózsákkal meg mindenfélével a járgány meredek, sziklás, köves utakon felfelé-lefelé.....

Egyellõre ennyi, jó tekerést, meg jó szelet.

Zsolti.
gyurko_zsolt@szoloskert.hu


#16
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Sziasztok

Ujra gép elött még vagy 10 percig és utánna tekerek haza ha nem ázok szarrá.
A Tátra tura engem is erdekel még mindig.
De sajna szgepem nincs ugyhogy nagyon a forumra nem tudok irni.
Ha van valami fejlemeny akkor valaki egybe irja le legyszi nekem emailbe hogy mikor és hova pontosan.
Amugy most voltam 1 hete a Tátrába hegyetmászni , és tudok pár árat ha valakit erdekel.
Pl Csorba tónál a szállás 400-550 Korona attol függ tudsz e alkudni.Mi faxon igenyeltünk szállást és igy csak 400 volt.Full extra.:))
hegyen menedékházakban a szállás olyan :200- 300 korona. A kaja szerintem olcsobb mint nálunk ugyhogy inkább kint kéne venni.Sört meg pláne kint.
Térképen nézni kéne utvonalat is mert nem minden turistauton lehet tekerni,a Szlovákok nem engedik.Az uj terkepeken rajta van hogy melyiken lehet tekerni.

Amugy a szlovákok tényleg eléggé utálnak minket,föleg a rendörök.Volt pár afférom már velük.
Mindenröl papir kell,A bicaj származásárol föleg.

Na ha van valami fejlemény irjatok.És pontos idöpot is jó lenne.

Cimem:pompier@freemail.hu
 tel :20/3968500  
Gaál Tamás





#17
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
OFF:Egy kérdés nincs valakinek kedve a Tátrára a Bike Marathonon edzeni a Garda Tónál?
Üdv:Thommey

#18
Stevepapi

Stevepapi

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Szevasztok!  ;D
Újra köztetek vagyok, kisebb technikai gondok után, láttam addig szépen mozgolódtatok, nagyon helyes. De azzal nem tok egyetérteni, ill. én másképp látom, hogy május 26-június 1x-éig van egy hosszabb idõnk, mert az MMTBSZ honlapján lévõ versenynaptár szerint június 8-9 Zeg XC II Magyar Kupa és én azért ott akarok lenni, fõleg, hogy rokonok is vannak ott akik szúrkolhatnának is. :D De végülis az a május 26-június 8-9 közötti idõ is elég dúrván 2 hét. Na mindenkinek jó felkészülést, üdv: Stevepapi

#19
zsolti

zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Üdv Mindenki!

Nézegettem a Versenynaptár 2002 Topicot. Ezek szerint, a május 26. június 15. közötti idõben meg lehetne ejteni a Tátrai utat.
Van egy nagyobb szünet július 7. és aug. 10. között is, de ez nekem nem valószínû, hogy jó lesz.

Lassan lehet szervezõdni!!!
Megvan az új keró, addig remélem bejáratom azt is meg magam is.

Na hali.

Zsolti.

#20
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Szia Zsolti!
Ok,de ettõl még benne vagyok,mert a tátrában mindenféleképpen jó tekerni:)Majd olvasom a fejleményeket!
Addig is hali!
Thommey